Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2016., 11:02   #2241
Quote:
my_sharona kaže: Pogledaj post
Oprostite ako je već bilo, ali pročešljala sam dobri dio teme i nisam pronašla ništa slično.
Što mislite o radnim programima uz studij ili učenje engleskog u Australiji, kao npr. ovima od STA agencije http://www.staputovanja.com/radni-pr...ij-australija? Takva studentska viza omogućava rad do 20 sati tjedno paralelno sa studiranjem. Polaganje najjeftinijeg i najkraćeg tečaja traje 9 tjedana, a može se i produljiti te upisati još koji semestar.
Je li po vama realno studirati i raditi neki bezvezni part-time posao (čisto da imam nekakva primanja) dok se prijavljujem na oglase za posao u struci i tražim sponzorstvo? I pod uvjetom da me poslodovac odluči zaposliti tj. sponzorirati, koliko otprilike vremena treba da mi se odobri status skilled migranta?
Imam magisterij i dvije godine rada u struci, makar mi zanimanje nije na listi deficitarnih.
Hvala unaprijed.
- 20 sati tjedno ti nece biti dosta za prezivjeti. ( osim ako imas vec nekoga tu gdje mozes biti itd. )
- Nisam siguran da li mozes sa studentske direktno na neku drugu, ili je ona isto ogranicena dok studiras samo
- Ako te netko odluci sponzorirati ( sto nije isto kao i zaposliti ), par mjeseci obicno. Ovisno o papirima, firmi itd.
__________________
Shire, Senbonzakura Kageyoshi
H4ni8aLL is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 01:07   #2242
Quote:
H4ni8aLL kaže: Pogledaj post
- 20 sati tjedno ti nece biti dosta za prezivjeti. ( osim ako imas vec nekoga tu gdje mozes biti itd. )
- Nisam siguran da li mozes sa studentske direktno na neku drugu, ili je ona isto ogranicena dok studiras samo
- Ako te netko odluci sponzorirati ( sto nije isto kao i zaposliti ), par mjeseci obicno. Ovisno o papirima, firmi itd.
Hvala ti na odgovoru. Da, 20 sati je stvarno malo, pod uvjetom da ne živiš kod nekog svog ili nemaš solidnu ušteđevinu. Izgleda da je NZ preko WH vize ipak zahvalnija opcija
my_sharona is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 10:27   #2243
Pozdrav svima,
Ukratko, magistar sam strojarstva, i pošto u Australiji imam obiteljskog prijatelja koji je također moje struke i ima svoju firmu koja se bavi R&D.om zanima me da li to olakšava situaciju oko dobivanja vize ako me ta firma sponzorira?
Takoder, na stranicama zanimanje je na listi traženih - ako to išta znaci? BIo bih vam zahvalan ka bi mi netko napisao redosljednom kako je u tom slucaju potrebno aplicirati za vizu.
Hvala !

Zadnje uređivanje themachinist : 14.09.2016. at 10:38.
themachinist is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 21:05   #2244
Pozdrav,
Maturant sam četverogodišnje turističke škole smjera HTT,u Australiji sam rođen i tamo imam rodbinu,u Melbourneu,imam i Australsku putovnicu,i tečno govorim engleski.
Sad šta me zanima je ako se može upisat faks u australiji bez polaganja državne mature,naime ako ostajem tu ne planiram ići dalje već imam neke druge planove.Ako ne znate,gdje mogu naći informacije?
Hvala puno
Teutonic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 07:26   #2245
Dižem temu zbog upita.
Pošto sam tek počeo oko svega toga (mislim na odlazak u AU) postavit ću ovdje pitanje.

Dakle radi se o slijedećem:
- dipl. ing elektrotehnike/elektronike
- 52 godine, razveden, dvoje djece koja su odrasla i samostalna, nemaju želju seliti tamo.
- Engleski u čitanju ok (struka mi to traži), u razgovoru 3/5.
- Iskustvo u struci ogromno (10 godina rada u talijanskoj firmi kao projektant elektronike/automatike koja je među prve tri u svijetu), višegodišnji rad na brodskoj elektronici (cruiseri i jahte).
- U Australiji imam prijateljicu koja mi može dati garancije (ako su potrebne).
- Financije nisu upitne, imam pristojnu svotu na računu.

Želim se trajno nastaniti tamo. Pročitao sam dosta po forumu i pronačao prilično korisnih linkova no volio bih ako ima tko da mi ponudi konkretne smjernice (koja viza, kako do zaposlenja, ostali koraci...).
Unaprijed hvala.
bodulas is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2016., 09:39   #2246
Quote:
bodulas kaže: Pogledaj post
Dižem temu zbog upita.
Pošto sam tek počeo oko svega toga (mislim na odlazak u AU) postavit ću ovdje pitanje.

Dakle radi se o slijedećem:
- dipl. ing elektrotehnike/elektronike
- 52 godine, razveden, dvoje djece koja su odrasla i samostalna, nemaju želju seliti tamo.
- Engleski u čitanju ok (struka mi to traži), u razgovoru 3/5.
- Iskustvo u struci ogromno (10 godina rada u talijanskoj firmi kao projektant elektronike/automatike koja je među prve tri u svijetu), višegodišnji rad na brodskoj elektronici (cruiseri i jahte).
- U Australiji imam prijateljicu koja mi može dati garancije (ako su potrebne).
- Financije nisu upitne, imam pristojnu svotu na računu.

Želim se trajno nastaniti tamo. Pročitao sam dosta po forumu i pronačao prilično korisnih linkova no volio bih ako ima tko da mi ponudi konkretne smjernice (koja viza, kako do zaposlenja, ostali koraci...).
Unaprijed hvala.
Ovako odokativno mislim da je jedina šansa Temporary Work (Skilled) visa (subclass 457) - dakle, naći tvrtku koja te voljna sponzorirati (što će reći da tvoje profesionalne vještine moraju biti prava rijetkost na području djelovanje sponzorske tvrtke). Ti ćeš najbolje znati imaš li takve vještine i kolike su ti šanse. Najvećim djelom se sponzoriraju "trade" zanimanja, jer čini se da inženjera ima dovoljno/previše.

Dakle, trebaš ciljati na nešto poput:
http://www.457visajobsaustralia.com/...a436b513e2382/
...samo se tvoje vještine trebaju podudarati s traženim.

Uglavnom http://www.border.gov.au/ je alfa i omega za sve informacije i nitko ti na forumu ne može dati preciznije informacije nego možeš naći na datom linku.

Vize na koje su išli mnogi s ovog foruma su 189/190 PR vize, no obzirom je dobna granica za tu vizu 50, tu se ne može konkurirati. Mislim da 457 viza nema dobno ograničenje, no treba provjeriti.

Isto tako ne bi bilo loše baciti oko na Novi Zeland - također direktno tražiti poslodavca...
Dostoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 15:11   #2247
Zna li netko ako Australija ima sluzbenu stranicu o poslovima u akademiji?

Nesto kao academicpositions.eu?

Ili nesto slicno, odnosno mjesto gdje se oglasavaju akademske pozicije bez da moram pojedinacno posjecivati stranice svakog fakulteta?
The_Kid is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 11:20   #2248
Pozdrav svima, prije koju god sam bila iscitala ovaj forum od pocetka do kraja no u meduvremenu su nas vode odvele u drugu zemlju. Sada se opet pocelo razmisljati o Australiji pa me zanima par stvari (za Brisbane ili Sydney):
dali vecina vas zivi u najmu ili cim prije kupi svoj stan/kucu? dali se isplati kupovati odnosno dali je rata kredita ista/manja/veca od placanja najma?
sto preporucujete i zasto stan/kuca?
kakvi su ljudi, dali se lako sprijateljiti s domacima ili se drzite stranaca?
kakav je odnos poslodavca prema zaposelnicima generalno i kakve su radne navike?
kakav je promet u Sydneyu i Brisbane-u (nesnosne guzve, satima s eputuje na posao ili je podnosljivo)?

Pitanja su na osnovi nekih stvari koje su se nama najvise promijenile odlaskom u stranu zemlju i koje nam trenutno jako puno znace jer i cine najvecu razliku u odnosu na hrv.

I jos me samo zanima mor ali se polagati IELTS ako zivis u eng govornomn podrucju neko vrijeme?
pika2711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 00:41   #2249
Pitanje za one koji znaju...
Naime, vec neko vrijeme razmišljam o preseljenju Down Under, međutim, nigdje ne nalazim odgovor na jedno meni važno pitanje:

Postoji li u Australiji neki oblik pomoći/podrške za samohrane majke koje bi se doselile?

Dakle, zanimanje mi se nalazi na listi traženih, a doselila bih se s dvoje maloljetne djece.
S obzirom da bismo imali samo jednu plaću, pitam se jel to razlog za instant odustajanje ili Australija nudi neke olakšice za single parents, i pod kojim uvjetima...

Zna li itko?

Hvala :-)
Stowaway is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 04:05   #2250
Quote:
Stowaway kaže: Pogledaj post
Pitanje za one koji znaju...
Naime, vec neko vrijeme razmišljam o preseljenju Down Under, međutim, nigdje ne nalazim odgovor na jedno meni važno pitanje:

Postoji li u Australiji neki oblik pomoći/podrške za samohrane majke koje bi se doselile?

Dakle, zanimanje mi se nalazi na listi traženih, a doselila bih se s dvoje maloljetne djece.
S obzirom da bismo imali samo jednu plaću, pitam se jel to razlog za instant odustajanje ili Australija nudi neke olakšice za single parents, i pod kojim uvjetima...

Zna li itko?

Hvala :-)

Ima ako si permanent resident ili ako imas drzavljanstvo. Ima razlicitih vrsta pomoci. Dok zaradjujes ispod 130.000 na godinu dobivas pomoc za dijecu. Proporcijalno. Sto si blize 130.000 pomoc je manja. Vrtic kosta 60 dolara na dan.

Imas ovaj kalkulator pa procjeni svoju situaciju:

https://www.centrelink.gov.au/RateEs...mbinedStart.do
kucica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 09:12   #2251
Quote:
kucica1 kaže: Pogledaj post
Ima ako si permanent resident ili ako imas drzavljanstvo. Ima razlicitih vrsta pomoci. Dok zaradjujes ispod 130.000 na godinu dobivas pomoc za dijecu. Proporcijalno. Sto si blize 130.000 pomoc je manja. Vrtic kosta 60 dolara na dan.

Imas ovaj kalkulator pa procjeni svoju situaciju:

https://www.centrelink.gov.au/RateEs...mbinedStart.do

Hvala na linku. Nažalost, puno mi ne pomaže, jer je moja situacija hipotetska... Jos uvijek sam u Hr., i počela bih ozbiljnije razmišljati o odlasku kad bih sa sigurnošću mogla znati što me čeka. Vidim da se stvar mijenja kad si permanent rezident, ali ja to još nisam, a pitanje je i bih li se upustila u tako ozbiljan pothvat, a da pritom ne mogu biti sigurna oko toga na što mogu računati.
Hvala svejedno.
Stowaway is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 11:56   #2252
Pogledajte ovu web stranicu https://www.timeshighereducation.com/unijobs/en-au/listings/australia/

Pogledajte ovu web stranicu...
https://www.timeshighereducation.com...ngs/australia/

Quote:
The_Kid kaže: Pogledaj post
Zna li netko ako Australija ima sluzbenu stranicu o poslovima u akademiji?

Nesto kao academicpositions.eu?

Ili nesto slicno, odnosno mjesto gdje se oglasavaju akademske pozicije bez da moram pojedinacno posjecivati stranice svakog fakulteta?
TopClass is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 19:54   #2253
Pozdrav,

Koja su iskustva ili saznanja u vezi vremena čekanja i same mogućnosti invite-a za vizu 190, NSW state sponsorship? Imam 55+5 bodova, Civil Engineer. Unio sam EOI.
Koji su savjeti? Da čekam invite ili da probam podići IELTS (imam W 6,5, R 8,5, L 7,5 i S 8,5), možda PTE?
Da probam možda sa drugim state-ovima? Je li još uvijek onaj uvjet o 2 godine boravka čista formalnost?
Koja su vaša iskustva s čekanjem invite-a za vizu 190?
Bloke is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 21:07   #2254
Koja su iskustva ili saznanja u vezi vremena čekanja i same mogućnosti invite-a za vizu 190, NSW state sponsorship? Imam 55+5 bodova, Civil Engineer. Unio sam EOI.

Civil jako trazen trenutno. Gradi se puno. Civil engineer ovdje znaci Statika i Niskogradnja (sa odvodnjom) i NISTA drugo. Pazi da se ne zajebes.


Koji su savjeti? Da čekam invite ili da probam podići IELTS (imam W 6,5, R 8,5, L 7,5 i S 8,5), možda PTE?

Mozda, s druge strane treba bit ponosan na sebe sto nisi u stanju dobit 7 iz ESEJA. Jebali ih glupi eseji.

Da probam možda sa drugim state-ovima? Je li još uvijek onaj uvjet o 2 godine boravka čista formalnost? Da. Ugovor je samo moralni. Pitas da li mozes dalje i oni kazu da mozes, mada moras malo objasniti zasto nisi uspio naci posao.


Koja su vaša iskustva s čekanjem invite-a za vizu 190?[/QUOTE]
3 dana za Civil Eng.
kucica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 23:04   #2255
Kucico hvala,

Iz ovoga zaključujem da mi predlažeš da opet probam IELTS. Ako ne smislim lakši i brži način, morat ću. Ne mogu samo sjediti i čekati invite bez time limita...

Da li mogu u EOI unijei više state-ova?

Ako se ne varam, za WA bi lakše dobio invite i nominaciju, ali moram imati 35.000 AUD na računu za nas troje? Da li novac mora biti na računu na ime nosioca vize? I da li provjeravaju koliko dugo se novac nalazio na računu?
Bloke is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 08:43   #2256
Quote:
Bloke kaže: Pogledaj post
Kucico hvala,

Iz ovoga zaključujem da mi predlažeš da opet probam IELTS. Ako ne smislim lakši i brži način, morat ću. Ne mogu samo sjediti i čekati invite bez time limita...

Da li mogu u EOI unijei više state-ova?

Ako se ne varam, za WA bi lakše dobio invite i nominaciju, ali moram imati 35.000 AUD na računu za nas troje? Da li novac mora biti na računu na ime nosioca vize? I da li provjeravaju koliko dugo se novac nalazio na računu?
Ne znam kaj bi ti rekao. Ja sam nakon 3-4 puta izlazenja na Ielts (sve ocjene super osim eseja) odlucio da mi se neda trositi vrijeme na Ielts i uzeli smo sponzorstvo WA. Nakon toga smo se nakon 1.5 godine preselili u Sydney. Ne znam da li ima ikakvog posla trenutno u WA, a pogotovo za gradevinara bez lokalnog iskustva (lokalno iskustvo je ovdje inace odjeb fraza broj 1).
kucica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 20:08   #2257
Dakle malo je možda off-topic, ali imao sam i imam jednu interesantnu raspravu na drugoj temi, pa sam na temi dijaspore odlučio ispitati jednu hipotezu.

Stranac dođe u Australiju. Ima samo osnovnu školu. Dobije posao u banci i danas je na jačim pozicijama od šaltera (štogod to značilo). Nakon 13 godine rada ta osoba dobije ne mjesec, dva, tri mjeseca ili godinu dana, nego 3 godine 100% plaćenog godišnjeg.

Je li ovaj scenarij ikad zabilježen u ovoj zemlji ? Zapravo informacije o strancu, osnovnoj školi i poziciji u banci ignorirajte, ovo za tri godine me daleko najviše zanima.

Stvarno bi nekog tko ima iskustva rada u Australiji zamolio za vrlo kratak komentar u vezi ovog.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 08:44   #2258
Quote:
Bloke kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Koja su iskustva ili saznanja u vezi vremena čekanja i same mogućnosti invite-a za vizu 190, NSW state sponsorship? Imam 55+5 bodova, Civil Engineer. Unio sam EOI.
Koji su savjeti? Da čekam invite ili da probam podići IELTS (imam W 6,5, R 8,5, L 7,5 i S 8,5), možda PTE?
Da probam možda sa drugim state-ovima? Je li još uvijek onaj uvjet o 2 godine boravka čista formalnost?
Koja su vaša iskustva s čekanjem invite-a za vizu 190?
Evo mojih par... NSW sponzorstvo je postalo strasno kompetitivno i inzenjerske pozicije s 55 bodova prolaze tesko. Civil eng. jos moze biti pozvan, no mech. i elec. nema sanse. Ielts ocjene pokazuju da imas level znanja za dobiti dodatne bodove, tako da bih ja na tvom mjestu isao ponovo na Ielts. Pte nemas za polagat u nasim krajevima.

2 godine je, kako je receno, moralna obaveza... kad dobijes vizi, nigdje u vizi ti nece pisati da si obavezan zivjeti na teritoriju za koje si dobio sponzorstvo.

Procesljaj malo expat forum da vidis kakvo je stanje s pozivanjem civil eng. u pojedinim drzavama, pa ces bit pametniji...
Dostoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 12:39   #2259
Bok Australci,
tu sam jer me interesira nešto vezano za Australiju,jel ima tko da vozi kamion u Australiji ili netko tko se razumije u vozačke dozvole?
Živim u Hrvatskoj i imam Hrvatsku vozačku,profesionalni vozač kamiona,interesira me dali bi mi vrijedila vozačka u Aus za kamion ili bi morao nešto polagat(vožnja,ispite ili šta već)i koliko bi to koštalo?
Kakve su plaće vozača?
Htio bi vozit kamion,ako bi uspio doći u Aus,ako bi dobio radnu dozvolu,neznam dal moram prije nać poslodavca,i kako da opće krenem za vizom?
koja provincija je među boljima za posao,život,cijenama,plaćama?
Nadam se da nisam fulao temu,hvala svima na odgovorima
nenno77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 00:15   #2260
Moze li se u Australiju ic priko turisticke vize na godinu dana, pronasla sam za N.Zeland na blogu onog putnika upute, ali za Australiju kopam po netu, nista ne nailazim.

Hvala svima na info,moze i na pp.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:18.