Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kupovanje na internetu

Kupovanje na internetu Shopping iz fotelje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2017., 17:32   #6461

hvala ali ne hvala..

from my Le X720 on TT
sasha2511 is offline  
Old 26.03.2017., 21:41   #6462
Je, nabijena je cijena, ali ipak kad se uzme u obzir da vecina ljudi ima naviku kupit novi uredaj kad im neka komponenta ode na vjecna lovista, pa cak i kad im nacikne ekran ili baterija izgubi dosta originalnog kapaciteta, a tu su jos i ovi eticki razlozi koji se meni osobno svidaju ako je to bas tako, odnosno ako nije iskljucivo igranje na osjecaje. Mislin da ce se isplatit svake lipe kad se ovaj projekt jos malo razvije s vrimenom u smislu nadogradnje na novije i/ili bolje komponente (nisam jos gleda, ne znam kako stoji po tom pitanju i koje se komponente nude). Kako god, ne cini mi se nista bolnije za dzep kad se uzme u obzir da dosta ljudi kroz 2-3 godine potrosi minimalno 200, pa cak i do 1000$ na smartphone.
Phantomas is offline  
Old 26.03.2017., 22:23   #6463
530 eura za 2/32 GB i lollipop, mob koji ce biti spreman iduce ljeto?
__________________
Reklame usporavaju učitavanje stranica,troše resurse računala koje se ubrzano zagrijava i usporava,troše internet promet,cijede bateriju mobitela/laptopa,ometaju korisnika u pregledavanju korisnog sadržaja,serviraju na računalo poruke koje ne želite ili su neprimjerne...Najgori su oglasi sa prikrivenim zlonamjernim programima! Vrlo jednostavno blokiraj reklame! - Chrome - Firefox
texans is offline  
Old 26.03.2017., 23:43   #6464
Narucija sam 08.03. placen dan ili dva iza, poslan 14.03., redmi sa goldwaya. Uzea seller ship method ( SF)... Ugl, malo duze traje nego nekima ovdi, ocekujem ga sutra, preksutra, zadnje po trackingu je bio u austriji u cetvrtak. Ko dostavlja u Hr za njih?
JackReacher is offline  
Old 26.03.2017., 23:44   #6465
Quote:
JackReacher kaže: Pogledaj post
Narucija sam 08.03. placen dan ili dva iza, poslan 14.03., redmi sa goldwaya. Uzea seller ship method ( SF)... Ugl, malo duze traje nego nekima ovdi, ocekujem ga sutra, preksutra, zadnje po trackingu je bio u austriji u cetvrtak. Ko dostavlja u Hr za njih?
DPD..

from my Le X720 on TT
sasha2511 is offline  
Old 26.03.2017., 23:54   #6466
Iz ovog gori, postoji sansa i da me carina uvati? Kakva mi je onda procedura?
JackReacher is offline  
Old 27.03.2017., 01:57   #6467
Quote:
texans kaže: Pogledaj post
530 eura za 2/32 GB i lollipop, mob koji ce biti spreman iduce ljeto?
Pa ja upravo koristin 2/32 na Lollipopu u obliku Nubie Z7Max i vise sam nego zadovoljan. 5.1. koristim inace otkad je izasa i jos nisam osjetio potrebu da isproban 6/7.1.,itd. jer mi sve funkcionira u najboljem redu onako kako sam ja to sebi i zamislio. Nema potrebe za novijim verzijama OS-a ako je koristena verzija stabilna i korisniku nudi sve sta je iole relevantno, a ne tamo nekakve fancy novine poput fingerprinta. Iako mobitel nudi takve specifikacije kakve su po visokoj cijeni, to ne znaci da ti za 2 godine po vrlo niskoj cijeni neces bit u mogucnosti lipo sebi umetnit 8GB/1TB kombinaciju, kao i neku za to vrime modernu graficku, cpu, vrhunski ekran, vrhunski modem, ili recimo izmjenjivu bateriju od 3200-3500mAh. Iako bi to sve kostalo, na korisniku je izbor kakvu nadogradnju zeli i u koje vrime. Kad se tome svemu pridoda ponajbolji softver sa bezbroj custom romova, kernela (s vrimenom) koji je fleksibilan i cist poput hardvera, onda je to pravi proizvod. Iako priznajem da je i meni ova postavljena cijena astronomska, clanak sam zapravo napisa iz neke buduce perspektive, a ne trenutne, tako da svi koji su znatizeljni povremeno mogu popratit kako se to sve razvija i u kojem smjeru ide, pa i po pitanju cijene i cijena komponenti. I ovako na stranu, vidim da si zagrizeni neprijatelj reklama, pa bih ti preporucio da umisto tih bezveznih adblockera vrlo jednostavno izmijenis host file sta je puno efikasnije te istovremeno ne crpi resurse za razliku od adblockera koji crpe sve kao i reklame, iako u manjoj mjeri.
Phantomas is offline  
Old 27.03.2017., 01:58   #6468
Quote:
JackReacher kaže: Pogledaj post
Iz ovog gori, postoji sansa i da me carina uvati? Kakva mi je onda procedura?
Nece te carina, to se odnosi na narudzbe od 23.3 pa nadalje tako da si miran.
Phantomas is offline  
Old 27.03.2017., 12:04   #6469
situacija je sljedeca, zaboravite na SF Express.. Grosso ima jako puno telefona blokiranih u FRA jer je netko nanjusio krv..
zato su svi makli SF express, Goldway nedavno, Geekbuyimg malo prije njih..
Trenutno nemate di kupit telefon, osim Honorbuya, a da vam dode kuci bez davanja dragoj nam drzavi..

from my Le X720 on TT
sasha2511 is offline  
Old 27.03.2017., 14:04   #6470
Da, od kineske nove godine generalno su poskupili mobiteli za oko 10 do 20% (bar ove trgovine i brendovi koje pratim) i sad još bez sf expressa. Loše razdoblje za naručivanje iz Kine...
nabujakk is offline  
Old 27.03.2017., 14:43   #6471
Quote:
Phantomas kaže: Pogledaj post
Pa ja upravo koristin 2/32 na Lollipopu u obliku Nubie Z7Max i vise sam nego zadovoljan. 5.1. koristim inace otkad je izasa i jos nisam osjetio potrebu da isproban 6/7.1.,itd. jer mi sve funkcionira u najboljem redu onako kako sam ja to sebi i zamislio.
Slazem se, ali da netko tu nubiu ponudi za 530 eura?
200-300 eura je max za te specifikacije, a te nadogradnje, kakve ce biti i koliko ce kostati se nista ne zna. Uz to mobitel tek prima prednarudzbe, dok izadje nece vrijediti ni 200 eura.

Quote:
Phantomas kaže: Pogledaj post
Nema potrebe za novijim verzijama OS-a ako je koristena verzija stabilna i korisniku nudi sve sta je iole relevantno, a ne tamo nekakve fancy novine poput fingerprinta. Iako mobitel nudi takve specifikacije kakve su po visokoj cijeni, to ne znaci da ti za 2 godine po vrlo niskoj cijeni neces bit u mogucnosti lipo sebi umetnit 8GB/1TB kombinaciju, kao i neku za to vrime modernu graficku, cpu, vrhunski ekran, vrhunski modem, ili recimo izmjenjivu bateriju od 3200-3500mAh. Iako bi to sve kostalo, na korisniku je izbor kakvu nadogradnju zeli i u koje vrime. Kad se tome svemu pridoda ponajbolji softver sa bezbroj custom romova, kernela (s vrimenom) koji je fleksibilan i cist poput hardvera, onda je to pravi proizvod. Iako priznajem da je i meni ova postavljena cijena astronomska, clanak sam zapravo napisa iz neke buduce perspektive, a ne trenutne, tako da svi koji su znatizeljni povremeno mogu popratit kako se to sve razvija i u kojem smjeru ide, pa i po pitanju cijene i cijena komponenti.
Zvuci dobro, ali zasad je sve ako, ako

Quote:
Phantomas kaže: Pogledaj post
I ovako na stranu, vidim da si zagrizeni neprijatelj reklama, pa bih ti preporucio da umisto tih bezveznih adblockera vrlo jednostavno izmijenis host file sta je puno efikasnije te istovremeno ne crpi resurse za razliku od adblockera koji crpe sve kao i reklame, iako u manjoj mjeri.
Zar je itko prijatelj reklama?
Koristim origin koji je lagan po tom pitanju
Za android nazalost nema pravog rjesenja, a probao sam ih vise.
__________________
Reklame usporavaju učitavanje stranica,troše resurse računala koje se ubrzano zagrijava i usporava,troše internet promet,cijede bateriju mobitela/laptopa,ometaju korisnika u pregledavanju korisnog sadržaja,serviraju na računalo poruke koje ne želite ili su neprimjerne...Najgori su oglasi sa prikrivenim zlonamjernim programima! Vrlo jednostavno blokiraj reklame! - Chrome - Firefox
texans is offline  
Old 27.03.2017., 16:00   #6472
Ipak ima pravog rjesenja, evo: https://adaway.org

Open source, pouzdan i siguran, siroko koristen. Ipak zahtjeva root kao i neki drugi blockeri jer blokira preko vpn-a. Triba imat na umu kad se koriste mobilne mreze, da se vpn metoda iskljuci, sta vridi i za ostale blockere koji tako funkcioniraju. Imas na ovom linku sve informacije i upute. Sta je jos dobro, radi besprijekorno u kombinaciji sa xposed modulom MinMinGuard. U slucaju da nemas root, tada ipak nema ovako efikasnog rijesenja. U slucaju da iz nekog razloga ne zelis ovo koristit, mozes sam naucit kako modificirat host fileove, tj. manualno postic isti efekt. Eto, tu cu se zaustavit jer je offtopic, nadam se da ce ovo ipak bit od neke koristi.
Phantomas is offline  
Old 28.03.2017., 20:24   #6473
Quote:
sasha2511 kaže: Pogledaj post
situacija je sljedeca, zaboravite na SF Express.. Grosso ima jako puno telefona blokiranih u FRA jer je netko nanjusio krv..
zato su svi makli SF express, Goldway nedavno, Geekbuyimg malo prije njih..
Trenutno nemate di kupit telefon, osim Honorbuya, a da vam dode kuci bez davanja dragoj nam drzavi..

from my Le X720 on TT
evo bas gledam Redmi 4 prime je na honorbuyu sa shippingom 224$ sto je po danasnjem tecaju 1542kn a kod nas je 1699 kn - 160 kn pa i nije bas neka usteda
volverine is offline  
Old 28.03.2017., 21:02   #6474
Quote:
volverine kaže: Pogledaj post
evo bas gledam Redmi 4 prime je na honorbuyu sa shippingom 224$ sto je po danasnjem tecaju 1542kn a kod nas je 1699 kn - 160 kn pa i nije bas neka usteda
slazem se.. u trenutnoj situaciji je svakako bolje kupit kod nas ako se vec kupuje.. nece ovo dugo trajat, vec se radi na drugim mogucnostima slanja bez davanja..

from my Le X720 on TT
sasha2511 is offline  
Old 29.03.2017., 22:29   #6475
A u cemu je uopce ta fora da prolazi bez carine i pdva?
fiser is offline  
Old 30.03.2017., 10:22   #6476
Carina na telefone ne postoji. Plaća se samo PDV.
A fora je u tome da ne platiš 25% na vrijednost telefona. Koja druga fora može bit?
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Old 30.03.2017., 13:29   #6477
Je, ali ima onih full kineskih ducana sta nude uredaje po znatno nizim cijenama od ostalih. Iako putem takvih placas pdv, dode otprilike na isto k'o da narucis iz europe bez pdva. Ali je ipak najcesce poprilicno sporo i komplikacije su ucestalije pa i nije bas neka opcija.
Phantomas is offline  
Old 30.03.2017., 16:48   #6478
Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
Carina na telefone ne postoji. Plaća se samo PDV.
A fora je u tome da ne platiš 25% na vrijednost telefona. Koja druga fora može bit?
Pa fora da sam saAliexpresa Geeksplanetstora kupio mob za 77e+8e shiping(koji je nedavno ukinut) i nisam platio dodatna davanja.Na to sam mislio kako je to prolazilo.Sad vidim da sve manje ima takvih opcija da ce biti TAXFREE kad dođe na adresu(ukinuo Goldway,Gearbest itd) sto je do nedavno bilo zagarantirano.
fiser is offline  
Old 30.03.2017., 19:08   #6479
Moje misljenje je da su takvi jeftiniji shopovi sa aliexpressa (top one, goldway, geeksplanet, itd.) i jos pokoji sa strane, zapravo ubitacna konkurencija svim drugim shopovima koji imaju skladista u europi jer su znatno jeftiniji, a neki od njih poput goldwaya i bivseg top one su imali i vrlo brzu dostavu, transparentnost bolju od drugih, te odlicnu komunikaciju. S vremenom su privlacili sve veci broj musterija, otimali od drugih na posten nacin, do te mjere da ljude vjerojatno vise nije bilo briga za honorbuy i slicne njima, koji nikad ni nisu bili jeftini, iako su imali kvalitetnu uslugu. Najvjerojatnije su udruzenjem velikog broja firmi, kroz nekakve zakonite i nezakonite radnje sabotirani. Realno gledajuci, ti shopovi su nudili najbolju mogucu uslugu, tako da se nista vise ni nije moglo od njih trazit.
Phantomas is offline  
Old 31.03.2017., 13:11   #6480
Top One je propao iz sasvim drugih razloga
Ali nebitno...nema ih, niti će ih više biti. Barem ne u dogledno vrijeme i u ovoj formi kako je bilo kada su bili aktivni.
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:23.