Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2017., 18:32   #61
Kao porezni obveznik, pozdravljam svaku uštedu. Bilo to lijevo ili desno. Dok meni skidaju 50% plaće na ime poreza, prireza i doprinosa, bonusa, božićnica, regresa, jebe mi se dal su lijevo, desno, pravo, gore, dolje...

Reži svima.

Moje skromno mišljenje, bez uvrede ikome.

Treba ostati samo udrugama za pomoć djeci, bolesnima, invalidima, starijim građanima i onima koji ne mogu brinuti za sebe. Sve ostalo, rezati. Pa bile to braniteljske udruge, vrtlarske, režiserske i sve ostale.
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 21:21   #62
Pohvala radi smanjenja troskova reprezentacije ministarstva kulture na trecinu iznosa iz vremena njegove prethodnice.
geom is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 02:35   #63
Quote:
margoth. kaže: Pogledaj post
a što bih ja tek rekla? ne koristim apsolutno nikakve usluge crkve, a moram ih plaćat. ne zanima me apsolutno nikakav sport, a koliko tek za to dajem novaca? tak da ovi od čijih se novaca financiraju sport i crkva mogu slobodno prepustit meni da financiram kulturu
recimo da sam ja nekakav iznadprosječni korisnik kulturnog proizvoda. iskreno, smatram su barem 3/4 kazališnih predstava, filmova, izložbi u hrvatskoj smeće....ali to je tako.
ne mogu svi biti genijalci i stvarat remek djela....ali ono što se isfiltrira i preživi kroz godine čini u konačnici kulturu neke nacije. na koju se btw hrvati jako vole pozivat.
Pa, vidiš, mislim da bi se i ti trebala upitati isto što i ja... je li baš sve što se od nas traži u svrhu financiranja tih djelatnosti (sport, vjerske zajednice, kultura...) potrebno i opravdano. A s obzirom da je odgovor na to pitanje sigurno negativan, biti sretna i zadovoljna što je netko, napokon, pokrenuo pitanje opravdanosti ovih "nameta", pa makar i u tebi dragom resoru kulture (kojemu si, vjerojatno, sklona progledati kroz prste više nego ostalima!) i makar taj netko bio omraženi Zlatko Hasanbegović!


EDIT: Zapravo, vjerujem da bi dobar dio ovog "smeća" koje gore spominješ prirodno otpao kada bi se u društvu iskorijenio nepotizam i korupcija. Tako dugo dok se toga ne riješimo neće biti šanse za istinski talentirane umjetnike, jer će potporu društva uživati prijatelji i rođaci "zaslužnih".

Zadnje uređivanje saurus : 23.02.2017. at 02:50.
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 10:55   #64
Portal Lupiga je razgovarao sa drugim čovjekom Islamske zajednice u Hrvatskoj, g. Mevludijem Arslanijem. Između ostalog i o Hasanbegoviću.

Ako se sjećate, kad je dotični krenuo u svoj "pohod" protiv građanskih udruga, skupa s Markićkom, ista je vrištala na sav glas kako je svaka kritika protiv Zlatka, islamofobija. Na što se je oglasila upravo IZ sa priopćenjem da to nije točno i da ju se izostavi iz političkih igara.

I to je opet ponovljeno.

Tko zna što se sve zbiva iza kulisa, sad pred lokalne izbore i u Zagrebu? Kaj sve Hasanbegović priča okolo? Pa se IZ još jednom želi ograditi i poručiti i njemu i ostalima.

Quote:
Mislite li da je nakon imenovanja Zlatka Hasanbegovića za ministra kulture promijenjena percepcija hrvatskog društva prema muslimana u Hrvatskoj?

- Nakon imenovanja dr. Zlatka Hasanbegovića za ministra kulture, došlo je do podjela u hrvatskoj javnosti. S jedne strane su bili oni koji su smatrali da su napadi na dr. Hasanbegovića bili islamofobni, a s druge strane su bili oni koji su smatrali da ti napadi nemaju veze s činjenicom da je on musliman.

Stvorila se impresija kako svi muslimani u Hrvatskoj „skreću udesno“, što je ostavilo traga u kolektivnoj svijesti hrvatske javnosti. Na žalost, neki su pokušali uključiti i Islamsku zajednicu u Hrvatskoj za svoja međusobna razračunavanja, što je Islamsku zajednicu navelo da se oglasi priopćenjem za javnost.

Podsjećam vaše čitatelje da u tom priopćenju, između ostaloga, stoji da uplitanje vjere u sferu političkog života i obratno donosi najviše štete vjerskoj zajednici te stoga Islamska zajednica zadržava načelo nemiješanja u procese donošenja političkih odluka. Zaključno, okarakterizirati napade na dr. Hasanbegovića kao islamofobne i antiislamske je neutemeljeno i štetno, te kao takvo uvlači Zajednicu u proces politizacije i podjela što je nedopustivo.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 11:41   #65
Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post
Tko zna što se sve zbiva iza kulisa, sad pred lokalne izbore i u Zagrebu? Kaj sve Hasanbegović priča okolo? Pa se IZ još jednom želi ograditi i poručiti i njemu i ostalima.
Što sve Hasanbegović priča uokolo? Koliko ja znam on nikada nije tvrdio da su napadi na njega iz vjerskih razloga.

Ako ti znaš za takve Hasanbegovićeve izjave možeš li dati neki link?
Stiglitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 14:21   #66
Interesantiše članak. Ako su točni podaci, onda je jasno zašto su Hasanpaša i njegovi janjičari navalili na HAVC.


http://www.forum.tm/vijesti/drzavna-...misljenja-5137
__________________
Postoje 3 vrste ljudi: oni koji znaju brojati i oni koji ne znaju.
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 14:25   #67
Quote:
sleng kaže: Pogledaj post
Interesantiše članak. Ako su točni podaci, onda je jasno zašto su Hasanpaša i njegovi janjičari navalili na HAVC.


http://www.forum.tm/vijesti/drzavna-...misljenja-5137
Slažem se, zanimljivo

"Portal Forum.tm financijski podupire Ministarstvo kulture Republike Hrvatske i Agencija za elektroničke medije"

"Forum.tm | Nakladnik: neprofitna udruga Dom kulture Zagreb"
Stiglitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 14:37   #68
Quote:
sleng kaže: Pogledaj post
Interesantiše članak. Ako su točni podaci, onda je jasno zašto su Hasanpaša i njegovi janjičari navalili na HAVC.
Bravo:
Quote:
Kad se zbroje financijske štete iz ovoga Nalaza, radi se o materijalnoj vrijednosti manjoj od cca promila ukupnoga godišnjeg prometa HAVC-a. Ustanova koja je u pet proteklih godina zaradila 400 milijuna kuna od čega je hrvatska država zaradila stotinjak, dakle uprihodila je dvostruko više nego je dala, a dala je 24% manje nego prije deset godina. Pojedinačno, projekti prikupe više sredstava no što dobiju, ostalo dolazi s međunarodnog tržišta. Po tome zaključujemo da je film za državu pojeftinio. Usto, ukupna hrvatska produkcija više je od dvaput veća nego u prethodnom razdoblju.

Stiglitz, nema tu ništa "zanimljivo". Da neprofitni mediji ne postoje, mi sad o ovome ne bismo imali gdje čitati. Da, znamo. U tome i je problem.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 14:40   #69
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Bravo:

Toliko o uhljebima iz HAVC-a.


Stiglitz, nema tu ništa "zanimljivo". Da neprofitni mediji ne postoje, mi sad o ovome ne bismo imali gdje čitati. Da, znamo. U tome i je problem.
Pročitali smo u izvješću državne revizije.

Komentari klijentelističke mafije protiv osobe koja ih nastoji ukloniti su sve osim objektivnih. Ovo je upravo dokaz da neprotifne medije ne treba financirati državnim novcem.
Stiglitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 14:43   #70
Quote:
Stiglitz kaže: Pogledaj post
Pročitali smo u izvješću državne revizije.
One iste revizije koja je, prema linkanom članku, unatoč brojnim nepravilnostima dozvolila rad svima osim onima koje je Hasan proglasio politički nepodobnima? Pitanje je retoričko pa ne moraš gubiti vrijeme na odgovaranje.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 14:46   #71
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
One iste revizije koja je, prema linkanom članku, unatoč brojnim nepravilnostima dozvolila rad svima osim onima koje je Hasan proglasio politički nepodobnima? Ne moraš odgovarati, retoričko je pitanje.
Zakon je jasan, ili su imali odobrenje za dodjelu sredstava ili nisu. Nikakvi spinovi ti tu neće pomoći.

Što se tiče politički podobnih, bio je ministar, ima na to pravo i ja ga u tome podržavam.
Stiglitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 14:48   #72
Quote:
Stiglitz kaže: Pogledaj post
Što se tiče politički podobnih, bio je ministar, ima na to pravo i ja ga u tome podržavam.
Nema. Možeš ga ti podržavati do mile volje, ali nijedan ministar nema pravo na takve odluke. Barem ne u demokratskim državama. O drugima nećemo.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 14:51   #73
Quote:
Stiglitz kaže: Pogledaj post
Pročitali smo u izvješću državne revizije.

Komentari klijentelističke mafije protiv osobe koja ih nastoji ukloniti su sve osim objektivnih. Ovo je upravo dokaz da neprotifne medije ne treba financirati državnim novcem.
Uvijek je dobro zalijepiti etiketu i uopće ne komentirati činjenice koje je netko iznio jer tako imaš neoboriv argument u raspravi. Carry on.
mojneinen is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 14:52   #74
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Nema. Možeš ga ti podržavati do mile volje, ali nijedan ministar nema pravo na takve odluke. Barem ne u demokratskim državama. O drugima nećemo.
Eto tvoj stav nema uporišta u zakonu, čl. 9 st. 1 t. 4 Zakona o audiovizualnim djelatnostima.
Stiglitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 15:01   #75
Quote:
Stiglitz kaže: Pogledaj post
Eto tvoj stav nema uporišta u zakonu, čl. 9 st. 1 t. 4 Zakona o audiovizualnim djelatnostima.
Nema ništa o političkoj podobnosti. Da nisi možda pogriješio državu ili stoljeće?
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 15:02   #76
@sleng
Autorica članka je Snježana Banović i sve što je napisala stoji.

Za one sa čvrstim želucem, evo i bloga Vitomire Lončar "Slamka spasa" koji je žena pisala godinama.

O gadarijama u kulturi u Hrvata. U koje su upletene baš sve stranke i sve boje.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 15:04   #77
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Nema ništa o političkoj podobnosti. Da nisi možda pogriješio državu ili stoljeće?
Volio bi da jesam.
Stiglitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 15:19   #78
Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post
@sleng
Autorica članka je Snježana Banović i sve što je napisala stoji.

Za one sa čvrstim želucem, evo i bloga Vitomire Lončar "Slamka spasa" koji je žena pisala godinama.

O gadarijama u kulturi u Hrvata. U koje su upletene baš sve stranke i sve boje.
oh da...gadarije totalne. Na kraju krajeva, i sam radim u kulturi. Trenutno sam vd ravnatelja. Nakon 21 godine staža moram se bojati jesam li podoban ili ne. Ne znam, možda i nije tako crno. No uskoro će natječaj. Vidjet ćemo.
__________________
Postoje 3 vrste ljudi: oni koji znaju brojati i oni koji ne znaju.
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 15:22   #79
Quote:
Stiglitz kaže: Pogledaj post
Pročitali smo u izvješću državne revizije.

Komentari klijentelističke mafije protiv osobe koja ih nastoji ukloniti su sve osim objektivnih. Ovo je upravo dokaz da neprotifne medije ne treba financirati državnim novcem.
Ako se ukine financiranje “neprofitnih“ medija drzavnim novcem, mediji ce potraziti drugog sponzora. Konkretno strane ambasade i raznorazna društva za “promicanje demokracije“.
Npr. Saudijska Arabija će financirati medije koji se “bore za ljudska prava“ a USA za medije koji vole pisati kako je Rusija izvor svega zla. (Barem dok nije bilo God Emperora, njegove ekselencije, gospodina Trumpa)

via Toster using Tapatalk
GodEmperorT is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 15:29   #80
Quote:
GodEmperorT kaže: Pogledaj post
Ako se ukine financiranje “neprofitnih“ medija drzavnim novcem, mediji ce potraziti drugog sponzora. Konkretno strane ambasade i raznorazna društva za “promicanje demokracije“.

via Toster using Tapatalk
Imaju ih i sad.
E sad jel preteže državni ili sponzorski dio, vidljivo je iz njihovog djelovanja
SwissChoco is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:46.