Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2009., 11:55   #81
Quote:
Electric_Dream kaže: Pogledaj post
J a sam upisana kod dr.Vulića, iako mi u početku nije baš sjeo sada mi je sasvim ok.
Vidim da svi spominjete plaćanje ultrazvuka, ali recite mi jel dobijte račun za to?
meni svaki put sestra kaže kao ultrazvuk 70kn, ja zatražim račun, pa ona otrči kod doktora i na kraju mi kaže da (0vaj put- a tako je svaki) ipak ne moram platit...tako da drage moje tražite račun, ako nema računa ne morate platit! Samo pitajte pa ćete vidjeti kako će se sprtljati!
I ja sam kod dr.Vulica i super mi je Uglavnom dobijem racun ultrazvuka, ali dobijem i onaj racun kad platim 15kn jer nemam dopunsko. Bas se spremam ici na papu uskoro a to ne platim jer ne uzimam onu hitnu..
__________________
~ ~ Bubsi's nails
Bubsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 03:15   #82
Postrak Jukić - moja bivša ginekologica...u pocetku mi je bila savrsena, prica s tobom, slusa te, stojis u ordinaciji po pola sata (iako cekas sat) itd...ali sve je super (kao, izgleda, i kod vecine) dok nemas vecih problema..
trpila sam jake upale, a dvije godine, ona se nije udostojila dati mi uputnicu za bris da vidim o cemu se radi!
umjesto toga -> u papi mi je nadjen Trichomonas, dobila sam Medazol..ok, odlicna terapija, 5 tbl. u jednom danu, za mene i partnera...al tegobe su se nastavile..i ona, umjesto da mi napravi kontrolni bris da vidimo jel Trichomonas jos uvijek tu ili se radi o necem drugom, slijedecih godinu dana i ne znam ni ja koliko nastavila mi je davati Medazole svaki put kad bi se ja ponovo pojavila i rekla da me i dalje boli!...popila sam sigurno 4-5 tura, ako ne i vise..jos uvijek imam zalihe u ladici..
da bih poslije saznala da je Trichomonas bio unisten (ocito) u prvom putu, da sam u biti imala infekciju Enteroccocusom i da sam popila tonu Medazola BEZVEZE, a da je on jako stetan za jetru i ne smije ga se piti cesto!
hvala Bogu, nema posljedica, ali poludim kad se sjetim koliko sam tog otrova popila bezveze..
to jos i nije kraj price, jer mi ona ni do kraja mog boravka kod nje nije napravila bris na anaerobe (koji je bio potreban), nego, kad sam ja napokon trazila da mi napravi neki bris (jer do tada nisam ni znala sta je potrebno, sta je taj bris, ocito se moramo sami lijecit ), dala mi je uputnicu SAMO za aerobe! (bris koji je u pravilu totalno beznacajan i najjeftiniji naravno!)..
nakon toga sam ju trazila da mi napravi bris bas na Trichomonas da napokon vidimo jel ta bestija uopce tu kad vec pijem toliko tog otrova...da bi mi na Higijenskom rekli, kad su vidili uzorak, da je bris nestrucno uzet i da s njim ne mogu nista, da bi osoba koja ga je uzimala trebala znati da stapic mora biti uronjen u tekucinu da bi Trichomonas uopce prezivio do Zavoda!
nakon toga mi je puknuo film i prebacila sam se..
sad sam kod Talajićke, ima puno više znanja i pedantnija je od ove gore, al svejedno ni to znanje nije neko, i stvarno mi izgleda preneuroticna..pa idem u potragu za trecom..uh
sto se tice Talajic znanja, prijateljici mi je rekla da zbog PCOS-a nece nikada moci imati djece i da se pomiri s tim..nakon pola godine ona je najnormalnije zatrudnila..znam da s PCOS-om teze zatrudnis, ali rec nekome da nece moc imat djece
meni nije znala da jedan antibiotik postoji u dvije "gramaze"..iz apoteke me poslali nazad da ne znaju koji ce mi dat jer nije pisalo od koliko mg, a ona ih zgadila da su glupi da postoji samo jedan..ja posli provjerila i ispalo da su u apoteci imali pravo..
al, eto, bar nije skrta na uputnicama, bar sam napokon prvi put u zivotu napravila sve briseve i saznala sta me muci...sad ne mogu vjerovat sta mi je Jukicka radila!
ma ja ne znam sta je ovo, kakvi su ovo ginekolozi u splitu!...je*** ginekologa od kojeg ja (i internet) vise znam o svom problemu od njega! ..a to mi se desilo kod ove dvije i kod jos dva privatnika...istina,moja struka je srodna medicini pa kad nesto procitam i znam o cemu se radi, tak da ne govorim bezveze, ali njihovo znanje je stvarno sramotno..
ne znam, mozda su orjentirani na trudnoce i sta ja znam, ali mikrobiologija im je ajme..
mislim, je li normalno da tebe nesto boli i da ti on dvije godine ne da napravit pretragu ...mislim da je ovo samo kod nas (i u Africi) moguce..
ispricavam se na ogromnom postu, al kad sam vidjela ime Postrak Jukić vratija mi se potisnuti bijes

p.s. by the way, med. sestra od Postrak Jukić (ona koja je tamo bila prije nekoliko godina, ne znam jel jos ista) mi je uvijek bila odvratna, a jednom je cak komentirala, nakon sto sam ja tamo dolazila po stoti put (kao da obozavam dolaziti njima u posjet!) da kako dolazim precesto, da uzimam drugima termine!..mozete li vjerovati!..pa je****ti izlijeci me pa necu dolazit!! nisam ja kriva sta ste nesposobni!
jedino sta je tamo valjalo je ordinacija, stvarno je dobro uredjena..svemirski brod prema onoj od Talajićke, njezina je uzas, a sistem cekanja na ultrazvuk jos gori..ako ne nista, samo zbog toga ne zelim vise tamo na ultrazvuk..cure, kako vi to podnosite?
__________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; but I'm not sure about the universe..." A.E.

Zadnje uređivanje orchis : 17.12.2009. at 03:30.
orchis is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 03:35   #83
Quote:
comeback kaže: Pogledaj post
fiffy i goldieblackie,
jako mi je žao da ste vi imale tako loše iskustvo i odnos sa dr petrović
moje je u potpunosti pozitivno, i upravo suprotno doživljavam isti njen nastup koji vi doživljavate tako loše...... i mislim da ju šarlatankom nitko nazvati ne bi smio, ma kako mu loš dojam osobno o njenom nastupu bio = stručnost mi procijenjivati i ne možemo baš, il' ne bi trebali...
koliko sam ja procitala nije bio problem samo u nastupu nego i u stručnosti..
ja sam bila samo jednom kod nje po neki recept, nisam puno vidila, al ono sto jesam nije me bas odusevilo..
__________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; but I'm not sure about the universe..." A.E.
orchis is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2009., 15:16   #84
pozz Orchis...hvala na iscrpnom postu

hajde ti lijepo kad pronadjes nekog pristojnog ginekologa u Splitu podijeli to s

nama....i meni je dosta mutavih i uobrazenih bogova u bijelom!!!
eowen2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2009., 01:51   #85
a vec sam odustala od potrage...
evo, nek se jave oni koji su zadovoljni stvarno svojim ginekologom, a da su imali stvarnih problema koji su uspjesno rijeseni (znaci ne samo pregled, papa i bok, to mogu kod bilo kog otic)
__________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; but I'm not sure about the universe..." A.E.
orchis is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2009., 01:57   #86
Quote:
cokula kaže: Pogledaj post
zanima me privatni ginekolog u splitu..naručila bi se sad odma u ponediljak..molin vas pomoć..
dr. Šparac u poliklinici CITO. meni je vodija trudnoću, zakon je

Quote:
Dome_st kaže: Pogledaj post
Zna li netko kakva je doktorica Vrčić-Pervan?
Ima ordinaciju u domu zdravlja pokraj hotela President.
moja ginićka preko socijale koja mi daje uputnice i recepte
super je, otkad sam kod nje, nisam išla više kod Šparca, toliko joj vjerujem
__________________
You have the potential to be a natural leader. Your thoughts and feelings are harmonious with the actions you ultimately take. You are a very dynamic individual who loves action. You are an ardent, somewhat aggressive, and commanding person and you make others aware of these qualities.
grintava koza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2009., 02:16   #87
koliko vidim ovdje, najviše "glasova" ima za Vrčić-Pervan..
__________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; but I'm not sure about the universe..." A.E.
orchis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2009., 11:41   #88
dr.Jurić na Mejama Sve pohvale!)))))))))))
__________________
M.2009 ....Stiže princeza 2015..
http://tickers.TickerFactory.com/ezt.../a6c2/preg.png
mazuljkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2009., 12:23   #89
dr. Baldo Obad, Firule
vodio mi je trudnoću, a preko HZZO-a je. savršen. stručan i temeljit, na sva pitanja ima odgovor i ne osjećam se kao jedna na traci.
čak, kad sam kasnije imala problema s jednim dr. u bolnici,prije poroda, on je sve svoje napore uložio kako bi mi pomogao.
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2009., 12:27   #90
Quote:
grintava koza kaže: Pogledaj post
dr. Šparac u poliklinici CITO. meni je vodija trudnoću, zakon je
potpis! što se tiče privatnika, nikad nisam upoznala stručnijeg, suosjećajnijeg i boljeg liječnika od njega.. ako Bog da, nek pređe sad u novo rodilište i postane velika faca (što i zaslužuje), po Hrvatske će htjet rađat u St.
__________________
Feel the fear but do it anyway...
lollol
aleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2009., 13:01   #91
dr. Najev...sve pohvale..prva liga je !!!!
Ivančica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2009., 11:42   #92
Quote:
comeback kaže: Pogledaj post
fiffy i goldieblackie,
jako mi je žao da ste vi imale tako loše iskustvo i odnos sa dr petrović
moje je u potpunosti pozitivno, i upravo suprotno doživljavam isti njen nastup koji vi doživljavate tako loše......
imala sam i ja problema, i puno ginekologa po stu promijenila - jedino ona mi ulijeva osjećaj profesionalnosti i sigurnosti te ne troši moje dragocijeno vrijeme i pare zalud ko' svi ostali
i naravno, jaaako sam dobro informirana o tom gdje je studirala, gdje odradila praksu jer više nikom nisam u stu vjerovala od ginića. i mislim da ju šarlatankom nitko nazvati ne bi smio, ma kako mu loš dojam osobno o njenom nastupu bio = stručnost mi procijenjivati i ne možemo baš, il' ne bi trebali...
a s istim problemom ko i fiffy, ja sam upravo suprotno doživjela = odmah bris, odmah antibiotik i njemu i meni, i nakon par godina truda kod drugih koji bi me i uru držali a pomogli ne bi - ja sam u 9 mjesecu trudnoće
100 ljudi, 100 ćudi
Prvo, ja je nisam nazvala šarlatankom jer mi to ovdje nije bio cilj... Ja sam samo iznijela svoje iskustvo...

Drugo, kod nje sam sedam - osam godina i na pregledu mi je uvijek ugodno što mi je bilo jako važno pogotovo dok sam bila balavica od 17-18 godina... Ali kad su počeli problemi, a ona mi nije adekvatno pomagala, našla sam se jednom u ordinaciji i listala svoje stare PAPA testove, za koje me NIKAD nije nazvala i rekla da dođem - a SVAKI je imao Trichomonas i bakterijsku vaginozu... Kad sam počela planirati trudnoću, doslovno me je pogledala dolje i rekla imate moj blagoslov Kao da sam došla kod popa.... Imala sam Gardnerellu i dala mi je samo Canesten (samo meni ne i mužu) - iako sam rekla da želimo dijete... Na kraju svega mogu samo kazati da sam danas trudna cca 10 tjedana i da na žalost još uvijek imam Gardnerellu... A ona izaziva prijevremeni porođaj i/ili spontani pobačaj...

Na kraju svega, bila sam dva puta na pregledu otkad sam trudna i rekla kako imam iscjedak i da sam imala Gardnerellu a ona da ne uzima briseve u trudnoći....

Mislim šta još reći??????
Fiffy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 03:24   #93
Quote:
mazuljkić kaže: Pogledaj post
dr.Jurić na Mejama Sve pohvale!)))))))))))
eh, da, sto se nje tice..bila sam jednom, ne do nje, nego do njene zaposlenice u suprotnoj smjeni u njenoj ordinaciji..pitala sam u vezi testa na Clamydiu, rade li taj neki, ako ne, onda koji rade..ona nije imala pojma na koji nacin testiraju ni o cemu ja pricam..nakon toga odustala sam uopce od odlaska tamo..sto reci o dr. koja od mene prvi put cuje za taj test, a usto nema pojma ni koji oni rade..

a cura koju sam jednom upoznala je kod dr. Jurić vise od 10 godina, a 10 godina ima Candidu...sad zamislite da imate tu gljivetinu 10 godina, a vasa gin. se uopce ne uzbudjuje..ali "najbolje" mi je kad sam cula da joj je, kad je cura ocajnicki rekla da joj napokon nekako stvarno pomogne, a ona joj je odgovorila da sta se zali, da postoje zene koje imaju Candidu po cijelom tijelu! ..tak da bi cura trebala biti sretna sta ju ima samo "dole"
samo mi nije jasno sta je ta cura radila kod te dr. tako dugo, al eto ocito nekako sarmira ljude
__________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; but I'm not sure about the universe..." A.E.
orchis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 03:27   #94
kod dr. Šparca znam par ljudi, kazu da nije loš, al da nije ništa specijalno, ne znaju kod kog bi drugog..
__________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; but I'm not sure about the universe..." A.E.
orchis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 03:32   #95
Quote:
Fiffy kaže: Pogledaj post

Na kraju svega, bila sam dva puta na pregledu otkad sam trudna i rekla kako imam iscjedak i da sam imala Gardnerellu a ona da ne uzima briseve u trudnoći....

Mislim šta još reći??????
koliko ja znam, kad se sazna za trudnocu, prvo sta bi se trebalo napraviti su svi brisevi da se iskljuce (ili ukljuce) potencijalne opasnosti za plod!..jos nisam cula da se trudnicama ne uzimaju brisevi
da sam na tvom mjestu, promjenila bi ginekologa ili otisla u privatnika do kraja trudnoce pa onda odnijela karton kod nekog drugog..
__________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; but I'm not sure about the universe..." A.E.
orchis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 22:50   #96
Malo podižem temu.
Prvo da kažem kako je moja prva ginekologica bila dr.Sanja Petrović. Svaka čast onima koji su zadovoljni njom jer očito imaju zašto i biti,ali ona je meni bila OČAJNA. Bahata,arogantna. Za svaki problem radi kojeg sam joj se obratila njeno objašnjenje bilo je-to je zato što si mršava.
Dogodilo se da sam imala 3 krvarenja u mjesec i pol dana,a kada sam došla ona je mahnula rukom i rekla kako su to vjerojatno hormoni.
Nakon nekoliko mjeseci na UZV mi je otkrila kako je bila trudnoća. Nosila sam plod star nekoliko tjedana par mjeseci zalijepljen za maternicu a nisam ni znala. A kada sam je upozoravala da sam imala 3 menzesa zaredom-krivi su bili hormoni. Ona je to onako od oka zaključila. Slala me na BHCG i rekla kako ako bude iznad određene vrijednosti,morati ću na kiretažu. Ja onako naivno pitam da li to boli,a ona meni da je gore od poroda. Ja sam se od straha očito očistila,jer na idućem pregledu ploda više nije bilo,otišlo je prirodno. Da ne govorim kako mi je znala držati predavanja oko toga da muškarci nisu vjerni,a moj je pomorac pa da će mi on vjerojatno prenijeti neku bolest,jer i njen je muž pomorac i ona nikad s njim ne spava bez kondoma.
Bljak bljak bljak.
Otišla sam,dobila preporuku za dr.Gjirlić,koja je ok u svemu,osim što meni-trudnici,ne piše trudničke šifre.
Tako da sam plaćala Canesten,plaćala OGGT. Naravno,toga sam oslobođena,ali njoj je problem staviti trudničku šifru.
Za ovo prvo sam se vraćala kod nje da mi ispravi jer neću iz principa plaćati nešto čega sam oslobođena,pa me sestra blijedo gledala i kao nije imala pojma o čemu ja pričam. Danas saznajem kako mi nije napisala dotičnu šifru na uputnicu za OGGT i to sam morala platiti. Gospođa doktorica je rekla da ne zna zašto sam to morala platiti i neka se obratim HZZO-u. I hoću,istjerat ću ja to,jer neće nitko na meni zarađivati,praviti me budalom.

E sad,ne znam mogu li se prebaciti jer sam u nje manje od godinu dana. Ako netko zna proceduru,neka bude kolegijalan i podijeli.....
Ne znam ni u koga otići,tko je normalan???????
Mislim se između Pervan i Obada,ali ne znam....

Da li postoji ginekolog koji izdaje račune za UZV (to je naše pravo,a oni na nama neizdavanjem računa zarađuju čistu lovu,na crno) i koji zaboga piše trudničke šifre trudnicama???????????
__________________
Naš ormarić

Zadnje uređivanje Corina26 : 29.12.2009. at 23:15.
Corina26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 16:58   #97
kad vam sve završi u redu sa trudnoćom,izabrani doktor je fenomenalan...kad vam se dogodi nešto ružno,on je najgori na svijetu.......takav je moj slučaj...nemam iskustva sa dr. Talajić ni Divić ali nisu za pohvalu i znam iz pouzdanih izvora.......u bolnici odlični Vulić,Radić i Roje od onih desetak koliko sam ih upoznala...a od žena dr. Tanja Vukušić Pušić
anteaa2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 01:20   #98
Dr. Dino Markovina. Za sada sve pohvale!!
Mani83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 17:38   #99
molim info znate li di jos ima mista za upisat se preko hzzo?
bubasta is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 11:28   #100
Ajde nek se javi neko ko je pacijent dr. Praprotnik. Ne znam sta bi vise mislila o njoj. Neki tvrde da je stvarno dobra i stručna, a mene i nekolicinu koja je također kod nje nervira puno toga.
Prvo šta iz nje jedva možeš riječ izvuć. Gotovo da ništa ne priča niti objašnjava. Sve je treba pitat, pa onda izvlačit iz nje odgovor. Na sve joj je odgovor 'to ćemo kad se odlučite za trudnoću'.
Što se tiće papa-testa, nije mi jasno zašto se nalaz čeka 1,5 mjesec i onda ako ti je 'uredan' niti ti ne jave da je gotov. Kao, jave samo ako ima neki problem. Nije me briga al ja imam pravo vidit svoj nalaz bio on uredan ili 'neuredan'.
Kao šlag povrh svega mi je ona njena antipatična sestra na ulazu.
luce ST is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:28.