Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost > Klub knjige

Klub knjige Čitajmo zajedno

Pogledaj rezultate ankete: Biram:
Haruki Murakami: Norveška šuma 6 85.71%
Danielle Trussoni: Angelologija 0 0%
Khaled Hosseini: Tisuću žarkih sunaca 1 14.29%
Glasovatelji: 7. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2011., 18:33   #1
Dvadeset treće biranje - točna anketa

Evo postavljam temu ponovo, s anketom na kojoj se vidi tko je glasao.

Haruki Murakami: Norveška šuma

Čuvši pjesmu Beatlesa, Toru Vatanabe sjeti se svoje prve ljubavi Naoko, djevojke svoga najboljeg prijatelja Kizukija. Istoga časa u mislima se vraća u prošlost, kad je prije gotovo dvadeset godina u Tokiju provodio studentske dane, izgubljen u svijetu tjeskobnih prijateljstava, usputnog seksa, strasti, gubitaka i žudnje—u vrijeme kad je u njegov život umarširala neobuzdana mlada žena po imenu Midori, i on je morao birati između budućnosti i prošlosti.

Norveška šuma najpoznatiji je roman Harukija Murakamija, kultna knjiga koja je sve donedavno bila najveći japanski bestseler uopće. Samo u Japanu ukupno je prodano preko četiri milijuna primjeraka. Objavljivanje ove naizgled jednostavne priče o sazrijevanju u 60-ima, prožete specifičnom melankolijom i humorom, prouzročilo je toliku histeriju da se povučeni autor na nekoliko godina odselio iz Japana da bi mogao nastaviti sa književnim radom...


Danielle Trussoni: Angelologija

Kada sestra Evangeline pronađe pisma iz tajanstvene prepiske Majke Innocente, nadstojnice Samostana sv. Ruže i legendarne dobrotvorke Abigail Rockefeller, postaje jasno da su zemljom nekoć hodali anđeli i da su njihovi potomci, okrutni Nefili, još uvijek među nama. Nefili tragaju za artefaktima koje je Abigail Rockefeller sakrila za vrijeme Drugoga svjetskoga rata. S tim artefaktima oni bi mogli pokoriti čovječanstvo, što im dosad nije dopustila tajna organizacija – Društvo angelologa. Angelolozi se moraju prvi dokopati artefakata ako žele dobiti bitku u ratu koji traje stoljećima. Njihova sudbina ovisi o nedužnoj sestri Evangelini, jedino ona može razotkriti tajna skrovišta gđe Rockefeller... no i ona sama mogla bi postati plijenom zastrašujuće vojske Nefila, sa strašnim posljedicama za čovječanstvo. Napeta radnja Angelologije se premješta iz ratom razorenog Pariza u New York dvadesetog stoljeća, razotkrivajući najveću zavjeru u ljudskoj povijesti.


Khaled Hosseini: Tisuću žarkih sunaca

Dugo očekivani drugi roman "Tisuću žarkih sunaca" Khaleda Hosseinija, govori o tridesetogodišnjem prijateljstvu između dvije žene koje su pretrpjele neizreciv gubitak i muke kroz desetljeća ratovima obilježene afganistanske povijesti. "Tisuću žarkih sunaca" portret je jedne ranjene zemlje i duboko potresna priča o obitelji i prijateljstvu.

Marjam je tek petnaest godina kad je šalju u Kabul da se uda za trideset godina starijeg Rašida. Gotovo dva desetljeća kasnije, u zemlji koja ubrzano tone u propast, tragedija pogađa petnaestogodišnju Lejlu, koja mora napustiti svoj dom i stupiti u Marjamino nesretno domaćinstvo. Lejla i Marjam naći će utjehu jedna u drugoj, njihovo prijateljstvo postat će neraskidivo i snažno poput rodbinskog.

Kako vrijeme prolazi, u Afganistanu na vlast dolaze talibani, ulice Kabula odjekuju od puščane paljbe i bombi, a život se pretvara u očajničku borbu protiv gladi, surovosti i straha. Ustrajnost dviju žena nailazi na iskušenja koja nisu mogle naslutiti niti u najgorim noćnim morama.
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Old 17.10.2011., 20:43   #2
Kliknuh Murakamija. Malo me sram priznati, još nisam pročitala Norvešku šumu.
__________________
U životu samo želim u miru sjediti i čitati. Zar je to previše?
Vjera iz "4-te sestre"
haralampije is offline  
Old 17.10.2011., 22:55   #3
Evo onda i moj glas za Šumu.
__________________
Always forgive your enemies; nothing annoys them so much.
— Oscar Wilde
xibalba is offline  
Old 18.10.2011., 08:44   #4
Quote:
haralampije kaže: Pogledaj post
Malo me sram priznati, još nisam pročitala Norvešku šumu.
Također.
srceko25 is offline  
Old 18.10.2011., 09:45   #5
Kad smo već kod priznanja, nisam (još) pročitala ništa od Murakamija... ali nikad nije kasno... i ja ću kliknuti Šumu, jer ionako danas počinjem s čitanjem...

Hosseinija sam čitala - Goniča zmajeva, jako mi se svidjelo pa sam poželjela pročitati i Tisuću žarkih sunaca... pa neću imati ništa protiv ako i on pobijedi.

Što se Angelologije tiče, to sam posudila jer je bilo jednom na anketi, a i frendica je rekla da joj je suuuuuper... sad kad xibalba veli da ne bi to čitala ni da joj plate, malo sam skeptična...
Ali nema veze, pročitat ću i to.
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Old 18.10.2011., 10:56   #6
Ma nemoj ti mene slušati, ja nisam baš objektivna - dobijem mlade već na spomen vampira, besmrtnika (s izuzetkom Conrada Besmrtnika ), anđela, vukodlaka i takvih stvorova pa knjige o njima zaobilazim u širokom luku.

Nije da ne volim fantastiku nego ne volim vampire, anđele i vukodlake.

A što dr tiče ostale dvije, i meni je svjedno koja bude izabrana. Obje sam čitala.
__________________
Always forgive your enemies; nothing annoys them so much.
— Oscar Wilde
xibalba is offline  
Old 18.10.2011., 17:52   #7
Norveška šuma! Iz moje ankete! To će mi biti prvi susret s Murakamijem.

Tisuću žarkih sunaca sam pročitala.
bktr is offline  
Old 28.10.2011., 21:36   #8
Od ponuđenih knjiga, nažalost samo su Angelologiju imali u knjižnici pa sam je posudila.
Došla sam do polovice i iskreno, već mi je dosadna....
Istina ima malo drugačiju temu od tipičnih "vukodlaka, vampira, demona i inih", bolje je razrađena od sličnih inačica, ima puno detalja (zbog kojih sam čak često zagooglala da utvrdim da li su imalo istinite), ali u krajnosti mi je već na polovici dosadna i vidim kraj, sve probleme svijeta riješit će mlada redovnica koja je od 12-te godine u samostanu i dosad nije imala pojma o pojmu o ničemu...
Matahari is offline  
Old 28.10.2011., 22:12   #9
Pa ja sam ovo trebala zaključati.
__________________
U životu samo želim u miru sjediti i čitati. Zar je to previše?
Vjera iz "4-te sestre"
haralampije is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:25.