Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost > Klub knjige

Klub knjige Čitajmo zajedno

Pogledaj rezultate ankete: Mišljenje o knjizi:
"Muškarci" su odlični-čitat ću i druge nastavke 8 66.67%
Roman je prilično dobar, ali me nije oduševio 3 25.00%
Knjiga nije ispunila moja očekivanja 1 8.33%
Glasovatelji: 12. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2011., 12:45   #41
Ja sam pogledala filmove, a za čitanje 2. i 3. dijela čekam da izađu na kioscima (malo su mi skupe, a u knjižnici ih uopće nema...) Prvi dio mi je čak film bolji od knjige.
marges is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 13:19   #42
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Meni je to zapravo pozitivna stvar; sasvim prosječni ljudi, a ne neki napirlitani.
Ma i meni je to ok, ali baš njega sam zamišljala da je khm, jebozovniji, kad sve žene padaju na njega u roku keks...
Mislim ono, seksa se sa skoro svim ženskim likovima u knjizi.
Vidla sam da ga na američkoj verziji glumi Daniel Craig, ni on mi nije nešto.
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 13:23   #43
Quote:
marges kaže: Pogledaj post
Prvi dio mi je čak film bolji od knjige.
S prvim dijelom sam zadovoljna što se filma tiče, drugi dio mi je ipak bolja knjiga, u filmu je dosta toga izbačeno.
A drugi dio mi je najbolji od cijele trilogije.
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 22:51   #44
Quote:
chrissy kaže: Pogledaj post
Ma i meni je to ok, ali baš njega sam zamišljala da je khm, jebozovniji, kad sve žene padaju na njega u roku keks...
Mislim ono, seksa se sa skoro svim ženskim likovima u knjizi.
Moć i uspjeh su seksi. A on je moćan i uspješan.

Quote:
Vidla sam da ga na američkoj verziji glumi Daniel Craig, ni on mi nije nešto.
A on ni meni nije nimalo zanimljiv.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 18:03   #45
Nije tema, ali pročitala sam drugi dio. Bolji mi je od prvog, veselim se trećem
bktr is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 19:09   #46
Pročitala sam sve tri knjige prošle godine, mogu samo reć da bi ja još!
luya is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 10:04   #47
Quote:
bktr kaže: Pogledaj post
Nije tema, ali pročitala sam drugi dio. Bolji mi je od prvog, veselim se trećem
Nemoj, treći je (meni) najlošiji. Ali moraš ga pročitati!
__________________
Talk to the face, talk to the face!
Starija Sestra is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 10:33   #48
Quote:
Starija Sestra kaže: Pogledaj post
Nemoj, treći je (meni) najlošiji. Ali moraš ga pročitati!
Meni je treći super. Intrige, postavljanje strategije i taktike, spletkarenje, baš sam uživala.... :-)
srceko25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 16:27   #49
Quote:
srceko25 kaže: Pogledaj post
Meni je treći super. Intrige, postavljanje strategije i taktike, spletkarenje, baš sam uživala.... :-)
Meni se u trećem dijelu sve nekako razvodnilo...imam osjećaj kao da se ništa značajno nije desilo do posljednjih nekoliko stranica.
Prvi dio mi je bio odličan, nakon njega sam odma htjela i drugi pročitat a treći sam pročitala zato da dovršim..ne mogu reć da mi se nije ni malo svidio ali nije me se baš ni naročito dojmio.

Sve u svemu Lisbeth Salander mi je tak super
A i Blomkvist..
Ma i Erika..
Svi su mi odlični i na mjestu, radnja je bila tako dinamična i zanimljiva, opisi ni malo zamorni ni dosadni.
__________________
Talk to the face, talk to the face!
Starija Sestra is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 12:42   #50
Quote:
Starija Sestra kaže: Pogledaj post
Prvi dio mi je bio odličan, nakon njega sam odma htjela i drugi pročitat a treći sam pročitala zato da dovršim..ne mogu reć da mi se nije ni malo svidio ali nije me se baš ni naročito dojmio.
Isto i meni...
Ah, kad je prvi dio jedan veliki zaplet, drugi dio je kulminacija a treći rasplet priče. Zato mi je i drugi dio najzanimljiviji, ali bi mi falio treći dio da ga nisam pročitala.
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 21:20   #51
Quote:
Starija Sestra kaže: Pogledaj post
Nemoj, treći je (meni) najlošiji. Ali moraš ga pročitati!
Vidiš kako smo svi različiti. Meni je treći dio najbolji. Prvi mi je pred kraj pređejmsbondovski, drugi bolji od prvog, a treći mi je super - planiranje, strategije, nadmudrivanje, baš sam uživala.
bktr is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 21:43   #52
Quote:
srceko25 kaže: Pogledaj post
Meni je treći super. Intrige, postavljanje strategije i taktike, spletkarenje, baš sam uživala.... :-)
Quote:
bktr kaže: Pogledaj post
Vidiš kako smo svi različiti. Meni je treći dio najbolji. Prvi mi je pred kraj pređejmsbondovski, drugi bolji od prvog, a treći mi je super - planiranje, strategije, nadmudrivanje, baš sam uživala.
srceko25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 16:21   #53
Zadnjih 100 strana sam rastezala cijeli tjedan jer nisam htjela da završi
bktr is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 16:22   #54
Quote:
marges kaže: Pogledaj post
Ja sam pogledala filmove, a za čitanje 2. i 3. dijela čekam da izađu na kioscima (malo su mi skupe, a u knjižnici ih uopće nema...) Prvi dio mi je čak film bolji od knjige.
Jel ima tih filmova u videoteci ili su skinuti s neta?
bktr is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 19:47   #55
Hm, ja živim u "gradu" koji nema videoteku... Dobila sam ih skinute s neta, ali sam potpuno nesposobna skinut ih sama , raspitat ću se pa ti pošaljem link? Znam da ih je bilo u Algoritmu, Profilu, iNovinama i Tisak Mediji, po cijeni od 149,99 kn.
marges is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 20:14   #56
Bktr Ako imaš MaxTv, u videoteci su sva 3 filma
Bystander is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 16:52   #57
Quote:
Bystander kaže: Pogledaj post
Bktr Ako imaš MaxTv, u videoteci su sva 3 filma
Nemam više, raskrstila sam s njima jednom zauvijek.
bktr is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 09:05   #58
Meni osobno je prvi dio bio više od ugodnog iznenađenja. Dobar krimić, dobra karakterizacija likova, dobra atmosfera a najsnažnija mi je kombinacija jezovitih mračnih tajni koje se protežu kroz niz godina sa suptilnim uvidom u bolesne umove zlostavljača oca i sina, te zlostavljane Harriet Vanger.

Drugi dio me pomalo razočarao, vjerojatno sam imao prevelika očekivanja. Pogotovo onaj nepotrebni uvod gdje ona boravi u onom hotelu, upoznaje nekog potpuno nepotrebnog lika kojeg se ionako kasnije ne spominje. Kao da je Stieg Larsson imao naređenje izdavača da napravi roman od 600 stranica, pa mu je falilo materijala, te je ubacio ovaj nespretni početak.

Međutim, treći roman me potpuno oduševio. Sve je bilo na svom mjestu, radnja je tekla glatko, sve lijepo i opsežno opisano, baš za guštat. Najbolji dio samo suđenje i pad odurnog Teleboriana (a svidjelo mi se i ono s peripetijama Erike i manijakalnog progonitelja).

Ali filmovi mi nikako nisu sjeli, možda sam preveliki štreber pa volim vjerno praćenje radnje po knjizi. Jedino što mi se sviđa je to što su likovi tako „narodski“, obični, poput mene ili bilo koga iz običnog puka, a ne neki holivudski ljepotani.
mr darcy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 23:42   #59
Pomalo zazirem od razvikanih knjiga koje dignu veliku prašinu, prodaju se u multimilijunskim nakladama i Hollywood otkupi filmska prava na priču. Često ispadnu totalni gubitak vremena. Ima svijetlih iznimaka, naravno. Ali ovo, nažalost, nije jedna od njih.
Dugo mi je trebalo da napokon počnem čitati ovu knjigu. Imam je na hrvatskom i na engleskom. U papirnatom, e-book i audio formatu. Većina ljudi oko mene oduševljena je cijelom trilogijom. Što mi je budilo želju da je pročitam. Doduše, dio njih bio je oduševljen i Sumrakom. Možda sam trebala biti malo sumnjičavija prema njihovim preporukama.

Uglavnom, početak mi je bio OK, prvi trećinu sam nekako pregazila (kao da hodam kroz snijeg i upadam do koljena), onda je uslijedio lakši teren, kad mi je vrijeme prolazilo u ugodnom razgledavanju okoline; onda sam naišla na par zagađenih dijelova gdje mi se želudac okretao, pa sam neko vrijeme trčala, da bi na kraju već jedva vukla noge, a cesti nikad kraja.
Napokon sam se crknuta dovukla do raskrižja.
Tri putokaza. Na jednom piše “druga knjiga trilogije”, na drugom piše “treća knjiga trilogije”, na trećem piše “f*ck it, ajmo doma”. Pogodite koji sam odabrala.

Ili kraće: drveni, dvodimenzionalni likovi (oboje antipatični), suhoparno napisana (nije teško vidjeti da je Larsson bio novinar), šepava konstrukcija, gomila nepotrebnih stvari koje su same sebi svrha, dosta nelogičnosti (pogotovo u glavnim likovima), ma uglavnom - da skratim i sumiram - nije mi se svidjela. Za slučaj da to već i sami dosad niste shvatili.
__________________
Always forgive your enemies; nothing annoys them so much.
— Oscar Wilde
xibalba is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 13:21   #60
Meni je prvi dio osrednji, drugi dobar, treći odličan.
bktr is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:36.