Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.12.2016., 19:44   #61
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
A gle lažeš da je Raćan zakuhao sranje ali to vama domoljubima ne smeta da to i dalje tvrdite kako bi opravdali lopove iz HDZ-a....
Koji su ti argumenti da Racan,Linic i Jurcic nisu veleizdajnici
znaci onomad su omogucili Madarima da se docepaju zlatne koke za pisljivih pola milijarde eura
znaci prva privatizacija je izvrsena prije 13 godina i to je platforma svega
to je cinjenica
Diskutant is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 19:44   #62
Je li ovo znači da je Karamarko bio na pravom putu?
Eventualno odustajanje od arbitraže koju smo na kraju izgubili proglašeno je polovinom ove godine izdajom.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 19:45   #63
Quote:
malinko kaže: Pogledaj post
Uostalom ne moraju ni kupovati sve dionice. Mogu jednostavno donijeti odluku da količina dionica ne znači i ekvivalentna upravljačka prava. Takvo što ima npr. ENI, a i Mađari su takvom odlukom zeznuli Ruse.
A što se tiče cijene energenata nije problem u 40$. Takva cijena je bila dugo vremena i pridobivanje nafte bilo je isplativo. Međutim rastom cijene nafte na preko 100$ (sjećate se famoznog oil pika) poskupilo je sve vezano za taj sektor. Npr. cijene softwarea skočile su 5-6 puta, klinaši su počeli zarađivati kao supervisori i sve je pratilo trend povećanja cijena. Cijene nafte su pale, ali ne i one servisnih kompanija i pratećih industrija. Međutim i njima je jasno da ovako više ne ide pa se i tu cijene lagano korigiraju. 40$ bit će sasvim OK kada se to stabilizira. Uz današnje tehnologije to je sasvim korektna cijena gdje se ostvaruje profit. A vjetar, sunce i ostali energenti budućnosti još uvijek su energenti budućnosti. Da se lijepo zaraditi na nafti i plinu dok to ne zaživi.
Nemogu jer je upravo to bio predmet arbitraže....
Mi smo tražili da se ugovor koji Mađarima daje upravljačka prava poništi i izgleda izgubili....
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 19:46   #64
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
i onda će za par godina reći da nije dobro da država ima toliki udio u kompanijama i da treba dio dionica prodati - pazite kaj vam kažem
Pa naravno da će prodati. Zar ti misliš da će oni otkupiti Inu da je dugoročno zadrže?Zadržati će samo paket koji misle da trebaju imati, a ostalo na burzu.
Pa treba vratiti novac s kojim će je otkupiti.
Problem je što su je prvi put prodali nekoma kojemu je cilj bio devastirati i opustošiti zbog vlastitih interesa. Da bi je prodali za veću cijenu od one za koju će je otkupiti trebati će minimum 4-5 godina investiranja da kako tako stave tvrtku na noge.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 19:49   #65
Quote:
Blinko Black kaže: Pogledaj post
Odlično. Koliko godina Ina mora ostvarivati čistu dobit i u kojem iznosu da bi se isplatio otkup?
Ma kakav povrat iz dobiti? Ide preprodaja.
Ona fuzija INAHEP se ipak čini kao prekomplicrana stvar za naše prostore.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 19:50   #66
Quote:
Diskutant kaže: Pogledaj post
Koji su ti argumenti da Racan,Linic i Jurcic nisu veleizdajnici
znaci onomad su omogucili Madarima da se docepaju zlatne koke za pisljivih pola milijarde eura
znaci prva privatizacija je izvrsena prije 13 godina i to je platforma svega
to je cinjenica
Nije, činjenica je da smo mi za vrijeme Sanadera dali besplatno mađarima upravljačka prava i potpisali ugovor o plinu koji je bio katastrofa za nas....
U vrijeme Račana smo mi upravljali Inom
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 19:52   #67
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Nemogu jer je upravo to bio predmet arbitraže....
Mi smo tražili da se ugovor koji Mađarima daje upravljačka prava poništi i izgleda izgubili....
Nije to bio predmet arbitraže. Hrvatski Sabor nitko ne može spriječiti da izglasa takvu odluku. Učinili su to i Mađari Rusima. Malo se talasalo, ali dovoljno je imati muda (kakva ima Orban).
malinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 19:52   #68
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Pa naravno da će prodati. Zar ti misliš da će oni otkupiti Inu da je dugoročno zadrže?Zadržati će samo paket koji misle da trebaju imati, a ostalo na burzu.
Pa treba vratiti novac s kojim će je otkupiti.
Problem je što su je prvi put prodali nekoma kojemu je cilj bio devastirati i opustošiti zbog vlastitih interesa. Da bi je prodali za veću cijenu od one za koju će je otkupiti trebati će minimum 4-5 godina investiranja da kako tako stave tvrtku na noge.
Pa zakaj ju onda kupuju ?????
Nek prodaju dionice koje sad imaju i svi sretni i zadovoljni.... Rusi jedva čekaju takvu ponudu
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 19:53   #69
Quote:
Blinko Black kaže: Pogledaj post
Odlično. Koliko godina Ina mora ostvarivati čistu dobit i u kojem iznosu da bi se isplatio otkup?
Dovoljno da krene Sirija.
malinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 19:53   #70
Quote:
Blinko Black kaže: Pogledaj post
Odlično. Koliko godina Ina mora ostvarivati čistu dobit i u kojem iznosu da bi se isplatio otkup?
prica je takva da se isplati zatvoriti inu i te pare utuci u tvornicu
elektro automobila...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 19:54   #71
Quote:
malinko kaže: Pogledaj post
Nije to bio predmet arbitraže. Hrvatski Sabor nitko ne može spriječiti da izglasa takvu odluku. Učinili su to i Mađari Rusima. Malo se talasalo, ali dovoljno je imati muda (kakva ima Orban).
Vidim ja imaš ti poima o čemu je bila arbitraža......
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 19:54   #72
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
A gle lažeš da je Raćan zakuhao sranje ali to vama domoljubima ne smeta da to i dalje tvrdite kako bi opravdali lopove iz HDZ-a....
Sranje je počelo sa 25+1. Čije je to djelo?
malinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 19:55   #73
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Pa zakaj ju onda kupuju ?????
Nek prodaju dionice koje sad imaju i svi sretni i zadovoljni.... Rusi jedva čekaju takvu ponudu
Ne smijemo Rusima prodat, valjda je to svima jasno... A i Plenki pokušava na račun Rusa izgradit svoju briselsku karijeru.
IronFist is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 19:55   #74
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Vidim ja imaš ti poima o čemu je bila arbitraža......
Arbitraža je bila o dolasku do prodaje dionica putem korupcije. To ne obavezuje Hrvatsku da ne donosi zakone u svom interesu.
malinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 19:56   #75
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Pa zakaj ju onda kupuju ?????
Nek prodaju dionice koje sad imaju i svi sretni i zadovoljni.... Rusi jedva čekaju takvu ponudu
Pa ne znam. Valjda je žele prodati na burzi i pretvoriti je u tržišnu kompaniju, a ne u podružnicu strane državne tvrtke sa 100 zapolenih bez ikakve vlastite proizvodnje.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 19:56   #76
Quote:
Diskutant kaže: Pogledaj post
Koji su ti argumenti da Racan,Linic i Jurcic nisu veleizdajnici
znaci onomad su omogucili Madarima da se docepaju zlatne koke za pisljivih pola milijarde eura
znaci prva privatizacija je izvrsena prije 13 godina i to je platforma svega
to je cinjenica
i tako je pocelo...
a onda se ostali navukli...ina je kao droga...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 19:57   #77
Quote:
malinko kaže: Pogledaj post
Arbitraža je bila o dolasku do prodaje dionica putem korupcije. To ne obavezuje Hrvatsku da ne donosi zakone u svom interesu.
Sanaderova vlada nije prodala dionice MOL-u daj se malo informirajte prije nego počmete tu pametovati i braniti lopove....
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 19:58   #78
Quote:
IronFist kaže: Pogledaj post
Ne smijemo Rusima prodat, valjda je to svima jasno... A i Plenki pokušava na račun Rusa izgradit svoju briselsku karijeru.
kaze trump za brisel...tamo neko selo u europi...sve se mijenja...
i tako su rusi vlasnici...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 19:58   #79
Quote:
malinko kaže: Pogledaj post
Sranje je počelo sa 25+1. Čije je to djelo?
Ne sranje je počelo poklanjanjem upravljačkih prava
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 19:59   #80
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Sanaderova vlada nije prodala dionice MOL-u daj se malo informirajte prije nego počmete tu pametovati i braniti lopove....
Ne bi ja ovdje o tome tko je kriv nego o tome da li se iz ovog može izvući nešto korisno za Hrvatsku i kako to učiniti.
malinko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:37.