Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Nautika

Nautika Hvali more, drž' se kraja.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2010., 19:37   #1
Problem sa mercruizerom ??

Iman problem sa mercruizerom 3.0 jer skoro svaki put prije nego ga upalim moram dati 2 puta gas uprazno pa onda upalim jer drugacije ne upali jedino ako je jako topal!! Ima savijeta????
waker is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 22:18   #2
Thumbs up

Quote:
wakeobr kaže: Pogledaj post
Iman problem sa mercruizerom 3.0 jer skoro svaki put prije nego ga upalim moram dati 2 puta gas uprazno pa onda upalim jer drugacije ne upali jedino ako je jako topal!! Ima savijeta????
ako tako svaki put upali tako ga ostavi jer svako diranje karburatora i paljenja će stvoriti dodatne probleme. nažalost sam to probao i imao velike probleme
maple leafs is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 19:52   #3
Kako si inace zadovoljan motorom,potrosnja,kvarovi i tako. Inace sam tek kupio gliser sa tim motorom,nisam jos na vodi bio s njim!
brale12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 12:53   #4
Da se ispravim u knjizici mi pise da je motor Mercury 3.0L 88kw
brale12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 17:22   #5
Ja sa tin motorom san zadovoljan je da je 95 godiste i ima 103 kw ali malo je vozen u dobrom stanj je! Ulje ne pije to je jako bitno i svaki drugi put kada idem na more ga cistin i sprejam da ne dobi hrdju tako da za sada je sve ok
waker is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 17:37   #6
Potrosnja mi jo od 9-10 pa mozda 20 neznan tocno kad nikad ne ga drzim puno na maximunu. Brale koje godiste je tvoj motor?? Imas alpha one nogu??
waker is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2010., 13:34   #7
Cijeli je gliser 79 god. mislim da je i motor to godiste,dobro pali,a na vodi jos nisam bio jer sam ga prije par dana kupio pa sad jedva cekam ljeto! Mislim da ima Z nogu,neznam ne kuzim se bas,poslikat cu pa vidi
brale12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2010., 15:34   #8
Obavezno kontroliraj iznad noge taman gdije ti se spaja sa barkon su neke gume(manzete) ima ih 3 komada i velicine(okrugle duguljaste) jer nesmiju biti ispuknute a kamoli probusene jer onda hi moras zamijeniti!!!! a impeler ti je promijenjen?
waker is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2010., 19:56   #9
vlasnik kaze da je impeler mijenjo predprosle godine,oko 600kn mislim da je rekao.kad smo ga palili obavezno smo spajali slusalice. zadnjih 6 god koliko ga je on imao nije se puno vozio,2 tjedna za vrijeme sezone i onda ga opet vukao na kopno ( Bjelovar)
brale12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 13:14   #10
Sve se moze popraviti sa malo lepljive trake i WD40:

1.-Ako se miče, a ne bi trebalo, lepljiva traka.

2.-Ako se ne miče, a trebalo bi, WD40.
andrijaled is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 17:17   #11
Quote:
andrijaled kaže: Pogledaj post
Sve se moze popraviti sa malo lepljive trake i WD40:

1.-Ako se miče, a ne bi trebalo, lepljiva traka.

2.-Ako se ne miče, a trebalo bi, WD40.
marokanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 20:01   #12
Quote:
andrijaled kaže: Pogledaj post
Sve se moze popraviti sa malo lepljive trake i WD40:

1.-Ako se miče, a ne bi trebalo, lepljiva traka.

2.-Ako se ne miče, a trebalo bi, WD40.
Ah da,PowreDuck tape i dobri stari WD-40
brale12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 14:00   #13
ako ćemo o mercruizeru evo nekih savjeta,najprije bi trebalo vidjeti dali je ispušnousisni kolektor ikad zamjenjen,naime,tvornica preporuča zamjenu kolektora svake četvrte godine,iz osobnog iskustva znam da koliko sam ja radio na tim motorima da sam uvjek naletio da je upravo taj kolektor probio u uništio taj motor,naime uđe morska voda u kolektor te uništi motor,tj,klipovi blokiraju,hidro udar,klipnjače krive itd ... prstenovi te je motor jedino upotrbljiv za sidrenje,tj možemo ga baciti,što se tiće paljenja,svi oni tako pale,2x gas na prazno i onda startanje,aKO INAČE BUDETE IMALI PROBLEMA OKO BENZINSKIH MOTORA mercruiser ili volvo ,slobodno pitajte,poz.....
mileny is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 14:06   #14
obavezno pogledati manžetu kardana,manžetu usisa mora,manžetu sajle prekreta te manžetu ispuha,nemoje dozvoliti da vam brod potone,strada kardan,ležaj kardana za par sto kuna,a obzirom na štretu koja bi mogla nastati nesavjesnim odžavanjem i još nešto,nemojte dozvolit da vas deru raznorazni serviseri tobože koji neznaju kako vijak izgleda ni na koju stranu ga treba uvrnut,što se cxijena tiće,još uvjek se može nać dobrog i kvalitetnog servisera kojimuzima 20 eura po satu
mileny is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 14:25   #15
Pa kako znam dali je kolektor za zamijenu? Treban ga otvarati jer ne se vidi da ima hrdje??? A sta se tice manzeta od auspuha i saile prekleta su mi lagano ispuknute od kardana mi izgleda ok.Ja hi mislim zamijeniti sve tri manzete samo san pitao za oridjidji mi dodju 2000kn a da stavin kopiju je to kvalitetno??
waker is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 23:08   #16
možeš uzet SERAPHILUSU ,oni ti daju i neku garanciju za manžete,mislim da nisu tako skupe,i tako brod treba jednom godišnje van vode zbog zamjena anoda,pranja od školjaka pa ih je pametno svaki put ,tj jednom godišnje pregledat,vidi dok ti je brod vani dal je impeler na alphi ok,ako nije,lako se skine donji dio noge i pregleda pumpa u kojoj je impeler za hlađenje,što se tiče kolektora on ti ima sa strane ispuha ,kad skineš koljeno dio kud izlaze plinovi a sa strane kao 4 komore kud izlazi voda, za njeg skinut potreban ti je samo novi dihtung kolektora i drugi koljena,kad to skineš (kolektor) u komore za vodu naspeš vodu i ako voda ne izlazi na ispušnoj grani prema glavi znači da je ok,al za ovu sezonu,što se koljena tiče postupak je isti ali prilikom montaže baza na kolektoru i koljenu mora biti potpuno ravna jer kad staviš novi dihtung a koljeno drže 3 vijka treba pravilno stisnuti,jer ako to ne odradiš kako treba može i na taj dihtung ući voda u cilindre,Tek kad skineš koljeno možeš vidjeti koliko je kolektor oštećen,nadajmo se da je sve ok i da nečeš morat puno trošit,u seraphilusu se možeš javiti i na
Adrese e-pošte:
[email protected]
mileny is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 16:46   #17
Moj gliser je na suhom tokom zime pa mogu komotno raditi na njemu.E sad kako san ja skonto koljeno skinen konpletni kolektor koji ima na sebi karburator odvojin od glave motora i dok livan vodu kroz 4 rupe od koljena treban pogledati da ne tece voda cca 8 rupa prema glavi.Treba posebni kljuc??San dobro skonta?? Za manzete promijenti ne treban otvarati nogu???Stavin u brzinu pa odvojin hidrouliku,skinen senzore od trima pa sa specilnin produzetkom (kojeg iman)otvorin lijevo i desno vidu i skinen nogu ??
waker is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 23:06   #18
tako je,sori za impeler,napisao si da je ok.Samo sam se bio udubio u pisanje pa zaboravio da si to napisao,da za te motore radit, trebalo bi imati colovne ključeve ali možeš upotrijebit šesterokutne gedore i mislim,nisam odavno radio okasti 14,za nogu skinuti trebaš skinut samo onid 6 matica na nozi,ako nisu oštećene skinut čehš ih s kljičem 16,kao i amortizere,malo prodrmati nogu,gore dole otkačiš polugu sajle i ona je vani,naravnio prije ručkom naprijed,najvjerojatnije nemaš specijalni alat za istezanje manžete auspuha pa skini pokazivače trimova i te zvijezdaste vijke s tim alatom kojeg imaš,malo je zajebano doči do tih prokrokskih stega i nama koji radimo više s tim pa ako se malo namučiš vrijedi truda,Važno je da kad montiraš manžete, stege staviš u isti položaj kako su bile inače ih nećeš moć dotegnut,kad več mjenjaš manžetu kardana provjeri centalni ležaj dali je ok,za njega promjenit isto treba onaj specijalni izvlakač na udarac za izbijanje,ako je ok pusti ako nije on ti dođe oko 600 kn,malo sam si ga odužio,ako te još nešto muči,slobodno pitaj,ja ti volim napravit posao kako treba zato ti pišem sve u detalje,a da kad skineš petu trebao bi preko ležaja kontrolirat centražu motora,za to ti isto treba specijalna osovina,u ostalom ako je sve ok,sve češ ponovo lako montirat,ne zaboravi zamjenit brtvu i oring na peti,i preporuka,ako imaš kojeg dobrog prijatelja,nek ti pomogne nogu ponovo vratit,kad budeš montirao mora lijepo legnut kardan u zube a ako neće baš do kraja pa ti fali malo,par centimetara,uzmi malo jaču cjepanicu i udari po nozi s zadnje strane(ne po lomljivim mjestima)i ona uliječe i to je to,pritegneš,vratiš amortizere i to je to
mileny is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 18:19   #19
Quote:
mileny kaže: Pogledaj post
tako je,sori za impeler,napisao si da je ok.Samo sam se bio udubio u pisanje pa zaboravio da si to napisao,da za te motore radit, trebalo bi imati colovne ključeve ali možeš upotrijebit šesterokutne gedore i mislim,nisam odavno radio okasti 14,za nogu skinuti trebaš skinut samo onid 6 matica na nozi,ako nisu oštećene skinut čehš ih s kljičem 16,kao i amortizere,malo prodrmati nogu,gore dole otkačiš polugu sajle i ona je vani,naravnio prije ručkom naprijed,najvjerojatnije nemaš specijalni alat za istezanje manžete auspuha pa skini pokazivače trimova i te zvijezdaste vijke s tim alatom kojeg imaš,malo je zajebano doči do tih prokrokskih stega i nama koji radimo više s tim pa ako se malo namučiš vrijedi truda,Važno je da kad montiraš manžete, stege staviš u isti položaj kako su bile inače ih nećeš moć dotegnut,kad več mjenjaš manžetu kardana provjeri centalni ležaj dali je ok,za njega promjenit isto treba onaj specijalni izvlakač na udarac za izbijanje,ako je ok pusti ako nije on ti dođe oko 600 kn,malo sam si ga odužio,ako te još nešto muči,slobodno pitaj,ja ti volim napravit posao kako treba zato ti pišem sve u detalje,a da kad skineš petu trebao bi preko ležaja kontrolirat centražu motora,za to ti isto treba specijalna osovina,u ostalom ako je sve ok,sve češ ponovo lako montirat,ne zaboravi zamjenit brtvu i oring na peti,i preporuka,ako imaš kojeg dobrog prijatelja,nek ti pomogne nogu ponovo vratit,kad budeš montirao mora lijepo legnut kardan u zube a ako neće baš do kraja pa ti fali malo,par centimetara,uzmi malo jaču cjepanicu i udari po nozi s zadnje strane(ne po lomljivim mjestima)i ona uliječe i to je to,pritegneš,vratiš amortizere i to je to
Ovako impeler isto mislim mijenjati jer gliser san tek vozio jednu sezonu pa vec kad mijenjan manzete da promijenim i impeler,ja bin reka da mi ne treba neki specialni kljuc za impeler?? Na sezonu napravin oko 100 sati rada i primijetio san da na posudi od ulja za nogu posto je bila puna je fali 1/5 je da je to malo ali vec kad skidan nogu ako treba jos nesto zamijeniti? Koje gumice??
waker is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 18:28   #20
Quote:
mileny kaže: Pogledaj post
tako je,sori za impeler,napisao si da je ok.Samo sam se bio udubio u pisanje pa zaboravio da si to napisao,da za te motore radit, trebalo bi imati colovne ključeve ali možeš upotrijebit šesterokutne gedore i mislim,nisam odavno radio okasti 14,za nogu skinuti trebaš skinut samo onid 6 matica na nozi,ako nisu oštećene skinut čehš ih s kljičem 16,kao i amortizere,malo prodrmati nogu,gore dole otkačiš polugu sajle i ona je vani,naravnio prije ručkom naprijed,najvjerojatnije nemaš specijalni alat za istezanje manžete auspuha pa skini pokazivače trimova i te zvijezdaste vijke s tim alatom kojeg imaš,malo je zajebano doči do tih prokrokskih stega i nama koji radimo više s tim pa ako se malo namučiš vrijedi truda,Važno je da kad montiraš manžete, stege staviš u isti položaj kako su bile inače ih nećeš moć dotegnut,kad več mjenjaš manžetu kardana provjeri centalni ležaj dali je ok,za njega promjenit isto treba onaj specijalni izvlakač na udarac za izbijanje,ako je ok pusti ako nije on ti dođe oko 600 kn,malo sam si ga odužio,ako te još nešto muči,slobodno pitaj,ja ti volim napravit posao kako treba zato ti pišem sve u detalje,a da kad skineš petu trebao bi preko ležaja kontrolirat centražu motora,za to ti isto treba specijalna osovina,u ostalom ako je sve ok,sve češ ponovo lako montirat,ne zaboravi zamjenit brtvu i oring na peti,i preporuka,ako imaš kojeg dobrog prijatelja,nek ti pomogne nogu ponovo vratit,kad budeš montirao mora lijepo legnut kardan u zube a ako neće baš do kraja pa ti fali malo,par centimetara,uzmi malo jaču cjepanicu i udari po nozi s zadnje strane(ne po lomljivim mjestima)i ona uliječe i to je to,pritegneš,vratiš amortizere i to je to
Ovako impeler isto mislim mijenjati jer gliser san tek vozio jednu sezonu pa vec kad mijenjan manzete da promijenim i impeler,ja bin reka da mi ne treba neki specialni kljuc za impeler?? Na sezonu napravin oko 100 sati rada i primijetio san da na posudi od ulja za nogu posto je bila puna je fali 1/5 je da je to malo ali vec kad skidan nogu ako treba jos nesto zamijeniti? Koje gumice??
waker is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:30.