Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2015., 15:57   #61
Samo sam htjela napisati na ovu temu da ama bas nista od raznih probanih varijanti ne pomaze za skidanje pretamne boje. Crna i tamnosmedja. Pogotovo na suhoj i ispucanoj kosi koja je jako "upila" boju. Probala sam razne opcije isto kao puno vas, od C vitamina do sode bikarbone, "suncanja" kose pod smjesom od limuna i maslinovog ulja, i ne znam vise sta, ali nista, samo sam ostetila dodatno kosu. I gubitak vremena.
I onda sam pukla s tim cekanjem, odlucila skupit pare, otici kod dobre frizerke, i skinut boju skidacem (blajh kupka), i prefarbati kasnije tj isti dan u svijetlo smedju sa ombre pramenovima. Sada kosa raste, njegujem ju i sve 5..
Ne kazem da nikome ne pomazu ostale varijante, ali to je moje iskustvo sa pretamnom bojom.
dolcenera6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2015., 20:51   #62
Skidanje boje za kosu

Pozdrav svima
Evo samo da vam kažem svoje iskustvo sa vitaminom c: godinama se bojam u mahagonij crvenu boju onako smeđe crveno i sad mi je dosadilo htjela sam jednostavo ukloniti boju i vratiti se u svoju prirodnu a to je smeđe plavkasta onako mišje sivkasta.

Uglavnom, napravila sam to sa vitaminom c i kosa mi je sad kao hurem narančasta i lipo mi stoji ali se izrast vidi dosta taman. E sad ide pitanje: imam par pramenova koje mi je frizerka u salonu posvjetljivala kao ombre (ispale kukuruz žute) i sad me zanima ako ponovim i dalje to sa vit c da li će mi cijela kosa biti kukuruz žuta i ako da da li će i to sa vit c izić ?
Da li ako nastavim i nakon toga kosa ostane kakva je bila prirodna boja ili ostane tako žuta ili ostane potpuno depigmentiana sijeda???
Pročitala sam cijelu temu pa kažem bolje da pitam nego da napravim sijedu kosu. Znam da bi sada trebalo nabaciti neku farbu preko ali ja bi samo htjela skinut svu farbu i da ostane čista moja mišja siva.
anastasija0702 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 17:41   #63
Neće ti nista skinut farbu do tvoje prirodne. Ona mora izrast. Pofarbaj se u boju najsličniju svojoj prirodnoj i čekaj da izraste..
dolcenera6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2015., 14:47   #64
L'Oreal Casting 723

Samo da javim da sam imala boju malo svjetliju (=medeno plavu) od ove na L'Oreal kutiji



, koju sam htjela osvježiti s tom L'Oreal bojom 723. Držala sam 10 minuta od preporučenog jer sam htjela da mi dobro prekrije sijede, ali ispalo je fest smeđe, ni približno onome s kutije. Srećom, smjesom od limuna i meda pa šamponiranjem (običan šampon, ne onaj za očuvanje boje) sveukupno tri puta u 48 sati od farbanja uspjela sam sve skinuti. Nisam dodavala sode bikarbone jer mi je glasić rekao da to nije dobra ideja i drago mi je da nisam jer su limun i med bili dovoljni da uklone sve tragove smeđe. Nije bio potreban ni Head'n'Shoulders, vjerojatno jer Casting nasreću nije jako jaka farba.

Tek sam kasnije pročitala da sve Casting boje ispadnu tamnije, ali ovo je bila baš velika razlika, bila je smeđa, skoro tamnije smeđa, nešto poput ovog

http://irecommend.ru.q5.r-99.com/sit...JpChXeC7Wg.jpg

Čak nisam mogla vjerovati da se uspjela isprati koliko je tamna bila, ali je

Eto, oprezno s Castingom!
eugenia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 01:17   #65
Bok,cure! Trazila sam savjete ta skidanje boje s kose, i naisla na ovu temu. Namjeravam pokusati s vitC, samo me zanima moze li ta smjesa u regenerator? Jer mi je nekako premucno drzati sampon na glavi sat vremena?
Kosa mi je ionako dosta suha,mislim da bi od toga "riknula".

Ili, zasto ne samo tablete vitamina C,zasto mora sampon? Jel to tko probao?
__________________
Sada sam vrač, ali ne baš odličan, nego kao i oni slabo pismeni, samo utoliko ukoliko je to meni samom dovoljno.
rosenkreuz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 00:16   #66
Ja sam do juce podne bila crna Farbala sam se u crno (crna sa plavim odsjajem) cca 11 godina i odlucim se na promjenu, idem ka nekoj meni definisanoj - svijetlo cokoladno smedjoj...uglavnom, kupila sam skidac boje (slika ispod) i nisam mnogo ocekivala! Prevarila sam se nakon toga kosa mi je od korijena narandzasta pa prema vrhovima kao da sam neki ombre odradila ide ka nekoj cokoladnoj, a na suncu mi je danas bila crvena kosa. Vjerovatno spram toga koliko sam dugo koji dio kose farbala jer mi je kosa duza od polovine ledja...to je samo prvi korak, jos jednom cu odraditi sa skidacem boje pa cu da se farbam
Imam slike prije i poslije pa cu postati cim prebacim!

naaraspiru is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2016., 21:25   #67
Danas sam primijenila ovu metodu s vitC , i, mislim da mi je otislo 2-3 nijanse.

S bakrenocrvene sad mi je zuckastosmeda. S tim da sam se prosli put gore po izrastu pofarbala s nekom tamnijom crvenom, i, koliko vidim i to je otislo.

Moram jos provjeriti sutra po danu.

Zdrobila sam 7 tableta vitC , s vremenskim otpustanjem, i malo sampona, i drzala oko 20 min.
No, kosa je ko metla. Nakon toga maska isto bar 20 min, i arganovo ulje...Ali svejedno, uzasno je suha.
Mislim da sampon isušuje. Drugi put cu ili sam vit.c ili u regenerator.
__________________
Sada sam vrač, ali ne baš odličan, nego kao i oni slabo pismeni, samo utoliko ukoliko je to meni samom dovoljno.
rosenkreuz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2016., 15:54   #68
bok,
imala sam tamnosmeđu obojanu kosu (još davno prije je bila i plava), ona s vremenom blijedi i sad je iskočio neki crvenkasti odsjaj na vrhovima koji mi se nikako ne sviđa.
s kojim prirodnim ili kemijskim sredstvom mogu promijeniti tu boju, a da mi ne ispadne još jače crveno ili (još gore) narančasto? htjela bi nekako ukloniti taj crveni odsjaj
ili da uopće ne diram?
__________________
I can't think about that right now. If I do, I'll go crazy. I'll think about that tomorrow.
yorkiex is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 17:24   #69
Dizem temu jer me zanima da li je kome uspjelo skinuti boju na navedene nacine nakon mj. dana?
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 21:06   #70
Quote:
0merta kaže: Pogledaj post
Dizem temu jer me zanima da li je kome uspjelo skinuti boju na navedene nacine nakon mj. dana?
uspjela sam skinuti Annyer B98 sivu nakon tjedan dana nošenja i od Directionsa redovito kad bi mi dosadile nakon 2-3 mjeseca sam se rješavala nijansi Atlantic Blue, Turquois, Carnation Pink, Cerise i Poppy Red sa vitaminom c i dečkovim šamponom za perut (Palmolive) doduše moja kosa je dosta porozna od blajhanja, no c vitamin mi sve boje skine do pilić žute kao da sam je blajhala
maslelu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 20:45   #71
Ja sam uspjela skinuti 4 godine crvene boje sa Color B4 skidačem iz Mullera. To je bilo prije 7 mjeseci. Prezadovoljna učinkom, bojala sam se blajha ko vraga.
Imam slikice i sve, stavim ako ima zainteresiranih lol
antun tun is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 00:35   #72
Moze slike ovdje ili u inbox. U ponedjeljak se farbam u neki bakreni ombre pa ako dosadi da znam sta mi je cinit.
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 13:29   #73
Quote:
antun tun kaže: Pogledaj post
Ja sam uspjela skinuti 4 godine crvene boje sa Color B4 skidačem iz Mullera. To je bilo prije 7 mjeseci. Prezadovoljna učinkom, bojala sam se blajha ko vraga.
Imam slikice i sve, stavim ako ima zainteresiranih lol
I mene zanima...

Jel ima jos toga kupiti u Mulleru?
lirla is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 19:29   #74
ima, bude par vrsti - jača, srednja, slabija. a ima falabogu dobru cijenu, 100 kn ako se dobro sjećam.
mene isto zanimaju slike, možeš detaljnije o postupku ako ti se da
__________________
I’m a carbie girl in a carbie world.
Danielle is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 13:51   #75
odvažila sam se ipak sama na B4, uzela sam extra. ofarbana par puta u tamnosmeđe/crno, preko tog crveno dvaput, nisam imala uopće nade da će uspjeti išta skinuti. uzela sam 1 pakiranje i na srednje gustu kosu do ramena mi je bilo taman (uzmite onoliko kutija koliko trebate boje za kosu).
sam postupak traje cca sat i pol, to govno smrdi baš kao govno, i odvratno je ali odradi vrhunski posao. skinulo mi je SVE s glave, došlo do boje malo svjetlije od moje prirodne. radi upravo onako kao što piše u uputama - uništi te umjetne pigmente i ostavi prirodne, ali ako se dugo bojaš prirodni posvjetle radi hidrogena. odmah nakon tog sam stavila crvenu koja je super uhvatila i kosa mi nije bila spaljena.
ako ikad zajebem opet s bojom, znam kako ću popravljati preporučujem!
__________________
I’m a carbie girl in a carbie world.
Danielle is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 08:22   #76
Da li je itko od vas pokušao crnu boju kose posvijetliti kokosovim uljem?
leptir02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 10:03   #77
Quote:
leptir02 kaže: Pogledaj post
Da li je itko od vas pokušao crnu boju kose posvijetliti kokosovim uljem?
osobno ne, ali crnu kosu ničim nećeš posvijetliti osim blajhom.
inače, probala sam na sebi vitamin c, doista skida boju, ali ne jako. doduše, stavila sam samo jednom, to mi je otkriće. sad se opet borim sa prelaskom u plavuše, mislim da je ovaj put zauvijek
ultramundane is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 09:00   #78
Quote:
ultramundane kaže: Pogledaj post
osobno ne, ali crnu kosu ničim nećeš posvijetliti osim blajhom.
inače, probala sam na sebi vitamin c, doista skida boju, ali ne jako. doduše, stavila sam samo jednom, to mi je otkriće. sad se opet borim sa prelaskom u plavuše, mislim da je ovaj put zauvijek
Ofarbala sam se Loreal Prodigy 4.0 brown jer sam htjela ispasti tamno smeđa, uglavnom su sve te farbe na kosi pinkicu tamnije nego se predstavlja, ispala sam crna plus plavi odsjaj. Došlo mi da vrištim. I probala sam ipak kokosovo ulje staviti na kosu.. prethodno sam ga zagrijala na pari i omotala glavu toplim ručnikom i tako držala sat vremena... ispirala sam sa šamponom protiv prhuti jer je najjači i zaista je bila crna voda dok sam ispirala... par sati poslije sam ponovila i opet je bila crna voda, zatim sam kosu peglala jer sam čula da toplina pogoduje uklanjanju boje 😊 pa opet prala i opet bila crna boja... probala sam i s octom.. (mirišiš kao salata) sve to : skinulo mi je plavi odsjaj, kosa nije više crna kao ugalj ( neprirodno)
...pa sam prešla na med u regeneratoru 😃 stavila žlicu - dvije meda u regenerator i to najobičniji, prethodno smočila kosu i nanijela ga te umasirala, omotala glavu ručnikom i držala dva sata i rezultat je da je pri ispiranju i tad voda bila crna. Isto to sam ponovila još jednom pa prešla na kombinaciju sode bikarbone i šampona i vjerujte ta je verzija najbolja. Kosa mi je sad bez plavog odsjaja, nije crna kao ugalj, na svjetlu je tamno smeđa, ima taj neki sjaj koji vuče ka tome. Doduše jos mi je kosa u zatvorenom crna na momente ( ovisi o svjetlosti) ali bar nije kakva je bila a bila je za plakanje. I da lje ću koristiti ovu metodu sa sodom bikarbonom, ali znam da nikad više neću kupiti tu četvorku od Prodigya. ( Cijelo vrijeme sam kosu prala vrućom vodom koju moje tjeme može podnijeti, nikako mlakom vodom)
leptir02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 22:11   #79
stavi vitamin c, on najviše pomaže kada si jednom pogriješila s farbom. kod ukorijenjene crne kose ne baš toliko...
lirla is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 23:28   #80
I sinoć sam kosu oprala sodom bikarbonom i voda je i dalje bila crna..
A danas sam vitamin c i hvala 😊 vidljivo je svjetlija kosa čak i u zatvorenom. Stavila sam tri tablete u šampon i malo vode, da se tablete otope. Strah me bilo staviti više tableta da ne postanem crvena 😃
leptir02 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:08.