Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2011., 23:59   #21
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Nikad više ne kupujem VW, jebote za getribe traže od 600-800€, a za motore od 700-1000€, bolesno..., moraš stalno visit na oglasnicima i naći nekaj povoljno kad naleti, dok recimo za forda tranzita tog godišta imaš getribu za 150€...
Oo

nemerem vjerovat! previseeee
BB87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2011., 01:03   #22
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Nikad više ne kupujem VW, jebote za getribe traže od 600-800€, a za motore od 700-1000€, bolesno..., moraš stalno visit na oglasnicima i naći nekaj povoljno kad naleti, dok recimo za forda tranzita tog godišta imaš getribu za 150€...
Pravac Hercegovina, točnije autootpadi u Grudama i Širokom. Stari je tamo uzeo getribu za TDI za 200€, a staru razvaljenu ovdje utopio za 100€.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2011., 07:42   #23
Pstoje firme u Italiji koje se bave takvim rabotama (ti njima stari oni tebi obnovljeni motor, sa certifikatom, garancija 1.2 godine ....) samo je problem što takav motor košta 2500-3500€, pa ti vagni koliko ti se isplati.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2011., 10:52   #24
Da, za VW su dijelovi tipa motor mjenjač ajme skupi, još ako je kao u mom slučaju malo rjeđi motor ili uzmi ili se slikaj. Imao sam Passata 91, motor 2,8 VR6, otišao mjenjač. Nađem tipa u Novoj Gradišci koji traži 500e, ja ga pitam jel može jeftinije, odgovor je bio, imam ga ja i dragi Bog pa ti vidi.
davoros is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2011., 11:00   #25
Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
Pravac Hercegovina, točnije autootpadi u Grudama i Širokom. Stari je tamo uzeo getribu za TDI za 200€, a staru razvaljenu ovdje utopio za 100€.
A kako to ide preko granice onda? Jel bi imao kakvih problema da vozim preko grane motor i mjenjač?
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2011., 20:49   #26
Mozes uvesti dijelove za svoje vozilo, prijavis uvoz, platis davanja i sve legalno.

Ili odes kombijem tamo pa izvadis staro a vratis se sa "novim" unutra i ne prijavljujes nista.

Odaberi koja ti je bolja opcija.
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2011., 20:52   #27
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Mozes uvesti dijelove za svoje vozilo, prijavis uvoz, platis davanja i sve legalno.

Ili odes kombijem tamo pa izvadis staro a vratis se sa "novim" unutra i ne prijavljujes nista.

Odaberi koja ti je bolja opcija.
Uletio danas jedan za 5500 kn, al je kao rezerviran, do nedjelje ću znati. Lik se kune da je motor dobar, znači kombi je stajao cca. 18 mjeseci, na ključ ne pali, opće ne svijetli ni jedna lampica na komandnoj ploči, al na guranac pali ko mina, motor nigdje nema ulja, radi dobro, ne izbija kompresiju van na mjerač ulja, pa je i vjerojatno onda dobar motor.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2011., 21:19   #28
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
A kako to ide preko granice onda? Jel bi imao kakvih problema da vozim preko grane motor i mjenjač?
Nemam pojma... prošveraš.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2011., 21:27   #29
Quote:
davoros kaže: Pogledaj post
Da, za VW su dijelovi tipa motor mjenjač ajme skupi, još ako je kao u mom slučaju malo rjeđi motor ili uzmi ili se slikaj. Imao sam Passata 91, motor 2,8 VR6, otišao mjenjač. Nađem tipa u Novoj Gradišci koji traži 500e, ja ga pitam jel može jeftinije, odgovor je bio, imam ga ja i dragi Bog pa ti vidi.
nije da se hvalim
pogriješio je imam ga i ja . za nevjerovat 40000 km iz karambola . nekad sam držal i furdu a na ovaj mjenjač sam gotovo zaboravil . ko donese 200 eurosonga nek vozi . 200 eurosonga plativo u bilo-kojoj valuti . pod račun mogu i svinjske polovice
vampir001 is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2011., 21:39   #30
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
U potrazi sam za dobrim motorom 2.4d za VW t4 i mjenjačem za isti kombi, a kupio i bi i cijeli kombi za dijelove ako netkom ima uz uvijet da su motor i getriba u super stanju, limarija, rega i sl. me ne zanima, bitno mi je samo da je motor i mjenjač ok.
nemoj me krivo shvatit, ali toga se trebaš pod hitno riješit. sad kad vidim tvoj slućaj drago mi je šta nisam kupija onaj t4 jer izgleda da su od mermelade

nađi nekog tranzita ili mercedesa, putničkog nešto čega ima puno, i ne gledaj koliko je gnjil jer je svaki gnjil kupi za 1500 € i vozi, je da su spori, je puno troši ali, ali jeftinije je održavanje, jednostavnije su riješeni, sve možeš popravit sam ispred kuće ako ti je do štednje, a dijelova ima na trafici
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2011., 22:05   #31
Quote:
zanny kaže: Pogledaj post
nemoj me krivo shvatit, ali toga se trebaš pod hitno riješit. sad kad vidim tvoj slućaj drago mi je šta nisam kupija onaj t4 jer izgleda da su od mermelade

nađi nekog tranzita ili mercedesa, putničkog nešto čega ima puno, i ne gledaj koliko je gnjil jer je svaki gnjil kupi za 1500 € i vozi, je da su spori, je puno troši ali, ali jeftinije je održavanje, jednostavnije su riješeni, sve možeš popravit sam ispred kuće ako ti je do štednje, a dijelova ima na trafici
Ma jebi ga, dobio sam ga skoro pa badava, nešto moram i uložit, zaradio je on za sebe, uložit ću oko 1000€ u motor i mjenjač, i još na proljeće tolko u limariju i felge sa gumama, jebem mu miša kad bude dobar motor unutra ići će on, valjda.

Ja kad sam kupovao ovaj znao sam da je motor lila, ali dao sam onu bravu pod račun, a za nju nisam mogo dobit ni 9000 kn. godinu dana reganu, tak da je dobro ispalo.

Treba uzeti u obzir da je za nepuna 4 mjeseca kaj je kod mene napravil 21 000 km., što nije malo, a ni jedan ozbiljan kvar, a motor je li-la.
Istina i bog više neću kupovat VW, ali eto kad se ovaj stroj jednom složi kak spada bit će to pila.

Danas sam se raspitivao za mjerenje kompresije, košta 250 kn., ali nikom nije jasno kaj bi njemu zapravo bilo, ide, kad ga turiraš ne dimi, troši ulje, a to kaj ne pali bi moglo biti i bosh pumpa i preslabi okretaji anlasera, tako da.. prvo treba dijagnostika, al sad nemrem još voziti, bio na operaciji, tu i tamo zamolim frenda da za stalne klijente odveze.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2011., 22:17   #32
Quote:
zanny kaže: Pogledaj post
nemoj me krivo shvatit, ali toga se trebaš pod hitno riješit. sad kad vidim tvoj slućaj drago mi je šta nisam kupija onaj t4 jer izgleda da su od mermelade
nađi nekog tranzita ili mercedesa, putničkog nešto čega ima puno, i ne gledaj koliko je gnjil jer je svaki gnjil kupi za 1500 € i vozi, je da su spori, je puno troši ali, ali jeftinije je održavanje, jednostavnije su riješeni, sve možeš popravit sam ispred kuće ako ti je do štednje, a dijelova ima na trafici
istina t4 nije baš ekstra kvaliteta no 2.4 d ili 2.5 tdi su odlični motori... Druga je stvar što je josip uzeo primjerak kojem je motor pri kraju pa mu sad nije zgodno lijevat ulje a imo je i nekih problema s getribom..
Problem je naći auto star 15 i više godina koji ima originalni motori koji je uz to u jako dobrom stanju no sve se može... Neki dan sam opet uzeo 2.5 tdi sa nešto manje od 400 tkm(vjerujem da su stvarni), trebalo bi biti sve u redu no naravno vidjet ćemo, ako ne bude kak se kaže zaheb... se onda...
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 00:00   #33
Quote:
johny5 kaže: Pogledaj post
istina t4 nije baš ekstra kvaliteta no 2.4 d ili 2.5 tdi su odlični motori... Druga je stvar što je josip uzeo primjerak kojem je motor pri kraju pa mu sad nije zgodno lijevat ulje a imo je i nekih problema s getribom..
Problem je naći auto star 15 i više godina koji ima originalni motori koji je uz to u jako dobrom stanju no sve se može... Neki dan sam opet uzeo 2.5 tdi sa nešto manje od 400 tkm(vjerujem da su stvarni), trebalo bi biti sve u redu no naravno vidjet ćemo, ako ne bude kak se kaže zaheb... se onda...
ma dobro, ali ja sam šta se tiće radnih strojeva (šta je T4 josipu) oldschool. imao sam taj T4 u opciji iz '91 kad sam otvorio haubu imao sam šta vidit, zupčasti remen, dupla bregasta, poluosovine sa mažetnama, letva volana, điđe, baje karakonđule, ramena na ovjesu, spiralne opruge.... a onda usporedim moj MB310 ili tranzita od jednog kooperanta s T4....

je, stoji da je to sve predpotopno ali

dupli fazni lanac, glava od gize, jedna bregasta, na MB nema apsolutno nikakve struje, poluga mjenjača direktno na mjenjaču, lisnate opruge zavidane na nekakav oblik šasije, puž sa gurajučom i rastojnom sponom.... ja uđem s njim u vodu da mi popliva kabina (usis je ispod šofer šajbe) na tome se jednostvano nema šta pokvarit osim očitih kvarova tipa motor ne radi, klapa jedan od 4 krajnika a održavanje... postajem ko broj jedan...
prije dva dana primjetio da nešto klapa preko đomba i trotoara, zavučem se i primjetim kako se otpustio spoj prednje osovine i feder plate, popnem kombajn jednim kolom na zidić na gradilištu da se komotno mogu zavuć, iz alata za vodu isvučem ključ 19, pokušam stegnit vide teško idu, namočim uljem koje sam prstom obrisao sa kartera odvidam očistim, stavim dvije šajbe koje su očito falile, stegnem i ko novi, utrošeno vrijeme 20 minuta, ušteđena svota novaca barem 300 kn
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 00:30   #34
Quote:
BB87 kaže: Pogledaj post
eh steta sto nema kosuljice, ja sam mislio da ima posto je veca kubikaza..

onda nadam se da se cilindar bar moze izvaditi pa reparirati, jer djabe novi uljni prsten ako je stjenka cilindra sjebana, opet ce gubiti ulje i vjerojatno imat problem s kompresijom. no ako nema problem s kompresijom mozda je stjenka cilindara u dobrom stanju? to treba provjeriti.. ako to valja, motor nikako nije na ''izdisaju''

nema mokre košuljice, već suhe. što ne znači da se košuljice ne mogu promijeniti. u slučaju da brušenjem ne izlazi na jednu od specijala, brusi se na potrebnu prekomjeru, upresaju se nove košuljice, te se brusi na standard.
poneki to naprave i kad imaju dobre rabljene STD klipove, pa ti klipovi u kombinaciji s novim prstenima i na taj način obnovljenim blokom, daju pristojan rezultat.

slika suhe košuljice, za upresavanje (s neta)

Basil23295 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 14:42   #35
AKo se ja dobro sjecam, na tim 2.4 i 2.5 motorima se kosuljice ne mogu mijenjati vec se mora kupiti novi blok koji kosta vrlo vrlo lijepe novce, iskustvo od prije cca 10 godina od nekoga tko je vozio A6 2.5 tdi.
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:37.