Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Foto natječaji

Pogledaj rezultate ankete: Tko ima najbolju fotku?
mljac1 2 33.33%
vragolast 0 0%
AmelieRouz 0 0%
Twinkle T 4 66.67%
Glasovatelji: 6. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.12.2014., 22:14   #1
Arrow Foto natječaj 370 - Nešto blagdansko, crno bijelo

Ovotjedna tema je "Nešto blagdansko, crno bijelo", a zadala ju je Izzzy.

Izzzy o temi:
"Znači nešto što asocira na nadolazeće blagdane (kuglice i ostali ukrasi, pšenica, okićen bor, razne figurice, kolači, pokloni, bilo što...). Tema je vrlo široka, a ograničit ću vas jedino time što želim crno-bijele fotke jer šarenila ovih dana ima na sve strane."


Tema je otvorena za postanje do 4.1.2015. u ponoć.

PRAVILA
__________________
vremenska kapsula

Zadnje uređivanje Sabaa : 24.12.2014. at 16:18.
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 03:25   #2
evo malo ljubavi i lampiona s dolca...

mljac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 07:56   #3
Božić - Xmas tree 2014 by Vragolasti, on Flickr
__________________
moj blog
vragolast is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 23:39   #4
AmelieRouz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2015., 03:08   #5
Twinkle T is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 17:03   #6
Na početku, svima želim sve najbolje u Novoj godini!

Slijede komentari:

mljac1 - iako kvaliteta fotke nije baš savršena (predpostavljam da je fotkano mobitelom), atmosfera s Dolca je lijepo prenešena. Sviđa mi se kadar: u prvom planu ovaj par s pogledom uprtim u nebo, osvjetljena katedrala u pozadini, mnoštvo podignutih ruku s mobitelima i naravno nebo puno lampiona.

vragolast - vjerovatno je obrada malo pomogla da se dobije totalni mrak oko bora (iako su lampice upaljene), no nema veze: zadatak je lijepo odrađen. Sviđa mi se jednostavnost prizora.

AmelieRouz -lijepa i prava blagdanska fotka. Malo, ali samo malo, bih pojačala svjetlinu i kontrast. Također s malo pažljivijim kadriranjem mislim da bi fotka bila još bolja (oba cvijeta su odrezana). S malo više prostora dolje i lijevo, svijeće bi taman bile na desnoj trećini.

Twinkle T -volim geometriju pa mi je super kombinacija ovih krugova i kuglica. Kako tek učim i moram još puno toga naučiti, zanima me kako se dobije ovako krupan bokeh (gotovo veličine kuglica) ili su kuglice sitne? Sve u svemu, lijepo je.

Na kraju vam se još samo želim zahvaliti na sudjelovanju (žao mi je što svi ne možete na postolje) pa evo redoslijeda:

1. mljac1
2. Twinkle T
3. vragolast
Izzzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 17:43   #7
Hvala na prvom mjestu i čestitke ostalim pobjednicima!

Quote:
Izzzy kaže: Pogledaj post
Na početku, svima želim sve najbolje u Novoj godini!


mljac1 - iako kvaliteta fotke nije baš savršena (predpostavljam da je fotkano mobitelom), atmosfera s Dolca je lijepo prenešena. Sviđa mi se kadar: u prvom planu ovaj par s pogledom uprtim u nebo, osvjetljena katedrala u pozadini, mnoštvo podignutih ruku s mobitelima i naravno nebo puno lampiona.
I tebi sve najbolje u Novoj godini.

Errrr, ipak je bio DSLR, ali iz ruke i na 50 miliona ISO Al kao što si i sama vidjela, uvijek žrtvujem kvalitetu nauštrb atmosferi. Hvala na komentaru.
mljac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 03:14   #8
Quote:
Izzzy kaže: Pogledaj post

Twinkle T -volim geometriju pa mi je super kombinacija ovih krugova i kuglica. Kako tek učim i moram još puno toga naučiti, zanima me kako se dobije ovako krupan bokeh (gotovo veličine kuglica) ili su kuglice sitne? Sve u svemu, lijepo je.
Hvala Izzy i sretna Nova godina!

Kuglice su dosta sitne,nekih 3 cm u promjeru,lampice one obicne tzv. rizino zrno pa sam malo priblizavala i odmicala stol sa kuglicama dok sam dobila bokeh da je otprilike iste velicine kao i one,da dobijem ovaj ''kaos'' (nekih 2-2,5 metra iza kuglica). Nisam ni ja neki strucnjak,pa se nadam da sam uspjela objasniti hehe.
Twinkle T is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 14:45   #9
Quote:
Twinkle T kaže: Pogledaj post
pa se nadam da sam uspjela objasniti hehe.
Jesi i hvala ti na odgovoru
Izzzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 21:36   #10
Sve najbolje u novoj godini u i hvala na postolju ......

nije baš toliki mrak bio ali kada sa malom igrom u LR sam dobio tu sliku.

Meni je najbolja od Twinkle T slika.... jednostavno je fascinantna, od ideje do realizacije
__________________
moj blog
vragolast is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:34.