Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2013., 22:16   #41
E stvarno, kaki je to stan za sedam stoja sa ukljucenim hajdrom? Kod mene je izolacija super Ko da sam sam u zgradi. Mogu komotno pandrknut i ne bi posumljali da sam prno u cabar ni nakon sto se sav usmrdim i istrunem i nakon sto me mravi pojedu.
I na balkonu mogu imat barbikju Gledam u sumu ko da sam na izletu.

I jarane amstelu, 1100$ za jednosoban stan je uzas. Radje bih dao devetipo stoje za dvosobni nego iljaduisto za jednosoban.

Za sestoiljada se mogu uzet dvije dobro normalne kuce.
bajlo ofiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2013., 22:57   #42
Postat cu link Boardwalka. Ne zbog toga jer ih zelim reklamirati nego zato sto su najveci Landlord u Kanadi i tu se moze naci dosta informacija o njihovim stanovima i cijenama. Oni su neka srednja klasa stanova, moze se vjerojatno naci i 10-15% jeftinije na istoj lokaciji.

www.bwalk.com

Ja sam zivio kod njih 3 godine dok sam studirao, prije 15 godina. Tada je cijena stana one-bedroom bila $745(grijanje ukljuceno). Sada se taj isti stan renta za $1100. Dakle rasla je ispod inflacije.

Hope it helps you to get better insight into Canadian renting market.
__________________
Dictionary is the only place that success comes before work.
Maped444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2013., 23:06   #43
Quote:
Elsinore kaže: Pogledaj post
Prema mojem iskustvu na Vancouverskom metropolitanskom području ako se udalji na od centra Vancouvera mogu se naći pristojni stanovi za $700 sa uključenom većinom režija, npr. na području Abbotsforda, Maple Ridga
Istina bas sam gledao. U Abbotsfordu cijene idu oko $700. To nije losa opcija ako ti je posao tamo ili u Langleyu. Ali ako radis u Vancouveru to je predaleko.
__________________
Dictionary is the only place that success comes before work.
Maped444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 01:12   #44
Quote:
bajlo ofiser kaže: Pogledaj post
E stvarno, kaki je to stan za sedam stoja sa ukljucenim hajdrom?
Kome ne smeta basement suite i ne traži stan negdje blizu centra npr. ovo http://vancouver.en.craigslist.ca/pm...672197255.html

OK mi izgleda i ovo http://vancouver.en.craigslist.ca/rd...666450424.html
Uključen je većina režija, struja nije uključena ali struja ionako nije veliki trošak

Ovaj je u centru Abbotsforda, dakle nepogodan za one koji rade u Vancouveru ali ako se radi negdje blizu Abbotsforda stan po meni izgleda prihvatljivo http://abbotsford.en.craigslist.ca/apa/3671603868.html


Quote:
bajlo ofiser kaže: Pogledaj post
Za sestoiljada se mogu uzet dvije dobro normalne kuce.
Na Vancouverskom metropolitanskom području mislim da nema šanse da se mogu kupiti 2 dobre kuće za te novce.
Elsinore is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 04:02   #45
Quote:
Elsinore kaže: Pogledaj post

Ovaj je u centru Abbotsforda, dakle nepogodan za one koji rade u Vancouveru ali ako se radi negdje blizu Abbotsforda stan po meni izgleda prihvatljivo http://abbotsford.en.craigslist.ca/apa/3671603868.html
.
U Abbotsfordu su cijene i vise nego prihvatljive. Vidio sam ima toga po $600 i $700 koliko hoces. Ali to obicno znaci i da ima neki problem sa tim mjestom. Ili tamo nema posla, ili je visok kriminal, ili nesto trece.

Mislim ako je Abbotsford 30-40% jeftiniji nego Metrotown onda tamo nesto ozbiljno ne stima.

Rente odredjuje odnos ponude i potraznje. Buildling manager dize cijenu cim mu je popunjenost iznad 90%.

Da li mene dojam vara? Cini mi se da su rente u Lower Mainlandu nesto pale zadnjih godinu dana
__________________
Dictionary is the only place that success comes before work.
Maped444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 06:48   #46
Quote:
Maped444 kaže: Pogledaj post
U Abbotsfordu su cijene i vise nego prihvatljive. Vidio sam ima toga po $600 i $700 koliko hoces. Ali to obicno znaci i da ima neki problem sa tim mjestom. Ili tamo nema posla, ili je visok kriminal, ili nesto trece.

Mislim ako je Abbotsford 30-40% jeftiniji nego Metrotown onda tamo nesto ozbiljno ne stima.

Rente odredjuje odnos ponude i potraznje. Buildling manager dize cijenu cim mu je popunjenost iznad 90%.

Da li mene dojam vara? Cini mi se da su rente u Lower Mainlandu nesto pale zadnjih godinu dana
Razlog zašto je Abbotsford jeftiniji od Metrotowna je u tome što je udaljeniji od centra Vancouvera.
Područje Metrotowna je skuplje zato što ima bolje riješen javni prijevoz (skytrain),za 10,15 minuta vožnje skytrainom si u downtownu, ima drugi najveći trgovački centar u Kanadi, ima centralan položaju na metropolitanskom području,...

Abbotsford je udaljeniji, izoliraniji, ima manje trgovina, lošiji javni prijevoz, ali zato su i cijene niže.
Ali ako netko radi u njemu ili njegovoj blizini, ima automobil, voli malo tiše i usporenije okružje onda njemu taj stan za $700 odgovara.

To je općepoznato pravilo da udaljavanjem od centra cijene padaju. (naravno, sa izuzecima elitnijih kvartova koji su često udaljeni od centra)

Ne znam, meni se ne čini da su cijene pale zadnjih godinu dana u Lower Mainlandu.... Baš ovih dana dosta pratim oglase pošto bih htjela unajmiti drugi stan i cijene su kao što su i bile prije godinu i pol kad sam unajmila ovaj u kojemu sam sada ili mrvicu više.

Zadnje uređivanje Elsinore : 11.03.2013. at 06:54.
Elsinore is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 06:54   #47
Quote:
Maped444 kaže: Pogledaj post
U Abbotsfordu su cijene i vise nego prihvatljive. Vidio sam ima toga po $600 i $700 koliko hoces. Ali to obicno znaci i da ima neki problem sa tim mjestom. Ili tamo nema posla, ili je visok kriminal, ili nesto trece.

Mislim ako je Abbotsford 30-40% jeftiniji nego Metrotown onda tamo nesto ozbiljno ne stima.
Abbotsford je puno dalje od centra nego Burnaby, odnosmo periferija. A i nema bas puno posla.

Zar nije tako svugdje, pa i u Evropi? Sto je dalje od centra to je jeftinije.

Kao sto je Elsinore rekla, ako radis negdje u centru, ne isplati se se zivjeti u Abbotsford jer i javnim prevozom i autom treba preko sat vremena do centra. Ako vozis moras ici preko mosta.

Ako radis negdje blize Abbotsford ili Surrey onda se isplati tamo i zivjeti.

Metrotown je centralna loakcija, sve je blizu, nije periferija.
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY

Zadnje uređivanje talia : 11.03.2013. at 07:01.
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 14:52   #48
Quote:
amstel kaže: Pogledaj post
....jer zemlja je ljudska, nitko meni ne bi trebao govoriti i postavljati (tako visoke) cijene za nešto tako osnovno, to bi zapravo trebalo biti jedno od osnovnih prava u životu ili barem po cijenama kojima su prosječan čovjek sa prosječnim primanjima u određenoj državi može priuštiti...
A pa ako to hoces onda treba deregulirati planning laws pustiti iskljucivo lokalnim zajednicama da reguliraju gdje se gradi i centralne banke trebaju prestati pumpati lovu u bankarski sistem jer to vodi povecanoj ponudi kredita i samim time inflaciji cijena. Trenutno vlada percepcija da su padajuce cijene nekretnina losa stvar a rast je dobra stvar. Tako da na rast cijena nekretnina od cak 10-20% u godini vlada niti ne trepne dok istovremeno se postavlja cilj za opceniti CPI na 2%. To nema nikakvog smisla osim sto vlada vidi rastuce cijene nekretnina kao znak prosperiteta a i sama raja je kriva jer vidi rast cijena nekretnina kao neto povecanje vlastitog imetka sto vodi ka povecanoj potrosnji opcih dobara (kroz zaduzenje naravno jer rast cijena nekretnina nije rezultat produktvinih djelatnosti).

Da te uveselim, ovaj sistem je na granici sloma tako da cemo vjerojatno uskoro vidjeti ili totalnu hiperinflaciju ako se upumpavanje love u sistem nastavi ili slom kroz ispuhivanje trenutno napuhanih balona nekretnina i dionica.

To je sto se mehanike tice.

A na vise filozofskom nivou - pravo jest da te nitko ne lema cekicem po glavi i da kada potpises ugovor da postoji garancija da ce isti biti ispostovan. Sve ostalo ukljucujuci klopu, krov nad glavom i zabavu nije nikakvo pravo nego se treba zaraditi. Previse je vec mandatiranih misalokacija kapitala i zato danas na Zapadu vise nemamo (nuzan) rast ekonomije kroz produktivnost i akumulaciju kapitala nego imamo kucu od karata izgradjenu na jeftinom kreditnom novcu.
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 22:38   #49
Quote:
Maped444 kaže: Pogledaj post
700 dollara ukljucujuci rezije. To je neki socijalni program ili trzisna cijena?
tržišna cijena. stan je bio 750, pa smo uspjeli nekako spustiti na 700. uključene sve režije, čak je i laundry uključen u cijenu. doduše, to je stan u kući, gazdarica iznad nas. nit je vidim, nit je čujem.

e sad, zašto je tako jeftino? zato što nisam u centru vancouvera. tj nisam u samom vancouveru.
posao mi nije vezan za vancouver, ako hoću u vancouver, sjednem u auto ili na skytrain i za 45 min sam tamo. a istovremeno imam mir, tihi kvart, toliko toga za vidit osim samog vancouvera.
volim čokoladu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 02:58   #50
Quote:
Phil Lynott kaže: Pogledaj post
A pa ako to hoces onda treba deregulirati planning laws pustiti iskljucivo lokalnim zajednicama da reguliraju gdje se gradi i centralne banke trebaju prestati pumpati lovu u bankarski sistem jer to vodi povecanoj ponudi kredita i samim time inflaciji cijena. Trenutno vlada percepcija da su padajuce cijene nekretnina losa stvar a rast je dobra stvar..
- U Kanadi lokalne zajednice, municipalities, rade planning

- Monetarna politika nije jedini nacin da limitiras potraznju. Kanada je smanjila period na koji se mozes zaduziti i povecala down payment. Bank of Canada nemoze povecati interest rates jer glavni trading partner, US, ima niske interest rate. Povecanje interest rates znaci poskupljenje novca i pad ekonomske aktivnosti. U ovom trenutku Kanadski GDP raste 1.6%, tako da je svako money supply smanjenje siguran put u recesiju i masivan rast nezaposlenosti.

- Svaki pad cijena, deflacija, je losa za ekonomiju. Ljudi prestaju kupovati stvari jer vjeruju kako ce sutra biti jeftinije. Kada ljudi smanje potrosnju onda se smanjuje i potreba za radnom snagom. Ljudi koji gube posao prodaju nekretnine jer vise ne mogu otplacivati kredite. Cijene nastavljaju dalje padati, pa jos manje ljudi kupuje. Dobivas deflatornu spiralu iz koje je tesko izaci. Pad cijena nekretnina uvijek prestavlja ogroman rizik za cijelokupnu ekonomiju. Veliki pad cijena nekretnina moze znacajno povecati nezaposlenost i uvesti zemlju u dugotrajan period stagnacije.

Kanadsko trziste nekretnina ce vjerojatno uci u korekciju u narednom periodu. I to ce imati negativan utjecaj na citavu ekonomiju.
__________________
Dictionary is the only place that success comes before work.
Maped444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 03:07   #51
Quote:
talia kaže: Pogledaj post

Metrotown je centralna loakcija, sve je blizu, nije periferija.
Nisam bio u Metrotownu 15 godina. Tada je to bio siromasan kvart, sa puno kriminala. Pogotovo onaj dio oko SkyTrain stanice. SkyTrain se koristio kao glavna ruta za rasparcavanje droge po gradu pa je okolo bilo puno dillera.

Tako kada vidim da je nesto 30% jeftinije od Metrotowna, odmah pocinju asocijacije na kriminal.

Moguce da stvari tamo sada izgledaju drugacije.
__________________
Dictionary is the only place that success comes before work.
Maped444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 08:44   #52
Quote:
Maped444 kaže: Pogledaj post
- U Kanadi lokalne zajednice, municipalities, rade planning
Uz cijeli niz federalnih i provincijalnih regulacija, ali ajde...

Quote:
Maped444 kaže: Pogledaj post
- Monetarna politika nije jedini nacin da limitiras potraznju. Kanada je smanjila period na koji se mozes zaduziti i povecala down payment. Bank of Canada nemoze povecati interest rates jer glavni trading partner, US, ima niske interest rate. Povecanje interest rates znaci poskupljenje novca i pad ekonomske aktivnosti. U ovom trenutku Kanadski GDP raste 1.6%, tako da je svako money supply smanjenje siguran put u recesiju i masivan rast nezaposlenosti.

- Svaki pad cijena, deflacija, je losa za ekonomiju. Ljudi prestaju kupovati stvari jer vjeruju kako ce sutra biti jeftinije. Kada ljudi smanje potrosnju onda se smanjuje i potreba za radnom snagom. Ljudi koji gube posao prodaju nekretnine jer vise ne mogu otplacivati kredite. Cijene nastavljaju dalje padati, pa jos manje ljudi kupuje. Dobivas deflatornu spiralu iz koje je tesko izaci. Pad cijena nekretnina uvijek prestavlja ogroman rizik za cijelokupnu ekonomiju. Veliki pad cijena nekretnina moze znacajno povecati nezaposlenost i uvesti zemlju u dugotrajan period stagnacije.


Kanadsko trziste nekretnina ce vjerojatno uci u korekciju u narednom periodu. I to ce imati negativan utjecaj na citavu ekonomiju.
Sve to sto pises je text-book odgovor na problem koji su stvorile drzave sirom svijeta prateci tezu da mandarini centralnih banaka mogu regulirati rast ekonomije centralnim planiranjem cijene kapitala. Politika kompetitivnog urusavanja vrijednosti vlastitih valuta dovodi do do unistavanja vrijednosti stednje i napuhavanja niza balona pocevsi od vrijednosnica pa onda nekretnina pa sada opet vrijednosnica. U zadnja dva desetljeca imali smo niz balona koji su 'rijesavani' napuhavanjem novih balona. Manipulacija trzista upuhivanjem jeftinog novca dovodi do paradoksalnih situacija primjerice u USA DJIA je visi nego ikad dok istovremeno nezaposlenost ostaje visoka. Nominativno smanjenje nezaposlenosti u US rezultat je statistickih manipulacija i utrostrucenja balance sheet-a FED-a. Realni prihodi padaju i nikad vise Amerikanaca nije bilo na food stamp programu. Centralne banke se fokusiraju na umjetno povisivanje nominalnih vrijednosti dionica i drugih asseta u nadi da ce takav 'wealth effect' povecati osobnu potrosnju dok u realnosti prihodi i standard zivota stagniraju ili padaju (osim u vrhu piramide) a realna vrijednost dionica zapravo stagnira ili opada u usporedbi sa cijenom zlata koje raste vise od desetljeca. Izbjegavanje trzisnih rjesenja za danasnje probleme ekonomije je ekvivalent je odrzavanja rak-pacijenta na vitaminskoj terapiji jer ce mu od kemo-terapije otpasti kosa. Sirom svijeta imamo vrlo visoke imbalances pocevsi od balansa trgovine sa Kinom pa do zaduzenja kucanstava, biznisa i vlada i doveli smo se u situaciju da se kamatne stope ne smiju dizati jer duznici nece moci vracati dugove i jer ce porast vlaute stvoriti problem kompetitivnosti (u sto ne vjerujem na srednji ili dugi rok, pogotovo u slucaju Kanade koja je bogata resursima). Sistem je neodrziv to je jasno, jer politika niskih kamatnih stopa, zaduzenja i kompetitivnog urusavanja valuta se ne moze nastaviti u nedogled a rjesenja su politicki neprobavljiva. To moze jedino zavrsiti u suzama i politicari su toga svjesni, jedino je problem to sto imaju kratak horizont.


“We all know what to do, we just don’t know how to get re-elected after we have done it.”

—Jean-Claude Juncker, prime minister of Luxembourg, in a moment of candor. Quoted in Th e Economist, 15 Mar 2007,

Zadnje uređivanje Phil Lynott : 12.03.2013. at 08:51.
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 16:26   #53
Quote:
Maped444 kaže: Pogledaj post
- Svaki pad cijena, deflacija, je losa za ekonomiju. Ljudi prestaju kupovati stvari jer vjeruju kako ce sutra biti jeftinije. Kada ljudi smanje potrosnju onda se smanjuje i potreba za radnom snagom. Ljudi koji gube posao prodaju nekretnine jer vise ne mogu otplacivati kredite. Cijene nastavljaju dalje padati, pa jos manje ljudi kupuje. Dobivas deflatornu spiralu iz koje je tesko izaci. Pad cijena nekretnina uvijek prestavlja ogroman rizik za cijelokupnu ekonomiju. Veliki pad cijena nekretnina moze znacajno povecati nezaposlenost i uvesti zemlju u dugotrajan period stagnacije.
pa necemo sad od normalnih ciklusa ekonomije stvarati neki bauk i proglasiti to nepozeljnom pojavom, time se bave politicari - zato sto ih obecanje buduceg rasta dovodi na vlast, a odrzavanje postojeceg nerelanog rasta (pod svaku cijenu - pa i onu naknadne puno teze i boljnije recesije) raznim intervencijama drzi na vlasti

kao i vecina stvari u zivotu tako i ekonomija ima uspone/rast i padove/korekcija, nakon godina rasta treba doci do korekcije i likvidacije nerentabilnih aktivnosti koji su se pojavili u medjuvremenu, da bi se nakon toga opet moglo poceti rasti na zdravijim temeljima
__________________
Wonder is the beginning of wisdom.
znatizeljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 02:12   #54
Quote:
Phil Lynott kaže: Pogledaj post
Uz cijeli niz federalnih i provincijalnih regulacija, ali ajde...
Na koji nacin federalna vlada regulira urban planning u Kanadi?

Quote:
Phil Lynott kaže: Pogledaj post
Sve to sto pises je text-book odgovor na problem koji su stvorile drzave sirom svijeta prateci tezu da mandarini centralnih banaka mogu regulirati rast ekonomije centralnim planiranjem cijene kapitala. Politika kompetitivnog urusavanja vrijednosti vlastitih valuta dovodi do do unistavanja vrijednosti stednje i napuhavanja niza balona pocevsi od vrijednosnica pa onda nekretnina pa sada opet vrijednosnica. U zadnja dva desetljeca imali smo niz balona koji su 'rijesavani' napuhavanjem novih balona. Manipulacija trzista upuhivanjem jeftinog novca dovodi do paradoksalnih situacija primjerice u USA DJIA je visi nego ikad dok istovremeno nezaposlenost ostaje visoka. Nominativno smanjenje nezaposlenosti u US rezultat je statistickih manipulacija i utrostrucenja balance sheet-a FED-a. Realni prihodi padaju i nikad vise Amerikanaca nije bilo na food stamp programu. Centralne banke se fokusiraju na umjetno povisivanje nominalnih vrijednosti dionica i drugih asseta u nadi da ce takav 'wealth effect' povecati osobnu potrosnju dok u realnosti prihodi i standard zivota stagniraju ili padaju (osim u vrhu piramide) a realna vrijednost dionica zapravo stagnira ili opada u usporedbi sa cijenom zlata koje raste vise od desetljeca. Izbjegavanje trzisnih rjesenja za danasnje probleme ekonomije je ekvivalent je odrzavanja rak-pacijenta na vitaminskoj terapiji jer ce mu od kemo-terapije otpasti kosa. Sirom svijeta imamo vrlo visoke imbalances pocevsi od balansa trgovine sa Kinom pa do zaduzenja kucanstava, biznisa i vlada i doveli smo se u situaciju da se kamatne stope ne smiju dizati jer duznici nece moci vracati dugove i jer ce porast vlaute stvoriti problem kompetitivnosti (u sto ne vjerujem na srednji ili dugi rok, pogotovo u slucaju Kanade koja je bogata resursima). Sistem je neodrziv to je jasno, jer politika niskih kamatnih stopa, zaduzenja i kompetitivnog urusavanja valuta se ne moze nastaviti u nedogled a rjesenja su politicki neprobavljiva. To moze jedino zavrsiti u suzama i politicari su toga svjesni, jedino je problem to sto imaju kratak horizont.
Rast Dow Jones Indeksa ima puno vise veze sa globalnom nego sa US ekonomijom jer njegove komponente prodaju robu uglavnom van US. Drugo komponente se mjenjaju. Da su recimo GM i AIG ostali u indexu on bi danas bio puno nizi jer GM je bankrotirao, a AIG je izgubio znacajno na vrijednosti. N

I sta sada. Ako svi printaju novac onda bi Kanada trebala podici interest rates, otpustiti 10% radne snage i podmetnuti svoja ledja da bi US, UK i EU bili konkurentniji? Kanada nije samo veliki izvoznik ruda i nafte. Kanada izvozi i masu industrijskih proizvoda, recimo $53B automobila i automobilskih dijelova. Usprkos svoj nafti u AB i SK, industrijski bazen Ontaria je jos uvijek najveci izvoznik.

Interest rates se dizu kada je inflacija iznad zadanog targeta, a to u Kanadi nije slucaj. Reguliranje trzista nekretnina nije posao monetarne nego fiskalne vlasti. Vlada je povecala down payment i skratila mortgage na maksimalno 25 godina. Vjerojatno su to trebali napraviti prije. Kada imas dislokaciju kapitala u samo jednoj asset klasi (recimo nekretninama) onda djelujes ragulatornim mjerama. Tek kada imas sirok inflatorni ili deflatorni pritisak na kompletno trziste (core inflation) onda interveniras instrumentima monetarne politike. Inace bi se desilo da ubijes 10 sektora (auto, pharma, IT, elecronics,..) kako bi sprijecio dislokaciju u samo jednom (housing).

Koliko bi amerikanaca bilo na food stamps i nazaposleno da je 10-year treasury na 6%, umjesto na na 2%? Vjerojatno koliko u jednoj drugoj zemlji koja ima yield od 6%, Hrvatskoj.
__________________
Dictionary is the only place that success comes before work.
Maped444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 19:44   #55
Ili kako bi Arapi bespomocno rekli 'yani, what can we do?'
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 16:14   #56
Viza

pozdrav,

imam jedno pitanje, smjesno je a mozda i ne,
zanima me savjet vas za kanadu otisao bih u kanadu turisticki i o tamo trazija radnu dozvolu sa svim potrebnim garancijama, znaci pitanje jel bolje u kanadi trazit ili da saljem u bec na odobrenje radne dozvole.

hvala vam unaprijed,

sa poštovanjem!
zbunjenizd is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 05:26   #57
Quote:
zbunjenizd kaže: Pogledaj post
pozdrav,

imam jedno pitanje, smjesno je a mozda i ne,
zanima me savjet vas za kanadu otisao bih u kanadu turisticki i o tamo trazija radnu dozvolu sa svim potrebnim garancijama, znaci pitanje jel bolje u kanadi trazit ili da saljem u bec na odobrenje radne dozvole.

hvala vam unaprijed,

sa poštovanjem!
U moje vrijeme nije bilo moguce aplicirati za bilo koju vizu unutar Kanade. Recimo sa mnom su studirali ljudi koji su se zeljeli prebaciti sa studentske na Landed Immigrant visu. Oni su morali otici u US i tamo aplicirati.

To je bilo prije 20 godina. Kako sada stvar stoje ne znam.
__________________
Dictionary is the only place that success comes before work.
Maped444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 23:07   #58
Pozdrav

Pozdrav svima na temi,imam jedno pitanje.Dobio sam posao u CA(ugovor i lmo) e sad ja sam radio jednim delom u inostranstvu a drugim delom ovde kod nas,stim sto me ovde gazda nije prijavljivao a od njega imam samo preporuku,pecat firme i njegov postpis,da li ce mi u ambasadi u Becu traziti radnu knjizicu?POzdrav
Shark86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 01:32   #59
Quote:
Shark86 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima na temi,imam jedno pitanje.Dobio sam posao u CA(ugovor i lmo) e sad ja sam radio jednim delom u inostranstvu a drugim delom ovde kod nas,stim sto me ovde gazda nije prijavljivao a od njega imam samo preporuku,pecat firme i njegov postpis,da li ce mi u ambasadi u Becu traziti radnu knjizicu?POzdrav
Nece. U Kanadi ne postoji radna knjizica, tako da u kanadskoj ambasadi ni ne znaju sta je to.
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 01:45   #60
Quote:
talia kaže: Pogledaj post
Nece. U Kanadi ne postoji radna knjizica, tako da u kanadskoj ambasadi ni ne znaju sta je to.
Poslao sam ti PP,hvala
Shark86 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:11.