Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2010., 23:13   #61
Quote:
Mala zvjezdica kaže: Pogledaj post
nemoj me krivo shvatiti ja nisam t htjela pametovati i time što sam rekla kakv mi je doktor samo sam htjela reći da je jako stručan ništa drugo ovdje smo sam da si međusobno damo informacije a svatko će sebi uzeti što njemu paše iz toga.
Ma nisam ja to tako ni shvatila. Da, najbolje je napisati sve moguće, po mogućnosti iskustvene informacije, pa neka svaka sama odluči.

Iako ja mislim da je uvijek najbolje posavjetovati se s vlastitim liječnikom, naravno, ako mu se vjeruje.
nescafe is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 17:17   #62
Quote:
nescafe kaže: Pogledaj post
Ma nisam ja to tako ni shvatila. Da, najbolje je napisati sve moguće, po mogućnosti iskustvene informacije, pa neka svaka sama odluči.

Iako ja mislim da je uvijek najbolje posavjetovati se s vlastitim liječnikom, naravno, ako mu se vjeruje.
Ja sam isto već spomenula da je meni moja gin. rekla da je od prvog dana sigurno,al ipak sam tražila drugo mišljenje jer svi znamo da ima raznih tipova ginekologa kod nas
Black_bunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2010., 12:10   #63
Quote:
Black_bunny kaže: Pogledaj post
Ja sam isto već spomenula da je meni moja gin. rekla da je od prvog dana sigurno,al ipak sam tražila drugo mišljenje jer svi znamo da ima raznih tipova ginekologa kod nas
ja sam nekidan bila sa curom koja je ginekoloinja inače moja kolegica i ona kaže da su sigurne 100% od prvog dana tak da im ja vjerujem.sad kako ko želi dodatni kondom nikome neće naštetiti
Mala zvjezdica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 12:15   #64
Htjela bih pitati djevojke i žene koje već koriste ove pilule...da li vam pomažu kod prišića, tj. da li su vam nestali? Da li su vam se povećale grudi, da li ste se udebljale? I kako vam djeluju na tlak?

Ja sam pila diane 35, lice mi je bilo često, udebljala se nisam ništa posebno, malo su mi grudi narasle i to je to..Prestala sam s njima zbog visokog tlaka...
elly_00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 09:35   #65
Mislim da meni nije došlo zlo sam zbog Qlaira, nego općenito zbog piluli jer prije kad sam pila diane 35 naglo sam se udebljala. kad sam ih prestala piti dobila sam žgaravicu i jako sam morala paziti što jedem, a nisam ništa zmršavila. sve pretrage koje sam do sada napravila su bile dobre osim kaj mi fali kalija i žuć mi je povećana. več dva tjedna mi se diže želučana kiselina i to je zbog toga jer su mi pilule usporile rad želuca. tak da ak imate slične probleme nemojte ih više piti jer je jako neugodan osjećaj kad ti se diže želučana kiselina, simptomi su slični srčanom infarktu i astmi. Bolest se zove refluks, al još nisam 100% sigurna dal je to to, kad moram napraviti pretrage da to se dokaže.
Nandy1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 15:09   #66
Quote:
Nandy1987 kaže: Pogledaj post
Mislim da meni nije došlo zlo sam zbog Qlaira, nego općenito zbog piluli jer prije kad sam
................................

, kad moram napraviti pretrage da to se dokaže.
draga to ti može biti i gastritis ja ga imam kronični i imam iste simptome osim žuči

Zadnje uređivanje leeloo27 : 14.12.2010. at 21:20. Reason: quote
Mala zvjezdica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 21:27   #67
Quote:
elly_00 kaže: Pogledaj post
Htjela bih pitati djevojke i žene koje već koriste ove pilule...da li vam pomažu kod prišića, tj. da li su vam nestali? Da li su vam se povećale grudi, da li ste se udebljale? I kako vam djeluju na tlak?

Ja sam pila diane 35, lice mi je bilo često, udebljala se nisam ništa posebno, malo su mi grudi narasle i to je to..Prestala sam s njima zbog visokog tlaka...
Par cura ih pije,al očito nisu prečesto na forumu da ti odgovore
Meni ih je gin. osim kontracepcije preporučila i zbog akni,pa se nadam da će i tu pomoć. A za grudi stvarno neznam,meni bi to bilo poželjno
Počinjem ih pit kad dobim mengu,što će za dan,dva
Black_bunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 22:25   #68
hej curke!

dobila sam sad menstruaciju. iščekujem ju već par dana, jer želim početi piti qlairu, ali ne želim ih piti ovako kasno navečer.

jel mi zna netko reći, ako ih počnem piti drugi dan menstruacije, dakle sutra, jesu li sigurne ako imam spolne odnose u iduća 2 tjedna ili bi bilo poželjno koristiti i kondome?

mislim da sam negdje pročitala da, ako se pilule počnu piti drugi dan menstruacije nisu sigurne u iduća 2tj.

help
nonich is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 13:02   #69
Quote:
nonich kaže: Pogledaj post
hej curke!

dobila sam sad menstruaciju. iščekujem ju već par dana, jer želim početi piti qlairu, ali ne želim ih piti ovako kasno navečer.

jel mi zna netko reći, ako ih počnem piti drugi dan menstruacije, dakle sutra, jesu li sigurne ako imam spolne odnose u iduća 2 tjedna ili bi bilo poželjno koristiti i kondome?

mislim da sam negdje pročitala da, ako se pilule počnu piti drugi dan menstruacije nisu sigurne u iduća 2tj.

help
meni je doktor reko da nije sigurno da jer sam ja dola točnije bila naručena točno kad sam dobila drugi dan da mi da pilule i kad sam došla rekao mi je da nisam sigurna cijeli mjesec ak ih sad krenem piti da bolje pričekam sljedeći mjesec i krenem od prvog dana onda mi je zaštita sto posto sigurna ali probaj nazvati ginekologa svoga pa vidi šta će ti on reći meni je moj reko ovo
Mala zvjezdica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 13:18   #70
popila sam ju na kraju sinoć, jer mi je frendica rekla da se moraju piti od prvog dana ako želim potpunu zaštitu, s tim da mogu svaki dan piti sat vremena ranije dok ne dođem na željeno vrijeme.
nisam zvala još ginića jer ne radi...

nadam se da se može i ovako
nonich is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 20:08   #71
radije koristi dodatnu zaštitu do početka nove kutije.
meni je danas došla teta iz amerike,prva pill je popijena
Black_bunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 20:29   #72
...evo da i ja podijelim svoja iskustva s Qlairom...sada pijem drugi mjesec,još uvijek je nedovoljno da se pokaže kakva je,ali zabrinulo me što sam u startu dobila jako puno prištića po prsima i leđima i prvi dan menstruacije u roku od par sati na licu su mi izbile dvije tako reći akne,koje se ne mogu istisnuti nikako nego ću ih očito morati iglicom bušiti...nemam inače problema s licem,tu i tamo neki prištić kad se ne sjetim očistit tonikom lice,ništa što bi me zabrinjavalo...ne znam,pila sam yasmin,celest,logest i sve su mi super djelovale na ten,kožu općenito.i sad ovo...nije mi baš svejedno...ginekologica mi je i tako rekla da joj se javim nakon dva mjeseca kad vidim da li mi odgovaraju ali ako se ovo nastavi,prekinuti ću s terapijom...znam da na svakoga drugačije djeluje,ali moj početak ne sluti na dobro...vidjet ćemo
pozz
tamo_005 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 22:05   #73
Quote:
nonich kaže: Pogledaj post
popila sam ju na kraju sinoć, jer mi je frendica rekla da se moraju piti od prvog dana ako želim potpunu zaštitu, s tim da mogu svaki dan piti sat vremena ranije dok ne dođem na željeno vrijeme.
nisam zvala još ginića jer ne radi...

nadam se da se može i ovako
da to sam se i ja sjetila poslije bitno je piti svaki dan u približno isto vrijeme
Mala zvjezdica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 22:07   #74
odmah da vam napomenem,imam jako glupo pianje
šumeće tablete,tablete za prehladu...utječu li one ikako na djelotvornost pilula? (predosjećam prehladu)
znam da je glupo,al sam picajzla kaj se tih bedastoća tiče
Black_bunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 22:56   #75
Quote:
Mala zvjezdica kaže: Pogledaj post
da to sam se i ja sjetila poslije bitno je piti svaki dan u približno isto vrijeme
ali misliš da mogu ovako dok ne dođem do željenog vremena? već idući tjedan bi ih pila u isto vrijeme...i sex bez kondoma i uz ove sitnice o vremenu?

nova sam u ovome, pa ima puuno pitanja.

hvala ti!
nonich is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 11:25   #76
Qlaira

Cure, ja sam sinoć popila zadnju tabletu prvog pakiranja, tj. drugu bijelu, i još jučer ujutro mi je kao došla menga i cijeli dan sve kao menga, a danas samo neko kapanje (što me čudi jer je meni menga uvijek drugi dan jaka). U brošuri piše da bi menga trebala doći već nakon 2. crvene (prije 3 dana) ili u idućim danima (što su onda ovi predstojeći), ali i da jedan mjesec može izostati. Ima tko kakvih iskustava s dolaskom menge nakon popijene prve kutije?


Neke cure su gore pitale za prištiće, akne, debljanje i sl. : ja nisam imala ništa od toga, ali meni su se nuspojave pojavile u obliku neredovitih krvarenja i toga što mi je seks dok sam ih pila bio relativno neugodan, poslije me dosta peklo, što prije nije.

Odlučila sam, u dogovoru s dečkom, prestati piti pilule. Nije to za mene.
nescafe is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 12:27   #77
Quote:
nescafe kaže: Pogledaj post
Cure, ja sam sinoć popila zadnju tabletu prvog pakiranja, tj. drugu bijelu, i još jučer ujutro mi je kao došla menga i cijeli dan sve kao menga, a danas samo neko kapanje (što me čudi jer je meni menga uvijek drugi dan jaka). U brošuri piše da bi menga trebala doći već nakon 2. crvene (prije 3 dana) ili u idućim danima (što su onda ovi predstojeći), ali i da jedan mjesec može izostati. Ima tko kakvih iskustava s dolaskom menge nakon popijene prve kutije?


Neke cure su gore pitale za prištiće, akne, debljanje i sl. : ja nisam imala ništa od toga, ali meni su se nuspojave pojavile u obliku neredovitih krvarenja i toga što mi je seks dok sam ih pila bio relativno neugodan, poslije me dosta peklo, što prije nije.

Odlučila sam, u dogovoru s dečkom, prestati piti pilule. Nije to za mene.
da piše das može izostati ako si ih redovno pila ne brini znači da je to normalno u prva tri mjeseca ako se nastavi odi doktorupše da se menga javlja nakon druge crvene popijene piilule ali ne kod svih može i dok piješ one bijele.mislim da si možda pokupila prehladu pa te zato peklo,ili malo glupo ali možda ti utječe na vlažnost maternice pa te od trenja peklo,što opet može biti i od prehlade jer se mjenja kiselost rodnice i vlažnost.
u toj pauzi nastupa krvarenje, koje je obično oskudnije, ili sasvim oskudno (malo smeđeg iscjetka)ovo je citat ginekologinje kao i ovo dolje

a pilule se uzimaju u isto vrijeme dana, uz toleranciju od do 6 sati. Ako se sa pilulom zakasni više od 6 sati, računamo da je zaštita smanjena i treba koristiti dodatnu zaštitu slijedeća dva tjedna
Mala zvjezdica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 15:01   #78
pozdrav
Odlucila sam s yaza prec na qlairu jer mi se hakom skoro god dana yaza pocelo pojavljivat krvarenje usred ciklusa - ocito su mi preslabe
Nego moje pitanje: gin.mi je rekao da pocnem s qlairom kad zavrsim pakiranje yaza (kad popijem sve 4 neaktivne pilule) a u brosuri qlaire pise dan nakon zadnje aktivne pilule (znaci bez ove 4)
Sto vi mislite? Ja sam se pogubila :/
kawaii23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 18:31   #79
Quote:
kawaii23 kaže: Pogledaj post
pozdrav
Odlucila sam s yaza prec na qlairu jer mi se hakom skoro god dana yaza pocelo pojavljivat krvarenje usred ciklusa - ocito su mi preslabe
Nego moje pitanje: gin.mi je rekao da pocnem s qlairom kad zavrsim pakiranje yaza (kad popijem sve 4 neaktivne pilule) a u brosuri qlaire pise dan nakon zadnje aktivne pilule (znaci bez ove 4)
Sto vi mislite? Ja sam se pogubila :/
U pravu si! Moras poceti s Qlairom odmah nakon sto popijes zadnju AKTIVNU tabletu Yaza-a!
To vrijedi za bilo koje kontraceptive koji u svom pakovanju imaju neaktivne tablete..moje dugogodisnje iskustvo s tabletama, eto
KatrinRose is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 18:54   #80
Quote:
KatrinRose kaže: Pogledaj post
U pravu si! Moras poceti s Qlairom odmah nakon sto popijes zadnju AKTIVNU tabletu Yaza-a!
To vrijedi za bilo koje kontraceptive koji u svom pakovanju imaju neaktivne tablete..moje dugogodisnje iskustvo s tabletama, eto
Znaci umjesto prve bijele pijem prvu qlaira?
Hvala puno. Ginekolog mi nema pojma -.-
kawaii23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:49.