Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2006., 21:50   #61
Pijen Logest,dođu mi 4. dan1
crnka st is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 11:09   #62
Quote:
me_in_honey kaže:
ja sam kao na pauzi od yasminki
celulit je nestao nakon tri tjedna

ukoliko je neka od vas bila na "pauzama" koliko mjeseci je preporučljivo-jedan?, dva?

jebem ti pilule

Ja sam pila celest i nisu mi bile neka sreca, a i udebljala sam se 4kg, o celulitu da ni ne pricam. Nikad ga nisam imala ali tada je bio extra vidljiv. Kad sam prestala s njima, nestao bestragom za par tjedana. Pauzirala sam 6 mjeseci da se organizam u potpunosti ocisti od toga.
Pocela sam piti logest koje su mi odlicne, ni kila, ni celulita. Jupi.

Mislim da je ok pauzirat 3 mjeseca. Jasminke su brutalne...tako kaze moj ginekolog. Logest je kao optimalan za cure koje nisu rodile.
shkmish is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 11:53   #63
Quote:
shkmish kaže:
Jasminke su brutalne... Logest je kao optimalan za cure koje nisu rodile.
i sad kao neko objasnjenje... zasto?
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 11:56   #64
Quote:
shkmish kaže:

Mislim da je ok pauzirat 3 mjeseca. Jasminke su brutalne...tako kaze moj ginekolog. Logest je kao optimalan za cure koje nisu rodile.
tri mjeseca su potrebna da se organizam ocisti.

koje objasnjenje ti je dao zasto su yasmin brutalne?

i zasto logest za cure koje nisu rodile? sta za one koje jesu nije dobar ili?
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 22:58   #65
Quote:
shkmish kaže:
Mislim da je ok pauzirat 3 mjeseca. Jasminke su brutalne...tako kaze moj ginekolog. Logest je kao optimalan za cure koje nisu rodile.
Promijeni ginekologa.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2006., 08:06   #66
meni su yasminke zasad ok (kuckuckuc)
logest sam pila prije njih nekih tri-četiri mjeseca, i ne znam kad sam se gore osjećala-od totalne depre (ono jebote stalno si u kurcu nekom, i onda počneš kontati da to nije baš normalno, ideš pitati majku ako smo imali kakvih sličnih bolesnika u obitelji ) do totalne neželje za sexom
kad sam prešla na yasmin, preporodila se
jedino taj celulit
__________________
Say something perfect, something I can steal.
me in honey is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2006., 22:46   #67
Quote:
me_in_honey kaže:
meni su yasminke zasad ok (kuckuckuc)
logest sam pila prije njih nekih tri-četiri mjeseca, i ne znam kad sam se gore osjećala-od totalne depre (ono jebote stalno si u kurcu nekom, i onda počneš kontati da to nije baš normalno, ideš pitati majku ako smo imali kakvih sličnih bolesnika u obitelji ) do totalne neželje za sexom
kad sam prešla na yasmin, preporodila se
jedino taj celulit
nemreš dobit celulit od yasmine... sprjecavaju zadrzavanje vode.... ako si ga dobila, mozda je nesto drugo u pitanju... ili otkad pijes pilule, jednostavno vise paznje obracas na celulit,vise primjecujes, pa ti se samo cini...


presla s yasminke, na tetu cilest i eto, opet prokrvarih...

ubila bih za mjesec dana da nemam niti jednog problema - krvarenja, gljivice, pyzde materyne...
keksich is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2006., 13:06   #68
Quote:
keksich kaže:


je, je, za mene je doza od 3 tabletice diane35.
svi pljuju po tim pilulama, al meni su bile skroz dobre. TJ, nikakvih nuspojava.
Citam ja kako se sve bunite da ste od pilula nervozne, plačljive, nadrkane i sl. E, pa ja sam inače takva, pilula nazalost nema veze s tim... eh, da se bar mogu na njih izvlaciti...

nego, ajd nek mi netko objasni razliku izmedju monofaznih i trofaznih pilula?!
po diane pljuju jer to nisu prvenstveno kontracepcija nego lijek koji usput ima efekt kontracepcije.

Monofažične - sadrže jednaku dozu estrogena i progestagena u svakoj od 21 tablete pakiranja (npr Cilest, Stediril m, Yasmin, Logest)
Trifazične - sadrže tri različite količine estrogena i progestagena pri koncentracijama koje im omogućuju oponašanje onih prirodnih koje nalazimo u žena tijekom njihovog menstrualnog ciklusa (npr Triquilar, Tricilest)
Postoje i dvofaznicne koje se bas i ne koriste (npr Oviol, Neo-Evnomin)
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 12:53   #69
za pomoc jel mogu antibiotici uz pilule pogledaj ovajLINK

a ovo drugo... pokusaj mozda sa Logest, frendica imala problema s licem i Logest joj popravio (istini za volju meni je yasmin ali svi smo razliciti)
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2006., 22:48   #70
Quote:
hana kaže:
za pomoc jel mogu antibiotici uz pilule pogledaj ovajLINK

a ovo drugo... pokusaj mozda sa Logest, frendica imala problema s licem i Logest joj popravio (istini za volju meni je yasmin ali svi smo razliciti)

ja sam imala velike probleme sa leđima, i licem, ali mi se sve počistilo sa yasminom tak da ne znam...ja sam inače sada prezadovoljna svojom kožom
svatko očito drugačije reagira
raverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2006., 16:09   #71
??????

prije nekog vremena sam napisala da mi se pojavilo krvarenje u sredini ciklusa pijenja tableta. pijem logest taman godinu dana. nikakve nuspojave nisam imala, nikakve promjene raspoloženja i sl.

i tako sam pošizila radi tog krvarenja i ginekologica mi kaže da je na ultrazvuku sve u redu, ubrzo če bit papa test rezultati i da nema potrebe ništa mijenjat. no mene su zadnjih par dana bole bradavice čim ih se dotakne pa mi nije jasno jel mi to može bit od tableta, dali ih ipak trabam promjeniti??

pošto do sad nikakvu ali ama baš nikakvu nuspojavu nisam imala, nija mi jasno šta mi je ovo sad

nikad nisam pila nijedne druge.
naomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2006., 21:44   #72
Quote:
mililica kaže:
U svakom slučaju bi trebala piti tablete sa što nižom dozom hormona.Postoje nove od scheringa tablete koje imaju samo 0.015 mg EE, samo dok to registriraju kod nas cu bit u menopauzizovu se Mirelle
istina je da sta manje hormona imaju to bolje za organizam. ali (kako mi je reko jedan gin-ne moje) i manje hormona znaci veca potreba za tocnosti pijenja (dakle ne +/-2 sata nego stvarno u minutu) jer inace nije sigurnost tako "velika" i zato doticni mladjim curama ne prepisuje bas rado npr logest, sad je to sve opet stvar ginekologa

Quote:
crazybee kaže:
bok!
evo imam i ja jedno pitanjce, da li se dogodilo kojoj od cura da su pocele pit yasmin a imale negativne posljedice tek par mjeseci nakon pocetka uzimanja...? jer to je cudna stvar kod mene, pise da nuspojave najcesce nestaju nakon 3 mjeseca kad se organizam prilagodi, a meni su bas sad krenula...
e da mozda to ima veze s tim da sam ja prvo pila kutiju u 9 mjesecu, onda pauza mjesec onda u 10/11tom, onda opet nista i sad u 4.sam pocela opet i zavrsavam drugu kutiju u redu(znaci cetvrta ukupno, s tim da ovu prije nisam imala nikakve nuspojave...)

mozda je sve malo cudno ali eto
koliiko ja kuzim ovo ti je ubiti druga kutija jer si prije 4 mjeseca imala pauzu od preko 3 mjeseca (dovoljno da se organizam ful ocisti) pa su ti zapravo nuspojave u prve tri kutije tj u drugoj
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2006., 11:37   #73
Pilule

Ja sam pila Logest 70 kuna dodju, sve super, al kad sam ih prestala pit udebljala se ko krava, a sve radim ko i prije i sad muku mučim da skinem kile.
Taraneh is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 11:52   #74
sve je to isto: triquilar, cileste, logest, yasmine... samo je stvar kakko svaka zena individualno reagira na koje. npr ja, kada sam prvi put pocela piti triquilar, pocela sam se debljati. napravila sam pauzu i pocela uzimati cileste. ni one mi nisu pasale. opet sam se vratila na triquilar i desilo se cudo. pocela sam gubiti na tezini. posto mi je decko otisao izvan zemlje, prestala sam ih piti, ali kad sam opet pocela, opet sam pocela mrsavjeti. stvar je u tome cure moje, da pilula potice apetit, a mi same odlucujemo hocemo li papati ili ne.
ofnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 13:25   #75
Pijem Logest jedno mjesec i pol (druga kutija), cice su mi narasle za cijeli broj, a trbuh mi je "napuhnut" cijelo vrijeme, a i povremeno osjetim nekakav pritisak u jajnicima (poput slabe, tupe boli). Menstruacija mi je došla 2 dana nakon zadnje tablete, a trajala je jedva tri dana (slaba), što me najviše začudilo, jer sam prije imala problema s dugim i bolnim menstruacijama. Nemam pojma dal su ovo normalni simptomi, pa ako netko ima iskustva s Logestom...bila bih zahvalna
karolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2006., 19:54   #76
Bok cure!
Evo malo i mog iskustva s pilulama. Prvo mi je dala doktorica Diane koje su me odmah dotukle, ono standarno jake mučnine i dobila sam odmah 7 kg u 3 mjeseca. Zatim ja sam je tražila druge i ona mi da logest koje su mi bile super i pijem ih već 3 god.( preporučam ih da ih probate!) Iako su ok, dobila sam postepeno nešto kg (možda sam trebala manje žderat ) i sad počinjem sa yasmin. Zna li ko kad bi ih trebala počet pit: zadnjeg dana logesta ili za tjedan dana pauze?!
Usput preporučam pilule svima, svatko ima različit organizam i načine na koji reagira, al kad nađete koje vam odgovaraju (i muškarca s kojima ćete ih upotrebljavat), uživajte!!!
PS neznam jel ko spomenuo ali moj prijedlog za cure koje zaboravljaju popit pilulu , stavite neki podsjetnik za svaki dan u isto vrijeme na mob. možda pomogne...
 
Odgovori s citatom
Old 18.07.2006., 21:16   #77
Quote:
Mujsi kaže:
Ja evo pijem yasmin 2tjedna i nikako prestat neko blesavo krvarenje, više mi ulošci idu na živce!
Inače se čine ok, i ja sam pila dugo logest, bilo sve ok, možda dobila koji kg.
Ako ti pašu nemoj ih mjenjat.
Javim ti za koji mjesec jel to bio samo marketing oko yasmina....

I meni je na jasminu prvih 15 dana curila neka gumena smečkasta tvorevina... Da da odvratno, al prestalo je srećom!
samara is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2006., 12:30   #78
oralna kontracepcija zakazala???

Cure upomoc!!!
Obzirom da su doba godišnjih odmora nemam se kome obratit, jer i ginekolozi, kao i ostali radni narod, ima pravo na odmor...dakle, pijem Logest u prekidima oko 2 godine. Sad nakon mjesec dana uzimanja nisam dobila menstruaciju. Kako je to moguće? Prepisane su mi tablete jer imam slavne policistične jajnike i inace nemam redovito krvarenje. Ali bi trebala imat obzirom na hormone. Na pola sam luda jer ne znam što mi je činiti??? Dal da ih nastavim piti bez obzira što ne izvršavaju svoju primarnu funkciju? Danas bi trabala opet pocet, ali ne znam koliko to smisla ima. Ako netko zna nešto o ovome, molim vas, napisite koju riječ utjehe.............
mcqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2006., 17:54   #79
mene zanima osjeća li netko tupu bol u donjem trbuhu. četiri mjeseca pijem logest, a zadnja me dva uz groznu nadutost muči i ta bol.

edit: boli me i donji dio leđa.
sepiani is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 20:39   #80
ma mene zanima s tim celulitom kako skuzit jel to povezano s pilulama ili nije?
nema mi smisla mjenjat pills svako malo ako cu ga imat od svih, uostalom da se prebacim s yasmin na logest kako cu, dal cu i kad cu vidjet promjene?? joj neznammm ali ne zelim svoje dobre noge zamjenit celulitnima zbog pills
hana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:44.