Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Pogledaj rezultate ankete: Možete li kao desno orijentirani ljudi reći: Vlada provodi politiku blisku mojim uvjerenjima
Da. Ova Vlada provodi prohrvatsku i demokršćansku politiku. 6 5.66%
Ne. Ova Vlada provodi politiku koja nije ni prohrvatska ni demokršćanska. 100 94.34%
Glasovatelji: 106. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2017., 00:59   #4821
Čuje li se to grohot iz navedenih "međunarodnih institucija"?
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is offline  
Old 23.06.2017., 09:52   #4822
Quote:
mars1995 kaže: Pogledaj post
Kolegice i kolege DKN-a, na današnji dan, toliko znamenit za Hrvatski narod i njegovu nacionalnu državu, bitno se osvrnuti i ne zaboraviti borbu.

Nadalje, valja se prisjetiti i napada Trećeg Reicha na SSSR, nakon kojeg su naši antifašisti ustali protiv najvećeg zla 20. stoljeća, njegovih domaćih slugu i nakaradne "NDH".

Nikad ne smijemo zaboraviti njihovu borbu i žrtvu, na temeljima kojih je izgrađen poredak koji je omogućio generacijama Hrvata da desetljećima financiraju narodnu armiju te žive u sigurnosti njezinog štita i mača.
godinama sam se pitala a zakaj nisu ustali koji dan ranije ? i nitko mi nije znal odgovorit
IQ0007 is offline  
Old 23.06.2017., 13:06   #4823
Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post
Ne volim pisati post na svoj post, pa sam čekala s objavom ovog, ali ajde, prenijet ću:

U ime obitelji informirala međunarodne institucije o porastu lijevog (komunističkog) ekstremizma u Republici Hrvatskoj
Ovo je kao naslov s NewsBara.
Mora da su ljudima ove visoke temperature udarile u i onako glupe glave.
Snack is offline  
Old 23.06.2017., 13:23   #4824
Da, izgleda da je. Oni kojima je najviše udarilo u ionako glupe glave su naglo počeli pisati po chatovima na koje nisu registrirani i na kojma inače ne pišu.
__________________
Pojest',popit' crew
ajme33 is offline  
Old 23.06.2017., 13:36   #4825
Nitko nije spomenuo, pa evo, s jednim danom zakasnjenja:

Quote:
Sisačka bitka

Sisačka bitka, bitka između habsburške i osmanske vojske za sisačku utvrdu koja je započela 15. VI., a završila 22. VI. 1593. porazom Osmanlija. Bio je to treći napad osmanske vojske na čelu s Hasan-pašom Predojevićem na tu strateški važnu utvrdu, koja se nalazila u posjedu Zagrebačkoga kaptola, a njezino bi osvojenje Osmanlijama bilo omogućilo pustošenja u sjeverozapadnoj Hrvatskoj, Kranjskoj, Štajerskoj i ostalim habsburškim zemljama. Osmanlije su već u kolovozu 1591. i u srpnju 1592. neuspješno pokušavali osvojiti Sisak, a nakon osvojenja kaštela Drenčine Hasan-paša Predojević je 15. VI. ponovno opsjeo sisačku utvrdu, u kojoj je bila smještena posada od 300 vojnika, kojima su zapovijedali zagrebački kanonici Blaž Đurak i Matija Fintić. Posadi utvrde u pomoć su pristigle banske jedinice pod zapovjedništvom hrvatskog bana Tome II. Erdődyja, haramije, karlovački arkebuziri, jedinice Slavonske krajine pod vodstvom Stjepana Grasweina i jedinice Karlovačke krajine na čelu s A. Auerspergom, žumberački uskoci, jedinice hrvatskih velikaša te plaćenici iz susjednih zemalja (kranjski i koruški konjanici) i njemačkih krajeva (Šleske i Furlanije). Glavni zapovjednik svih kršćanskih snaga bio je Ruprecht Eggenberg. Kršćanska vojska, koju je činilo 4500 vojnika, povela je 22. VI. juriš na dvostruko brojniju osmansku vojsku. Prilikom bijega preko Kupe utopilo se 7000 do 8000 osmanskih vojnika, a pritom je stradao i sam Hasan-paša Predojević. Kršćanska je vojska pretrpjela tek neznatne gubitke u ljudstvu. U vojno-strateškom smislu, ta je bitka označila prekretnicu u daljnjem ratovanju između Habsburške Monarhije i Osmanskoga Carstva jer je prvi put bila uspostavljena vojna ravnoteža na granicama, prekinuto osmansko osvajanje hrvatskih zemalja te su stvorene pretpostavke za prve napadačke akcije kršćanskih vojski, koje će započeti već iste godine, u tzv. Dugom ratu (1593–1606). Osim toga, tom je pobjedom bio znatno podignut moral kršćanskih vojnika, a vijest o velikoj pobjedi kršćanskih snaga nad Osmanlijama ubrzo se proširila diljem Europe, o čem svjedoče mnogobrojni crteži, grafike i karte s prikazom Sisačke bitke, tiskane u Beču, Augsburgu, Nürnbergu, Ljubljani, Antwerpenu i drugim europskim gradovima.
http://www.enciklopedija.hr/natuknica.aspx?id=56245

Jedna od navelicanstvenijih pobjeda Hrvata u povijesti, sramota da je se ne prisjetimo .
__________________
Bolje da te Turčin goni mačem nego Nijemac sa perom.
Zagorski Križar is offline  
Old 23.06.2017., 20:58   #4826
Quote:
Snack kaže: Pogledaj post
Ovo je kao naslov s NewsBara.
Mora da su ljudima ove visoke temperature udarile u i onako glupe glave.
U pravu je Markićkina ekipa. To smo mogli vidjeti i jučer navečer na skupu veličanja Tita i komunizma. Bilo je i simbola SSSR-a, bivše Juge, petokraka i slično.
Tomo1972 is offline  
Old 23.06.2017., 22:55   #4827
Evo nesto za pukovnika u svezi suverenizma, iako nemam nikakve simpatije prema Iranu cisto suverenizam na kojem im skidam kapu

Za shvaćanje biti iranske vanjske politike, upečatljiv je dio u kojem autor citira govor Imama Homeinia, oca Islamske revolucije, koji je održao 1954. godine nakon donošenja zakona o kapitalizaciji iranskih nacionalnih dobara i preuzimanja iranske naftne industrije od strane britanskih i američkih naftnih kompanija: “Prodali su nas i pogazali naše dostojanstvo. Upropastili su čast Irana…. Gospodo, kažem vam da smo u opasnosti!… Ona gospoda koja kažu da treba šutjeti i gledati svoja posla misle li da treba šutjeti i pred ovim?! Hoćemo li i sada šutjeti i gledati svoja posla? Prodaju nas, a mi ćemo biti nijemi?! Prodaju našu nezavisnost, a mi ćemo šutjeti?! Tako mi Boga, griješnik je onaj tko ne digne svoj glas.” Autor zatim navodi dijelove Ustava Islamske Republike Iran, koji su, tragom onoga što je izrekao Imam Homeini, onemogučili rasprodaju iranskih nacionalnih bogatstava, posebice energeneta i njihovu predaju u ruke stranih gospodara: ” …… U 5. stavku članka 3. jasno se kaže – potpuno odbacivanje imperijalizma i spriječavanje stranog utjecaja, a stavku 8. članka 43. u kojem se govori o osiguranju nezavisnosti države, ističe se sprječavanje strane ekonomske dominacije nad gospodarstvom Irana.” Prema autoru, zaštita nacionalnih gospodarskih interesa, kulturnog i vjerskog identiteta i antiimperijalizam temelj su moderne iranske vanjske politike, pri čemu fizička ugroza za sigurnost Irana ne znači istodobno i ontološku nesigurnost. Razlikovanje fizičke i ontološke sigurnosti omogućava da se država aktivno bori za svoje nacionalne interese pri čemu ni dovođenje u stanje fizičke opasnosti ne znači i opasnost za sam bitak države. Ili, kako Dr. Qaderi Kangavari objašnjava:”…..tako države namjerno i praktično mogu dati prednost kontinuiranom i sigurnom sukobu u odnosu na nepostojanu i neizvjesnu sigurnost… Dakle Islamska Republika Iran više se brine za očuvanje identiteta revolucionarne islamske države i to je ono najbitnije što određuje njezine odnose s ostalim akterima na međunarodnoj sceni”. Drugim riječima iranska politika se ne boji ukoliko je to potrebno izlagati fizičkim rizicima, kao što je rat, kako bi zaštitila svoj identitet i ekonomsku i političku nezavisnost. Autor već u uvodnom dijelu konstatira slijedeće: “Sustav koji je srušen islamskom revolucijom bio je posve podređen zapadnom svijetu i težio je potpunoj westernizaciji društva namjeravajući tako potisnuti domicilnu (islamsko-iransku ) kulturu i način života. Islamskom revolucijom Iran je izašao iz orbite Zapada, Amerike posebno, te oslanjajući se na težnje za slobodom i nezavisnošću u okvirima islamskog poretka okrenuo se preporodu potisnute domicilne kulture”.

Zaključno, u članku dr. Rouhollah Qaderi Kangavari objašnjava bitne odrednice iranske vanjske politike, odnose s drugim regionalnim akterima i promišlja buduća zbivanja: “…Prema Ustavu vanjska politika zemlje regulira se temeljem kriterija islama uz bratsko razmijevanje sa svim muslimanima i bezrezervnu podršku svim potlačenima svijeta…. Vanjska politika Islamske Republike Iran uvjek se temelejila na dobronamjernosti i jačanju dobrih odnosa sa svim susjedima, arapskim i muslimanskim zemljama općenito. Takva politika ide usporedno s drugim načelom – borbom protiv Izraela za slobodu Palestine. Treće načelo je borba protiv američkog imperijalizma i uplitanja stranih sila u regionalna pitanja. To su tri temeljna načela koja oblikuju vanjsku politiku I.R. Iran, osobito iransku bliskoistočnu politiku. Drugim riječima, iranska vanjska politika u pogledu regije i Iraka ima dva postojana oslonca: borbu protiv ekstremizma i sektaštva, s jedne, i podršku anticionističkim pokretima u regiji s druge strane.
__________________
Ignore :ecobarbarus,koka36,Mc Ozy,McAucliffe,cave troll,guzica3,judolino,kiss me,kumek,Stipe23,swap,twistdrum,ViktorViktorija,Ša bović Adis,Xenoborg,manchild,Sforza Aspang,Darcuese,PETIT-BEURRE
marko-m is offline  
Old 24.06.2017., 11:37   #4828
Quote:
marko-m kaže: Pogledaj post
Evo nesto za pukovnika u svezi suverenizma, iako nemam nikakve simpatije prema Iranu cisto suverenizam na kojem im skidam kapu

Za shvaćanje biti iranske vanjske politike, upečatljiv je dio u kojem autor citira govor Imama Homeinia, oca Islamske revolucije, koji je održao 1954. godine nakon donošenja zakona o kapitalizaciji iranskih nacionalnih dobara i preuzimanja iranske naftne industrije od strane britanskih i američkih naftnih kompanija: “Prodali su nas i pogazali naše dostojanstvo. Upropastili su čast Irana…. Gospodo, kažem vam da smo u opasnosti!… Ona gospoda koja kažu da treba šutjeti i gledati svoja posla misle li da treba šutjeti i pred ovim?! Hoćemo li i sada šutjeti i gledati svoja posla? Prodaju nas, a mi ćemo biti nijemi?! Prodaju našu nezavisnost, a mi ćemo šutjeti?! Tako mi Boga, griješnik je onaj tko ne digne svoj glas.” Autor zatim navodi dijelove Ustava Islamske Republike Iran, koji su, tragom onoga što je izrekao Imam Homeini, onemogučili rasprodaju iranskih nacionalnih bogatstava, posebice energeneta i njihovu predaju u ruke stranih gospodara: ” …… U 5. stavku članka 3. jasno se kaže – potpuno odbacivanje imperijalizma i spriječavanje stranog utjecaja, a stavku 8. članka 43. u kojem se govori o osiguranju nezavisnosti države, ističe se sprječavanje strane ekonomske dominacije nad gospodarstvom Irana.” Prema autoru, zaštita nacionalnih gospodarskih interesa, kulturnog i vjerskog identiteta i antiimperijalizam temelj su moderne iranske vanjske politike, pri čemu fizička ugroza za sigurnost Irana ne znači istodobno i ontološku nesigurnost. Razlikovanje fizičke i ontološke sigurnosti omogućava da se država aktivno bori za svoje nacionalne interese pri čemu ni dovođenje u stanje fizičke opasnosti ne znači i opasnost za sam bitak države. Ili, kako Dr. Qaderi Kangavari objašnjava:”…..tako države namjerno i praktično mogu dati prednost kontinuiranom i sigurnom sukobu u odnosu na nepostojanu i neizvjesnu sigurnost… Dakle Islamska Republika Iran više se brine za očuvanje identiteta revolucionarne islamske države i to je ono najbitnije što određuje njezine odnose s ostalim akterima na međunarodnoj sceni”. Drugim riječima iranska politika se ne boji ukoliko je to potrebno izlagati fizičkim rizicima, kao što je rat, kako bi zaštitila svoj identitet i ekonomsku i političku nezavisnost. Autor već u uvodnom dijelu konstatira slijedeće: “Sustav koji je srušen islamskom revolucijom bio je posve podređen zapadnom svijetu i težio je potpunoj westernizaciji društva namjeravajući tako potisnuti domicilnu (islamsko-iransku ) kulturu i način života. Islamskom revolucijom Iran je izašao iz orbite Zapada, Amerike posebno, te oslanjajući se na težnje za slobodom i nezavisnošću u okvirima islamskog poretka okrenuo se preporodu potisnute domicilne kulture”.

Zaključno, u članku dr. Rouhollah Qaderi Kangavari objašnjava bitne odrednice iranske vanjske politike, odnose s drugim regionalnim akterima i promišlja buduća zbivanja: “…Prema Ustavu vanjska politika zemlje regulira se temeljem kriterija islama uz bratsko razmijevanje sa svim muslimanima i bezrezervnu podršku svim potlačenima svijeta…. Vanjska politika Islamske Republike Iran uvjek se temelejila na dobronamjernosti i jačanju dobrih odnosa sa svim susjedima, arapskim i muslimanskim zemljama općenito. Takva politika ide usporedno s drugim načelom – borbom protiv Izraela za slobodu Palestine. Treće načelo je borba protiv američkog imperijalizma i uplitanja stranih sila u regionalna pitanja. To su tri temeljna načela koja oblikuju vanjsku politiku I.R. Iran, osobito iransku bliskoistočnu politiku. Drugim riječima, iranska vanjska politika u pogledu regije i Iraka ima dva postojana oslonca: borbu protiv ekstremizma i sektaštva, s jedne, i podršku anticionističkim pokretima u regiji s druge strane.
Nije ni meni Iran primjer neke dobre države, ali uvjek ću imati poštovanja prema onim nacijama koje se neće dati kolonizirati!

Po tom pitanju sam cijenio Francuze (makar nam oni nisu ni malo naklonjeni), ali nakon ovog izbora novog predsjednika briselske marionete, popustilo mi poštovanje.


Meni je potpuno neprihvatljivo to, da mi za svaki potez, dio love ode nekim stranim vlasnicima, npr:

Plaće - ide preko strnih banaka
Spiza - uvozna roba, strani dućani uglavnom
Turizam -strani hoteli
Nafta - Ina većinski prodana
Korištenje interneta, brzoglasa televizije -opet imamo strane telekome
Zdravstvo - prodana Pliva, pomaganje stranim farmacijama
Opremanje škola - strana informatička oprema
Dobivanje eu-fondova -opet s tim kupujemo strano
Rezdjelnici
Obnovljiva energija
Tunel učka, zračne luke... opet dio love ide van Hrvatske
Ima toga još, kad recimo prodamo HEP, opeć ćemo dobiti novu vojsku nezaposlenih i skuplju struju, kako bi dio love išao van RH...


Da je napraviti jedan točan izračun, koliko to mi financiramo u svojim svakodnevnim aktivnostim strane gremije, mislim da bi tim novcem već jučer izašli iz besparice!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 25.06.2017., 00:33   #4829
Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post
Ne volim pisati post na svoj post, pa sam čekala s objavom ovog, ali ajde, prenijet ću:

U ime obitelji informirala međunarodne institucije o porastu lijevog (komunističkog) ekstremizma u Republici Hrvatskoj






Cijelo priopćenje je na gornjem linku.

Probaj misliti svojom glavom i čitati malo povijesne knjige o tim olovnim vremenima. Pinokio i Markićka su odavno paraziti koji "brane boje nacije" ...
Da nije bilo Josipa Broza Tita smrdljivi čerčil bi postavio srpskog kralja, što je u biti bilo i dogovoreno sa Staljinom ...
a evo malo i cveba
http://faktograf.hr/2016/11/22/sermo...markic-srbija/
Pronašli smo misterioznu firmu Željke Markić, posluje u Srbiji

ps a ovaj Hebrang neka predoči koliko je maedicinske opreme preko Shimadzua prodano samo bolnici za djecu u Klaićevoj i godinama stajala neraspakirana /gomile opreme u podrumu/ i neupotrebljavana jer nije bila adekvatna kao ni za forenziku u MUP-u ...
Brinu više za mrtve nego za žive pa im i odgovaraju takvi "žitelji" koji žmire na otvoreni kriminal dok ih se plaši "komunizmom".
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Old 25.06.2017., 01:09   #4830
Nemam puno vremena, ali me baš zanimaju vaši komentari. Pogotovo onih među nama koji su podržavali ideju Jadran-Baltik.

Ovo je nekad u Hanžekovićevoj Slobodnoj Dalmaciji bio uvod u upoznavanje s novom ministricom: Tko je Marija Pejčinović Burić, nova šefica hrvatske diplomacije? Samozatajna stručnjakinja govori četiri jezika, Plenković je izuzetno cijeni, i kolege imaju samo riječi hvale...

A danas, u subotnjem prilogu Slobodne Dalmacije - Spektru, po meni vrlo znakoviti naslovi, podnaslovi i sadržaj koji izazivaju sumnjičavost (nažalost, nisam našla ništa na webu, jer mislim da tekstovi iz tih priloga nisu dostupni online, nego samo u tiskovini...), tekst o Mariji P.B., uz veliki naslov: "Ministrica ima odriješene ruke da napravi velike promjene".

Pa onda podnaslovi, analize, zaključci...:

- Marija Pejčinović Burić: Odriješene ruke za velike promjene
- Šefica diplomacije dobila priliku da u MVP-u okrene novu stranicu
- Ivica Maštruko: trebaju nam korjenite promjene u MVP
- uz fotografiju Marije P.B., kao oprema, tekst: "Inzistiranje na tzv. uspravnici Baltik-Jadran, za koju posebno navja Kolinda Grabar-Kitarović, ne mora biti najbolje rješenje za hrvatsku vanjsku politiku" - kaže dr Petar Kurelčić
- "Hrvatska se mora okrenuti državama čvrste europske jezgre" - kaže Petar Kurelčić, pokraj svoje fotografije


A u samom tekstu opisi katastrofalnog stanja u MVP-u i diplomaciji općenito... Na to se zapravo odnosi naslov "odriješene ruke za "novu stranicu u MVP-u" i "velike promjene".

Ono što je pak znakovito, stoji u samom završetku članka:
Quote:
"...Kurelčić (dr. Petar Kurelčić, geopolitički stručnjak sa Sveučilšta Sjever) također upozorava na to da inzistiranje na uspravnici..., za koju posebno navija KGK, ne mora biti najbolje rješenje za hrvatsku vanjsku politiku.

Riječ je o nekoj vrsti geopolitičkog klina između Bruxellesa i Moskve. No, teško da će Hrvatska od toga imati velike koristi... odnosi Unije i Rusije uskoro će morati zatopliti, a u tome će onda profitirati Mađari, a ne mi.

Zato bi Hrvatskoj bilo bolje da se okrene europskoj jezgri, državama poput Njemačke, Italije i Austrije, koje su nam ionako glavni trgovinski partneri" zaključuje Kurelčić.

Čini se da bi dvojac Plenković-Pejčinović Burić mogao krenuti upravo tim putem."

A meni se čini da je lukavo stavljeno u usta Kurelčiću ("trbuhozborac"?) ono s čime nas nomenklatura želi upoznati (da se ne bismo previše iznenadili! ).​
saurus is offline  
Old 25.06.2017., 12:14   #4831
Quote:
IQ0007 kaže: Pogledaj post
godinama sam se pitala a zakaj nisu ustali koji dan ranije ? i nitko mi nije znal odgovorit
daj se nemoj sramotiti.
Moć Njemačke je bila ogromna, pregazili su sve u Evropi.
Teror pronacističkih "snaga" je otežavao bilo kakvu organizaciju .. preporuka počni čitati povijest ...

https://hr.wikipedia.org/wiki/Drugi_svjetski_rat
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Old 25.06.2017., 14:32   #4832
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
Quote:
IQ0007 kaže: Pogledaj post
godinama sam se pitala a zakaj nisu ustali koji dan ranije ? i nitko mi nije znal odgovorit
daj se nemoj sramotiti.
Moć Njemačke je bila ogromna, pregazili su sve u Evropi.
Teror pronacističkih "snaga" je otežavao bilo kakvu organizaciju .. preporuka počni čitati povijest ...

https://hr.wikipedia.org/wiki/Drugi_svjetski_rat
Ne sramoti se ti, jer se vidi da osim partijske agitpropovstine nisi ni za sto drugo cuo, a kamo li citao.

Drugovi internacionalci i komunisti su po cijeloj Europi bili odusevljeno djiknuli kad je potpisan Pakt Ribbentrop-Molotov, koji se sluzbeno zvao "Pakt o nenapadanju i prijateljstvu između Njemačke i Saveza Sovjetskih socijalističkih Republika". Mislili su da si su time kupili vrijeme i osigurali ledja kako bi dobili jos vise vremena za ratne pripreme, za konacni cilj; osvajanje Europe. Zato su drugovi komunisti dobili uputa da vrse sabotaze u vojnim tvornicama u zapadnoeuropskim zemljama, na sto su se posebno odazvali oni u Francuskoj. O tome se veoma malo zna, nesto malo ima u https://www.scribd.com/document/6005...nizam-u-Europi , stranice 53-54.

Tek kad je Hitler iznenada napao SSSR, tek su se onda drugovi mrdnuli protiv Treceg Reicha i NDH. Prije im to nije bilo ni na kraj pameti, jer su poput zombija slusali Kominternu.
Plavobili is offline  
Old 25.06.2017., 16:58   #4833
Quote:
Plavobili kaže: Pogledaj post
Ne sramoti se ti, jer se vidi da osim partijske agitpropovstine nisi ni za sto drugo cuo, a kamo li citao.
Nikada nisam bio član partije ... ali HDZ-ta jesam

Quote:
Plavobili kaže: Pogledaj post
Drugovi internacionalci i komunisti su po cijeloj Europi bili odusevljeno djiknuli kad je potpisan Pakt Ribbentrop-Molotov, koji se sluzbeno zvao "Pakt o nenapadanju i prijateljstvu između Njemačke i Saveza Sovjetskih socijalističkih Republika". Mislili su da si su time kupili vrijeme i osigurali ledja kako bi dobili jos vise vremena za ratne pripreme, za konacni cilj; osvajanje Europe. Zato su drugovi komunisti dobili uputa da vrse sabotaze u vojnim tvornicama u zapadnoeuropskim zemljama, na sto su se posebno odazvali oni u Francuskoj. O tome se veoma malo zna, nesto malo ima u https://www.scribd.com/document/6005...nizam-u-Europi , stranice 53-54.
Opet tvoj neznanje uz permanentnu neukost Plavobili , upravo suprotno bili su razočarani tim postupkom. Uostalom komunisti ne napadaju druge zemlje za razliku od kapitalista do WWII, zar ne?

Quote:
Plavobili kaže: Pogledaj post
Tek kad je Hitler iznenada napao SSSR, tek su se onda drugovi mrdnuli protiv Treceg Reicha i NDH. Prije im to nije bilo ni na kraj pameti, jer su poput zombija slusali Kominternu.

evo lagana poduka da ti pročitaju

https://hr.wikipedia.org/wiki/Dr%C5%...ni_Jugoslaviji

inače su regent Pavle, Maček, Cvetković i njihova vlada bili vrlo probritanski nastrojeni, ali su u postojećim strateškim okolnostima potpisali 25. ožujka 1941. godine u Beču pakt o nenapadanju s Njemačkom

i što veliš Plavobili? Povijest je kod tebe izborni predmet?

potom

https://hr.wikipedia.org/wiki/Travanjski_rat

Travanjski rat (ili Direktiva br. 25; Aprilski rat - naziv češći u literaturi) u historiografiji je naziv za rat vođen između 6. i 17. travnja 1941. između osovinskih sila (Njemačka, Italija, Mađarska i Bugarska) i Kraljevine Jugoslavije. Odluku o napadu na Jugoslaviju donio je Adolf Hitler 27. ožujka, nakon državnog udara u Beogradu koji je Sile Osovine pokolebao u uvjerenju da se mogu osloniti kako Jugoslavija neće u suradnji s Velikom Britanijom ugroziti vojnu poziciju Njemačke i Italije.


znači 17. 04. 1941

pa

https://hr.wikipedia.org/wiki/Narodn...et_u_Hrvatskoj

Država koju je 10. travnja 1941. u ime ustaškoga poglavnika Ante Pavelića proglasio Slavko Kvaternik pojavila se tako kao diskontinuitet u odnosu na dotadanje osnovne crte hrvatskih političkih opredjeljenja, ali ubrzo i kao iznevjerenje težnji hrvatskoga naroda za samostalnom državom, jer je njezin postanak i opstanak bio vezan uz volju i sudbinu njemačkog saveznika (Nezavisna Država Hrvatska). Granice NDH obuhvatile su Bosnu i Hercegovinu, ali su joj otkinuti Međimurje i hrvatski dalmatinski prostori. Rimski ugovori od 18. svibnja 1941. sveli su hrvatsku jadransku obalu na podvelebitsko i podbiokovsko primorje te dubrovačko područje, na otoke Pag, Hvar i Brač, te luke Gruž i Metković. Hrvatsko Jadransko more zauzela je talijanska mornarica i zadržala ga do sloma u rujnu 1943.

Prilikom potpisivanja Rimskih ugovora, Nezavisna Država Hrvatska proglašena je kraljevinom, a kruna je ponuđena pripadniku talijanske vladajuće dinastije, vojvodi od Spoleta kao Tomislavu II. Ustroj države bio je zasnovan na totalitarnoj ideologiji pod utjecajem njemačkog nacizma i talijanskog fašizma.


Prvi antifašistički partizanski odred na području Hrvatske i uopće Jugoslavije je osnovan u šumi Žabno pokraj Siska 22. lipnja 1941.[3] pod vodstvom Vlade Janića-Cape. Partizani u Hrvatskoj nosili su troroge kape po uzoru na interbrigadiste u španjolskom građanskom ratu. Cilj partizana je bio, prije svega, oslobađanje Hrvatske od njemačke i talijanske okupacije i terora koji je provodio ustaški režim prema Romima, Srbima, Židovima i svim Hrvatima i drugima koji nisu prihvaćali ustaška načela.

Antifašistički pokret u obliku oružane borbe razvio se u Hrvatskoj kao nigdje u Europi, te je od formiranja Sisačkoga partizanskog odreda 22. lipnja 1941., sastavljenog gotovo isključivo od Hrvata,


tako da brojkice 17.04.1945 do 22.06.1945. dovoljno govore o brzini

a o aktivnostima pavelićevih domoljuba

https://hr.wikipedia.org/wiki/Kronol...%C4%8Dina_1941.

manje važno no da uzmeš o obzir dok jadikuješ
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Old 25.06.2017., 17:43   #4834
Komunisti ne napadaju druge zemlje...

Sovjetsko-poljski rat 1920.
Sovjetsko-finski rat 1939.
Sovjetski upad u Poljsku 1939.

I otkad si ti to član kluba desničara, konzervativaca i nacionalista?
Što si im dopiz... na ljevičarskom chatu
__________________
De Coubertin: Nije važno pobijediti, važno je sudjelovati
Milanović: Nije važno sudjelovati, važno je izgubiti
watrai is offline  
Old 25.06.2017., 19:40   #4835
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
Nikada nisam bio član partije ... ali HDZ-ta jesam
Ti nisi u stanju ni procitati sto sam napisao, ali da ti agitpropovstina i na usi izlazi, to se primjeti dok ti se vidi prva recenica.
Quote:
…Opet tvoj neznanje uz permanentnu neukost Plavobili , upravo suprotno bili su razočarani tim postupkom. Uostalom komunisti ne napadaju druge zemlje za razliku od kapitalista do WWII, zar ne?
Za ovo ti je watrai vec djelomicno odgovorio. Ja cu samo dodati da komunisti povijesno najvise likvidiraju svoje sunarodnjake, cak ako samo posumnjaju da bi im mogli biti politicki protivnici. Zapravo, u svemu su gori od fasista, pobili su vise ljudi nego svi ostali rezimi u povijesti skupa http://www.dailymail.co.uk/home/mosl...mes-world.html .

Zadnje uređivanje Plavobili : 25.06.2017. at 20:18.
Plavobili is offline  
Old 25.06.2017., 19:47   #4836
Quote:
watrai kaže: Pogledaj post
Komunisti ne napadaju druge zemlje...

Sovjetsko-poljski rat 1920.
Sovjetsko-finski rat 1939.
Sovjetski upad u Poljsku 1939.

I otkad si ti to član kluba desničara, konzervativaca i nacionalista?
Što si im dopiz... na ljevičarskom chatu
Sovjetsko-poljski rat 1920.

https://hr.wikipedia.org/wiki/Sovjetsko-poljski_rat

Iako je sukob između Poljaka i boljševika u manjoj mjeri neprekidno tinjao od kraja 1918. godine, a poljske snage do jeseni 1919. prodrle duboko u današnju Bjelorusiju i Latviju, do njegove eskalacije je došlo tek u proljeće 1920. kada su Poljaci pokrenuli veliku ofanzivu s ciljem stvaranja pro-poljske ukrajinske države koja bi se priključila federaciji tzv. Međumorja.

očigledno Poljaci nisu ništa naučili od Francuza, napadni ruse i doći će ti doma kad tad ...
priznaješ kako si pogriješio?

Sovjetsko-finski rat 1939.
Odnos između Finske i Sovjetskog saveza postajao je sve napetiji - dva perioda nasilne rusifikacije na prijelazu stoljećâ te zaostaci propale pobune podržavane od strane Rusije kao i dva finska vojna pohoda (Pohod Viena 1918. godine i Pohod Aunus 1919. godine kojima su finske dobrovoljačke trupe nastojale od Boljševika preuzeti područje istočne Karelije, koje nikada nije bilo dio Švedsko-finske države ili Velikog vojvodstva Finske), doveli su do velikog obostranog nepovjerenja. S druge strane Staljin se bojao da će nacistička Njemačka napasti Rusiju, a kako je Sovjetsko-finska granica ovdje na Karelijskom tjesnacu samo 30-tak kilometara udaljena od Lenjingrada, teritorij Finske bio bi bi vrlo podesan za takav napad. 1932. godine Sovjetski savez sklopio je s Finskom Sporazum u Tartu o međusobnom nenapadanju, a taj je sporazum 1934. godine obnovljen i produžen za narednih 10 godina. No Sovjetski savez je prekršio potpisani sporazum 1937. godine blokirajući finske trgovačke brodove na ruti između jezera Ladoga i Finskog zaljeva.

aktivna obrana preventivnim napadom no to je prije bio ruski teritorij ...

Sovjetski upad u Poljsku 1939.

Prije toga je Njemačka upala, ponovo aktivna obrana ... te povrat prethodno izgubljenog teritorija u ime mira, kojeg je Poljska zauzela

https://hr.wikipedia.org/wiki/Sovjetsko-poljski_rat

Crvena armija se u neredu povukla na istok i nakon poraza u Bitci na Njemenu su sovjetske vlasti u listopadu 1920. ponudile primirje koje je prihvaćeno. Rat je formalno okončan mirom u Rigi, kojim su poljske granice pomaknute daleko na istok, te su sadržavale velike dijelove današnje Bjelorusije i Ukrajine. Poljsko-sovjetski rat je Poljsku učinio regionalnom silom u međuratnom razdoblju, a njegovi su rezultati značajno doprinijeli izbijanju Drugog svjetskog rata.


ti kao inteligentan čovjek ćeš shvatiti da si imao krivu sliku o prošlosti ...
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Old 25.06.2017., 19:53   #4837
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
Sovjetsko-poljski rat 1920.

https://hr.wikipedia.org/wiki/Sovjetsko-poljski_rat

Iako je sukob između Poljaka i boljševika u manjoj mjeri neprekidno tinjao od kraja 1918. godine, a poljske snage do jeseni 1919. prodrle duboko u današnju Bjelorusiju i Latviju, do njegove eskalacije je došlo tek u proljeće 1920. kada su Poljaci pokrenuli veliku ofanzivu s ciljem stvaranja pro-poljske ukrajinske države koja bi se priključila federaciji tzv. Međumorja.

očigledno Poljaci nisu ništa naučili od Francuza, napadni ruse i doći će ti doma kad tad ...
priznaješ kako si pogriješio?

Sovjetsko-finski rat 1939.
Odnos između Finske i Sovjetskog saveza postajao je sve napetiji - dva perioda nasilne rusifikacije na prijelazu stoljećâ te zaostaci propale pobune podržavane od strane Rusije kao i dva finska vojna pohoda (Pohod Viena 1918. godine i Pohod Aunus 1919. godine kojima su finske dobrovoljačke trupe nastojale od Boljševika preuzeti područje istočne Karelije, koje nikada nije bilo dio Švedsko-finske države ili Velikog vojvodstva Finske), doveli su do velikog obostranog nepovjerenja. S druge strane Staljin se bojao da će nacistička Njemačka napasti Rusiju, a kako je Sovjetsko-finska granica ovdje na Karelijskom tjesnacu samo 30-tak kilometara udaljena od Lenjingrada, teritorij Finske bio bi bi vrlo podesan za takav napad. 1932. godine Sovjetski savez sklopio je s Finskom Sporazum u Tartu o međusobnom nenapadanju, a taj je sporazum 1934. godine obnovljen i produžen za narednih 10 godina. No Sovjetski savez je prekršio potpisani sporazum 1937. godine blokirajući finske trgovačke brodove na ruti između jezera Ladoga i Finskog zaljeva.

aktivna obrana preventivnim napadom no to je prije bio ruski teritorij ...

Sovjetski upad u Poljsku 1939.

Prije toga je Njemačka upala, ponovo aktivna obrana ... te povrat prethodno izgubljenog teritorija u ime mira, kojeg je Poljska zauzela

https://hr.wikipedia.org/wiki/Sovjetsko-poljski_rat

Crvena armija se u neredu povukla na istok i nakon poraza u Bitci na Njemenu su sovjetske vlasti u listopadu 1920. ponudile primirje koje je prihvaćeno. Rat je formalno okončan mirom u Rigi, kojim su poljske granice pomaknute daleko na istok, te su sadržavale velike dijelove današnje Bjelorusije i Ukrajine. Poljsko-sovjetski rat je Poljsku učinio regionalnom silom u međuratnom razdoblju, a njegovi su rezultati značajno doprinijeli izbijanju Drugog svjetskog rata.


ti kao inteligentan čovjek ćeš shvatiti da si imao krivu sliku o prošlosti ...
ps .. ljevica u Hrvatskoj ne postoji, ali postoje "ljevičarke i ljevičari"
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Old 25.06.2017., 20:03   #4838
Quote:
Plavobili kaže: Pogledaj post
Ti nisi u stanju ni procitati sto sam napisao, ali da ti agitpropovstina i na usi izlazi, to se primjeti dok ti se vidi prva recenica.
https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=4832

ribica, opet ti nisu pročitali što si napisao

Ne sramoti se ti, jer se vidi da osim partijske agitpropovstine nisi ni za sto drugo cuo, a kamo li citao.

dakle bez partijske druže Plavobili


Quote:
Plavobili kaže: Pogledaj post
Za ovo ti je watrai vec djelomicno odgovorio.
da baš - revolverski watrai ~ 3 promašaja od 3 pokušaja

Quote:
Plavobili kaže: Pogledaj post
Ja cu samo dodati da komunisticki najvise likvidiraju svoje sunarodnjake, cak ako samo posumnjaju da bi im mogli biti politicki protivnici. Zapravo, u svemu su gori od fasista, pobili su vise ljudi nego svi ostali rezimi u povijesti skupa http://www.dailymail.co.uk/home/mosl...mes-world.html .
:klap: engleski profil, ha .. ne bi baš tako išlo i puno je slojevitije.
Komunizma nije bilo, a na putu prema komunizmu i jednakosti prava svih ljudi se ispriječio polepni kapitalistički lobi koji je itekako podupirao fašizam elitu kapitalističkog društva...
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Old 25.06.2017., 20:59   #4839
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
Nemam puno vremena, ali me baš zanimaju vaši komentari. Pogotovo onih među nama koji su podržavali ideju Jadran-Baltik.

Ovo je nekad u Hanžekovićevoj Slobodnoj Dalmaciji bio uvod u upoznavanje s novom ministricom: Tko je Marija Pejčinović Burić, nova šefica hrvatske diplomacije? Samozatajna stručnjakinja govori četiri jezika, Plenković je izuzetno cijeni, i kolege imaju samo riječi hvale...

A danas, u subotnjem prilogu Slobodne Dalmacije - Spektru, po meni vrlo znakoviti naslovi, podnaslovi i sadržaj koji izazivaju sumnjičavost (nažalost, nisam našla ništa na webu, jer mislim da tekstovi iz tih priloga nisu dostupni online, nego samo u tiskovini...), tekst o Mariji P.B., uz veliki naslov: "Ministrica ima odriješene ruke da napravi velike promjene".

Pa onda podnaslovi, analize, zaključci...:

- Marija Pejčinović Burić: Odriješene ruke za velike promjene
- Šefica diplomacije dobila priliku da u MVP-u okrene novu stranicu
- Ivica Maštruko: trebaju nam korjenite promjene u MVP
- uz fotografiju Marije P.B., kao oprema, tekst: "Inzistiranje na tzv. uspravnici Baltik-Jadran, za koju posebno navja Kolinda Grabar-Kitarović, ne mora biti najbolje rješenje za hrvatsku vanjsku politiku" - kaže dr Petar Kurelčić
- "Hrvatska se mora okrenuti državama čvrste europske jezgre" - kaže Petar Kurelčić, pokraj svoje fotografije


A u samom tekstu opisi katastrofalnog stanja u MVP-u i diplomaciji općenito... Na to se zapravo odnosi naslov "odriješene ruke za "novu stranicu u MVP-u" i "velike promjene".

Ono što je pak znakovito, stoji u samom završetku članka:



A meni se čini da je lukavo stavljeno u usta Kurelčiću ("trbuhozborac"?) ono s čime nas nomenklatura želi upoznati (da se ne bismo previše iznenadili! ).​

ovo mi se nikak ne sviđa i tute će bit sranja na relaciji KGK-Anemični...
IQ0007 is offline  
Old 25.06.2017., 21:31   #4840
Dan državnosti prođe poprilično nezamijećeno na ovom chatiću.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:09.