Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Pogledaj rezultate ankete: HRT ukida termin u 12:30 već godinama rezerviran za strane telenovele. Moj stav o tome je:
NAPOKON, tome nije mjesto na javnoj televiziji. 2 6.90%
SRAMOTA, nadam se da će ih vratiti natrag. 21 72.41%
SVEJEDNO MI JE, samo me zanimaju rezultati ankete. 6 20.69%
Glasovatelji: 29. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2017., 08:46   #1
Strane telenovele na HRT-u, ZA ili PROTIV?

Vidim da od 3. veljače (petak) nema više one sapunice, poslije podnevnog Dnevnika. Umjesto Život teče dalje ide Mjesto koje zovem dom od prve epizode prve sezone, a Google kaže da je prva sezona zadnji put išla u svibnju prošle godine.

Iako nisam ljubitelj sapunica, trebali su otkupitu neku španjolsku, meksičku, brazilsku,... sapunicu jer takve sapunice, poslije Podnevnog dnevnika idu jako dugo, išle su i prije 20 godina.

U kasno poslijepodne i navečer na HRT 2 repriziraju Dobre namjere, Sve će biti dobro i Ljubav u zaleđu, prijepodne na HRT 1 repriziraju Čaroliju i sada su se sjetili da poslije podnevnog Dnevnika na HRT 1 repriziraju Mjesto koje zovem dom. Pa za što im se plaća pretplata ako im i na Prvom i Drugom programu reprize idu i izvan ljetne sheme.
teletubiess is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 16:07   #2
Quote:
teletubiess kaže: Pogledaj post
Vidim da od 3. veljače (petak) nema više one sapunice, poslije podnevnog Dnevnika. Umjesto Život teče dalje ide Mjesto koje zovem dom od prve epizode prve sezone, a Google kaže da je prva sezona zadnji put išla u svibnju prošle godine.

Iako nisam ljubitelj sapunica, trebali su otkupitu neku španjolsku, meksičku, brazilsku,... sapunicu jer takve sapunice, poslije Podnevnog dnevnika idu jako dugo, išle su i prije 20 godina.

U kasno poslijepodne i navečer na HRT 2 repriziraju Dobre namjere, Sve će biti dobro i Ljubav u zaleđu, prijepodne na HRT 1 repriziraju Čaroliju i sada su se sjetili da poslije podnevnog Dnevnika na HRT 1 repriziraju Mjesto koje zovem dom. Pa za što im se plaća pretplata ako im i na Prvom i Drugom programu reprize idu i izvan ljetne sheme.
Potpisujem. Nadam se da je to samo privremeno, jer ako ukinu taj termin koji je tradicija to je čisti autogol.
Lucio is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 17:21   #3
Slažem se za sapunicu. Ne gledam, ali mogu zamisliti da je savršen termin za one koji je vole + tradicija i navika. Znam puno starijih ljudi koji gledaju.
šafrona is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 19:25   #4
Quote:
teletubiess kaže: Pogledaj post
Vidim da od 3. veljače (petak) nema više one sapunice, poslije podnevnog Dnevnika. Umjesto Život teče dalje ide Mjesto koje zovem dom od prve epizode prve sezone, a Google kaže da je prva sezona zadnji put išla u svibnju prošle godine.

Iako nisam ljubitelj sapunica, trebali su otkupitu neku španjolsku, meksičku, brazilsku,... sapunicu jer takve sapunice, poslije Podnevnog dnevnika idu jako dugo, išle su i prije 20 godina.

U kasno poslijepodne i navečer na HRT 2 repriziraju Dobre namjere, Sve će biti dobro i Ljubav u zaleđu, prijepodne na HRT 1 repriziraju Čaroliju i sada su se sjetili da poslije podnevnog Dnevnika na HRT 1 repriziraju Mjesto koje zovem dom. Pa za što im se plaća pretplata ako im i na Prvom i Drugom programu reprize idu i izvan ljetne sheme.
unatoč tome što je to kao tradicija, sramotno je da neka nacionalna tv kuća s milijardama kuna prihoda svoj program puni s nekim jeftinim sapunjarama od 200$. pa to nigdje nema (ok osim u bosni). sapunicama je mjesto na komercijalnim i lokalnim televizijama, kao i top shopu. smisao i cilj javne televizije nije emitirati razne serije upitne kvalitete iz južne amerike, kao ni reciklirat program iznova iznova i time pravdat svoju pretplatu. samo čekam kad će se astro show pojaviti na hrt
infinity6001t is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 20:04   #5
Daj ne pricaj svasta. Sta bi trebali po cijele dane vrtiti hrvatsku uzivo na svim kanalima. Hrt treba emitirati sve i te sapunice nisu jeftinoca nego i kulturna razmjena i osobe koje ne prate dokumemtarce upoznaju se s necijom kulturom i kroz serije i filmove a da ne govorim da sam osobno ja naucio spanjolski jer sam kao mali stalno slusao i gledao te serije pa sam bez problema proletio kroz tecajeve i samo se morao baviti pisanjem i gramatikom sto mi isto nije bio problem jer imam spanjolski "u uhu" i danas ga tecno govorim od cega imam veliku korist.

Htv ima 4 kanala i ima mjesta i za sapunice i komercijalne i javne sadrzaje
Arial is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 20:43   #6
Najbolje mi je kad netko kaže ''to nema nigdje''

Istina, sapunice se nigdje ne vrte
šafrona is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 20:44   #7
Ja se s nekim komentarima mogu složiti, s nekima baš i ne, ali koliko znam, puno umirovljenica poslije ručka gleda onu sapunicu poslije podnevnog Dnevnika i ako na HRT 1 ide godinama u tom terminu, nek ide i dalje. Ionako je jednom dijelu umirovljenica to jedini sadržaj, koji tijekom cijelog dana gledaju TV-u.

Također, negdje od 19.10 ili od 19.20 do 20 h, nek na HRT 2 ide neka domaća sapunica, naravno nova, a ne ona, koja je već bila nekoliko puta. Od 16 do 19.10 ili 19.20 nek na HRT 2 idu humoristične serije, a Regionalni dnevnik maknuti s HRT2, dovoljno je da ide samo na HRT 4.

Ujutro, u terminu Čarolije (oko 9.30), nek na HRT 1 puste neku seriju za mlade.

Meni u informativnim emisijama smeta prečesto gostovanje Žarka Puhovskog, kao i prečesto pojavljivanje članova raznih udruga i reklamiranje udruga, kao što je Centar za mirovne studije. Neki dan je (iako više nema Radmana) u emisiji Hrvatska uživo gostovala i Saša Broz. Emisiju Peti dan ne mogu gledati jer mi je zlo od Rade Borić.

Smeta mi i što se o pojedinim temama previše priča, u zadnja 2 tjedna je u Otvorenom oko 4 puta tema bila INA, a emisija ne ide 5, nego samo 4 puta tjedno. Bilo bi u redu da se o tome više dana zaredom ili u kratkom vremenskom periodu priča u Dnevniku, Hrvatskoj uživo ili Studiju 4, ali kada se o tome prečesto priča u emisiji, u kojoj je samo jedna tema, onda mi to ide na živce.

Danas u terminu, kada je na HRT 4 išao prijenos inauguracije Trumpa uz kometar gostiju iz studija, isto je išlo i na HRT 1 u Hrvatskoj uživo, samo uz komentar drugog gosta (i naravno na HRT 4 voditelj Damir Matković, na HRT 1 Maja Sever), ne znam zašto si HRT 1 i HRT 4 moraju biti konkurencija. Na HRT 1 voditelji u odjavi kažu "Ostanite uz HRT", a na HRT 4 "Ostanite uz Četvrti."

Zadnje uređivanje teletubiess : 20.01.2017. at 20:55.
teletubiess is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 20:54   #8
Šteta što na HRT već odavno nismo u mogućnosti pratiti neku domaću telenovelu, mislim na nove telenovele, a ne na ove što se repriziraju.
Moji ukućani i ja smo redovno od ponedjeljka do petka oko 18:25h bili ispred TV-a i pratili gotovo sve hrvatske serije koje su išle u tom terminu: Villa Maria, Ljubav u zaleđu, Obični ljudi, Ponos Ratkajevih, Sve će biti dobro i Dolina sunca. Poslije Doline sunca više nije bilo novih domaćih telenovela na HRT-u, a ako gledamo telenovele sa konkurentskih TV kuća, HRT je imao daleko bolje i gledanije serije od ovih koje se danas emituju na drugim TV kućama.

Kada već se spominju reprize, drago mi je da se reprizira serija Dobre namjere, jer mi je bila jedna od dražih dramskih serija sa HRT-a.
chakany is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 11:46   #9
Quote:
infinity6001t kaže: Pogledaj post
unatoč tome što je to kao tradicija, sramotno je da neka nacionalna tv kuća s milijardama kuna prihoda svoj program puni s nekim jeftinim sapunjarama od 200$. pa to nigdje nema (ok osim u bosni). sapunicama je mjesto na komercijalnim i lokalnim televizijama, kao i top shopu. smisao i cilj javne televizije nije emitirati razne serije upitne kvalitete iz južne amerike, kao ni reciklirat program iznova iznova i time pravdat svoju pretplatu. samo čekam kad će se astro show pojaviti na hrt
Nije sramota! HRT treba imati za svakoga ponešto, ipak je plaćamo.A ne da ne emitira sapunice, jer su javna televizija. Kolike gluposti emitiraju pa nikom ništa. Taj termin je tradicija i tako treba i ostati. Pogotovo jer ima gledatelja koji to gledaju. Ja to jedino gledam na HRT-u kad drugo ništa niti nemaju. Same reprize i nekde žblj emisije.
Lucio is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 17:14   #10
Quote:
šafrona kaže: Pogledaj post
Najbolje mi je kad netko kaže ''to nema nigdje''

Istina, sapunice se nigdje ne vrte
to je šund i kič!! navedi mi barem jednu europsku javnu televiziju koja u svom programu, koji se plaća 1000 kn, puni program sapunicama? ne govorim sad za komercijalne televizije, oni neka rade što hoće, ali pravdati pretplatu s sapunicama je umobolno. ja ne kažem ništa, južna amerika je prepuna kvalitetnih serija, europske serije su najbolje, i slažem se da toga fali i treba na hrt. ali brate sad otkupljivat neke tamo jeftine indijske turske serije je bezobrazno. tome je uvijek bilo mjesto na komercijalnim televizijama i ništa ja ne kažem i ne sudim ko oće neka to gleda na domi, novi, lokalnim televizijama, ali sad da ti uhljebi puštaju nekakav kič a ti narode plaćaj to je bezobrazno. ljudi mogu naučiti kulturu i jezik na sasvim druge načine. zašto nam hrt recimo ne bi izmislio tako neku emisiju gdje bi nas upoznavali sa različitim državama svijeta i s njihovim tradicijama? sapunice su ŠUND i mjesto im je na komercijalnim televizijama!
infinity6001t is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 19:03   #11
Quote:
infinity6001t kaže: Pogledaj post
to je šund i kič!! navedi mi barem jednu europsku javnu televiziju koja u svom programu, koji se plaća 1000 kn, puni program sapunicama? ne govorim sad za komercijalne televizije, oni neka rade što hoće, ali pravdati pretplatu s sapunicama je umobolno. ja ne kažem ništa, južna amerika je prepuna kvalitetnih serija, europske serije su najbolje, i slažem se da toga fali i treba na hrt. ali brate sad otkupljivat neke tamo jeftine indijske turske serije je bezobrazno. tome je uvijek bilo mjesto na komercijalnim televizijama i ništa ja ne kažem i ne sudim ko oće neka to gleda na domi, novi, lokalnim televizijama, ali sad da ti uhljebi puštaju nekakav kič a ti narode plaćaj to je bezobrazno. ljudi mogu naučiti kulturu i jezik na sasvim druge načine. zašto nam hrt recimo ne bi izmislio tako neku emisiju gdje bi nas upoznavali sa različitim državama svijeta i s njihovim tradicijama? sapunice su ŠUND i mjesto im je na komercijalnim televizijama!
BBC, RAI samo su od nekih.
Tko kaze da su turske serije jeftine? Neke skuplje i od americkih.
vox is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 19:14   #12
Ni BBC ni RAI nemaju južnoameričke/indijske sapunice, njima je to nepojmljivo! Uglavnom proizvode svoje. Ne želim podcjenjivati ni sapunice ni ljude koji ih prate, ali slažem se s infinity6001t da im je mjesto na komercijalnim televizijama. HRT je javni servis i neki drugi sadržaji bi im trebali biti u prvom planu. I Europa i Azija sigurno imaju kvalitetne serije koje nisu sapunice i koje bi se mogle emitirati na nekom od programa, malo raznovrsnosti bi dobro došlo da ne bi gledali uvijek produkcije jednih te istih zemalja.
duboy23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 19:51   #13
Quote:
infinity6001t kaže: Pogledaj post
to je šund i kič!! navedi mi barem jednu europsku javnu televiziju koja u svom programu, koji se plaća 1000 kn, puni program sapunicama? ne govorim sad za komercijalne televizije, oni neka rade što hoće, ali pravdati pretplatu s sapunicama je umobolno. ja ne kažem ništa, južna amerika je prepuna kvalitetnih serija, europske serije su najbolje, i slažem se da toga fali i treba na hrt. ali brate sad otkupljivat neke tamo jeftine indijske turske serije je bezobrazno. tome je uvijek bilo mjesto na komercijalnim televizijama i ništa ja ne kažem i ne sudim ko oće neka to gleda na domi, novi, lokalnim televizijama, ali sad da ti uhljebi puštaju nekakav kič a ti narode plaćaj to je bezobrazno. ljudi mogu naučiti kulturu i jezik na sasvim druge načine. zašto nam hrt recimo ne bi izmislio tako neku emisiju gdje bi nas upoznavali sa različitim državama svijeta i s njihovim tradicijama? sapunice su ŠUND i mjesto im je na komercijalnim televizijama!
Quote:
duboy23 kaže: Pogledaj post
Ni BBC ni RAI nemaju južnoameričke/indijske sapunice, njima je to nepojmljivo! Uglavnom proizvode svoje. Ne želim podcjenjivati ni sapunice ni ljude koji ih prate, ali slažem se s infinity6001t da im je mjesto na komercijalnim televizijama. HRT je javni servis i neki drugi sadržaji bi im trebali biti u prvom planu. I Europa i Azija sigurno imaju kvalitetne serije koje nisu sapunice i koje bi se mogle emitirati na nekom od programa, malo raznovrsnosti bi dobro došlo da ne bi gledali uvijek produkcije jednih te istih zemalja.
Niti je hrvatska italija ili engleska niti je htv rai i bbc. Oni to ne emitiraju jer nije zanimljivo njihovoj publici, ne vrte ni njihove komercijalne tv sapunice iz turske ili ja u prime time. Razlicita su trzista, mentaliteti i kultura. U hrvatskoj to ljudi vole i to se treba emitirati u prigodnim terminima.
Arial is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 19:55   #14
Quote:
arial-black kaže: Pogledaj post
Niti je hrvatska italija ili engleska niti je htv rai i bbc. Oni to ne emitiraju jer nije zanimljivo njihovoj publici, ne vrte ni njihove komercijalne tv sapunice iz turske ili ja u prime time. Razlicita su trzista, mentaliteti i kultura. U hrvatskoj to ljudi vole i to se treba emitirati u prigodnim terminima.
Znači, po tebi nije dovoljno što te iste sapunice imamo na komercijalnim televizijama, nego ih treba biti i na javnoj? I, kad već govorimo o mentalitetu, srpski RTS ne emitira sapunice.
duboy23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 19:57   #15
Još nešto, za pretplatu koja im se plaća godišnje, ne bi trebali "kukati" kako nemaju novca za nabavu sadržaja. još nije ljeto, a oni uveliko vrte reprize. Je li i to dio našeg mentaliteta, narod voli gledati reprize? I onda se pitamo zašto je narod zaglupljen!
duboy23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 20:05   #16
Quote:
duboy23 kaže: Pogledaj post
Znači, po tebi nije dovoljno što te iste sapunice imamo na komercijalnim televizijama, nego ih treba biti i na javnoj? I, kad već govorimo o mentalitetu, srpski RTS ne emitira sapunice.
Kakve veze imaju komercijalci. Sta htv ne bi smio imati nista sto ima na komercijalnim? Ni filmove? Ni talent show? I kad govorimo o mentalitetu bh javni servisi emitiraju turske i ruske i meksicke sapunice.



Quote:
duboy23 kaže: Pogledaj post
Još nešto, za pretplatu koja im se plaća godišnje, ne bi trebali "kukati" kako nemaju novca za nabavu sadržaja. još nije ljeto, a oni uveliko vrte reprize. Je li i to dio našeg mentaliteta, narod voli gledati reprize? I onda se pitamo zašto je narod zaglupljen!
To nije dio mentaliteta. I to im ne valja u programu
Arial is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 20:11   #17
Quote:
arial-black kaže: Pogledaj post
Kakve veze imaju komercijalci. Sta htv ne bi smio imati nista sto ima na komercijalnim? Ni filmove? Ni talent show? I kad govorimo o mentalitetu bh javni servisi emitiraju turske i ruske i meksicke sapunice

Govorim o sapunicama, ne o talent showu, emisijama o kuhanju ni drugim sadržajima koje si spomenuo. Gledam RAI redovito i znam otprilike što emitiraju. Ne govorim da treba emitirati 24 sata klasične glazbe i dokumentaraca, ali sapunicama nije mjesto na javnoj televiziji (osim ako se ne radi o domaćoj produkciji).

Složit ćemo se, RTS ipak ima bolji program od BH javnog servisa pa su usporedbe suvišne.
duboy23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 20:12   #18
Komercijalne televizije kod nas trenutno vrte samo turske sapunice. HRT jedini pušta brazilske i meksičke i tako treba ostati. Zašto bi mi koji to volimo trebali to gledati na komercijalnim televizijama jet "nije javni sadržaj"? Pa plaćamo pretplatu da ima za svakog ponešto. Pa nije da sad HTV emitira 10 sapunica dnevno. Onaj termin u 12:30 je jedini i to već godinama. I još je k tome nekad telenovela u 12:30 bio i najgledaniji program dana. Pa ima nas vjernih gledatelja koji to gledamo i baš je gušt gledati bez puno reklama. Pa kolike gluposti HRT pušta koje nisu za javnu televiziju pa se nitko ne žali. Samo sve smetaju sapunice kao da su nešto najgore. The Voice, Ples sa zvijezdama i slično su isto komercijalni sadržaji pa se netko ne žali. Ako ti ne paše ne gledaj.
Lucio is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 20:15   #19
Quote:
duboy23 kaže: Pogledaj post
Govorim o sapunicama, ne o talent showu, emisijama o kuhanju ni drugim sadržajima koje si spomenuo. Gledam RAI redovito i znam otprilike što emitiraju. Ne govorim da treba emitirati 24 sata klasične glazbe i dokumentaraca, ali sapunicama nije mjesto na javnoj televiziji (osim ako se ne radi o domaćoj produkciji).

Složit ćemo se, RTS ipak ima bolji program od BH javnog servisa pa su usporedbe suvišne.
Pa nisu sapunice nista manje vrijedne od svega ostalog. Nekome su talent showovi sund a sapunice vrh. Nije tvoj ukus Bogom dan.
Kao sto rekoh hrvatska nije italija hrt bije rai. Kod italijana to nije popularno kod nas je.
Nema veze kakav je rts kakav bht. Poanta je da ima javnih servisa koji emitiraju sapunice a ti tvrdis da nema prema tome sve ti pada u vodu.
Arial is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 20:19   #20
Quote:
duboy23 kaže: Pogledaj post
Znači, po tebi nije dovoljno što te iste sapunice imamo na komercijalnim televizijama, nego ih treba biti i na javnoj? I, kad već govorimo o mentalitetu, srpski RTS ne emitira sapunice.
Na komercijalnim televizijama su ponavljam, TURSKE sapunice. Ne meksičke, ne brazilske. Njih jedino emitira HRT i to u podnevnom terminu, ne večernjem. Što to tebe smeta? Pa ima nas koji to volimo i kojima je to vid opuštanja., a plaćamo preplatu isto kao i ti.
Lucio is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:59.