Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Eno i ino

Eno i ino (Bez)Alkoholna pića - Ne očekujte Mladena Grdovića na stolu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2011., 06:24   #21
Quote:
trži šparaj kaže: Pogledaj post
Koja vina ste probali, a da im cijena odgovara kvaliteti? Preporuke? Koliko ste spremni odvojiti za bocu vina?
imas tu jednu blagdansku listu koja je primjenjiva i za ne blagdanske prilike

http://wp.me/pzQsf-Rn
suncek is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 18:29   #22
Kad naručujete vino u restoranu, tražite samo butelju/čašu crnog vina ili kažete sortu, proizvođaća i godinu berbe kao pravi znalci :-) ?
toby5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 20:30   #23
Quote:
trustno1 kaže: Pogledaj post
inace sam sommelier po zanimnanju.( i aj i muz)..dobro vino nije uvijek neophodno preskupo..ali svatko ima svoj ukus..
ja i muz volimo lebanonski Chateau Musar...
http://www.amazon.co.uk/s/?ie=UTF8&k...sl_6kdejea6z_b
S.Afrikanski Pinotage nam je ok, volimo australijski shiraz..a ja osobno volim francuski chaeau romanin, koje je jedno od jeftinijih vina ...to su onak vina za svaki dan
inace volimo i ledenu berbu desertno vino Inniskillin ( kanadsko)

http://www.inniskillin.com/en/ice/default.asp
to nam je za malo posebnije prilike
probaj late harvest vidal iz kanade....ekonomicnija varijata od ledenog vina, a vrlo slican okus (najcesce) za 1/4 cijene
__________________
Aj em Šatro Gospon end aj otorajz dis mesiđ!
šatro gospon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 20:31   #24
Quote:
toby5 kaže: Pogledaj post
Kad naručujete vino u restoranu, tražite samo butelju/čašu crnog vina ili kažete sortu, proizvođaća i godinu berbe kao pravi znalci :-) ?
mozda to mozes negdje di imaju ogromnu visku listu.....
__________________
Aj em Šatro Gospon end aj otorajz dis mesiđ!
šatro gospon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 10:40   #25
Molila bi znalce za malu pomoć...prije preporuku, dakle, dolje nabrojena vina su mi ponudili, a obzirom da se nisam pobliže susrela sa niti jednom od navedenih butelja voljela bi čuti mišljenje i dobiti preporuku što od navedenog da točim gostima????

Žlahtina Toljanić 0,75
Malvazija Polesina 0,75
Malvazija Kozlović 0,75
Graševina Krauthaker 0,75
__________________
bolje biti malo lud, nego malo pametan
big.mmamma is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 11:07   #26
Quote:
big.mmamma kaže: Pogledaj post
Molila bi znalce za malu pomoć...prije preporuku, dakle, dolje nabrojena vina su mi ponudili, a obzirom da se nisam pobliže susrela sa niti jednom od navedenih butelja voljela bi čuti mišljenje i dobiti preporuku što od navedenog da točim gostima????

Žlahtina Toljanić 0,75
Malvazija Polesina 0,75
Malvazija Kozlović 0,75
Graševina Krauthaker 0,75
Uz koje/a jela misliš poslužiti vino?
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 11:31   #27
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Uz koje/a jela misliš poslužiti vino?
Biti će buffet, od pršuta i sira preko plodova mora i ribe do piletine/junetine...

Evo i ponude crnih, Kozlovića i Tomića znam ali nisam upoznata sa ovim prvim
Cabernet sauvignon Agrolaguna 0,75
Teran Kozlović 0,75
Plavac Tomić 0,75 l
__________________
bolje biti malo lud, nego malo pametan
big.mmamma is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 11:35   #28
Quote:
big.mmamma kaže: Pogledaj post
Biti će buffet, od pršuta i sira preko plodova mora i ribe do piletine/junetine...

Evo i ponude crnih, Kozlovića i Tomića znam ali nisam upoznata sa ovim prvim
Cabernet sauvignon Agrolaguna 0,75
Teran Kozlović 0,75
Plavac Tomić 0,75 l
Među bijelima mi se najboljim odabirom čimi Kozlovićeva Malvazija.
Tomićev plavac jako varira od vrlo dobrog do meni nepodnošljivog radi velike količine tanina.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 11:45   #29
potpis.
a za crno bi ja probao s Agrolagunom..
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 11:51   #30
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Među bijelima mi se najboljim odabirom čimi Kozlovićeva Malvazija.
Tomićev plavac jako varira od vrlo dobrog do meni nepodnošljivog radi velike količine tanina.
Nema do degustacije ... jedino nismo nabavili Malvaziju Polesina toga nema u sp.ru
Bumo vidjeli... tnx anyway
__________________
bolje biti malo lud, nego malo pametan
big.mmamma is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 12:21   #31
Quote:
big.mmamma kaže: Pogledaj post
Molila bi znalce za malu pomoć...prije preporuku, dakle, dolje nabrojena vina su mi ponudili, a obzirom da se nisam pobliže susrela sa niti jednom od navedenih butelja voljela bi čuti mišljenje i dobiti preporuku što od navedenog da točim gostima????

Žlahtina Toljanić 0,75
Malvazija Polesina 0,75
Malvazija Kozlović 0,75
Graševina Krauthaker 0,75
A zašto biti isključiv i odabrati samo jednu sortu.

Naime, znam iz iskustva da veliki broj ljudi jednostavno Malvaziju ne voli i uvijek će odabrati Graševinu...isto tako znam i ljude koji će uvijek odabrati obratno.

Želim reći da ponudiš izbor između dvije vrste bijelog vina...dakle, Malvazija (ili Žlahtina) i Graševine. Krauthaker nije što je nekad bio ali se polako vraća na stare staze slave...isto nažalost vrijedi i za Toljanića.
__________________
"Ja čitam"...kako se kaže na Crnski? Kaže se kao "Ja čitam"
...Vidi u riječnik Crnskog i Gorskog jezika
MLADJO is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 12:23   #32
Quote:
MLADJO kaže: Pogledaj post
A zašto biti isključiv i odabrati samo jednu sortu.

Naime, znam iz iskustva da veliki broj ljudi jednostavno Malvaziju ne voli i uvijek će odabrati Graševinu...isto tako znam i ljude koji će uvijek odabrati obratno.

Želim reći da ponudiš izbor između dvije vrste bijelog vina...dakle, Malvazija (ili Žlahtina) i Graševine. Krauthaker nije što je nekad bio ali se polako vraća na stare staze slave...isto nažalost vrijedi i za Toljanića.
vjerojatno je u pitanju logistika.
Ja sam predložila Kozlovićevu malvaziju jer je ujednačene kvalitete,što se za ostala predložena vina ne bi moglo reći.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 12:27   #33
Quote:
MLADJO kaže: Pogledaj post
Krauthaker nije što je nekad bio ali se polako vraća na stare staze slave...isto nažalost vrijedi i za Toljanića.
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Ja sam predložila Kozlovićevu malvaziju jer je ujednačene kvalitete,što se za ostala predložena vina ne bi moglo reći.
Katunarova žlahtina je trenutno najbolja od svih
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 12:32   #34
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
Katunarova žlahtina je trenutno najbolja od svih
nije bila predložena.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 12:47   #35
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
vjerojatno je u pitanju logistika.
Ja sam predložila Kozlovićevu malvaziju jer je ujednačene kvalitete,što se za ostala predložena vina ne bi moglo reći.
potpuno si u pravu, radi buđeta moram odlučiti koja vina, a najvjerojatnije će se posluživati 2, možda 3 vrste bijelog i jedno crno
__________________
bolje biti malo lud, nego malo pametan
big.mmamma is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 12:59   #36
onda definitivno stavi jednu malvaziju i jednu graševinu

ja tomić plavac ne pijem ali nisam do sada nikad imala pritužbi na njega - meni je to vino koje je vrlo korektno za svoju cijenu
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 13:10   #37
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
Katunarova žlahtina je trenutno najbolja od svih
Pa...ako baš cjepidlačimo oko žlahtine, onda Šipun...bez konkurencije.
__________________
"Ja čitam"...kako se kaže na Crnski? Kaže se kao "Ja čitam"
...Vidi u riječnik Crnskog i Gorskog jezika
MLADJO is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 13:48   #38
jesu se ovi žlahtinari s Krka malo zbrojili? nisam već dulje pio, al zadnje kad jesam je svaka boca bila drukčija-jedna muzira-druga dobra-treća kisela-četvrta....i sve tako. mislim da je "zlatna" PZ-a bila u pitanju, al nis ziher...

i opće mi ta žlahtina zadnjih 15 let tak otužno zgleda s tom svojom bljedunjavom bojicom...sjetim se dedine domaće, stolne, zlazno-žute (Vinodol je u pitanju)...ove krčke bojom djeluju ko da su isprane vodom, nimalo nalik. a i manje mirišu na tu sortu gržđa nego nekad. dobro, svako podneblje i zemlja čini svopje, al opet---da su takve razlike bojom i aromom kod iste sorte,..,-,-,.ne znam.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 13:54   #39
Quote:
DeeJay77ZG kaže: Pogledaj post
jesu se ovi žlahtinari s Krka malo zbrojili? nisam već dulje pio, al zadnje kad jesam je svaka boca bila drukčija-jedna muzira-druga dobra-treća kisela-četvrta....i sve tako. mislim da je "zlatna" PZ-a bila u pitanju, al nis ziher...

i opće mi ta žlahtina zadnjih 15 let tak otužno zgleda s tom svojom bljedunjavom bojicom...sjetim se dedine domaće, stolne, zlazno-žute (Vinodol je u pitanju)...ove krčke bojom djeluju ko da su isprane vodom, nimalo nalik. a i manje mirišu na tu sortu gržđa nego nekad. dobro, svako podneblje i zemlja čini svopje, al opet---da su takve razlike bojom i aromom kod iste sorte,..,-,-,.ne znam.
Javna tajna je da žlahtinu miješaju sa iločkom graševinom
Jesi li ikada prošao kroz Vrbničko polje? To nije jako veliko područje, a žlahtinu možeš kupiti u bilo kojem dućanu.
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 13:56   #40
Quote:
DeeJay77ZG kaže: Pogledaj post
jesu se ovi žlahtinari s Krka malo zbrojili? nisam već dulje pio, al zadnje kad jesam je svaka boca bila drukčija-jedna muzira-druga dobra-treća kisela-četvrta....i sve tako. mislim da je "zlatna" PZ-a bila u pitanju, al nis ziher...

i opće mi ta žlahtina zadnjih 15 let tak otužno zgleda s tom svojom bljedunjavom bojicom...sjetim se dedine domaće, stolne, zlazno-žute (Vinodol je u pitanju)...ove krčke bojom djeluju ko da su isprane vodom, nimalo nalik. a i manje mirišu na tu sortu gržđa nego nekad. dobro, svako podneblje i zemlja čini svopje, al opet---da su takve razlike bojom i aromom kod iste sorte,..,-,-,.ne znam.
Pa zbrojili su se na način da Zlatna žlahtina (od PZ Vrbnik) sada ima vrhunski dizajn etikete. Nažalost samo to.
Interesantno, meni je od PZ Vrbnik uvijek puno bolje vino bila "obična" žlahtina.
Velim, Katunar, Toljanić, PZ Vrbnik,...sve je to više manje komercijala i jako variraju kvalitetom.
Žlahtina Šipun (Šipun je "brend" a zapravo proizvodi Ivica Dobrinčić) je jedan manji proizvođač iz Vrbnika i apsolutno njeguje kvalitetu.
Po mojem skromnom sudu već godinama apsolutno najbolji.
__________________
"Ja čitam"...kako se kaže na Crnski? Kaže se kao "Ja čitam"
...Vidi u riječnik Crnskog i Gorskog jezika
MLADJO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:09.