Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Vlada nakon 100 dana
odličan (5) 14 5.98%
vrlo dobar (4) 5 2.14%
dobar (3) 7 2.99%
dovoljan (2) 30 12.82%
nedovoljan (1) 58 24.79%
toliko je loše da nema tako niske ocijene 120 51.28%
Glasovatelji: 234. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2016., 17:18   #41
Vidim da se planira prčkanje po stopama i međustopama PDV-a.

Po ovoj logici glavna stopa ide s 25 na 24%, ona s 13% ide na ovu od 12%, a valjda se ona od 5% (knjige, dječja hrana, ortopedska pomagala, kruh, ako se ne varam) diže na 6%, ili ostaje, ali se onda neka od stopa spušta na 6%.

Doslovce niti jedna kuna se neće građanima osjetiti u džepu, na žalost trgovci neće spustiti maloprodajne cijene, a uložit će se silan trud u to prenemaganje. Mijenjanje stope u svim softverima, PDV obrascima, mijenjanje veleprodajnih cijena, cjenika, inventure, sva će računovodstva i osobe koje su im zadužene za knjigovodstvene programe i naravno bilo tko tko ima veze s prodajom pišati krv tjednima, a mjesecima nakon toga će se povlačiti ispravci, pogreške, navlačenje...
I to je kao cjelovita porezna reforma?

Reforma bi bila da se za promjenu ništa ne dira barem 5 godina. Svako malo neko sranje se mijenja.
ViktorViktorija is offline  
Old 21.10.2016., 17:28   #42
Jel se saznalo tko je uputio hitni poziv Plenkoviću da ostavi Butkovića u Ministarstvu pomorstva i tako uzrokovao ovu sprdačinu sa Marićem ?
hr1u00 is offline  
Old 21.10.2016., 18:12   #43
Tesko pogoditi ciji je Butkovic mali.
AndrejX is offline  
Old 21.10.2016., 18:57   #44
Evo, dočekao sam i taj dan:

Sada nam je "mama kolinda" i "tata andrej" iz istog tog Bruxelles-a. Dakle oba predsjednika su EU/NATO posrednici.

Usput i isprika Srpskom narodu, što sam bio zaveden da vas mrzim dok su mi prethodnici današnje "mame" i "tate" kopali grob moje mladosti.

Ionako ovaj narod ne zaslužuje istinu i stvarno mi je žao slušati Sinčića i Pernara koji se muče govoriti istinu među tolikim nakazama, veleizdajicama i svjetskim trgovačkim putnicima koji jedino prodaju budućnost i sudbinu Hrvatske. Rado bi im se pridružio ali ovaj narod to ne zaslužuje.

Čudi me jedino što nije birao Zlatana Hasan-begovića kao pravog pripadnika islamske hrvatske desnice?!?! Pretpostavljam da je riječ o nalogu gazdi iz Komisije.

Dalićka mu valjda treba za potpisivanje i agitiranje za neki derivat TIPP-a

Moja prognoza: Plenković će nastaviti "politiku" Milanovića
SlatkiM is offline  
Old 21.10.2016., 20:34   #45
Na Dnevniku danas reklo da je ministrica Nada Murganić odmah riješila problem asistenata za osobe s invaliditetom.Nisam očekivao ovako brzu reakciju.
Tomo1972 is offline  
Old 21.10.2016., 21:12   #46
Quote:
Tomo1972 kaže: Pogledaj post
Na Dnevniku danas reklo da je ministrica Nada Murganić odmah riješila problem asistenata za osobe s invaliditetom.Nisam očekivao ovako brzu reakciju.
Uh rjesenja jebote, zavukla samo ruku u proracun RH. Za koje ce se novci onda morat prebaciti od nekud drugdje.

Zbilja moras biti Einstein za takav fenomenalan potez...
unknown99 is offline  
Old 21.10.2016., 21:17   #47
Quote:
unknown99 kaže: Pogledaj post
Uh rjesenja jebote, zavukla samo ruku u proracun RH. Za koje ce se novci onda morat prebaciti od nekud drugdje.

Zbilja moras biti Einstein za takav fenomenalan potez...
Drugačije to ne možeš riješiti kad Bernardica nije napravila ono što je trebala.Ali,pohvalno je da se odmah reagiralo,a ne nakon nekoliko tjedana/mjeseci.
Tomo1972 is offline  
Old 21.10.2016., 21:20   #48
Quote:
unknown99 kaže: Pogledaj post
Uh rjesenja jebote, zavukla samo ruku u proracun RH. Za koje ce se novci onda morat prebaciti od nekud drugdje.

Zbilja moras biti Einstein za takav fenomenalan potez...


Jeli javila Mariću za the rješenje uopće?
agentRico is offline  
Old 21.10.2016., 21:20   #49
Quote:
Tomo1972 kaže: Pogledaj post
Drugačije to ne možeš riješiti kad Bernardica nije napravila ono što je trebala.Ali,pohvalno je da se odmah reagiralo,a ne nakon nekoliko tjedana/mjeseci.
Evo, i ja iskreno pohvaljujem brzu reakciju
ViktorViktorija is offline  
Old 21.10.2016., 21:26   #50
Quote:
Tomo1972 kaže: Pogledaj post
Drugačije to ne možeš riješiti kad Bernardica nije napravila ono što je trebala.Ali,pohvalno je da se odmah reagiralo,a ne nakon nekoliko tjedana/mjeseci.
Pa nije rijesila, samo je jedna sredstva kojih nema, prebacila od tamo gdje ima i kojih ce za tu svotu nedostajati.

Pa nemojte ljude praviti budalama.

Quote:
agentRico kaže: Pogledaj post


Jeli javila Mariću za the rješenje uopće?
Ako ce se koordinirati kao prosla Vlada, mozda se upoznaju do sljedeceg donosenja proracuna
unknown99 is offline  
Old 21.10.2016., 21:27   #51
Quote:
hr1u00 kaže: Pogledaj post
Jel se saznalo tko je uputio hitni poziv Plenkoviću da ostavi Butkovića u Ministarstvu pomorstva i tako uzrokovao ovu sprdačinu sa Marićem ?
Sinoc je onaj novinar u Otvorenom rekao da je to bila predsjednica.
__________________
bmw 330xd
gtc is offline  
Old 21.10.2016., 22:13   #52
Quote:
Tomo1972 kaže: Pogledaj post
Na Dnevniku danas reklo da je ministrica Nada Murganić odmah riješila problem asistenata za osobe s invaliditetom.Nisam očekivao ovako brzu reakciju.
Riješenje je, vi nastavite raditi a mi vas možda jednom platimo i riješimo vam nove ugovore.
Majke mi.....

Ono stvarno ste ovce i vjerujete u gluposti...
Sad na vidjelo izlazi uspješnost prošle vlade koja doslovno nije radila ništa.
Ovo je samo promil onoga šta nije riješeno...
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Old 21.10.2016., 22:18   #53
Quote:
unknown99 kaže: Pogledaj post
Pa nije rijesila, samo je jedna sredstva kojih nema, prebacila od tamo gdje ima i kojih ce za tu svotu nedostajati.

Pa nemojte ljude praviti budalama.



Ako ce se koordinirati kao prosla Vlada, mozda se upoznaju do sljedeceg donosenja proracuna
Ma nikakva sredstva nisu prebačena, samo je obečano da bu našli novce..
Nemreš nešto platiti a da to prije nije ugovoreno preko nekog natječaja ili projekta.
Da bi se ovo riješilo treba prvo raspisati natječaj pa odobrenje projekta, sklapanje ugovora pa tek onda isplata novaca kojih u proračunu nema....
Novci su ovdje najmanji problem......
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Old 21.10.2016., 22:36   #54
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Ma nikakva sredstva nisu prebačena, samo je obečano da bu našli novce..
Nemreš nešto platiti a da to prije nije ugovoreno preko nekog natječaja ili projekta.
Da bi se ovo riješilo treba prvo raspisati natječaj pa odobrenje projekta, sklapanje ugovora pa tek onda isplata novaca kojih u proračunu nema....
Novci su ovdje najmanji problem......
Rjesenje je nadeno u/iz proracuna RH.

A Jureticka je kemijala fondovima EU, za koje nije na kraju dobila novce, a sredstva nisu osigurana. Potuno nesposobna i stetna osoba. Pa ce se sada zagrabiti u proracun.
unknown99 is offline  
Old 21.10.2016., 23:05   #55
Quote:
unknown99 kaže: Pogledaj post
Rjesenje je nadeno u/iz proracuna RH.

A Jureticka je kemijala fondovima EU, za koje nije na kraju dobila novce, a sredstva nisu osigurana. Potuno nesposobna i stetna osoba. Pa ce se sada zagrabiti u proracun.
Supruga mi ima MS a ovi su upravo radili sa oboljelima od MS-a pa dosta tih asistenata i osobmo poznajem....
Novac je tu najmanji problem... Ljudima su jednostavno istekli ugovori i nemaju ih na osnovu čega platiti....A nove ugovore nemogu potpisati jer nemaju na osnovu čega. Projekt je završio , novi nije odobren i to je to...
To što neko izjavi da bu za njih novaca tim ljudima ništa ne znači jer nema pravne podloge da im se ti isti novci isplate......
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Old 21.10.2016., 23:31   #56
Smetaju mi Kujundžić, Butković, Barišić, Tolušić, a nisam veliki obožavatelj galamdžije Krstičevića.

Ostali su više-manje ok, a ako Marić i Dalić krenu ka liberalizaciji ekonomije, mogao bih biti zadovoljan ovom vladom. Ipak, ne treba se rano veseliti, znamo kako je s HDZ-om.
jurkon is offline  
Old 21.10.2016., 23:42   #57
Quote:
gtc kaže: Pogledaj post
Sinoc je onaj novinar u Otvorenom rekao da je to bila predsjednica.
Isplatila se slaja i bifteci.
__________________
Promeniću svet do kraja pesme.EKV
hrvatina_i_po is offline  
Old 22.10.2016., 04:46   #58
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
Da, jučer je bio u Otvorenome, ako ništa - strašno neelokventan čovjek, vrtio je 3 šuplje fraze u krug, kao neće se primjetiti.

Nemam pojma kakav je kao liječnik i ima li znanja za vođenje ministarstva, al ne bi ga trebalo previše davat na tv


I dalje moju punu podršku imaju svi koje prozivaju za "pogodovanje krupnom kapitalu"
Da, trtljavac.
Moja kći imala ga je kao voditelja nekoliko kolegija na faksu.
Mislim da se u predavaonici pokazao jednom ili dvaput, a ni ispite niej održavao.
uglavnom, kao i većina "uglednih" profesora, samo kupi plaću za svoju profesuru.
Nadam se da neće tako biti i s ministarstvom.

Nego, Superhik vlada kreće:

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...ez.../5169680/

"Istovremeno će se ukinuti stopa poreza na dohodak od 40 posto i uvesti nova stopa od 36 posto, po kojoj će se oporezivati svi zaposleni čija porezna osnovica iznosi više od 20.000 kuna. Sada se po najvišoj poreznoj stopi od 40 posto oporezuju svi čija je porezna osnovica veća od 13.200 kuna. Novost bi, kako neslužbeno doznajemo, trebalo biti i oporezivanje tzv. drugog dohotka (autorskih honorara, bonusa direktora itd.) koji se sada u cijelom iznosu oporezuju po stopi od 25 posto, a koji bi se ubuduće trebali oporezivati jednako kao i osnovni dohodak.

sadašnja plaća u kunama buduća plaća u kunama

5686 5686

8000 8224

12.000 12.316

18.000 19.021

25.000 27.086"

Da malo analiziramo.
Onaj koji ima ispodprosječnu i prosječnu plaću neće dobiti ništa.
Bogati će biti i još malo bogatiji, uz bitnu napomenu da to vrijedi samo za one koji rade za državu i lokalce - znači liječnici, profesori, saborski zastupnici, pročelnici i ina sranja, gradonačelnici i načelnici uprava... Onaj koji radi u privatnika ima u 99% slučajeva dogovorenu neto plaću tako da će ta lova ostati gazdi.
Sirotinja neće osjetiti pozitivne mjere, ali će ikako osjetiti negativne kad ju,uz sve ostalo, opletu porezom na nekretnine.

Bravo. Krenuli ste upravo onako kako i očekujem od HDZ-a.
Smotani2 is offline  
Old 22.10.2016., 08:22   #59
Quote:
gtc kaže: Pogledaj post
Sinoc je onaj novinar u Otvorenom rekao da je to bila predsjednica.
Čisto sumnjam da Predsjednica ima izričiti interes pošto poto osigurati Butkovića u Vladi. Meni (i ne samo meni), napamet padaju neki drugi kandidati koji bi imali više interesa:
http://www.vecernji.hr/hrvatska/vanj...evljeni-971669


Plenković je sinoć prvi put spomenuo nešto što se dosad još nitko nije usudio. U slučaju novog migrantskog vala, Hrvatska postaje hot spot
http://www.24sata.hr/news/ako-do-e-d...umanost-496165

Quote:
- MUP je podigao svoje sposobnost na višu razinu. Može osigurati naše granice. Ukoliko dođe do svojevrsne krize i priljeva izbjeglica i migranata, kao što je bilo prošle godine; možemo djelovati i u smislu smještajnih kapaciteta i pokazati jednu humanost i solidarnost, što je odlika hrvatskog društva - kazao je Plenković.
__________________
~ Možete gaziti cvijeće, ali ne možete zaustaviti hrvatsko proljeće. ~
luca toni is offline  
Old 22.10.2016., 09:10   #60
I meni se čini da će poslušni briselski đak i potrčko pristati na hot spot, za razliku od Milanovića. Ne sumnjam da su u Briselu presretni što je Plenković premijer.
Kexx is online now  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:29.