Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Web development

Web development Programiranje, dizajn, hosting i sve ostalo vezano uz razvoj web siteova

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2013., 19:13   #21
Quote:
piplMASTtrastAS kaže: Pogledaj post
Izrada web stranica je preskupa. Jednostavna stranica za firmu ne bi smjela kostati vise od 100 kn. Kompliciranije stranice ,
nekakvi online servisi i sl. do 1000 2000 kn. Sve drugo je radjenje budala od ljudi kojima se neda proucavati webdizajn.
Djeca od 13 godina se bave time. Tu nema ni posla ni nekog znanja , osim ako nisi glup pa to smatras atomskom fizikom.
Slažem se. Isto tako bi novi auto trebao doći 1000 € (i manje, pa i dite zna zabiti balinjere na dasku), stan 5000 - 10000 € (to trogodišnjaci u pješčaniku slože), frizura 2 kn (moja mala nećakinja zna staviti špangicu u kosu), kruh pola kune, pola litre pive kunu....
MrBlc is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 20:23   #22
Quote:
MrBlc kaže: Pogledaj post
Slažem se. Isto tako bi novi auto trebao doći 1000 € (i manje, pa i dite zna zabiti balinjere na dasku), stan 5000 - 10000 € (to trogodišnjaci u pješčaniku slože), frizura 2 kn (moja mala nećakinja zna staviti špangicu u kosu), kruh pola kune, pola litre pive kunu....



sve receno!
fatalista is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 21:05   #23
Quote:
MrBlc kaže: Pogledaj post
pola litre pive kunu....
e kad pol litre pive bude kunu i ja ću raditi stranice za 100 kuna
dices is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 14:29   #24
Quote:
Namelles kaže: Pogledaj post
jesi li ti našao skriptu za photoshop na hrvatskom?
Jedna je tako došla na tečaj dizajna, a ne zna zucnuti engleski. "Što je folder? A što je fajl...?"

Rad s računalom ne ide bez poznavanja engleskog, to je kao da ideš učiti za kirurga, a ne znaš osnove anatomije! Al uz 'pipl mast trast as' svašta je moguće.
Dinah is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2013., 12:45   #25
Quote:
Dinah kaže: Pogledaj post
Jedna je tako došla na tečaj dizajna, a ne zna zucnuti engleski. "Što je folder? A što je fajl...?"

Rad s računalom ne ide bez poznavanja engleskog, to je kao da ideš učiti za kirurga, a ne znaš osnove anatomije! Al uz 'pipl mast trast as' svašta je moguće.
znam. bacio sam kost u svrhu ugodnog sprda...
Namelles is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2013., 12:54   #26
Quote:
piplMASTtrastAS kaže: Pogledaj post
Izrada web stranica je preskupa. Jednostavna stranica za firmu ne bi smjela kostati vise od 100 kn. Kompliciranije stranice ,
nekakvi online servisi i sl. do 1000 2000 kn. Sve drugo je radjenje budala od ljudi kojima se neda proucavati webdizajn.
Djeca od 13 godina se bave time. Tu nema ni posla ni nekog znanja , osim ako nisi glup pa to smatras atomskom fizikom.

100 kn za što?

kad ti za dizajn u photoshopu treba najmanje 10-20 sati, a satnica minimalno 50 kn.
pa ti onda kaže to ne valja, radi ponovno, pa ispravljaj ovo ili ono, ali da se ne povećava cijena.a gdje je sve ostalo.

1000-2000 kn a web servise?
kako da ne.

svaka stvar/usluga ima svoju cijenu, kvalitetu i kupca.

za tu lovu možeš dobiti Indijca i smeće stranicu ili web servis.

probem je u tome što ima puno njih koji se bave web dizajnom i programiranjem u php-u, a nemaju pojma php.

ako misliš da se može raditi web dizajn bez znanja ili php naučiti kroz noć, onda si u zabludi.


cijena je visoka samo na balkanu.
crvenipapagaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 00:16   #27
Treba mi Web Dizajner za izradu foruma,pp.
Lana Kovacevic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 20:23   #28
Quote:
piplMASTtrastAS kaže: Pogledaj post
Izrada web stranica je preskupa. Jednostavna stranica za firmu ne bi smjela kostati vise od 100 kn. Kompliciranije stranice ,
nekakvi online servisi i sl. do 1000 2000 kn. Sve drugo je radjenje budala od ljudi kojima se neda proucavati webdizajn.
Djeca od 13 godina se bave time. Tu nema ni posla ni nekog znanja , osim ako nisi glup pa to smatras atomskom fizikom.
LMAO!!!
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2014., 10:58   #29
Quote:
piplMASTtrastAS kaže: Pogledaj post
Izrada web stranica je preskupa. Jednostavna stranica za firmu ne bi smjela kostati vise od 100 kn. Kompliciranije stranice ,
nekakvi online servisi i sl. do 1000 2000 kn. Sve drugo je radjenje budala od ljudi kojima se neda proucavati webdizajn.
Djeca od 13 godina se bave time. Tu nema ni posla ni nekog znanja , osim ako nisi glup pa to smatras atomskom fizikom.
Svaka cast za ovaj post, vidi se da si napravio hrpu web stranica i da se bavis dugo godina s time.

Inace napravio sam i vodio nekoliko projekata gdje nije bas tako jednostavno raditi dizajn niti kasnije taj dizajn sloziti u web tako da ispod 30h rada sumnjam da se ista kvalitetno moze napraviti. Jos sam i malo vremena rekao ali ok, sada izracunaj 30h puta neka satnica
FilipH is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 22:26   #30
Stranica vrijedi onoliko koliko imas koristi od nje, ukoliko platis 100 kn stranicu koju nemoze nitko ziv naci ili ju netko nađe tko traži takve proizvode ili usluge koje prodajes na stranici ,a ona mu neda dovoljno informacija ili je klijentu jedostavno odobojna tj. ne ulijeva mu neko povjerenje i sigurnost onda ta stranica ne vrijedi ni lipe, isto vrijedii za onu koju ljudi plate 10 000kn pa ima isti rezultat. Ako das za stranicu 100 000 kn ,a ona ti za mjesec dana donese profit od 200 000 onda ta stranica i vrijedi toliko. lp
Malphite is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 13:41   #31
Evo me samo da podijelim iskustvo i da uputim sve neuke poput mene same da bježe od firme brandfix koja na tržištu nudi usluge izrade web stranica po "povoljnijim" cijenama. To je toliko neprofesionalna, loša i neznam kakva firma da čovjek nemre povjerovat. Nakon 4 mjeseca natezanja s njima isporučili web stranicu na kojoj mi još moramo radit bar 2 tjedna aktivno i to još sa kojekakvim greškicama koje bi željeli dodatno naplaćivali. Katastrofa.
mala mim is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 17:28   #32
Quote:
mala mim kaže: Pogledaj post
Evo me samo da podijelim iskustvo i da uputim sve neuke poput mene same da bježe od firme brandfix koja na tržištu nudi usluge izrade web stranica po "povoljnijim" cijenama. To je toliko neprofesionalna, loša i neznam kakva firma da čovjek nemre povjerovat. Nakon 4 mjeseca natezanja s njima isporučili web stranicu na kojoj mi još moramo radit bar 2 tjedna aktivno i to još sa kojekakvim greškicama koje bi željeli dodatno naplaćivali. Katastrofa.
Rok za izradu weba se zato unaprijed dogovori i onda ako developer ne isporuči zadani posao u zadanom roku ti ne plaćaš punu cijenu ili odustaješ od narudžbe. tako to dogovaraju ozbiljni ljudi. Javi se na pm ako trbaš kvalitetnog developera za stranicu.
bilancist is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 19:40   #33
"Vas novi sajt" Momci su odlicni. Radi se o grupi freelancer-a koji pomazu ljudima sa prostora bivse YU da za male pare pokrenu svoje net oglasavanje...
zechina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 10:37   #34
Quote:
bilancist kaže: Pogledaj post
Rok za izradu weba se zato unaprijed dogovori i onda ako developer ne isporuči zadani posao u zadanom roku ti ne plaćaš punu cijenu ili odustaješ od narudžbe. tako to dogovaraju ozbiljni ljudi. Javi se na pm ako trbaš kvalitetnog developera za stranicu.
ma dogovorila sam ja s njima rok od 30 dana, a kad sam mislila snizit cijenu radi kašnjenja i jer sam morala odradit sama dio plaćenog posla nisu mi mislili dat podatke. A platila sam pola unaprijed....sad je to gotovo pa ne trebam više nikoga, nego sam samo upozorila ak neko traži ponude da bježi od njih jer eto mene su dobro prešli
mala mim is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 23:58   #35
Jos par pitanja...da bi radio nekom (u buducnosti web stranice i naplacivao ih) da li moram otvoriti neki obrt ili sta vec i koja je prednost imati recimo obrt u odnosu na rad kao freelancer ? da li ja mogu kao ako bog da dobar web devloper raditi,odrzavati bilo koju stranicu ili ipak recimo ako trebas napraviti stranicu za neku firmu i to sve mora biti po ps-u kako bi ja to mogao napraviti ako nisam neka firma mislim ne bi mogao izdati racun ?
mali_veliki5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 11:36   #36
ugovor o autorskom djelu
Maryo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 11:23   #37
Pozdrav, može neka preporuka za firmu koja se bavi izradom i optimizacijom web stranice? Hvala.
may258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 12:35   #38
Ja sam surađivao sa ovom frimom, i bio sam zadovoljan sa uslugom koja mi je pružena. Tako da ti ih ja preporučujem.
ivmaric12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 09:11   #39
Quote:
bilancist kaže: Pogledaj post
Rok za izradu weba se zato unaprijed dogovori i onda ako developer ne isporuči zadani posao u zadanom roku ti ne plaćaš punu cijenu ili odustaješ od narudžbe. tako to dogovaraju ozbiljni ljudi. Javi se na pm ako trbaš kvalitetnog developera za stranicu.
Ovo nema apsolutno nikakvog smisla!

Svaki ozbiljni projekt se estimejta vremenski i cijenovno unutar nekog pesimistic/optimistic scenarija, a računi se šalju tijekom cijelog projekta za broj utrošenih sati.

U samom projektu, ako radiš npr. agile development, šansa je da će ti se sama specifikacija izmjeniti, a samim time i estimejt u vremenu, a i novcima.

Ljudi nemaju pojma kada ugovaraju posao i onda završe:

"Ja jadan na listi srama što sam sebi nisam dao plaću jer mi svi duguju"

ili

"Ivica mi je dao bonove za Konzum"
pukimak is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 09:11   #40
Quote:
may258 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, može neka preporuka za firmu koja se bavi izradom i optimizacijom web stranice? Hvala.
A koliko para imaš ti za to planinarenje?
pukimak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:27.