Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2009., 23:12   #21
Quote:
MOLOKAI kaže: Pogledaj post
Boise je najveca rupa u SADu
Jedino je fina za mormonske obitelji
Uz Provo (Utah) najkonzervativniji grad u US.
Meni se Idaho sviđa,a pošto je Boise veliki grad i mislim najveći,onda Boise.
zacky is offline  
Old 12.01.2009., 00:49   #22
Quote:
Lady_Butterfly kaže: Pogledaj post
Dolazim tamo kao au pair,i voljela bih ostati tamo poslije programa,zbog toga pitam za informacije.Inace sam apsolvent na pravnom,ali sto mi vrijedi kad mi nije priznat,tak da bih tamo pokusala studirati nesto iz pocetka i uz to raditi,naravno
a odakle si iz hrvatske?
__________________
discovering the world
Studentica is offline  
Old 12.01.2009., 00:51   #23
ja ne bih NIKADA isla zivjeti u USA.

zelim zivjeti zivot. a ne biti neciji rob radi novca.

ako se ikada odlucim i preseliti iz hrvatske, to ce biti neka zemlja europe...

**** USA
__________________
discovering the world
Studentica is offline  
Old 12.01.2009., 02:40   #24
Quote:
Studentica kaže: Pogledaj post
ja ne bih NIKADA isla zivjeti u USA.

zelim zivjeti zivot. a ne biti neciji rob radi novca.

ako se ikada odlucim i preseliti iz hrvatske, to ce biti neka zemlja europe...

**** USA
Ovo podebljano ti je isto svuda, no temeljne razlike izmedju Amerike i Europe su u njihovom drustvu, ne zbog posla.
Mali_Morgen is offline  
Old 12.01.2009., 04:30   #25
Quote:
FFE kaže: Pogledaj post
a LA je ionako nekakva prcvarnica, ne cudi me da nemaju postenoga ducana.
hehehehe... ova je dobra.

cesto se, kada neuspjesno trazim "posteni" ducan u L.A., sa sjetom sjetim fantasticnih ducana u Ludbregu, Zagrebu, Puli i ostalim velegradovima casne zemlje horwatske.
Grey Ghost is offline  
Old 12.01.2009., 04:33   #26
Quote:
Lady_Butterfly kaže: Pogledaj post
Posto imam mogucnost izbora grada u kojem cu zapoceti svoj novi zivot.
Mozes birati bilo koji grad u USA?? U bilo kojoj drzavi u USA? Ono, velis Phoenix i ides u Phoenix, velis Boston i ides u Boston?
Grey Ghost is offline  
Old 12.01.2009., 11:29   #27
Quote:
Grey Ghost kaže: Pogledaj post
Mozes birati bilo koji grad u USA?? U bilo kojoj drzavi u USA? Ono, velis Phoenix i ides u Phoenix, velis Boston i ides u Boston?
Pa rekla je da ide kao au-pair, obitelji s djecom ima svugdje... Valjda na formularu napise svoje preferencije pa onda agencija trazi tamo.
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Old 12.01.2009., 18:54   #28
Moji americki prijatelji najvise hvale Austin pa ti vidi!
__________________
Aisha: “I feel that your Allah hastens in fulfilling your wishes and desires.” Sahih al-Bukhari 4788: Book 65, Hadith 310
panced is offline  
Old 12.01.2009., 21:19   #29
Quote:
panced kaže: Pogledaj post
Moji americki prijatelji najvise hvale Austin pa ti vidi!
Austin je super za mlade ljude (pogotovo ako ste malo hasomanski nastrojeni), dobar izbor live music. S druge strane hi-tech za one koje zanima; puno visoko obrazovanih stranaca (Indijaca, Kineza)
anjur is offline  
Old 13.01.2009., 05:28   #30
San Antonio ili Austin...

my favourite wine is "i want to go back to texas"
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.

Zadnje uređivanje happygoose : 13.01.2009. at 05:34.
happygoose is offline  
Old 13.01.2009., 09:01   #31
Austin mi je super za posjetiti, narocito SXSW, ali bi podivljao da moram zivjeti s Teksasanima. Moja preporuka je Burlington, Vermont.
Evil Kanevil is offline  
Old 13.01.2009., 13:56   #32
Pošto smo mm i ja dosta često u Bostonu i okolici mogu reći da se tamo već osjećam kao doma. Razmišljali smo o selidbi ali zasad je još uvijek sve na ideji.

Oahu nam je isto jako privlačan iako nikad ne bih živjela u samom Honolulu, možda više gore prema sjevernoj obali, također Colorado Springs je definitivno mjestašce u kojem se osjećamo pomalo domaće .

Ono što nikad ne bih je New York. Život na Manhattanu je brutalno preskup a odseliti se u neki kvart tipa Queens samo zato da mogu reći da živim u New Yorku ne dolazi u obzir. L.A. također spada u tu skupinu, dok je San Francisco ostavio dosta "hladan" dojam na nas.
kisikana is offline  
Old 13.01.2009., 15:31   #33
Amerika je jaaaaaaako velika zemlja i pojedini dijelovi se toliko razlikuju da je ponekad tesko vjerovati da je to ista zemlja..... Gdje ce se osoba dobro osjecati prije svega ovisi o njegovim prioritetima tj. stilu zivota. Kad dolazis tu mlad i sam mozes puno toga vidjeti i s vremenom vidjeti sto ti najvise odgovara. Ja sam zivjela i u idilicnim selendrama New Jersey-a koje nisam NIKAKO voljela jer ne volim taj americki "suburban life" za koji mnogi vjeruju da je laksi nego zivot u velikom gradu. Za mene nikako iako imam dijete. Nakon jos nekoliko gradova sad sam u Hoboken i....this is the place to be!
pejs is offline  
Old 13.01.2009., 20:01   #34
Quote:
pejs kaže: Pogledaj post
Amerika je jaaaaaaako velika zemlja i pojedini dijelovi se toliko razlikuju da je ponekad tesko vjerovati da je to ista zemlja..... Gdje ce se osoba dobro osjecati prije svega ovisi o njegovim prioritetima tj. stilu zivota. Kad dolazis tu mlad i sam mozes puno toga vidjeti i s vremenom vidjeti sto ti najvise odgovara. Ja sam zivjela i u idilicnim selendrama New Jersey-a koje nisam NIKAKO voljela jer ne volim taj americki "suburban life" za koji mnogi vjeruju da je laksi nego zivot u velikom gradu. Za mene nikako iako imam dijete. Nakon jos nekoliko gradova sad sam u Hoboken i....this is the place to be!
da ti nije blizu njujork bila bi jos jedna vukojebina u nju djersiju

pozdrav iz zadra
__________________
Badža kronjo sa svojim plitkim i balkanskim prostaklukom
dr.kronja is back is offline  
Old 13.01.2009., 20:08   #35
pa htjela sam napisati Vancouver
to je dosta blizu granice, ak može ?
gnki2000 is offline  
Old 13.01.2009., 20:24   #36
Quote:
pejs kaže: Pogledaj post
Ja sam zivjela i u idilicnim selendrama New Jersey-a koje nisam NIKAKO voljela jer ne volim taj americki "suburban life" za koji mnogi vjeruju da je laksi nego zivot u velikom gradu. Za mene nikako iako imam dijete. Nakon jos nekoliko gradova sad sam u Hoboken i....this is the place to be!

Uvijek sam razmišljala o selidbi u selendre... dragome se jako sviđa Milford (blizu Bostona) a meni srce vuče na Cape Cod koji se zapravo cijeli sastoji od hrpe selendri . Ah već se vidim u svojoj drvenoj seoskoj kućici u šumarku na 3 minute hoda od nepregledno duge plaže negdje recimo u Easthamu
kisikana is offline  
Old 13.01.2009., 20:50   #37
Quote:
kisikana kaže: Pogledaj post
Uvijek sam razmišljala o selidbi u selendre... dragome se jako sviđa Milford (blizu Bostona) a meni srce vuče na Cape Cod koji se zapravo cijeli sastoji od hrpe selendri . Ah već se vidim u svojoj drvenoj seoskoj kućici u šumarku na 3 minute hoda od nepregledno duge plaže negdje recimo u Easthamu
a da objasnite sta znaci americka selendra za mladog covjeka
__________________
Badža kronjo sa svojim plitkim i balkanskim prostaklukom
dr.kronja is back is offline  
Old 14.01.2009., 04:28   #38
Quote:
dr.kronja is back kaže: Pogledaj post
da ti nije blizu njujork bila bi jos jedna vukojebina u nju djersiju

pozdrav iz zadra
Da, slazem se . Ali bar ima nogostup uz cestu za razliku od unutrasnjosti New Jersey-a gdje je to nepotreban detalj JER nikog nigdje ionako nema .
A sto cu kad ne mogu jos nazad u Zadar ..... al zato ti uzivaj .
pejs is offline  
Old 14.01.2009., 06:54   #39
Quote:
dr.kronja is back kaže: Pogledaj post
a da objasnite sta znaci americka selendra za mladog covjeka
Meni je kad sam bio mlad bilo odlicno u tipicnoj "americkoj selendri". Bavio sam se sportovima, naucio voziti auto i motor, itd.
Evil Kanevil is offline  
Old 14.01.2009., 15:52   #40
Quote:
Evil Kanevil kaže: Pogledaj post
Meni je kad sam bio mlad bilo odlicno u tipicnoj "americkoj selendri". Bavio sam se sportovima, naucio voziti auto i motor, itd.
uf kako uzbudljivo
__________________
Badža kronjo sa svojim plitkim i balkanskim prostaklukom
dr.kronja is back is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:36.