Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2010., 00:09   #21
Cure fkt neznam di da ovo postam..
Pa da probam ovdje
farbam se u crno već skoro 7 godina, uvijek je bila crna samo nekad s crvenim odsjajem nekad s plavim..
ugl na kosi već imam tonu različitih boja, i nakon 7 godina mi dojadilo..
poludim kad vidim izrast, i hoću na obojati na priblizno mojoj prirodnoj boji.
inaće je moja prirodna boja tamno smedja.
i ne želim čekati da mi se boja ispere jer se neće nakon toliko godina a osim toga, ne volim to jer će mi se vidjeti izrast..
pa bi htjela pitati vas cure koje se bolje razumijete u blajhanje i te spike..
sto da kupim za blajhanje (znam da cu si kosu dosta unistiti) ali planiram kasnije na sisanje, a zatim znam da me čeka malo jača njega kose (maske, pakunzi..) da se kosa malo oporavi..
evo svaka rijec je dobrodosla
AnAngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 11:06   #22
Stavljam plave pramneove već oho ho godina. a inače imam neku pepeljastu boju kose.. htjela bi se pofarbati u smeđu boju, neku svjetliju.. inače sam svjetloputa, imam pjegice i plave oči..
ono kaj me najviše brine - u 4 i 5 mjesecu idem na svadbu, i ako se sad pofarbam u smeđe- izbijat će mi pramenovi i to neće nikak izgledati.. dali da se farbam prije svadbe u smeđe ili da nastavim s pramenovima, pa kad prođe svadba da onda eksperimentiram?inače imam slabiju kosu, kovrčavu, koju moram redovito šišati inače mi je nikakva kosa.. (naravno nemogu si to trenutno priuštiti jer ne radim, pa je šišam svaka 3 mjeseca)
__________________
"I kad u očaju prekriješ lice rukama i poželiš da se nikad nisi rodio... on podigne one krupne, iskrene oči prema tebi i pogleda te, i očima govori:"Uvijek imaš mene!" Jerome K. Jerome
Nora Medica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 13:35   #23
Quote:
AnAngel kaže: Pogledaj post
Cure fkt neznam di da ovo postam..
Pa da probam ovdje
farbam se u crno već skoro 7 godina, uvijek je bila crna samo nekad s crvenim odsjajem nekad s plavim..
ugl na kosi već imam tonu različitih boja, i nakon 7 godina mi dojadilo..
poludim kad vidim izrast, i hoću na obojati na priblizno mojoj prirodnoj boji.
inaće je moja prirodna boja tamno smedja.
i ne želim čekati da mi se boja ispere jer se neće nakon toliko godina a osim toga, ne volim to jer će mi se vidjeti izrast..
pa bi htjela pitati vas cure koje se bolje razumijete u blajhanje i te spike..
sto da kupim za blajhanje (znam da cu si kosu dosta unistiti) ali planiram kasnije na sisanje, a zatim znam da me čeka malo jača njega kose (maske, pakunzi..) da se kosa malo oporavi..
evo svaka rijec je dobrodosla
imam slican problem kao ti. ali mene zanima kako se radi ona blajh kupka-ublazena varijanta blajha (ako se to tako zove)? ne bih isla frizeru nego bi sama probala smijesati nesto da posvijetlim crnu kosu dovoljno da lijepo primi ovakvu nijansu, a da se puno ne unisti:
je li to uopce moguce na crnu kosu? skidace boje bez blajha sam probala,to ne bi vise jer su dosta skupi a u 2 navrata skidanja boje nisam postigla nikakav rezultat tako da me u biti zanima kako napraviti najblaze moguce blajhanje a da mi kosa posvijetli bar 3-4 tona?
enigm@21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 19:46   #24
Thumbs up

Quote:
enigm@21 kaže: Pogledaj post
imam slican problem kao ti. ali mene zanima kako se radi ona blajh kupka-ublazena varijanta blajha (ako se to tako zove)? ne bih isla frizeru nego bi sama probala smijesati nesto da posvijetlim crnu kosu dovoljno da lijepo primi ovakvu nijansu, a da se puno ne unisti:
je li to uopce moguce na crnu kosu? skidace boje bez blajha sam probala,to ne bi vise jer su dosta skupi a u 2 navrata skidanja boje nisam postigla nikakav rezultat tako da me u biti zanima kako napraviti najblaze moguce blajhanje a da mi kosa posvijetli bar 3-4 tona?
ako neko ima iskustva sa blajhom to sam ja menjala sam sve moguće boje od crvene, plave, ljubičaste do roza i zeleniih pramenova...do nedavno sam dve godine bila i crna i mogu ti reći blajh je najbolji on ti ponarandžasti kosu, ali ako ga pravilno upotrebiš odmah tu nijansu možeš prefarbati u koju god hoćeš i garantujem bićeš zadovoljna a inače što se tiče raznih skidača boja...oštećuju više od blajha...u svom životu upotrebila sam blajh preko 30 puta i hvala bogu niti sam ćelava niti mi ispada koca, a nije ni suva..ključni su kvalitetni proizvodi za negu i možeš joj raditi šta hoćeš ostaće zdrava...uvek je sušim sušilom, koristim i peglu i figaro i sve što je štetno, često je i bojim, a šišnem je nešto malo tek svakih 4 do 5 meseci i nemam ispucalih vrhova niti mi je kosa suva...žene blajh u ruke kad kod želite samo redovno hranite svoju kosu kvalitetnim proizvodima...ja koristim Kerastase Reflection Chroma Reflect kolekciju i prezadovoljna sam
pingvinče is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 19:11   #25
ljudi pomagajte...kako doci s keune bojom na nesto ovako? trenutno imam ajmo rec neku boju meda...al nije ovako svijetla

i ispricavam se doticnoj forumasici na posudjenoj slici...al ako je jos na forumu bilo bi super cut iz prve ruke kako je to postigla...naprosto divno

http://img152.imageshack.us/i/dsc01350am0.jpg/
darkilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2010., 13:09   #26
Posvijetljivanje kose

Imam kosu obojanu u tamno smeđe,a htijela bi ju sada obojati u svijetlo smeđu (prirodnu)! Imam izrast od 2-3 cm koji je poprilično svijetliji od obojenog dijela pa me strah da se ne oboja samo to,a ostatak kose ostane taman...
Kupila sam smeđu boju od loreala ali unutra nema nikakvog izbjeljivača ni ničega za posvjetljivanje pa me zanima smijem li staviti hidrogen u tu boju prilikom bojanja...??! Ako ne,molim neke savjete kako da posvijetlim tu kosu prije nego što mi još izraste jer mi se izrast već jakoo viidi!!? Heelp!!
girl333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 17:40   #27
Meni je sada neka srednje smedja boja kose sa crvenim sjajem,sutra opet stavljam Fama skidac tako da mislim da ce mi prijasnji pramenovi pozutjeti a ostatak kose doci na neku svjetliju smedju do naranzaste.Ne znam kako ce se odvijati sa skidacem.Sta bih dobila na to da stavim keune 1517 i 2 hidrogena od 9%?Cilj mi je neka tamno plava nijansa
Neuhvatljivaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 01:40   #28
Smile

Evo i ja da vas pitam za savet. Plava sam trenutno s tim sto mi je nekih 10ak santimetara izrastak malo tamniji od ove donje bele boje koja zapravo malo vuče na sivkasto.

Ja bih zapravo htela u ovu boju da se ofarbam


to bi bilo nešto kao ova keune boja, mada sam čula da one jako oštećuju kosu, a moja je već prilično oštećena, pa sam htela da vas pitam, da li ima neka druga farba kojom bih mogla da izvučem ovako nešto? Pomagajte ljudi k'o Boga vas molim
AnelaSamJa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 01:45   #29
Quote:
AnAngel kaže: Pogledaj post
Cure fkt neznam di da ovo postam..
Pa da probam ovdje
farbam se u crno već skoro 7 godina, uvijek je bila crna samo nekad s crvenim odsjajem nekad s plavim..
ugl na kosi već imam tonu različitih boja, i nakon 7 godina mi dojadilo..
poludim kad vidim izrast, i hoću na obojati na priblizno mojoj prirodnoj boji.
inaće je moja prirodna boja tamno smedja.
i ne želim čekati da mi se boja ispere jer se neće nakon toliko godina a osim toga, ne volim to jer će mi se vidjeti izrast..
pa bi htjela pitati vas cure koje se bolje razumijete u blajhanje i te spike..
sto da kupim za blajhanje (znam da cu si kosu dosta unistiti) ali planiram kasnije na sisanje, a zatim znam da me čeka malo jača njega kose (maske, pakunzi..) da se kosa malo oporavi..
evo svaka rijec je dobrodosla

E nisam neki stručnjak, ali sam čula za te stvari da su ti super skidači boje, kažu da gotovo ne oštećuju kosu, on ti izvuče sve veštačke pigmente iz kose, i posle je možeš farbati u neku drugu boju. Znam da mnogi hvale Dixon, eto toliko od mene...
AnelaSamJa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 20:38   #30
ako ima neka dobra duša molim da mi objasni kako pofarbati kosu bojom 7 ako je sadašnja situacija: sijedi izrast (2cm) a ostatak (do brade) isprana sedmica.
imam boju rolland genius i 6%hidrogen. vrijeme držanja boje kaže: 35-45 minuta
mene zanima da li bojati najprije izrast i zadnjih desetak minuta staviti boju po cijeloj kosi ili odmah staviti sve po cijeloj kosi?????

hvala,hvala
leonidas27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2010., 00:03   #31
Quote:
AnelaSamJa kaže: Pogledaj post

to bi bilo nešto kao ova keune boja, mada sam čula da one jako oštećuju kosu, a moja je već prilično oštećena, pa sam htela da vas pitam, da li ima neka druga farba kojom bih mogla da izvučem ovako nešto? Pomagajte ljudi k'o Boga vas molim
Au contraire draga, dobre su - ja sam se preporodila otkad sam se vratila njihovim farbama, preljevi i farbe od L`Oreala su mi užasno isušivali kosu. Keune farbom sam oduševljena! Definitivno su farbe promijenili u odnosu na one iz 90-ih, sad super mirišu, a da ne pričam o samoj boji. Jedina im je mana da se brzo ispiru, prije sam se uvijek farbala u 4, i sjećam se da se brzo isprala u svjetlije.
Suey is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2010., 00:08   #32
evo ljudi ja bi isto nešto pitala :/...što mislite kako bih mogla doći na plavkasto/zlatnu boju nakon što sam uprskala svoju prirodnu sa tamno smeđom/ tamnom crvenom? sad je to već isprano na svijetlije smeđe/narančasto a ispod su blajhani pramenovi (40%glave)...e sad jel bi mogla s pramenovima u dvije nijanse doć na neš prirodno bez da ispadnem zelena,žuta,odvratna ukratko ako idem na blajh il neš...jer mi neki govore da prvo moram skidač boje a tek onda blajh..a frizerka mi kaže da mi to odma može i bez skidača. zbunjena...
__________________
I must have done whatever you accused me of
I stand up to hear your judgment
it's always guilty
(:kRafna? is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2010., 18:35   #33
Thumbs up

Suey najlepše hvala.
AnelaSamJa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2010., 19:00   #34
Quote:
(:kRafna? kaže: Pogledaj post
evo ljudi ja bi isto nešto pitala :/...što mislite kako bih mogla doći na plavkasto/zlatnu boju nakon što sam uprskala svoju prirodnu sa tamno smeđom/ tamnom crvenom? sad je to već isprano na svijetlije smeđe/narančasto a ispod su blajhani pramenovi (40%glave)...e sad jel bi mogla s pramenovima u dvije nijanse doć na neš prirodno bez da ispadnem zelena,žuta,odvratna ukratko ako idem na blajh il neš...jer mi neki govore da prvo moram skidač boje a tek onda blajh..a frizerka mi kaže da mi to odma može i bez skidača. zbunjena...
Ako ti je kosa isprana tj smedja kao sto kazes ne treba ti skidac boje,moze samo blajh.Ali otidji dobrom frizeru sve se moze uraditi ako si spremna platiti za to.Ja sam recimo za relativno kratko vrijeme sa crne farbane(za oko pola godine)dosla na med plavu boju(juce)ali cijeli je proces radila frizerka.A kosa mi je totalno zdrava,ni najmanje ostecena
Neuhvatljivaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2010., 20:57   #35
Quote:
Neuhvatljivaa kaže: Pogledaj post
Ako ti je kosa isprana tj smedja kao sto kazes ne treba ti skidac boje,moze samo blajh.Ali otidji dobrom frizeru sve se moze uraditi ako si spremna platiti za to.Ja sam recimo za relativno kratko vrijeme sa crne farbane(za oko pola godine)dosla na med plavu boju(juce)ali cijeli je proces radila frizerka.A kosa mi je totalno zdrava,ni najmanje ostecena
Jel mozes napisat sto ti je sve radila frizerka sa crne na boju meda?Da li ti je stavljala pramenove,preljeve ili blajhala cijelu kosu?
december9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2010., 11:36   #36
Quote:
december9 kaže: Pogledaj post
Jel mozes napisat sto ti je sve radila frizerka sa crne na boju meda?Da li ti je stavljala pramenove,preljeve ili blajhala cijelu kosu?
E to je tek bila procedura.....
Prvo sam stavila 2 puta skidac koji mi se nije primio.Ispala je samo crna sa nekim crvenkastim sjajem.Poslije toga sam otisla na pramenove(povrsinske)koji su bili boje cokolade a nakon pramenova je blajhana kosa.Blajh je stajao 15 minuta tj bila je blajh kupka i izvukla mi se boja na neku toplu smedju kao na boju cokolade ali malo svjetliju.Poslije ispiranja nakon mjesec ipo pramencici su ispali gotovo plavi a kosa svjetlo smedja.Samo se ja zeznem i stavim crvenu farbuHtjela ja da budem crvena.I ispadnem kao spodoba
Onda sam stavila boju cokolade koja mi je na tu crvenu primila kao da je tamno tamno smedja boja.I odem kod frizerke koja mi je stavila skidac(koji sam ja donijela)i ofarbala u pepeljasto plavo da ubije tu crvenu koju je skidac skinuo do bakarne.I kosa mi je bila bakarno smedjaImas ovdje slike(https://www.forum.hr/showthread.php?t=191623&page=36 -na dnu su strane).E sada na tu podlogu stavila sam pramenove koji su radjeni na kapu,ima ih puno puno i ispali su plavi ponegdje boja meda.Tako da sam sada boja meda sa plavim pramenovima kada se sve stopi i izgleda odlicno
Neuhvatljivaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2010., 16:47   #37
farbala sam se pola godine u smeđe. ono izrasti i to. ali kada sam se farbala uvijek je bilo crno nikada smeđe. a uzmila sam najsvijetliju smeđu. ali ne to nije bilo to. hehe zato se više ne farbam. mislila sam se pofarbat u crveno, ali mama mi nije dala jer je znala da ću izgledati užasno s tom bojom. šta sam i ja mislila, ali sam htijela eksperimetirati
Amyicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2010., 11:52   #38
Quote:
Amyicha kaže: Pogledaj post
farbala sam se pola godine u smeđe. ono izrasti i to. ali kada sam se farbala uvijek je bilo crno nikada smeđe. a uzmila sam najsvijetliju smeđu. ali ne to nije bilo to. hehe zato se više ne farbam. mislila sam se pofarbat u crveno, ali mama mi nije dala jer je znala da ću izgledati užasno s tom bojom. šta sam i ja mislila, ali sam htijela eksperimetirati
tako i meni,uzmem svjetlo smeđu ispadne skoro crno pa se ispere do neke blijede narančaste
Amnesia23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2010., 15:09   #39
pepeljasti pramenovi

Imala bi jedno pitanje za nekog tko se kuži u bojanje i sl.

Od uvijek mi je bila želja obojiti kosu u pepeljasto plavo ili staviti takve pramenove.
Kosa mi je inače crna sa laganim crvenkastim pigmentom.
Pa sad pitam vas, da li bi to na nešto sličilo, pepeljasta na crnu kosu?

Uz to, da li postoji samo 1 nijansa pepeljaste ili ih ima više?

Bila bi zahvalna na odgovoru!
skorpion tm is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2010., 16:56   #40
Quote:
skorpion tm kaže: Pogledaj post
Pa sad pitam vas, da li bi to na nešto sličilo, pepeljasta na crnu kosu?
Prvo mislim da bi ti blajh izvukao na crnu kosu zuto a ne pepeljasto,drugo,mislim da bi zo bilo izas
Neuhvatljivaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:58.