Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2014., 14:25   #81
Quote:
lady vintage kaže: Pogledaj post
ja sam uvjerena da ima o padu valyrije barem se nadam jer glupo bi bilo uopće ne spomenuti valyriu, a ako će ju već spomenuti onda nema smisla da nema baš ništa i o njezinom padu
Mislim da je spomenuta, ali sada koliko...
Neće previše spoilati knjige
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 16:37   #82
Quote:
lady vintage kaže: Pogledaj post
ja sam uvjerena da ima o padu valyrije barem se nadam jer glupo bi bilo uopće ne spomenuti valyriu, a ako će ju već spomenuti onda nema smisla da nema baš ništa i o njezinom padu
Evo iz prve ruke ima 10-ak stranica o valaryji od uspona do pada. Veliki su listovi, ogromna knjiga i masu ilustracija. Jedino šta nisu baš bili nježni u transportu pa su krajevi malo natučeni i neki je klinac sa listovima izgleda da je knjiga bila u nekom vlažnom skladištu pa su valoviti jbg kad nisan moga čekat... Al u globalu knjiga je super Najviše naravno ima o targovima
Khonsu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 10:31   #83
Quote:
Khonsu kaže: Pogledaj post
Evo iz prve ruke ima 10-ak stranica o valaryji od uspona do pada. Veliki su listovi, ogromna knjiga i masu ilustracija. Jedino šta nisu baš bili nježni u transportu pa su krajevi malo natučeni i neki je klinac sa listovima izgleda da je knjiga bila u nekom vlažnom skladištu pa su valoviti jbg kad nisan moga čekat... Al u globalu knjiga je super Najviše naravno ima o targovima
Kaj ima o padu?
Opisi ratova, imena i slične stvari ?
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 10:35   #84
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Kaj ima o padu?
Opisi ratova, imena i slične stvari ?
Čekaj, još nisan dovršija Dunka i Jaje Šta jest, jest ima materijala za čitat ka blata, srića da iden na godišnji pa ću imat vrimena
Khonsu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 10:49   #85
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Neku zvijer(i) će sigurno zadavit.
Mora, barem radi svog učenika Chucka
Malo oftopika, Ima super slija u knjizi The world of ice and fire, di su dornjanci beknili zmaja i to je komad beštijetine, tako da su ovi od dany tek maldunci, sad je pitanje oće li do kraja i oni narast na tu dimenziju
Khonsu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 11:47   #86
Quote:
Khonsu kaže: Pogledaj post
Malo oftopika, Ima super slija u knjizi The world of ice and fire, di su dornjanci beknili zmaja i to je komad beštijetine, tako da su ovi od dany tek maldunci, sad je pitanje oće li do kraja i oni narast na tu dimenziju
Dornijci su ubili Meraxes, a ona je bila jedna od 3 najveća i najstarija targaryenska zmaja. Drogon i ekipa bi morali poživjeti barem nekoliko desetaka godina da dostignu tu veličinu, a sumnjam da ćemo vidjeti tako daleku budućnost u knjigama.
Ajvz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 11:55   #87
Quote:
Khonsu kaže: Pogledaj post
Evo iz prve ruke ima 10-ak stranica o valaryji od uspona do pada. Veliki su listovi, ogromna knjiga i masu ilustracija. Jedino šta nisu baš bili nježni u transportu pa su krajevi malo natučeni i neki je klinac sa listovima izgleda da je knjiga bila u nekom vlažnom skladištu pa su valoviti jbg kad nisan moga čekat... Al u globalu knjiga je super Najviše naravno ima o targovima


koliko ima o starkovima? i općenito o sjeveru i magiji?
__________________
"It's very dull work."
"I like dull work."
lady vintage is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 12:50   #88
Quote:
lady vintage kaže: Pogledaj post


koliko ima o starkovima? i općenito o sjeveru i magiji?
Uglavnom ima najviše o targovima i targovima kao kraljevima, ma ima masu toga, samo san jedan put prolista, sad kad zavrišim viteza 7k počinjem od korice do korice. I mene isto dosta zanima sjever, i targovi.. i zmajevi .. i valarya Mora bi otić ili na neku osamu ili birtiju i posvetit se samo knjizi
Khonsu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 13:13   #89
Quote:
Khonsu kaže: Pogledaj post
Mora bi otić ili na neku osamu ili birtiju i posvetit se samo knjizi
slabo bi se mogao u birtiji fokusirat samo na knjigu
__________________
"It's very dull work."
"I like dull work."
lady vintage is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 17:46   #90
Quote:
Khonsu kaže: Pogledaj post
Čekaj, još nisan dovršija Dunka i Jaje Šta jest, jest ima materijala za čitat ka blata, srića da iden na godišnji pa ću imat vrimena
Ajd, čekamo izvještaj
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 08:01   #91
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Ajd, čekamo izvještaj
Sad me već vata trema
Khonsu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 12:51   #92
Quote:
Khonsu kaže: Pogledaj post
Sad me već vata trema
Ajde, ajde, bit ćemo blagi
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 13:37   #93
khonsu, ako će ti biti lakše, i ja ću se uskoro baciti na čitanje dunka i jajeta

jedva se suzdržavam da ne pogledam u temu
__________________
"It's very dull work."
"I like dull work."
lady vintage is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 15:42   #94
Quote:
lady vintage kaže: Pogledaj post
khonsu, ako će ti biti lakše, i ja ću se uskoro baciti na čitanje dunka i jajeta

jedva se suzdržavam da ne pogledam u temu
Super je radnja, pogotovo zadnja Tajanstveni vitez. A The World.. upravo čitan, malo je teža jer je napisana baš po nekom principu povijesnog udžbenika, al dosta toga saznaš iz nje Recimo kako je Orys Baratheon uzeja poznati grb i slogan od obitelji Durrandon nakon šta ih je porazija za vrime Aegonovih osvajanja, također je uzeja i kćer bivšeg kralja za ženu plus njegov posjed krajoluju. Onako čitavo to osvajanje se prikazuje dosta herojski i viteški jer Aegon priznaje svima njihove posjede i prava ali pod uvjetom da mu se pokore.
Khonsu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 17:33   #95
Quote:
Khonsu kaže: Pogledaj post
Super je radnja, pogotovo zadnja Tajanstveni vitez. A The World.. upravo čitan, malo je teža jer je napisana baš po nekom principu povijesnog udžbenika, al dosta toga saznaš iz nje Recimo kako je Orys Baratheon uzeja poznati grb i slogan od obitelji Durrandon nakon šta ih je porazija za vrime Aegonovih osvajanja, također je uzeja i kćer bivšeg kralja za ženu plus njegov posjed krajoluju. Onako čitavo to osvajanje se prikazuje dosta herojski i viteški jer Aegon priznaje svima njihove posjede i prava ali pod uvjetom da mu se pokore.
zato mi je aegon uvijek i bio pomalo simpatičan definitivno simpatičniji nego njegovi nasljednici

imam još 100 str. silmariliona pa se onda bacam na dunka
__________________
"It's very dull work."
"I like dull work."
lady vintage is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 16:46   #96
Dobila sam ovu knjigu za Božić. Prekrasna je, ali nisam stigla više no prolistati je.
Jedini detalj koji mi je zapeo za oko zasad je identitet Nedove majke. Zvala se Lyarra Stark, iz druge grane Starkovih, a njena majka je bila Flint.
Ajvz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 17:49   #97
Quote:
Ajvz kaže: Pogledaj post
Jedini detalj koji mi je zapeo za oko zasad je identitet Nedove majke. Zvala se Lyarra Stark, iz druge grane Starkovih, a njena majka je bila Flint.
A gdje živi ta druga grana Starkovih?
__________________
. .
Leecher is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2014., 12:34   #98
Nemam pojma, to sam našla na obiteljskom stablu. Nisam stigla još detaljnije proučiti. Lyarra je bila Rckardova teta u drugom koljenu. Ili tako nešto.

Izgleda da je prije te generacije došlo do ratova gdje je nekoliko muških Starkova izginulo pa je moguće i da su svi bili u Winterfellu.
Ajvz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2014., 12:57   #99
Quote:
Ajvz kaže: Pogledaj post
Nemam pojma, to sam našla na obiteljskom stablu. Nisam stigla još detaljnije proučiti. Lyarra je bila Rckardova teta u drugom koljenu. Ili tako nešto.

Izgleda da je prije te generacije došlo do ratova gdje je nekoliko muških Starkova izginulo pa je moguće i da su svi bili u Winterfellu.
Evo može se pogledat na :

http://awoiaf.westeros.org/index.php/Stark

__________________
. .
Leecher is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 14:55   #100
Evo malo da vas apdejtam Ugl. sporo čitam, ali kvalitetno, pri kraju sam sa targovim kraljevima, ima dosta toga ali ono najinteresantnije o zmajevima daju na kapaljku. Ugl. velika misterija ostaje kako se zmajevi lježu iz jaja, iz priče se da zaključit da su dok su imali zmajeve svaki targ bi dobija jaje u koljevku koje bi se izleglo, međutim nekima se to iz nekog razloga i nije dogodilo.. Izgleda da je nakon šta su zmajevi izumrli, Aegon 5-i poznatiji kao egg iz priča o lutajučem vitezu, prokužija kako dobit zamjeve i vezano uz rođenje Rhaegar-a triba napravit neko mađijanje sa piromantima i zmajevim jajima u sumerhall-u međutim došlo je do pizdarije i izgorija je zajedno sa sumerhallom. Ovaj događaj debeli nije tija u detalje opisat da ne otkrije nešto šta bi trebalo se tek naknadno otkrit pa je na tome dilu priče napisa ka da se meštru prolila tinta po stranici pa se ne zna šta je bilo.. Tako da ima neka debela veza između priče o lutajučem vitezu i pjesme. Također u to vrime je bloodraven kraljeva desnica, a on ima velik utjecaj na Brana u pjesmi. Isto tako šta mi je upalo u oko je da se ponekad znaju rodit targovi deformirani zmajolikog oblika sa repom kao šta je navodno Danny rodila prije nego su se izlegli zmajevi, tako da možda i to ima neke veze sa lježenjem zmajeva..
Khonsu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:23.