Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2012., 11:38   #1
Izostanak ciklusa (sekundarna amenoreja)

pretrazila sam ovaj dio foruma i bas nista nisam nasla u vezi mog problema...a i takodjer nije mi jasno zasto nema vec ovakav topic tj. zar nitko nema iskustva izostanka mjesecnice po par mjeseci ili duze?

meni su mjesecnice oduvjek bile neredovite sa kasnjenjem od 2 pa cak do 10 dana.. u sijecnju 2008 sam po prvi put uzela pilule za kontracepciju i sve do ove godine travnja redovito uzimala (u pitanju su Logest tj. one su navodno "najslabije" sto se tice tih kao hormonskih..) naravno kao i svima vama koji koristite ovu vrstu zastite sa uzimanjem pilula mjesecnice su bile tocne u minutu svakih 28 dana no eto sa prekidom prije vise od 3 mjeseca ja mjesecnicu nemam.. sad ce mi netko savjetovati da idem kod ginekologice.. pa bila sam vec.. isla sam pocetkom lipnja i rekla mi je kako je trudnoca iskljucena,prepisala mi je Primolu Nor 10dnevnu terapiju nakon koje sam trebala po njenom imati sve kako treba medjutim kod mene je taj mjesecnica trajala cjelokupno samo 3 dana i to samo neki "tragovi"..skoro pa nista! da idem opet kod nje necu jer samo bezveze trosim novac na gluposti ako mi je vec rekla kako mi je na UZ sve u redu opet bi mi prepisala neko slicno smece kao taj Primolut..

nakon sveg ovog iskustva sam cvrsto odlucila da mi ne pada na pamet vise uzimati nikakve hormone nego cu se svim silama potruditi da mi se ciklus vrati normalno jer nisam bila svjesna sto sam ja samoj sebi radila sa tim pilulama zastite koje su tako nahvaljene na sav glas a ustvari su otrov! Koristim vec 6 tjedana kapsule peruanske mace,od prije neki dan cu uzimam po 30 kapi ulja zutog nocurka dnevno uz jelo i cekacu.. Od kad koristim peruansku macu osjecam se jako dobro i raspolozeno,nazalost moj izostanak mjesecnice mogu pripisati i ogromnom stresu u zadnjih par mjeseci ali ako bi samo to bio uzrok onda mi ne ide u glavu zasto nisam imala opet bar normalnu mjesecnicu izazvanu ovim zadnjih hormonima koje sam uzela..

znam da ce meni sad trebati ne samo dva/tri mjeseca nego mozda i vise od jedne godine da se tijelo vrati makar imalo u normalu ali spremna sam i naoruzana strpljenjem zdravo se hranim,bavim se tijelovjezbom,nastavicu sa mojom macom i nocurkom mozda pocnem i neki caj koji je bas za to da se sredi ciklus i to je sve


da napomenem..meni je tek 30 godina tako da nisam valjda vec u menopauzi

Jel ima itko slicnog iskustva? jel itko uspio bez tih sintetickih otrova od hormona vratiti sve kako treba?
maarinatje is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2012., 16:59   #2
Topic o amenoreji postoji, ali mene zanima jeli tebi uistinu sekundarna amenoreja dijagnosticirana?
Po ovom tvom kašnjenu od 2 do 10-ak dana više vuče na klasične produljene cikluse, tj. oligomenoreju.

Kakvi su hormoni, jesi li ih provjeravala?
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2012., 11:39   #3
sorry onda.. ali,ja nisam uspjela pronaci taj topic i koliko vidim uopce nema nitko sa slicnim iskustvom tj. nakon prekida sa pilulama nema ciklusa..

tih 2 do 10 dana kasnjenja je bilo od moje prve mjesecnice do pocetka uzimanja pilula a kao sto rekoh od kad sam prekinula sa njima tj. 22.4 ove godine ja mjesecnicu uopce nemam..hormone sam pregledala od stitne i TSH mi je blago povisen..polne hormone nisam..a morala bih onda bas otici vidjeti sto je sa prolaktinom i FSH jer njihova dijagnoza ce mi i reci ako nesto bas nije kako treba zar ne?
__________________
kakve su ti misli,takav ti je zivot
maarinatje is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2012., 16:34   #4
ja sam dobila mengu u 6.osnovne,nisam uopce tada marila kad mi dolazi ,ali dolazila je ,nekad je kasnila ,nekad nije,,uglavnom sada u 23.god zivota nije se pojavila 3.mj ,otisla sam kod ginekologa i nasao mi je cistu na desnom jajniku.izvadila sam hormone ,nisu bili uredni, prepisao mi je diane 35,pila sam ih tri mjeseca i poceja mi je pritisak u glavi,prekinula sam ,sad menstruacija opet ne dolazi,dode mi da poludim ,sad nemam nikakvog stresa,vjezbam,normalno jedem ,spavam,ne pusim ne pijem normalne sam tezine ,165cm, 55kg,grada mi je dobra ,ten dobar nemam pristica ,,neznam zasto mi se to dogada uvijek mi je dolazila menstruacija ,kasnila je is ve to ali sad nikako ne dolazi,,,ima li tko ovdje da mi se to tako nesto desilo ,jesam kli mozda neplodna,jeli moguce da su mi neke bakterije napale,vise stavrno neznam....


kad dodem u ginekologa on me rijesi sa tabletama,ne zelim piti kontracpciju ni nikave tablete,cili zivot se bavim sportom,ne volim tableteee....

molim vas dajte mi neki savjet????
lavicaa24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 18:07   #5
Sekundarna amenoreja

Imam 23 godine i već 4 i pol godine nikako nemam menstruaciju. Uz to mi je prije 3 i pol godine dijagnosticiran dijabetes tip 1 . Ginekolog mi je rekao da je do gubitka menstruacije došlo uslijed dijabetesa dok mi je dijabetolog rekao da dijabetes nije tome uzrok budući da sam dijabetes dobila godinu dana nakon što sam izgubila menstruaciju. Nemam policistične jajnike i zapravo je što se tiče organa sve u redu, jedini je problem što menstruacija nikako da dođe... Imam jako nisku razinu estradiola i FSH hormona. Bila sam 6 mjeseci na hormonskoj terapiji koja nije imala nikakvog uspjeha, nego upravo suprotno. Od te su mi se terapije pogoršali jetreni enzimi pa sam postala dosta skeptična što se toga tiče. Zanima me je li itko imao sličan problem i je li ga uspio, i na koji način, riješiti?
Bilo kakvo iskustvo je dobrodošlo .
clea99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2014., 23:08   #6
poštovane, imam 28 god i problem sa sekundarnom amenoreom 6 godina. Nemam ciklus nikako. nalazi svi uredni u granicama normale...FSH 5.0, prolaktin 130, estradiol 13.99, nalaz ultrazvuka jajnika normalan, kao i hipofize. kad pijem hormone Cyclo Proginova, onda imam cikus, cim prestanem uzimate tablete, ja nemam ciklus. Visoka sam 177 cm i imam 55kog, manekenske građe, pa ne znam da li to može biti uzrok problema. Napominjem da sam prirodno vitka i kad sam imala ciklus normalno, tad sam imala 57,5kg. posavjetujte me šta, kako i kome da se obratim i kakva su vaša iskustva?

Minja
Njomiks is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 16:20   #7
Sekundarna amenoreja

Quote:
clea99 kaže: Pogledaj post
Imam 23 godine i već 4 i pol godine nikako nemam menstruaciju. Uz to mi je prije 3 i pol godine dijagnosticiran dijabetes tip 1 . Ginekolog mi je rekao da je do gubitka menstruacije došlo uslijed dijabetesa dok mi je dijabetolog rekao da dijabetes nije tome uzrok budući da sam dijabetes dobila godinu dana nakon što sam izgubila menstruaciju. Nemam policistične jajnike i zapravo je što se tiče organa sve u redu, jedini je problem što menstruacija nikako da dođe... Imam jako nisku razinu estradiola i FSH hormona. Bila sam 6 mjeseci na hormonskoj terapiji koja nije imala nikakvog uspjeha, nego upravo suprotno. Od te su mi se terapije pogoršali jetreni enzimi pa sam postala dosta skeptična što se toga tiče. Zanima me je li itko imao sličan problem i je li ga uspio, i na koji način, riješiti?
Bilo kakvo iskustvo je dobrodošlo .
Clea99
Vidim ovu staru objavu i ne znam jesi li jos aktivna ili ne, no probat ću.
Moja ljubljena i jedina kći, koja ima 16 godina, već 2 godine nema menses. Prije par dana, nakon što smo prikupili 3 mišljenja eminentnih pedijatrijskih endokrinologa i ginekologa, shvatili smo da je konačna dg ipak sekundarna amenoreja, tj. hipogonadotropni hipogonadizam. Slijedom toga, jucer je krenula s terapijom trisequensom. Pokušali smo to izbjeći prirodnim i fitofarmaceutskim pripravcima, no bez uspjeha. Jedna od takvih terapija trajala je 6 mjeseci ., ali bez rezultata. Odlučili smo se za hormone jer su sva 3 liječnika rekla da će nedostatak estrogena dovesti do smanjene gustoće kostiju. Moja curka još ima i hashimoto tireoiditis, koji je zapravo po najnovijim nalazima u recesiji, no i dalje je na terapiji euthyroxom. Zadnji tsh je u porastu - 1.5, a estradiol manji od 20. Ima dobru zalihu jajnih stanica, mr hipofize je ok. Čini mi se da je tvoj problem sličan - dijabetes kao autoimuna bolest u kombinaciji sa sekundarnom amenorejom. Zanima me je ima li kod tebe novosti, kakav je tijek i jesi li mozda probala trisequens. Bila bih zahvalna na bilo kakvim info. Lijep pozdrav
Thebadseed
thebadseed is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:56.