Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera > Informacije o poslodavcima

Informacije o poslodavcima Misija: zaposlenje!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2011., 16:39   #81
Quote:
lily03 kaže: Pogledaj post
npr. jednoj osobi zvoni sat svake 4 minute, drugoj svakih 6 minuta, trecoj svakih 7 minuta. Svima im sat (alarm) zvoni u 12:00, kada ce im alarm opet zvoniti svima u isto vrijeme?

pitanja su ti tog tipa,nista tesko stvarno, prva dva zadatka su jednostavne jednazbe (prvi zadatak trebas izracunat x iz jednadbe, drugi zadatak samo trebas znat formulu binoma)
imas jos neke zadatke sa korjenovanjem (samo trebas znati pravilo i to je to)

Engleski....imas i poslovni engleski i bas gramatika (sto je meni bas nebulozno)
ona gramatika iz srednje skole
lily03, ovo ne ide tebe.

Kakve jebene veze ima ovo sve gore navedeno sa budućim radnim mjestom?!
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 17:24   #82
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
lily03, ovo ne ide tebe.

Kakve jebene veze ima ovo sve gore navedeno sa budućim radnim mjestom?!
sta meni ne ide? pa bila sam danas na testiranju za to radno mjesto, valjda znam sta mi je bilo na testiranju
lily03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 17:27   #83
Quote:
lily03 kaže: Pogledaj post
sta meni ne ide? pa bila sam danas na testiranju za to radno mjesto, valjda znam sta mi je bilo na testiranju
aha, krivo sam procitala tvoj post bas sam blesava

ma znam, totalne gluposti ispituju, ali tako u vecini firmi
lily03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 17:31   #84
Quote:
lily03 kaže: Pogledaj post
aha, krivo sam procitala tvoj post bas sam blesava

ma znam, totalne gluposti ispituju, ali tako u vecini firmi


Zato i komentiram. Stvarno me zanima koliko, postotno, se koristi ručno vađenje drugog korijena u toj tvrtki tokom radnog tjedna.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 17:35   #85
Quote:
matija1401 kaže: Pogledaj post
Ajde reci što je još bilo iz matematike, toga se najviše bojim, nije mi ona nikad išla, a di još sad kad sam sve pozaboravio!?? Koju formulu binoma?
Koje su ti bile teme eseja??

Hvala ti puno na odgovoru!
Teme eseja: 1. Kako vam izgleda idealni rad dan u KPMG?
2. gdje se vidite za 5 godine?
znaci jedan esej pises na engl, jedan na hrv (oko 5 recenica svaki)

iz matematike je bio taj sa satom odnosno alarmom sta sam ti napisala, onda je to prije bilo napisano
ako je 200% od 40% x-a jednako 40% y-a, koliko je x postotak od y-a (tako nekako ide, ne mogu se sjetit)

onda, ako je na karti 1:75000 nesto (mislim jezero) velicine 2.3 cm, koliko je mjerilo karte za jezero velicine 3.8? (mislim da tak idu brojevi, za ovaj omjer 1:75000 sam sto posto sigurna, a ove velicine jezera bas nisam u decimalu)

ako je neki tip pojeo 1/2 pizze prvi dan , drugi dan 2/3 ostatka pizze, koliko dio pizze mu je ostao?

prvi zadatak ti ide tipa 2+x/5=3x (nes ful jednostavno, naravno ja sam sad izmislila brojeve, fakat se ne sjecam)

ma znas onu formulu za kvadrat binoma, ne znam tu kako staviti kvadrat
lily03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 11:52   #86
Quote:
lily03 kaže: Pogledaj post
Teme eseja: 1. Kako vam izgleda idealni rad dan u KPMG?
2. gdje se vidite za 5 godine?
znaci jedan esej pises na engl, jedan na hrv (oko 5 recenica svaki)

iz matematike je bio taj sa satom odnosno alarmom sta sam ti napisala, onda je to prije bilo napisano
ako je 200% od 40% x-a jednako 40% y-a, koliko je x postotak od y-a (tako nekako ide, ne mogu se sjetit)

onda, ako je na karti 1:75000 nesto (mislim jezero) velicine 2.3 cm, koliko je mjerilo karte za jezero velicine 3.8? (mislim da tak idu brojevi, za ovaj omjer 1:75000 sam sto posto sigurna, a ove velicine jezera bas nisam u decimalu)

ako je neki tip pojeo 1/2 pizze prvi dan , drugi dan 2/3 ostatka pizze, koliko dio pizze mu je ostao?

prvi zadatak ti ide tipa 2+x/5=3x (nes ful jednostavno, naravno ja sam sad izmislila brojeve, fakat se ne sjecam)

ma znas onu formulu za kvadrat binoma, ne znam tu kako staviti kvadrat
Ok, hvala ti puno! Ovo mi je sve jasno, samo mi nije jasno kako se izračuna taj omjer, to već dva dana pokušavam shvatiti. Ajde mi molim reci to, ako nije problem.

Sorry što gnjavim!
matija1401 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 13:46   #87
Quote:
matija1401 kaže: Pogledaj post
Ok, hvala ti puno! Ovo mi je sve jasno, samo mi nije jasno kako se izračuna taj omjer, to već dva dana pokušavam shvatiti. Ajde mi molim reci to, ako nije problem.

Sorry što gnjavim!
poslala sam ti na pm
lily03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 18:03   #88
KPMG

jesu nekog zvali u drugi krug u KPMG-u? mene jesu danas, sto mi je bilo cudno jer su rekli da ce zvat tek nakon 3 tjedna
lily03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 20:25   #89
Quote:
lily03 kaže: Pogledaj post
jesu nekog zvali u drugi krug u KPMG-u? mene jesu danas, sto mi je bilo cudno jer su rekli da ce zvat tek nakon 3 tjedna
a kad si imala testiranje, jel se sjećaš koji dan?
jinxyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 21:41   #90
Quote:
jinxyy kaže: Pogledaj post
a kad si imala testiranje, jel se sjećaš koji dan?
imam vrlo kratkotrajno pamcenje al mislim da u srijedu (prosli tjedan) a kad si ti imala?
lily03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 22:20   #91
Quote:
lily03 kaže: Pogledaj post
imam vrlo kratkotrajno pamcenje al mislim da u srijedu (prosli tjedan) a kad si ti imala?
ja sam imala u ponedjeljak prošli tjedan, tako da ne znam što će bit...dal odbijenica il poziv
jinxyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 22:24   #92
Quote:
jinxyy kaže: Pogledaj post
ja sam imala u ponedjeljak prošli tjedan, tako da ne znam što će bit...dal odbijenica il poziv
ma tko zna po kojim oni kriterijima to zovu, uopce ne mora znaciti da ce tebe odbiti, mozda su mene prije zvali jer ja vec imam posao (a tamo u oglasu je pisalo da ljudi sa radnim iskustvom imaju prednost), ne znam zapravo uopce koja je njihova logika

strpi se jos malo, jer ne kuzim zasto su onda svima na pocetku rekli da ce javljati rezultate za 3 tjedna
lily03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 11:55   #93
Quote:
lily03 kaže: Pogledaj post
jesu nekog zvali u drugi krug u KPMG-u? mene jesu danas, sto mi je bilo cudno jer su rekli da ce zvat tek nakon 3 tjedna
Mene su takodjer zvali jucer. Na testiranju sam bio 26.1. i zenska mi je rekla da trebam doci na razgovor 15.2. u 15h. Jel' i ti imas razgovor isti taj datum ili?

Pitao sam ju koliko je kandidata proslo selekcijski postupak s obzirom da je ogroman broj bio na testiranju i rekla mi je da je prosla nekolicina (što god znacila ta nekolicina). Rekla je da su rezultate svih kandidata koji su prosli testiranja uputili sefovima advisorya i da su oni odabrali najbolje kandidate. Nije mi htjela reci konkretan broj kandidata koji su odabrani (pretpostavljam jer je OPET ogroman).

Koliko se sjecam sa testiranja, cura je rekla da ce zvati u maks roku od 3 tjedna, znaci moguce i prije. Od tuda vjerojatno (uranjeni) poziv.

Da li zna netko koliko ljudi uopce primaju???

P.S. Ja nemam nikakvog radnog iskustva, tako da pretpostavljam da nisu po tome kljucu zvali.
vd86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 17:29   #94
Quote:
vd86 kaže: Pogledaj post
Mene su takodjer zvali jucer. Na testiranju sam bio 26.1. i zenska mi je rekla da trebam doci na razgovor 15.2. u 15h. Jel' i ti imas razgovor isti taj datum ili?

Pitao sam ju koliko je kandidata proslo selekcijski postupak s obzirom da je ogroman broj bio na testiranju i rekla mi je da je prosla nekolicina (što god znacila ta nekolicina). Rekla je da su rezultate svih kandidata koji su prosli testiranja uputili sefovima advisorya i da su oni odabrali najbolje kandidate. Nije mi htjela reci konkretan broj kandidata koji su odabrani (pretpostavljam jer je OPET ogroman).

Koliko se sjecam sa testiranja, cura je rekla da ce zvati u maks roku od 3 tjedna, znaci moguce i prije. Od tuda vjerojatno (uranjeni) poziv.

Da li zna netko koliko ljudi uopce primaju???

P.S. Ja nemam nikakvog radnog iskustva, tako da pretpostavljam da nisu po tome kljucu zvali.
ja isto imam 15.2. ne znam ja po cemu oni to zovu, ni koliko ljudi su zvali, ali ja pretpostavljam da je puuuuuuno ljudi proslo testiranje, jer nije bilo toliko tesko.
mislim da primaju samo jednu osobu
a jel ti znas kako ce izgledati ti intervjui? razgovori sa psihologom? brain teaseri? case study? testiranje znanja?
lily03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 09:30   #95
KPMG

Quote:
lily03 kaže: Pogledaj post
ja isto imam 15.2. ne znam ja po cemu oni to zovu, ni koliko ljudi su zvali, ali ja pretpostavljam da je puuuuuuno ljudi proslo testiranje, jer nije bilo toliko tesko.
mislim da primaju samo jednu osobu
a jel ti znas kako ce izgledati ti intervjui? razgovori sa psihologom? brain teaseri? case study? testiranje znanja?
Stvarno ne znam. Znam jedino što mi je rekla ona cura dok me je zvala na razgovor, znači da će biti neki razgovor (pretpostavljam stručni) sa ljudima koji rade u advisoryu. Nije mi jasno u kojoj mjeri stručni razgovor to može biti budući da su u natječaju naveli da je primaju i ljude s FOI-a i sl., a kakve oni veze imaju s ovim poslom, ne znam baš.

I mislim (nadam se) da ne primaju samo jednu osobu budući da je u naslovu oglasa pisalo junior business & financial advisors. Ipak, moguće da je tipfeler

Zadnje uređivanje dainty : 03.04.2013. at 16:38.
vd86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 11:18   #96
Quote:
vd86 kaže: Pogledaj post
Stvarno ne znam. Znam jedino što mi je rekla ona cura dok me je zvala na razgovor, znači da će biti neki razgovor (pretpostavljam stručni) sa ljudima koji rade u advisoryu. Nije mi jasno u kojoj mjeri stručni razgovor to može biti budući da su u natječaju naveli da je primaju i ljude s FOI-a i sl., a kakve oni veze imaju s ovim poslom, ne znam baš.

I mislim (nadam se) da ne primaju samo jednu osobu budući da je u naslovu oglasa pisalo junior business & financial advisors. Ipak, moguće da je tipfeler
sad sam malo citala postove od nekog decka od prije 3 godine koji se tamo zaposlio. pise da su bila 4 intervjua u jednom danu i pitanja npr.koja su tvoja ocekivanja i ciljevi u zivotu, zasto si se tu prijavio...bla bla bla (nije spomenuo nikakva strucna pitanja)
i ne znam tocno koje bi nas znanje oni trebali testirati? racunovodstvo? ovi sa fer i foi to sigurno ne znaju. financije? jedino sta ja znam je da ce razgovori sigurno biti na engleskom (nadam se ne i na njemackom )
lily03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 11:41   #97
@lily03 Da znam, čitao sam i ja to. Ali nije mi ta cura koja me je zvala ništa rekla da će biti četiri razgovora isti dan. Pa to je prilično bitna informacija, valjda bi ju naglasila. Ah vidjet ćemo na kraju što će biti od toga svega. Vjerojatno ništa, ali kao da imamo nekog izbora. Eventualno u pastire da se prekvalificiramo

Zadnje uređivanje dainty : 03.04.2013. at 16:38.
vd86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 23:14   #98
KPMG

Izgleda da su počeli zvati na razgovore. Jel zna netko kako izgleda prvi razgovor? Koja pitanja postavljaju i kolko traje razgovor?
JohnnyBBB is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 12:48   #99
Quote:
vd86 kaže: Pogledaj post
Mene su takodjer zvali jucer. Na testiranju sam bio 26.1. i zenska mi je rekla da trebam doci na razgovor 15.2. u 15h. .
Očekujemo danas u 17 h onda iscrpan izvještaj kakav je bio razgovor

I, naravno, sretno i tebi vd86 i lily03
__________________
o, daj okreni taj ringišpil u mojoj glavi...to ne zna nitko, samo ti...
mia307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 13:36   #100
Quote:
mia307 kaže: Pogledaj post
Očekujemo danas u 17 h onda iscrpan izvještaj kakav je bio razgovor

I, naravno, sretno i tebi vd86 i lily03
KPMG---hej ekipo, da li ima neko na ovom forumu a da još nije dobo odgovor iz KPMG??
Ja sam bila na testiranju pred 2 tjedna i još ni traga ni glasa od njih, da čekam odbijenicu ovaj tjedan il što??
jinxyy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:40.