Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2007., 15:19   #41
sve to 5, ali da vidimo da li mu reba 16:9 projektor ili 4:3 projektor...da li taj simulator podrzava 16:9 rezolucije...ako je taj zid blizi omjeru 4:3 mozda onda 4:3 projektor ili treba projicirati tako da se visak sa strane maskira jer ce se prolijevati na postranicne zidove...nije samo tako...u svakom slucaju DLP sa kolom sa sto vise segmenata...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 22:23   #42
Naručio sam preko rođaka u Americi Ox Pro projector i donit će nam ga za Novu Godinu.Taj ja mislim ima sve šta će nam trebat a šta nam je najvažnije lampa mu je samo 50 dol. a navodno traje 3-4000 sati, lcd ,1500 ansi, 800×600,16:9,4:3 ,ima svakakve audio i video ulaze i izlaze. Jako je povolj. cijena.
Zid nam je širok 10 m, visok 2.90, projekcija sa udalj. do 4.60 m, optimalni screen treba biti 10 " × 9 ".Zid ću cijelom dužinom dobro izgletovat i obojat
Duluxom.Za početak dok se ne uhodamo to će bit u redu.
Pozdrav svima!
slavatiho is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 22:56   #43
Hoce li Kerum udariti prvu lopticu ili .... Severina?
MrXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 01:14   #44
ako cete pucat sa 4.6m na dulux onda mislim da necete moci koristiti power save mod jer nece biti dovoljno svjetla...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 23:30   #45
projektor

mozete mi reći koji mi se projektor najvise isplati uzeti(koja marka) za gledanje filmova,utakmnica i takvih stvari sa televizije a da je do 5000 kn!!hvala
__________________
Spinčo
karlo mtb is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 01:17   #46
Gleda san i ja uzet projektor, prije nego je financijska konstrukcija presušila ka i Panonsko more...

Pa da ti pomognen sa svojin razmišljanjima i zaključkom... U stvari, neću te pilat sa razmišljanjima, čita san tonu toga o lumenima i kontrastu, i zaključak je bija, zajebi brojke, dojam je najvažniji... Pa san se skoncentrira na review-ove više nego na brojke u specifikacijama... I zaključak je bija, ne uzimat poslovne projektore nego one predviđene za HT iako su enty level poslovni dosta jeftiniji...

A doša san do toga da bi najbolji bija InFocus PlayBig IN72 za nešto ispod 5 tisuća kn...

http://www.audio-video.com.hr/produc...ID=54&c=234215

http://www.hsm.hr/multimedija/index2...d0eb40050ee52f

Evo i par dobrih review-eva... Triba sve pažljivo pročitat... Tu će se nać i podaci o tome kako triba pozicionirat projektor, i koja je udaljenost za koju širinu slike... Ja san tija sliku između 2 i 3 metra širine... Za kvalitetnu sliku tribalo bi uzet i platno... I neka vas ne zbunjuje rezolucija ovog projektora... Bitnije je kako prikaže sadržaj, nego koje su brojke i definicije... Najviše me je osvojilo šta slika priko CVBS kompozitne veze nije bila previše degradirana... Znači, to je najlakše doves kad je dugački kabel u pitanju... To ili S-VIDEO...

http://www.projectorcentral.com/play_big_IN72.htm

http://www.projectorreviews.com/infocus/play-big-in72/

A ovo je usporedba 4 entry level HT projektora, između njih i IN72...

http://www.projectorreviews.com/Home...evel/index.php

Za tu lovu, i za tu namjenu, uzeja bi njega, jer neman više love... Ali, ako se može doplatit još nešto manje od 2 tisuće kuna, svakako uzet model IN76...

http://www.projectorreviews.com/info...in76/index.php

A ako se ima love na bacanje i želi se Full HD, ovaj IN82 bi bija moj izbor...

http://www.projectorreviews.com/infocus/in82/index.php

Ali, nebi bija nezadovoljan ni sa IN72, samo da je ostalo love...
DoomsdayST is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 01:31   #47
hvala

hvala ti,nisi trebao toliko pisat i mucit se ali nema veze!
__________________
Spinčo
karlo mtb is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 01:58   #48
Ma sve 5, nije to samo radi tebe, naletiće i neko drugi na ovaj topic, možda mu pomogne, šteta da onoliko surfanja koliko san uložija dok san si tražija projektor ode u nepovrat...

A ako neko hoće projektor pod svaku cijenu, u Vemila imaju neodoljivu ponudu, projektor + platno + DVB-T receiver ispod 4 tisuće kn...

http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prika...&Sifra=3560018

To je višenamjenski projektor sa mogućnošću prikazivanja relativno velike slike sa relativno kratke udaljenosti, šta ga čini pogodnim za relativno manje prostore... Ali, ionako je sve relativno...

Nema nešto puno review-ova o njemu, uopće nisan naša niti jedan koristan... Evo ovde samo par šturih riječi o njemu...

http://www.hardwarezone.com.au/news/...cid=6&id=10102

DoomsdayST is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 11:39   #49
Kod HT projektora treba gledat kontrast...lumeni su manje vazni tj pozeljno je da su sto manji jer svjetlo jake lampe koje se reflektira na zidove vraca se na projekciju i ubija kontrast i crnu...takodjer ovo platno koje se dobija je banana, to su platna za prezentacije gdje se trazi da platno jos pojaca kolicinu svjetla koje se vraca s platna prema gledatelju...sve to nije potrebno za kucno kinp jer se mora gledati u mraku i pozeljno jeplatno koje ima gain nizi od 1...

takodjer rezolucija...ako se projektor koristi za kucno kino aspekt projekcije mora biti 16:9 tj ili 848x480 ili 1024x576...prvo ne bih bas preporucivao jer je uglavnom struktura LCD/DLP pixela dosta vidljiva...

ovo je OK izgleda:

http://www.vemil.hr/opis.aspx?prikaz...&Sifra=3550006


ako se kupnjom projektora cilja na masovno gledanje Eura, e onda vrijede malo drugaciji parametri, ali misim da 16:9 aspekt projekcije ostaje jer je velika vjerojatnost da ce prijenosi ici u 16:9 letterbox..

u principu ako je ovo drugo onda moze i taj Infocus sto ga je predlozio Dooms, jedino bih platno nekome prodao i pofarbao dio zida u neutralno sivu boju ili kupio roletu u IKEI na koju bih projicirao...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 23:30   #50
LCD PROJEKTOR

Ima li ga tko?
KOristio bih ga umjesto tv-a.
ZAnima me koliko u prosjeku traju sijalice. Kolika im je cijena... općenito vaša iskustva.
__________________
Kako oblikovati potpise?
Eagle30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 22:23   #51
Ja imam DLP. Koristim ga kao dopuna TV-u.
Za 18 mjeseci potrosio 960 sati lampe.
MrXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 22:36   #52
Ja bi ga kupio umjesto tv-a. Jedino me plaši tih 3000 sati rada.
__________________
Kako oblikovati potpise?
Eagle30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 00:29   #53
Eagle30: Pa, ako gledas TV 2 sata dnevno mozda se i isplati...a otkuda bi dovukao TV signal? Samo pitam, ima vise varijanti, nadam se da si istrazio mogucnosti da se ne zeznes...

sijalice traju cca 3000 sati na power save modu...realno toliko i traju ako se ne dogodi neki udar ili nagli nestanak struje onda moze i krace...iskreno, za kvalitetnu projekciju ne bih isao ispod 1280x720 projektora poznatijih proizvodjaca (infocus, hitachi, panasonic, JVC D-ILA) a oni nisu bas jeftini, tj bolje mozda uzet 50" TV za blisku cijenu (plazme su kod tih velicina jeftinije od LCD-a)...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 14:18   #54
Nabavio sam projektor na probu. Spojio sam ga na tv. A hipotetski bi uzeo laptop+ TV kartica i to bi bilo to.
U pravu si, financijski je neisplativo. Ispalo bi da bi morau sijalice u idealnim uvjetima mjenjati jedanputa godišnje,a to je cca 2500 kunića najmanje.
__________________
Kako oblikovati potpise?
Eagle30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 17:46   #55
Stari kupija san na ebayu sony braviu aw15 3lcd projektor,platno od 80inća i kad san to upalija i spojia s media centrom i zavrtija mkv film u 1080p ,došlo mi je da zaplačen od sriće!! Nabija san svoj lcd od 40inća nogom pari mi portabl televizija! heheheeh!
projektor 1200$ ode u hr ga još nemaju a cijena gorih modela je oko 20000kn
lampu san dobija s njim i naručija još jednu 1403kn s poštarinom i carinom ode u hr samo 3900kn traje oko 2000h šta ti je oko 2god gledanja. platno platija oko 100$ i maranguna da mi napravi okvir i zategne ga oko 1200kn sve skupa,a ode oko 3000kn sad je upitno koje kvalitete,hdmi monster kabel od 10metara s 24k zlatnim priključcima oko 100$,ode 100 eura metar ipo. Carina na projektor 860 kn. Svi prijatelji kad dođu u mene na prezentaciju ostanu zaprepašteni kvalitetom hd slike,kontrasta,crne boje,rezolucije. svi su filmovi napravljeni za veliki ekran. ako triba stavit ću i screen shotove platna,filma,projektora!! Pozdrav!
bunnyst is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 14:17   #56
ja imam dlp projektor i koristio sam ga samo za gledanje filmova i tu i tamo koji sportski događaj,
od kada sam nabavio plazmu praktično sam ga prestao koristiti zbog vjernosti boja,
da bi dobio istu kvalitetu slike trebalo bi nabaviti kakav hd projektor, a kod nas su preskupi
been is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 10:42   #57
Quote:
been kaže: Pogledaj post
ja imam dlp projektor i koristio sam ga samo za gledanje filmova i tu i tamo koji sportski događaj,
od kada sam nabavio plazmu praktično sam ga prestao koristiti zbog vjernosti boja,
da bi dobio istu kvalitetu slike trebalo bi nabaviti kakav hd projektor, a kod nas su preskupi
da, isto to sam i ja napravio...i sad imam WVGA LCD projektor od Hitachija viska...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 22:41   #58
Quote:
bunnyst kaže: Pogledaj post
Stari kupija san na ebayu sony braviu aw15 3lcd projektor,platno od 80inća i kad san to upalija i spojia s media centrom i zavrtija mkv film u 1080p ,došlo mi je da zaplačen od sriće!! Nabija san svoj lcd od 40inća nogom pari mi portabl televizija! heheheeh!
projektor 1200$ ode u hr ga još nemaju a cijena gorih modela je oko 20000kn
lampu san dobija s njim i naručija još jednu 1403kn s poštarinom i carinom ode u hr samo 3900kn traje oko 2000h šta ti je oko 2god gledanja. platno platija oko 100$ i maranguna da mi napravi okvir i zategne ga oko 1200kn sve skupa,a ode oko 3000kn sad je upitno koje kvalitete,hdmi monster kabel od 10metara s 24k zlatnim priključcima oko 100$,ode 100 eura metar ipo. Carina na projektor 860 kn. Svi prijatelji kad dođu u mene na prezentaciju ostanu zaprepašteni kvalitetom hd slike,kontrasta,crne boje,rezolucije. svi su filmovi napravljeni za veliki ekran. ako triba stavit ću i screen shotove platna,filma,projektora!! Pozdrav!
odlicno! i sam kupujem preko ebaya. ajde stavi slike molim te. u skoroj buducnosti i sam namjeravam uzet sve ovo sto i ti.
zyxel is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 23:53   #59
uzorci !!


lotr3

morpheus

neo

još nea u mraku!

moćna zvjerka!!

još moćnija zvjerka!

transformersi
[IMG]http://i530.photobucket.com/albums/dd341/bunnyst/transformerssl2.jpg
[/IMG]
još tranformesa!!

zgodna teta iz filma!

uzorak iz kingdom of hevaen!!
Sve su uzorci iz mkv.formata reza je 1980x1080p znači fullhd na dijagonali od 2 metra platna snimano sa mojim digitalcem dsc-t70. Nadam se da vam se sviđa!!
bunnyst is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 01:12   #60
nemoj se uvrijediti, ali jednako ovako izgleda i moj 852x480 LCD projektor sa signalom iz DVD-a kad pofotkam platno...ne mozes fotkom docarat kvalitetu slike (vjerujem da je odlicna u stvarnosti)...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:46.