Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost > Klub knjige

Klub knjige Čitajmo zajedno

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2015., 11:23   #1
Mi djeca s kolodvora Zoo-komentari

Zaista jedna među boljim knjigama koje sam pročitala. Što vi mislite?
tratinčica1103 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 04:14   #2
Šokantna i poučna iako sad malo zastarila ali svakako knjiga koju bi svatko trebao pročitat
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 04:38   #3
Jedna od onih koja mi se urezala u sjećanje i mislim da će tu zauvijek i ostati. Ima i film po knjizi pa ako već nisi pogledala, pogledaj.
__________________
'' Od onih, što vole slobodu duha, daha, pokreta, mira. ''
Infinitezimalna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 01:16   #4
Jedan od meni jako dragih naslova, kojeg sam pročitala nekoliko puta kao tinejdžerica... Naučila me, iako nikad nisam bila sklona isprobavanju nedozvoljenih supstanci (barem onih teže vrste, kao u ovoj knjizi), koje su posljedice ovisništva i do koje mjere ono može uništiti (mladog) čovjeka. Hvala joj na tome. Detlef i Christiane, jedan od meni pamtljivijih književnih parova.
Uz to, jako mi se sviđa stil kojim je pisana. Gledala sam i film, ali knjiga mi je puno draža. Pokušavam ju nabaviti za svoju malu biblioteku koja je tek u povojima, kao totalni must have.
__________________
"Sometimes you got to lose everything to find out that you’ve always been running blind, leave everything to find out what you don't want to leave behind."
Miss Octo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 03:13   #5
Ako ju ne uspiješ nabavit, dat ću ti ja svoju. Preživjet ću valjda bez nje.
__________________
'' Od onih, što vole slobodu duha, daha, pokreta, mira. ''
Infinitezimalna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 10:07   #6
Ja sam ju davno čitala, ali mogla bih ponovno. Odlična knjiga.
neine is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 10:31   #7
Poučna i za roditelje. Pazite na svoje dijete, budite zainteresirani za dijete i ne zatvarajte oči pred nekim očitim stvarima. Par pravovremenih šamarčina mogu spasiti život vašem dijetetu (priča o Christianinoj prijateljici Kitty).
Fubuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 11:27   #8
Wir Kinder vom Bahnhof Zoo

Davne 1985 pročitala sam knjigu(u originalu),dakle samo 7 godina po prvom objavljivanju;ostavila je na mene tako duboki utisak,da mi se već sama riječ droga gadila.
Nikada nisam ni jedan jedini put konzumirala nikakvu drogu.
Svom sam djetetu rano, ne samo dala knjigu na čitanje već i osobno objasnila opasnosti i posljedice koje donosi upotreba droga.
Niti moj sin se ni od koga nije dao nagovoriti da je "samo malo" isproba.Ni one kvazi neopasne.
U devedesetima boravila sam neko vrijeme u Berlinu,te je prvo mjesto koje sam išla osobno pogledati bio Bahnhof Zoo.
Mada po izgledu više nije bilo isto mjesto,imala sam utisak da likove iz knjige vidim pored sobom.
Knjiga koju vrijeme ne može pregaziti,preporučila bih za čitanje,osobito mladima u pubertetskoj dobi.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 15:14   #9
Mi djeca s kolodvora Zoo - Knjiga koju bi svaki roditelj trebao pročitati, ma svako dijete, definitivno svi.
__________________
Kada čitam putujem, živim u novim svjetovima, slobodna sam, knjige me uče , upućuju, zabavljaju i čine me sretnom.
bidaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2015., 14:29   #10
Quote:
bidaka kaže: Pogledaj post
Mi djeca s kolodvora Zoo - Knjiga koju bi svaki roditelj trebao pročitati, ma svako dijete, definitivno svi.
Pročitao sam je prerano a film pogledao prekasno i stvarno je svirao David Bowie žao mi je ako sam malo off
Seismix is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2015., 21:36   #11
Apsolutno jedinstveni književni uradak. Svojedobno sam ju pročitala i na originalu i još je bila jača. Gledala sam i film, pratila što se kasnije događalo s glavnom junakinjom, ni dan danas ne zaboravljam pojedine scene i opise, kao ni fotografije koje se nalaze u sredini knjige.
__________________
Smijte se više!
Helmuta Newton is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2016., 14:35   #12
Mi djeca s kolodvora zoo sam izabrala za lektiru u sedmom razredu osnovne škole, kopirala sam slike u dnevnik čitanka i obradila lektiru tako da mi se profesorica iscudavala i izborom lektire i načinom na koji sam ju doživjela. Znala sam da je knjiga pisana po istinitom događaju, pa me uvukla u sebe, progutala smo knjigu u valjda dva dana... Likovi su tako opisani da ih osjećaš kao ljudi oko sebe, svoje prijatelje, susjede, ljude s kojima se sretneš na ulici, i navijaš, cijelo vrijeme navijaš da se izvuku iz tog pakla. Knjiga je šokantna, i lako je moguće da je, nesvjesno, do sada nisam o tome uopće razmišljala, ona jedan od glavnih razloga što nikada u životu nisam niti razmišljala eksperimentirati s drogama. Zanimalo me što se s njima dogodilo . Christiane se konstantno liječila i vraćala heroinu i sl., živjela je i u Grčkoj, Švicarskoj... Na kraju je, nakon više abortusa, rodila sina kojeg su joj oduzeli a Detlef ima petero djece. Voljela bih da se dogodi nastavak knjige, Moj drugi život o tome Christine pričala no nažalost najavljuje se još za 2013.,a koliko vidim nema je... Uglavnom, knjiga koju će moje dijete jednoga dana pročitati. Vrijedi više nego svi čitljivi priručnici Slavka Sakomana skupa. I idem za dva tjedna u Berlin i posjetit ću taj zoo. Nemojte se iznenaditi ako pak ostanem u šoku što ih neću osobno vidjeti tamo da se drogiraju... Ajme. Knjiga je ajme. Tim više što je par koji je intervjuirao Christine zapravo nju ispitivao za neko drugo istraživanje, a na kraju su odlučili knjigu s njom napisati.
__________________
Ljudi kažu da ne mogu da prežive bez ljubavi. Šta znam, po meni je najvažniji kisik.
SeLjaNcHiCa LoLiTa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 17:34   #13
Ako se ne varam, Christiane je i napisala drugu knjigu, cak mislim da ju imam doma, ali to nije ni blizu Mi djeca s kolodvora ZOO. Kad se samo sjetim kako sam obozavala tu knjigu; procitala sam ju prvi put za vrijeme ljetnih praznika prije polaska u 6.razred - progutala sam ju. Sve do 3.srednje sam ju ritualno citala svako ljeto.

Knjiga koju bi apsolutno svatko trebao procitati.
__________________
You can have anything you want if you are willing to give up the belief that you can’t have it.
Chocolate_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 14:39   #14
Quote:
SeLjaNcHiCa LoLiTa kaže: Pogledaj post
Voljela bih da se dogodi nastavak knjige, Moj drugi život o tome Christine pričala no nažalost najavljuje se još za 2013.,a koliko vidim nema je...
Ima, kako ne bi bilo.

http://www.ljevak.hr/knjige/knjiga-16388

Također, u skoro svim knjižnicama. Bar u ZG.
__________________
Jednadžba nikada neće biti jednačba!
kaya714 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 09:41   #15
Quote:
kaya714 kaže: Pogledaj post
Ima, kako ne bi bilo.

http://www.ljevak.hr/knjige/knjiga-16388

Također, u skoro svim knjižnicama. Bar u ZG.
Jesi li je pročitala?
__________________
Komm damit klar Kite dancing in a hurricane. 2+2=0 After all this time? Always. ♡
Nije nego
warpedcat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 20:29   #16
Quote:
kaya714 kaže: Pogledaj post
Ima, kako ne bi bilo.

http://www.ljevak.hr/knjige/knjiga-16388

Također, u skoro svim knjižnicama. Bar u ZG.
A super, zadnji put kad sam gledala nije je bilo, doduše nisam nedavno niti gledala sumnjam da će biti ma 3% super kao prvi dio, ali hajde tko ju prvi stigne pročitati, neka se javi s dojmovima
__________________
Ljudi kažu da ne mogu da prežive bez ljubavi. Šta znam, po meni je najvažniji kisik.
SeLjaNcHiCa LoLiTa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 15:25   #17
Quote:
warpedcat kaže: Pogledaj post
Jesi li je pročitala?
Jesam i meh.

Predavanje o drogama lišeno emocija.
__________________
Jednadžba nikada neće biti jednačba!
kaya714 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 00:45   #18
Nasuprot drugima koje znam-kada sam procitala ovu knjigu,imala sam zelju probati heroin
Nisam,prije svega jer sam znala i previse ljudi iz mog okruzenja koji nisu docekali ni 25-u...
No u svakom slucaju, Christiane nikad nije uspijela potpuno da se izvuce iz svog ovisnickog kruga...par godina prije nego sto je objavila svoju autobiografiju, ponovo je postala ovisna, te su joj oduzeli sina...
Da li vrijedi procitati knjigu? Naravno, i to vise puta, da bi postali svjesni da se i mimo nas odvija zivot kog mi nismo svjesni. Svaki grad ima svoj kolodvor Zoo...
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 21:47   #19
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Nasuprot drugima koje znam-kada sam procitala ovu knjigu,imala sam zelju probati heroin
Nisam,prije svega jer sam znala i previse ljudi iz mog okruzenja koji nisu docekali ni 25-u...
No u svakom slucaju, Christiane nikad nije uspijela potpuno da se izvuce iz svog ovisnickog kruga...par godina prije nego sto je objavila svoju autobiografiju, ponovo je postala ovisna, te su joj oduzeli sina...
Da li vrijedi procitati knjigu? Naravno, i to vise puta, da bi postali svjesni da se i mimo nas odvija zivot kog mi nismo svjesni. Svaki grad ima svoj kolodvor Zoo...
Meni je to i dalje SF, iako sam knjigu procitala jako puno puta.

Onaj nastavak sto je ona sama pisala mi je dosadan.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:23.