Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2005., 23:33   #21
lusheva je puna lesheva....zato se prima
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2005., 23:35   #22
ti si bolesna žena
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2005., 23:35   #23
Quote:
alexxx kaže:
tako sam i ja čula, al dobro..
dora, koja je tebi prirodna boja kose? i jel ona fotka koju si svojedobno puknula, ona di ima puno sjena lišća oko tebe i baš je dobra fotka, s kaniranom kosom?
i jel ta lusheva kana pada ko mulj s kose čim se ohladi, a u toku nanošenja na glavu, il ne?
i di ima taj lush?
Da ponovim :cujte i pocujte:, dakle kao sto rekoh - ne znam je kaniranje na bojanu kosu i obrnuto: preporucljivo, pametno, jel to svi rade, jel se to smije i slicno.
Kazem da ja to radim i da mi se svida ono sto vidim (rezultat).

Sad, hoce li netko to raditi, ovisi od njega samoga.

Prirodna boja: siva.

Fotka: ne, to je boja, boja s kanom je jace crvena.

Lush kana: zavisi kako ju zamutis. Ako je s manje vode, pada i tvrda je, a ako stavis previse vode - prerijetka je. Najbolja opcija: mirna ruka, sredinje tvrda smjesa Ne velim da tad ne zasvinjis kupalnicu, al Boze moj, pocisti

Lush: u Zagrebu u Petrinjskoj 4. Za ostale gradove lijepe nase - ne bih znala.
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2005., 23:39   #24
Quote:
alexxx kaže:

znači, kvalitetna se ne prima, a nekvalitetna da. čudno neko mjerilo kvalitete
Ne.
Procitaj bolje. No da objasnim, kad sam vec krenula.

Naime, jednom smo jedna curka tu na IMFu i ja se bacile u 'raspravu' ovog tipa: da li se kanirana kosa moze bojiti i da li se bojena moze kanirati.

E sad, ja sam joj bila rekla da moja kanirana kosa se moze bez problema obojati uobicajenom Keune bojom, na sto je ova rekla da ja koristim neku prc kanu iz DMa (na tu se kanu odnosio pridjev 'nekvalitetan'), al da ovu iz Lusha (pridjev 'kvalitetan') nemres prebojat da se jebes (jer je kvalitetna pa... ).
E o tome se radilo.
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2005., 11:26   #25
Quote:
dora kaže:
Mozes se prvo obojati u smedu pa staviti kanu ili jednostavno staviti samo kanu. Zavisi kolki ti je izrast i slicno. Procijeni sama.
kaj bi se normalno primila i pofarbala u smeđe kana na plavu kosu? really?
Lindelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2005., 13:10   #26
ja isto farbala kosu kanom, pa bojom i obratno i sve ispalo ok.

kolko kosta ta kana u lushu?...posto velite da je jeftinija od one u dm-u...koja je ak se sjecam kojih 20 kn vise manje
mrkvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2005., 14:18   #27
Quote:
Lindelia kaže:
kaj bi se normalno primila i pofarbala u smeđe kana na plavu kosu? really?
Gle, to sto ti velim je pretpostavka, koja moze i ne mora biti tocna. Polazim od sebe.
Kad sam bila u nekoj glupavoj fazi plave, na izrastu je bilo smede, ostatak kose plavi, pa se crvena kana bez problema primila.

Vjerojatno bi tak i tebi, a mozda i ne bi. Jebiga, ne znam. Ako si volja za rizik stavi kanu odma, ako nisi, bojaj i onda stavi kanu da ti bude ujednaceno tj. da ti mozda boja ne bi ispala sarena.

Quote:
mrvich kaže:
kolko kosta ta kana u lushu?...posto velite da je jeftinija od one u dm-u...koja je ak se sjecam kojih 20 kn vise manje
Stvar je u gramima, odnosno kolicini. Ova u DM se prodaje po 100 grama, nekih 20ak kuna (vise-manje) pa stoga ispada 'jeftina', a nije, zapravo cijena je ista. Ova u Lushu je 325 grama i kosta 60 kuna.

Osim jednake cijene, ova u Lushu (kao sto rekoh, al reci cu opet jer je ponavljanje majka znanja ) ova iz Lusha ima maslac u sebi i stoga se ne stvrdne na kosi dok ju tak satima drzis, te samim tim djelovanje biljke je produljeno i boja je intenzivnija.
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2005., 15:18   #28
13 kuna u DM-u. kupovala nedavno.
jel zna netko jel ima u rijeci taj lush, il će me dragi morat vodit kupovat i tenisice i kanu?
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2005., 15:19   #29
nema u Rijeci lush.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2005., 15:20   #30
i meni ono pakovanje kane iz dm-a ionako nije dosta za cijelu kosu, tak da mi svejedno jel dam više para za više malih pakovanja il za jedno veliko.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2005., 15:21   #31
Quote:
magic kaže:
nema u Rijeci lush.
nema lush, nema tene kakve bih ja.. ništa, bar me ima ko po zagrebu vozat
usput nek pjeva ´´rekli su mi da je došla iz provincije´´
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2005., 15:57   #32
Lush se moze bez problema naruciti tako da ti dostave doma.Imaju web-site,ali ide i preko telefona,samo moras znati tocno sto ti treba.

Placa se unapred uplatnicom ili preko AmExa.

Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2005., 17:06   #33
noemi, hvala, al prečesto sam gore da bi mi se isplatilo naručivat poštom, uostalom me ionako dragi mora vodit u shopping, pa kad je bal nek je maskenbal
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2005., 19:51   #34
Quote:
magic kaže:
u moje vrijeme () se izrichito protivilo stavljanju kane na bojanu kosu.

i obruto - bojanje kanirane kose.


Toga vishe nema danas?
pa u nase vrijeme () se tome ne protivi, jedino sto je ucinak na vlastitu odgovornost. tj. mozda ne ispadne boja takva kakvu zelis.
sergio is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2005., 17:52   #35
Quote:
dora kaže:
Pojma nemam. Ja bojam i kaniram

Zakaj? Na bojanu kosu kana mi se bolje 'lovi' i dulje traje. Vjerojatno zato sto ju hidrogen ipak osteti pa je poroznija i lisce bolje otpusti boju, nemam pojma.

Uglavnom, par ljudi je ovdje pricalo da boja ne ide na kaniranu kosu i obrnuto tj. da se nece primiti (ni kana ni boja - medusobno ), a ako ti se prima da je to zbog 'nekvalitetne' kane (navodno je nekvalitetna ona iz DM).

Ja sam ziv dokaz da tako nije, iako koristim Lush kanu (koja je btw. kad pogledas kolicinski - jeftinija od one iz DM-a).


Edit: zapravo ne kazem da je ovo moje ispravno (pazi mozda su tebe tocno ucili, ne znam), al tak ja radim i zadovoljna sam i nijansom koju dobijem i duljinom trajanja crvene boje
ja sam npr živi dokaz da nakon ispravnog kaniranja,dugog držanja itd lushove kane ostale boje teško prodiru,a nisam promijenila frizerku nit je ona mijenjala farbe na meni.
melange is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2005., 14:57   #36
mislim da bih ipak htjela crvenokosa biti

kupila lushevu kanu, javit cu rezultat
Lindelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2005., 16:30   #37
Najnovija saznanja iz prve ruke.
Naime, prije par dana dobila sam kanu, crvenu, iz DM-a. Pakiranje je od 80 grama, imaju neko pojeftinjenje i sada kosta 10 kuna
Meni su bila potrebna dve vrecice.

Enivej. Ova iz DMa se treba (tak pise na vrecici) pomijesati ne sa vrucom vodom, nego sa toplim crvenim vinom. To i ucinih.

Ostala procedura jednaka.

Reultat? Jebeno famozan! Boja - ne kao ona iz Lusha, ona vise vuce na svijetlo crveno, ova je vise tamno crvena. Osim toga, po mojoj slobodnoj procjeni - ova boja iz DMa je intenzivjija i (za sad) mi se cini da se manje ispire.

Nedostatak: kana nema maslaca, pa nakon x sati sto mi je kana bila na kosi, kosa je bila uzsano zapetljana, ali ipak iako nema maslaca kana se nije stvrdnula


Tak da, vi koji nemate Lush u blizini, ne brinite, samo kupite ovu u DMu, dobra je
A vi koji imate i jednu i drugu opciju, napravite i kupite prema osobnom nahodenju.
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2005., 17:00   #38
Quote:
Lindelia kaže:


aaaaaaa... tek sad skužih da postoji Lusheva smeđa kana - Caca Brun... Hm, onda ću tu. ja sam mislila da ću postati crvenokosa.
Caca ???



Typo ili ne ali vrlo prikladno kad je kana u pitanju....
__________________
...and in the end the love you take is equal to the love you make..
ah...
diadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2005., 14:39   #39
a jel' kana služi samo za ofarbat kosu ili ju na neki način i njeguje...

ne znam, nemam pojma, možete se smijat mom pitanju...

nešto ko da sam čula da je kana zdravija za kosu od boja za kosu i kolor šampona i...štajaznam
__________________
A ti Krešiću...čerupaj svoju kokoš na svom pragu!
DJanko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2005., 14:54   #40
da, i njeguje je

a ja imam pitanje. kupih tu lushovu, ali sam zaboravila pitati koliko da odrežem. pa pitam vas. koliko treba za kosu duljine do ramena . i s koliko kipuće vode da prelijem, kakva mora biti masa?

e da, kad već spominjemo lush... ovi lushovi sapuni https://shop.lush.hr/?section=1&group=18 su za tijelo, lice ili sta?

hvala!
Lindelia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:28.