Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Planinarenje

Planinarenje Po šumama i gorama

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2011., 12:40   #1
Smile Durmitor

Pozdrav forumaši,
da li je netko bio na Durmitoru?
Ako da, kakva su vam iskustva?
Gdje ste noćili?
I ako znate kako bi bilo najbolje tamo doći autom iz Zagreba (kroz Bosnu, ili preko Dubrovnika)?
Unaprijed hvala.
vekiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 17:29   #2
Ovisi što za tebe znači najbolje - najbrže, najjeftinije, najljepše
Slym is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 13:22   #3
bio motorom....
spavanje Žabljak....
put kanjonom Tare gore, nazad Trsa, Pivska jezera , Šcepan polje
Frenki1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 22:00   #4
Quote:
vekiv kaže: Pogledaj post
Pozdrav forumaši,
da li je netko bio na Durmitoru?
Ako da, kakva su vam iskustva?
Gdje ste noćili?
I ako znate kako bi bilo najbolje tamo doći autom iz Zagreba (kroz Bosnu, ili preko Dubrovnika)?
Unaprijed hvala.
Durmitor je uz Velebit i Prokletije najljepša planina u Dinaridima. Žabljak je krasno mjesto na 1450m s dobrom turističkom ponudom.
Durmitor je isprepleten dobro markiranim planinarskim stazama a postoji i karta. Najbliži i najatraktivniji pristup iz Zagreba za Žabljak je:

Zagreb-Gradiška-Banja luka-Sarajevo-Foča -šćepan polje-Trsa-Žabljak. Obavezno krenuti rano jer dionica od Foče na dalje nije za noćnu vožnju.
conan12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 22:11   #5
ove godine idem na durmitor prvi put i ne mogu vam reći koliko se veselim!
carrera_verde is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 08:59   #6
Dosta toga o planinarenju po Durmitoru da se naći na pdf Turizam:

https://www.forum.hr/showthread.php?t=106757&page=5


Quote:
conan12 kaže: Pogledaj post
Najbliži i najatraktivniji pristup iz Zagreba za Žabljak je:

Zagreb-Gradiška-Banja luka-Sarajevo-Foča -šćepan polje-Trsa-Žabljak.

Kaj nije brža/bolja varijanta Zagreb - Velika Kopanica - Šamac - Tuzla - Han Pijesak - Goražde - Čajniće - Pljevlja - Žabljak?

Dulje se ide po autocesti (skroz do Kopanice vs do Gradiške) a "ultradivljih" dionica poput ove (na koju upozoravaš) preko Trse nema uopće.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 22:15   #7
Ova ruta koju nvnk spominje (Zagreb - Velika Kopanica - Šamac - Tuzla - Han Pijesak - Goražde - Čajniće - Pljevlja - Žabljak) je definitvno najbrža.
Slym is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 18:52   #8
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
Dosta toga o planinarenju po Durmitoru da se naći na pdf Turizam:

https://www.forum.hr/showthread.php?t=106757&page=5





Kaj nije brža/bolja varijanta Zagreb - Velika Kopanica - Šamac - Tuzla - Han Pijesak - Goražde - Čajniće - Pljevlja - Žabljak?

Dulje se ide po autocesti (skroz do Kopanice vs do Gradiške) a "ultradivljih" dionica poput ove (na koju upozoravaš) preko Trse nema uopće.
Napisao sam najkraća i najatraktivnija varijanta, a ne najbrža.
Put preko Trse apsolutno preporučam
conan12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2011., 02:56   #9
Najatraktivnija možda i je, ali nije ni najbrža ni najbliža. Najbrža je već spominjana, a najbliža je pratiti najbržu do Rogatice i onda ne skrenuti za Goražde nego ravno na Rudo pa preko Hercegovačke Goleše i Krajčinovića gdje ima prahistorijsko arheološko nalazište na Pljevlju, Odžak i Žabljak. S tim da može na tom skretanju za Goražde skrenuti u drugu stranu za Višegrad i pogledati dolinu Drine.
Slym is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 18:58   #10
Imaš 2 kampa u Žabljaku za spavanje, u oba možeš kupiti planinarsku kartu. Svi putevi su ti markirani.
Mi smo išli magistralom, pa smo zato došli preko Dubrovnika.
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 22:20   #11
Quote:
Prolaznica kaže: Pogledaj post
Imaš 2 kampa u Žabljaku za spavanje, u oba možeš kupiti planinarsku kartu. Svi putevi su ti markirani.
Mi smo išli magistralom, pa smo zato došli preko Dubrovnika.
Koliko ima sati vožnje od Dubrovnika do Žabljaka?

Možda budem išla ovo ljeto ako se uspiju poklopiti slobodni dani s ostatkom ekipe.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 22:55   #12
Nešto manje od 3 sata.
Slym is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 22:43   #13
Quote:
vekiv kaže: Pogledaj post
Pozdrav forumaši,
da li je netko bio na Durmitoru?
Ako da, kakva su vam iskustva?
Gdje ste noćili?
I ako znate kako bi bilo najbolje tamo doći autom iz Zagreba (kroz Bosnu, ili preko Dubrovnika)?
Unaprijed hvala.
ne vozim, bila prije par godina. Sjećam se otvorenih šahti i neosvjetljenih tunela.

Žabljak, privatni smještaj kod neke babe od centra prema jezeru lijevo, dobra rakija

Bili na Međedu i na Tari i Bobotovom kuku. Nadrealno

Restoran Javor. Prebranac, durmitorski sir, durmitorske pečurke, šopska salata, domaće kiselo mlijeko... jooooooooj
Isak Pasha is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 20:05   #14
Svake godine je najblizi vikend 13 julu memorijalni uspon na Bobotov kuk u cast pokojnog generala Jaukovica. Ako mozete u tom terminu da dodjete ima puno planinara, pa se lako snaci za sve. Prosle godine smo sretali planinare iz Hrvatske, Slovenije, Srbije, Bosne, Spanije, Poljske, Ceske . . . i naravno domace. U svakom slucaju kad god dolazili da ste dobrodosli i da se zdravo i veselo vratite . . .
BRDJANSKI is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2011., 12:29   #15
Quote:
BRDJANSKI kaže: Pogledaj post
Svake godine je najblizi vikend 13 julu memorijalni uspon na Bobotov kuk u cast pokojnog generala Jaukovica. Ako mozete u tom terminu da dodjete ima puno planinara, pa se lako snaci za sve. Prosle godine smo sretali planinare iz Hrvatske, Slovenije, Srbije, Bosne, Spanije, Poljske, Ceske . . . i naravno domace. U svakom slucaju kad god dolazili da ste dobrodosli i da se zdravo i veselo vratite . . .
I Hrvati od prošle godine imaju svoj ''event'' na Durmitoru. Naime, 6. kolovoza u organizaciji Atletskog kluba Sljeme iz Zagreba koji je već niz godina u Žabljaku na visinskim ljetnim pripremama, održava se treking utrka koja je u sastavu treking lige.
više info
http://www.aksljeme.com/?p=783
www.treking-liga.com
conan12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 13:07   #16
Quote:
conan12 kaže: Pogledaj post
I Hrvati od prošle godine imaju svoj ''event'' na Durmitoru. Naime, 6. kolovoza u organizaciji Atletskog kluba Sljeme iz Zagreba koji je već niz godina u Žabljaku na visinskim ljetnim pripremama, održava se treking utrka koja je u sastavu treking lige.
više info
http://www.aksljeme.com/?p=783
www.treking-liga.com
Ma daj bit će nas znači. Ja sam u tom periodu sa još troje prijatelja na planinarenju na Durmitoru.

EJ @BRDJANSKI

Mi dolazimo u Žabljak iz Ščepan Polja pa smo mislili do Žabljaka skroz okolo preko Nikšića. Sad čuo sam da postoji put poprijeko kroz selo Trsa ali prva dionica od Pivskog mosta je makadam. Pa s obzirom da si ti lokalac jel znaš u kakvom stanju je taj put i jel može Škoda Fabia tamo sigurno proći? Zanima me da znam izračunati troškove puta jer tu bi 100 km skratili put.
lakota is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 00:51   #17
Quote:
lakota kaže: Pogledaj post
Ma daj bit će nas znači. Ja sam u tom periodu sa još troje prijatelja na planinarenju na Durmitoru.

EJ @BRDJANSKI

Mi dolazimo u Žabljak iz Ščepan Polja pa smo mislili do Žabljaka skroz okolo preko Nikšića. Sad čuo sam da postoji put poprijeko kroz selo Trsa ali prva dionica od Pivskog mosta je makadam. Pa s obzirom da si ti lokalac jel znaš u kakvom stanju je taj put i jel može Škoda Fabia tamo sigurno proći? Zanima me da znam izračunati troškove puta jer tu bi 100 km skratili put.
Nije više makadam, unazad 5-6 godina. Fabia može bez problema. Sretno. Javi se s dojmovima i fotkama
conan12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2011., 07:44   #18
EJ @BRDJANSKI

Mi dolazimo u Žabljak iz Ščepan Polja pa smo mislili do Žabljaka skroz okolo preko Nikšića. Sad čuo sam da postoji put poprijeko kroz selo Trsa ali prva dionica od Pivskog mosta je makadam. Pa s obzirom da si ti lokalac jel znaš u kakvom stanju je taj put i jel može Škoda Fabia tamo sigurno proći? Zanima me da znam izračunati troškove puta jer tu bi 100 km skratili put.[/QUOTE]


Samo po gasu, putevi su u ok stanju, kad idete preko Trse i ne morate produzavati do Zabljaka osim da kupujete nesto. Mozete kampovati u Todorovom dolu ili kod Modrog jezera izmedju njih je prevoj Sedlo odakle imate odlicno markiranu stazu za Bobot.
BRDJANSKI is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 13:42   #19
Evo danas sam baš rezervirao smještaj na Durmitoru.
Krećemo nas četvero 30.07. prvo ćemo tri dana kampirati na Trnovačkom jezeru, popet se na Maglić, obić Peručicu i Zelengoru. Onda idemo na rafting na Taru pa na Durmitor gdje smo na smještaju od 03. do 07.08.
Eh sad zanima me jel se na Žabljaku može kupiti planinarska karta Durmitora ili barem nekakva turistička ili da printam šta nađem na netu.
Može i preporuka šta obići i gdje jesti. Svakako ćemo ići na Bobotov kuk, Prutaš, Ledenu pećinu i Crno jezero.
lakota is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 14:35   #20
Može. Mi smo je kupili u kampu Kod Miše.
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:53.