Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2008., 23:41   #41
ups
deka09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2008., 23:44   #42
k

rencho is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 02:36   #43
Imam dva pitanja

1.Uzeo sam si ove zvučnike http://www.sony.hr/product/ica-speakers/xs-f6933 i znam da daju niske,srednje i visoke tonove,no zanima me da li u sebi imaju woofer tj. da li daju bilo kakav bass..brijem da daju,jer nevjerujem da služe samo za zvuk?!

2.Pošto u autu neću imati pojačalo ni sub,nego samo 4 zvučnika spojena na radio..postoji li kakva caka drukčijeg spajanja koje će mi omogućiti jači i čišći zvuk,npr.pomoću kondenzatora,jači akumulator bilo što drugo..
ako netko zna bilo šta o tome...

thx
Smoker00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 09:28   #44
1. kako misliš samo za zvuk? pa naravno da su za zvuk. c/p Frekvencijski odziv 25 Hz- 30 kHz . ako je vjerovati specifikaciji to će pokrit bas područje

2. jedino pojačalo može omogućiti jači zvuk



amel, daj pripazi šta radiš, mogao si otvoriti svoj thread a ne dizati ovaj prastari. juggernaut je već i zabroavio da je to radio
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 13:11   #45
Mislio sam pitati jesu li samo za visoke tonove ili imaju štogod bass-a u sebi?!
Smoker00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 13:20   #46
pa naravno, to sam ti i odgovorio. područje subwoofera je obično do 80Hz, a normalni zvučnici moraju pokrivati cijeli spektar uključujući bas

ti si se očito nagledao PC zvučnika i sve-u-jednom kućnih kina kad misliš da je subwoofer obavezan da bi se čuo nekakav bas
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 18:22   #47
bas ce biti tu, ali ne kao sa wooferom. pripazi na kabele da nisu pretanki ili ogoljeni (osim na spojevima). prednji zvucnici ti MORAJU biti kvalitetniji od straznjih. i pazi da ti je cd player barem prosjecne kvalitete - oko 1200 do 1500 kn (Alpine, Pioneer).
deka09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 19:53   #48
Quote:
deka09 kaže: Pogledaj post
bas ce biti tu, ali ne kao sa wooferom. pripazi na kabele da nisu pretanki ili ogoljeni (osim na spojevima). ...
mislim stvaarno

ovako: original zvućnike u prednjim vratima + one u stražnjim spojite priko skretnice takve da su od 200hz pa dokle mogu npr 10-15khz --takva 4 zvucnika po dva spojite paralelno(liva i desna vrata) i dodajte dva visokotonca na svaku stranu(da pašu bar otprilike na onih 10-15khz-i to isto priko skretnice) paralelno isto, tamo na dnu šoferšajbe(prednje staklo)
i na stražnjim vratima isto negdi a može zada isto kraj stražnjeg stakla,po svakom kanalu otpor nebi treba ic ispod 4R (oma) takva dva kanala spojite na prednje zvućnike na autoradiu a jedan bas (tubu malu ima u chipoteke za 200injak kn dobra) u most na stražnje na radiu-tuba bi tribala bit od nekih 20-30hz pa do 200hz ....
__________________
Because the clipped waveform has more area underneath it than the smaller maximum unclipped waveform, the amplifier produces more output power. This extra power can cause damage to any part of the loudspeaker, including the woofer, tweeter, or crossover, via overheating.
atomic bomberman is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 22:03   #49
Quote:
atomic bomberman kaže: Pogledaj post
tubu malu ima u chipoteke za 200injak kn dobra
deka09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 22:08   #50
Quote:
atomic bomberman kaže: Pogledaj post
mislim stvaarno

ovako: original zvućnike u prednjim vratima + one u stražnjim spojite priko skretnice takve da su od 200hz pa dokle mogu npr 10-15khz --takva 4 zvucnika po dva spojite paralelno(liva i desna vrata) i dodajte dva visokotonca na svaku stranu(da pašu bar otprilike na onih 10-15khz-i to isto priko skretnice) paralelno isto, tamo na dnu šoferšajbe(prednje staklo)
i na stražnjim vratima isto negdi a može zada isto kraj stražnjeg stakla,po svakom kanalu otpor nebi treba ic ispod 4R (oma) takva dva kanala spojite na prednje zvućnike na autoradiu a jedan bas (tubu malu ima u chipoteke za 200injak kn dobra) u most na stražnje na radiu-tuba bi tribala bit od nekih 20-30hz pa do 200hz ....
postoji velika mogucnost da ti nesto pregori (prije svega izlazi na radiju)
isto tako, postoji velika mogucnost da ti radio nema dovoljno snage za pokretanje tube.
pojednostavni sebi zivot i kupi solidne prednje zvucnike (bez nepotrebnih DODATNIH visokotonca) pripazi na kablazu i uzivaj. imat ces dobru podlogu za kasnije ako pozelis stavljati pojacalo i woofer.
deka09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 09:11   #51
high pass od 200 Hz je jebeno previsok, može biti na recimo 80Hz i to samo ako postoji i subwoofer koji će pokriti područje ispod toga

dodatni visokotonci će se podesiti čime - equiliserom? aha. zato postoje komponenti zvučnici, gdje se u kompletu dobije bas/srednjetonac, visokotonac i skretnica. npr nešto ovakvo i nemaš brige.

spajanje radija u bridge je odlično za nošenje istoga direkt u servis
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 20:36   #52
Realna cijena za B&W 602 zvučnike...

Dobar prijatelj mi nudi svoje rabljene B&W 602 i odlučil sam ih uzeti, ali ne bih ga htio "odrati" u cijeni (on veli da bu uzel kajgod mu ja ponudim), ali ne bih htel ni preplatiti ih...

Zvučnici su u odličnom stanju (frend mi je audiofil i picajzla po tom pitanju), crni finiš, imaju i stalke, stari su 8 godina, a svirani su relativno rijetko (vrlo rijetko zadnjih 4 godine).

Na webu sam uspio pronaći samo par oglasa sa B&W 602 zvučnicima i cijene se kreću od 1000 kn (bez stalaka) do 3000 kn (sa stalcima).

Koja bi bila realna cijena takvih zvučnika?

Ili, koliko biste vi (kao audiofili) bili spremni dati za takve zvučnike sa stalcima?

Tanx svima koji odgovore suvislo...
__________________
Are you A Bright?

Truth is Stranger than Fiction because Fiction Has to Make Sense.
Superskeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 22:11   #53
Kaj baš nitko nema pojma o cijeni?

Ah.
__________________
Are you A Bright?

Truth is Stranger than Fiction because Fiction Has to Make Sense.
Superskeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 22:31   #54
Quote:
Superskeptik kaže: Pogledaj post
Kaj baš nitko nema pojma o cijeni?

Ah.
Tesko je to reci. Ako je puna cijena oko 600$ u americi ili 500 eura u evropi onda bi mozda bilo realno pola cijene ili nesto nize.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 13:56   #55
Stalci za zvučnike za preporučiti

Trazim dobre i lijepe podne stalke za zvucnike, za preporučiti.
(za zvučnike Wharfedale Diamond 9.1, 100W, trešnja, 2 sistemski, 50hz - 24khz)

I neznam nish o njima. Jel ima neki BEST BUY za preporučiti?

Jel postoje stakleni stalci za zvučnike? (ti bi se najljepše uklopili u ostatak prostora)
Siennna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 22:32   #56
Stakleni ...
__________________
potpis
Squier is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 13:17   #57
Mene su učili da šutim, ak nemam nish pametno za reći!

Dakle za sve koji su jos manje upućeni od mene (a misla sam da takvi ne postoje) stakleni stalci za zvučnike su ovdje:

www.rapserv.com.au/category2108_1.htm

...ako je tko vidio kod nas za kupit nešto slično i ak zna prednosti ili mane nek se javi ili ak neko ima neki drugi stalak za preporučit, molim...
Siennna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 13:36   #58
Ne sjećam se da sam viđao staklene zvučničke stalke po našim hi-fi shopovima

Imaš hrvatskog proizvođača kvalitetnih AV stalaka - Rondo, oni imaju svoje standardne modele, ali su sigurno spremni da ti naprave stalke po tvojoj želji
__________________
+Grob na glasu+
Jazon is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 16:15   #59
frend ih je kupio od nekog audiofila za 800 kn i tip mu je dao gratis stalke...pa ti vidi...kad naletiš naletiš
asimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 11:27   #60
realna cijena ti je 100e po komadu plus stalci tak da te to ispadne oko 2000 kuna
bijeloglavi mup is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:16.