Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera > Informacije o poslodavcima

Informacije o poslodavcima Misija: zaposlenje!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2006., 10:10   #61
Quote:
Billi kaže:
a koji su to dokazi iz prve ruke? kad se zna da lidl nije poceo rad u hrvatskoj pa prve ruke i nema
OK, dokazi iz druge ruke, poput te famozne crne knjige.
Pa, možda se dogodi čudo u Hrvatskoj i bude sve OK, ja sam svakako za to. Živi bili pa vidjeli!
__________________
Ja uopće ne tražim sreću, samo neki sklad isprekidan ekstazama. (FB)
Bruna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2006., 10:18   #62
Quote:
Bruna kaže:
OK, dokazi iz druge ruke, poput te famozne crne knjige.
Pa, možda se dogodi čudo u Hrvatskoj i bude sve OK, ja sam svakako za to. Živi bili pa vidjeli!
pricekat cemo pa vidjet.
u medjuvremenu, obrati paznju npr...u dm-u radi samo 2-3 zene u smjeni, svaka radi sve, u ipercoopu blagajnice slazu dok nije guzva, o pevecu niti necu...tak da ne stoji ona da se u lidlu radi vise nego u drugima. odnosno, vidim ja da se u drugima radi jako. sjeti se optuzbi o Billi...
svi trg lanci imaju za cilj da se sto vise radi a za sto manje troska. ne vidim da je jedan od njih bolji ili posebno gori.svi su isti
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2006., 10:32   #63
u potpunosti se slazem sa Billi

ocito ljudima bas i nije takva frka za posao kad cak razmisljaju i da li otici na razgovor za posao!

jebiga, jednostavnije je lezat doma i svoju lijenost opravdavati "cinjenicama" koje im servira ona luda babetina iz sindikata trgovine
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2006., 10:44   #64
Quote:
zlocestoca kaže:
u potpunosti se slazem sa Billi

ocito ljudima bas i nije takva frka za posao kad cak razmisljaju i da li otici na razgovor za posao!

jebiga, jednostavnije je lezat doma i svoju lijenost opravdavati "cinjenicama" koje im servira ona luda babetina iz sindikata trgovine
Pa neki ljudi traže bolji posao.

Lošiji ili jednak im iz nekog neobičnog razloga nije pretjerano privlačan.

Čudni ljudi.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2006., 10:49   #65
sve mogu shvatiti ali da mi ne daju u wc

ma pokenjo bih se na sred hodnika i dao otkaz
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2006., 10:51   #66
Quote:
cp.tar kaže:
Pa neki ljudi traže bolji posao.

Lošiji ili jednak im iz nekog neobičnog razloga nije pretjerano privlačan.

Čudni ljudi.
:klap:

iz prvog posta nije bas najjasnije da li pokretacica topica vec negdje radi ili ne (valjda si to ostroumno procitao negdje "izmedju redaka")
odgovorila sam onoj vecini koja ce svakom poslu i poslodavcu naci manu (i nakon sto izvrijedja poslodavca, posao nastaviti s izlezavanjem u hladu i cesanjem jaja)

bolje ikakav posao nego nikakav, a u slucaju da je posao jedne prodavacice u lidlu bas tako stresan uvijek se moze dati otkaz...
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2006., 10:53   #67
Quote:
Zeljkoo kaže:
sve mogu shvatiti ali da mi ne daju u wc

ma pokenjo bih se na sred hodnika i dao otkaz
to su totalne gluposti (i o tome se vec pisalo po novinama)
evo, za nesto manje od 30 dana se lidl otvara (ako je vjerovati jumbo plakatima) pa cemo vidjeti da li zene koje imaju menstruaciju nose crvene trake oko ruke
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2006., 10:58   #68
Quote:
zlocestoca kaže:
u potpunosti se slazem sa Billi

ocito ljudima bas i nije takva frka za posao kad cak razmisljaju i da li otici na razgovor za posao!

jebiga, jednostavnije je lezat doma i svoju lijenost opravdavati "cinjenicama" koje im servira ona luda babetina iz sindikata trgovine
Ne vjerujem Kaj si ti šefica u Bili ili Kiki pa te jebe sindikat trgovine? Što bi trebalo, ukinuti sindikat i time zadnju mizernu šansu za neka prava?

Cura nek sjedi doma i traži BOLJI posao! Fala bogu, posla u trgovini se nudi na sve strane, i sad ona baš mora u hebeni Lidl , da potroši živce dok je još mlada i dobije bore prije vremena
__________________
Ja uopće ne tražim sreću, samo neki sklad isprekidan ekstazama. (FB)
Bruna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2006., 11:04   #69
Quote:
Bruna kaže:
Ne vjerujem Kaj si ti šefica u Bili ili Kiki pa te jebe sindikat trgovine? Što bi trebalo, ukinuti sindikat i time zadnju mizernu šansu za neka prava?

Cura nek sjedi doma i traži BOLJI posao! Fala bogu, posla u trgovini se nudi na sve strane, i sad ona baš mora u hebeni Lidl , da potroši živce dok je još mlada i dobije bore prije vremena
totalno krivo - nemam veze s trgovinom (tehnicke sam struke)
imas pravo neka cura sjedi doma, gleda sapunice, a mozda nadje i bogatog muza (tako svjeza i bez bora ) pa nece nikad ni morati raditi
svaki posao osim place donosi odredjena znanja i iskustvo koje joj samo moze pomoci kod trazenja novog posla, ali to po tebi uopce nije bitno...
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2006., 11:07   #70
samo da dodam vezano za sindikat...

srela sam jednom prilikom glavnu gospodju na tram stanici (sava, negdje oko 17 sati) - zena je djelovala, pa hm, pripito s potrganim ciferslusom na sosu i izvucenom kosuljom
ne bi bas htjela da me takva zastupa
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2006., 11:10   #71
Quote:
Bruna kaže:
Ja bih curi koja je pokrenula temu preporučila neka dobro pazi kod koga će raditi, i bolje se strpiti neko vrijeme i biti bez posla nego dopustiti sramotno ponižavanje.
Zato se i događaju iskorištavanja jer ljudi samo šute i trpe, da im se slučajno ne bi predbacilo da samo kukaju i ništ ne rade
Molim te navedi konkretno tko ju je i na koji način povrijedio...

Ako ima posao - neka traži bolji, ako nema, neka proba, pa ako netko krši radnička prava, nega ga prijavi drugi dan. Ili neka postane lokalna šefica sindikata pa ni otkaz ne može dobit.

Što može konkretno izgubit ako stoji kod kuće i nema posla?

Posao u trgovini jest generalno naporan i loše plaćen, u Hrvatskoj, Njemačkoj ili SAD. Slično kao i drugi poslovi za koje ne treba specijalizacija. To je jednostavno tako. I na bajnom Zapadu ljudi na takvim poslovima često rade 2-3 posla kako bi mogli normalno živjeti.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2006., 11:20   #72
Quote:
Zeljkoo kaže:
sve mogu shvatiti ali da mi ne daju u wc

ma pokenjo bih se na sred hodnika i dao otkaz
moja frendica radi u jednom hrv lancu gdje imaju kamere iznad vrata od wc-a pa se broji koliko se puta odlazi. to samo ukazuje da su SVI isti. razlika je samo dal neki mozda malo bolje placa pa dusevna bol malko manje pece.

also, sjetite se pisanja o inventuri u pevcu na badnjak nevecer. sindikata ni blizu nije bilo, osim sa teatralnim izjavama "kak je to krsenje prava"
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2006., 19:38   #73
hvala svima na odgovorima, bez obzira jesu li dobronamjerni ili ne

mislim da nitko ne zaslužiji biti nečiji slugan i dozvoliti da se raznorazni vlasnici velikih tvrtki bogate izrabjuljući obične , male ,ljude koji nemaju što drugo.

meni je dosta takvih iskustava, što će mi pobogu iskustva maltretaže i izrabljivanja, da ih skupljam godinama i pijem antidepresive.,

ako je firma na takvom glasu, a nije sigurno bez razloga, onda kažem , ne hvala, idem dalje,

mislim da zaslužujem bolje, pametna sam i obrazovana, trudila sam se da postanem netko, a ne da me neki polupismenjaci tlače i utjeruju strah u kosti zato što u ovoj državi nemam drugog izbora.,

hvala Bruna zaista ću tražiti bolji posao
zala is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 09:35   #74
Zala, sretno u traženju posla Zapamti, nigdje ti neće biti sjajno i idealno i uvijek ćeš morati raditi kompromise, ali uvijek u svoju korist, isto kao što poslodavac gleda svoju. To su onda zdravi odnosi na tržištu rada. Nemoj slušati druge, oni znaju što je dobro za njih, ne mora biti dobro i za tebe.
Uvijek i u svemu što radiš i gdje si moraš imati svoj stav, tako te nitko neće moći iskorištavati. Sretno!
__________________
Ja uopće ne tražim sreću, samo neki sklad isprekidan ekstazama. (FB)
Bruna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 10:14   #75
hvala ti, dobronamjerna si i to se osjeća.
zala is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 10:26   #76
Quote:
Billi kaže:
pazi, u lidlu prodavacice u ducanima se imati 3500 kuna place. znam iz prve ruke kako se tamo radi i smijesni se kak bezveze serete:

Bruto, draga moja, bruto!!! Objavili su oglas u novinama za prodavače i plaću: 3500 bruto za ostale gradove, 4000 za ZG.
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 10:28   #77
koliko ja znam 5000 za zg je pisalo ljetos.
bruto; ofkors.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 10:42   #78
Quote:
tilla kaže:
koliko ja znam 5000 za zg je pisalo ljetos.
bruto; ofkors.
i zamisli, tilla, jos moras i raditi cijeli dan za te novce. u konzumu za manje novaca ljudi valjda i puno manje rade
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 10:43   #79
ne znam, ne znam; ja imam neke bolje tračeve o njima; al bemti ne budem na forumu to pisala
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 10:47   #80
Quote:
tilla kaže:
ne znam, ne znam; ja imam neke bolje tračeve o njima; al bemti ne budem na forumu to pisala
kaj i ti imas kopi pejst njemackog sindikalno izvjesca nazvanog crna knjiga lidla?
to je tak jedina podloga kojoj biseri masu. a nitko ju nije vjerojatno ni citao, svi su culi
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:39.