Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost > Klub knjige

Klub knjige Čitajmo zajedno

Pogledaj rezultate ankete: 24.biranje
Alessandro Baricco: Ocean More 1 16.67%
Tom McCarthy: Ostatak 3 50.00%
Charlotte Bronte: Jane Eyre 2 33.33%
Glasovatelji: 6. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.12.2011., 14:34   #1
25. biranje (Božićna anketa!)

Evo i obećane Božićne ankete!

1. Alessandro Baricco: "Ocean more"
Jedan slikar želi morskom vodom naslikati ocean, jedna princeza boluje od tajanstvene bolesti koja se liječi samo oceanom, jedan profesor piše Enciklopediju o granicama na koje nailazimo u prirodi, uz poseban dodatak posvećen granicama ljudskih sposobnosti... roman Ocean more proslavljenog talijanskog pisca Alessandra Baricca je primjer sasvim atipičnog bestselera (danas već i longselera) - čitatelju je ovdje servirana promišljena konceptualnost, višestrukost glasova, miješanje konteksta, erudicija i veličanstveni stil.

2. Tom McCarthy: "Ostatak"
Neimenovani junak "Ostatka", traumatiziran nesrećom kad ga je nešto pogodilo ravno s neba, gubi pamćenje i neke motoričke funkcije, ali dobiva osam i pol milijuna funti odštete. Otkako se na fizikalnoj terapiji ponovno nauči služiti vlastitim tijelom, započinje opsesivno rekonstruirati svoju prošlost, a samim time i stvarnost. No njegova želja za autentičnošću vodi ga u sve nasilnija i opasnija "uprizorenja". Poput pravog ovisnika nastoji izbrisati granicu između realnosti i konstrukcije, ali spirala događaja izmiče kontroli.

3. Charlotte Bronte: "Jane Eyre"
Odmah po objavljivanju (1847) prepoznat kao remek-djelo, roman Charlotte Bronte Jane Eyre izvanredna je priča o jednoj od najneovisnijih i najsamosvojnijih junakinja svjetske književnosti. Siromašna i fizički ne suviše atraktivna Jane Eyre započinje život kao usamljeno siroče u kući tetke koja ju mrzi. Kad odraste postaje guvernanta u Thornfield Hallu, gdje zavoli svojeg poslodavca, bajronovski mračnog i strastvenog gospodina Roche-stera, koji se ludo zaljubi u Jane zbog njezine jednostavnosti, otvorenosti i intelektualne znatiželje.
__________________
When in doubt, tell the truth.
srceko25 is offline  
Old 25.12.2011., 15:02   #2
Kliknula sam Ocean more jer je to jedna od knjiga koja mi je promakla iako sam je namjeravala pročitati, čak silno željela, ali eto, nekako se nešto nije poklopilo. Pa da konačno kompletiram trilogiju.
__________________
U životu samo želim u miru sjediti i čitati. Zar je to previše?
Vjera iz "4-te sestre"
haralampije is offline  
Old 25.12.2011., 17:49   #3
Ovaj put se ja švercam s već pročitanom knjigom pa dajem glas Jane Eyre.
Meni osobno jako draga knjiga (za razliku od razvikanih Orkanskih visova).
bktr is offline  
Old 30.12.2011., 22:10   #4
Ostatak - vrlo kontroverzna knjiga, glasam zato što me baš zanima kako bi vama "sjela".....
__________________
When in doubt, tell the truth.
srceko25 is offline  
Old 31.12.2011., 10:09   #5
1:1:1

bktr is offline  
Old 31.12.2011., 21:43   #6
I kaj sad?

Gdje su Xibalba, Chrissy...
__________________
U životu samo želim u miru sjediti i čitati. Zar je to previše?
Vjera iz "4-te sestre"
haralampije is offline  
Old 01.01.2012., 12:49   #7
You rang, m'lady?
__________________
Always forgive your enemies; nothing annoys them so much.
— Oscar Wilde
xibalba is offline  
Old 01.01.2012., 21:23   #8
Quote:
xibalba kaže: Pogledaj post
You rang, m'lady?


Došla i odlučila što ćemo čitati.

Tom McCarthy: "Ostatak"


Dragi članovi, stari i novi, imamo mjesec dana za nabaviti i pročitati knjigu. Komentiranje počinje 1. veljače.

Do tad se mogu komntirati druge knjige, npr. "Korekcije".
__________________
U životu samo želim u miru sjediti i čitati. Zar je to previše?
Vjera iz "4-te sestre"
haralampije is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:59.