Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2009., 12:34   #101
Koliko dođe lokacijska dozvola? 20000 kuna?
Trumbettoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 18:07   #102
Quote:
Trumbettoo kaže: Pogledaj post
Evo i ja upadam u temu, ova opcija mi se trenutno čini najpovoljnija jerbo san u podstanarstvu sa ženom i ditetom u 35 kvadrata. Pa evo par pitanja...

Daklem, treba posjedovati zemljište. Da li ono mora biti nužno propisanih, ja mislim, 400 m2 da bi se moglo graditi?
Da li se onda treba vaditi lokacijska i građevinska dozvola ili ne, s obzirom na PPS?

Zna li tko koja su područja od PPS u široj okolici Splita?

Pozdrav
na kontinentu mislim da ti je najmanja kvadratura zemljišta mora bit 700 m2 na moru bi bilo 400m2
mata75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 12:12   #103
Jel tko od Vas zna jel je moguće realizirati kredit od APN-a za dovršenje kuće , a dobio je materijal od ministarstva za izgradnju kuće po ovom modelu? Spooky ti to sigurno znaš !
Mav is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 12:41   #104
Quote:
Mav kaže: Pogledaj post
Jel tko od Vas zna jel je moguće realizirati kredit od APN-a za dovršenje kuće , a dobio je materijal od ministarstva za izgradnju kuće po ovom modelu? Spooky ti to sigurno znaš !
nemam pojma.....

mislim da ne bi trebalo biti problema
u uvjetima kreditiranja apn-a ti stoji zalozno pravo na zemljiste ili neku drugu nekretninu,pa je eventualno problem jer ti u vlasnickom listu u c kolonu stavljaju teret ministarstva obnove poslije izgradnje kuce dodjelom materijala(osim ako imas drugu nekretninu za zaloziti)
spoki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 12:51   #105
Quote:
spoki007 kaže: Pogledaj post
nemam pojma.....

mislim da ne bi trebalo biti problema
u uvjetima kreditiranja apn-a ti stoji zalozno pravo na zemljiste ili neku drugu nekretninu,pa je eventualno problem jer ti u vlasnickom listu u c kolonu stavljaju teret ministarstva obnove poslije izgradnje kuce dodjelom materijala(osim ako imas drugu nekretninu za zaloziti)
Drugu nekretninu nemam za založit, i tu i vidim problem jer znači ministarstvo mi sjeda na kuću 10 godina, a apn i banka traže za zalog jedan kuću, a drugi zemljište na kojem se gradi. Tako da se bojim da kredit od apn-a nemogu dobit.
Mav is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 12:56   #106
[QUOTE=NarogoraN;18479394]
Quote:
spoki007 kaže: Pogledaj post

E na ovu sam otegotnu okolnost mislio.

Jučer sam zaboravio dodati još jednu važnu prednost APN-ovih kredita. Ta je da se plaću podnositelja zahtjeva za kreditom može opteretiti do 1/2 iznosa, a ne do 1/3. Ta činjenica omogućuje osobi sa 5000 kn plaće podići kredit sa mjesečnim anuitetom od 2500 kn. S kamatom od 4.2 % na 30 g to iznosi 70000 E. Da ste podigli uobičajeni stambeni kredit od 70000 E s kamatom od 6.5 % na 30 g mjesečno bi za ratu trebali izdvojiti 3230 kn. Tako dolazimo do razlike od 733 kn mjesečno. Kada taj iznos pomnožite sa 30 g ispostavi se da vas je kredit koštao 264114 kn manje nego da ste isti iznos uzeli sa kamatom od 6.5 %. Djeljenjem sa 7.3 dobijete iznos od 36180 eura.
A da li je moguće dobit kredit od apn-a za neki manji iznos od recimo 25000 eura, iako imam pravo uzeti i veći, ili se kredit daje obavezno po kvadraturi kuće i 792eura po m2 ?
Mav is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 15:40   #107
Što znači ovo iz Zakona o PPDS, od 23.7.2008.

Članak 11. stavak 12) Novonastala obitelj, koju je osnovao član kućanstva, može ostvariti pravo na darovanje građevnog materijala u vrsti i količini koja odgovara broju članova novonastale obitelji za dogradnju stambenog objekta u vlasništvu članova obitelji koji za dogradnju i2 etažiranje objekta daju pisanu suglasnost.
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 19:57   #108
koliko se ceka ta suglasnost od ministarstva ,,jel neko zna i sta poslje toga slijedi

jos jedno pitanje ,,zbog ove financiske krize dal bi se to moglo ukinuti

Zadnje uređivanje laella : 23.02.2009. at 23:10.
mata75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 17:39   #109
evo podižem temu, pa ako tko zna molila bih za odgovor... dakle, mi bi gradili kću po ovom principu, ali smo čuli da se još samo ove godine mogu predati zahtjevi ,dali je to istina??? eh da pošto smo mi dvočlana obitelj,a prinova stiže tek u 8mj, možemo li mi zahtjev predati za tročlanu obitelj??? onak nešt pod napomenu il tak??
__________________
stiže nam Hannah
40+
lillyrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 21:47   #110
Quote:
lillyrose kaže: Pogledaj post
evo podižem temu, pa ako tko zna molila bih za odgovor... dakle, mi bi gradili kću po ovom principu, ali smo čuli da se još samo ove godine mogu predati zahtjevi ,dali je to istina??? eh da pošto smo mi dvočlana obitelj,a prinova stiže tek u 8mj, možemo li mi zahtjev predati za tročlanu obitelj??? onak nešt pod napomenu il tak??
i ja sam nešto načuo da je ovo zadnja godina
mata75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 18:40   #111
Question Gradnja prve nekretnine...

Trebam pomoć...

Naime čula sam nešto o izgradnji prve nekretnine preko APN-a uz malu kamatnu stopu (4%) za kredit, u suradnji s Xella porobeton HR d.o.o.
pa me zanima jel netko tako gradio i kakve su reakcije?

I još jedno pitanje...

Šta je s onim da se preko APN ima pravo na neku izgradnju kuće po broju članova kućanstva?
Ili kupnja građevnog materijala također po broju članova?

Jel mi to netko može objasniti?
..mišek.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 20:06   #112
Quote:
..mišek.. kaže: Pogledaj post
Trebam pomoć...

Naime čula sam nešto o izgradnji prve nekretnine preko APN-a uz malu kamatnu stopu (4%) za kredit, u suradnji s Xella porobeton HR d.o.o.
pa me zanima jel netko tako gradio i kakve su reakcije?

I još jedno pitanje...

Šta je s onim da se preko APN ima pravo na neku izgradnju kuće po broju članova kućanstva?
Ili kupnja građevnog materijala također po broju članova?

Jel mi to netko može objasniti?
Ako ti je to prva nekretnina,imas pravo na materijal ili komplet kredit.Nazoves APN,ili odes direkt kod njih.Ovisi sve koliko Vas ima u kucanstvu,i kolika je kvadratura kuce
gaultier is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2009., 19:00   #113
Da li itko ima kakve informacije što se događa sa ovim projektima? Da li je sad sve stalo radi recesije ili idu i dalje? Nama su rekli da očekujemo prve pozive u proljeće 2009. ali nitko ni a ni b......može li se nazvati direktno u Ministarstvo najduljeg naziva i saznati stanje zahtjeva?
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 08:47   #114
moj prvi susjed prije tjedan dana poceo dobivati materijal za izgradnju kuce.....
spoki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 13:24   #115
U kojem područnom uredu i kada je podnio zahtjev, tj. znaš li koliko dugo je čekao materijal?
svašta is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 08:41   #116
hmmm znaci moras biti zaposlen da bi to sve mogao ostvarit,,,,,,,,,,ali kako do posla???????pogotovo ovdije u slavoniji????hmmm nista od toga odustajem od te gradnje,,,,,,,,do kraja zivota cu zivit sa svekrom i svekrvom smrc,,,,,
niky18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 11:27   #117
Quote:
svašta kaže: Pogledaj post
U kojem područnom uredu i kada je podnio zahtjev, tj. znaš li koliko dugo je čekao materijal?
u osijeku,a cekao je preko 5(da,pet) godina.....
spoki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 14:54   #118
Čuo sam nedavno da Skradin daje zemljišta od500m2 i materijal za gradnju kuće ako se želi doseliti u Skradin.
Proje je navodno i Bosiljevo davalo zemljište i materijal za doseljavanje.
Dali netko ima kakve informacije iz prve ruke?
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 17:24   #119
To za Skradin smo i mi čuli, nažalost prekasno jer smo već predali papire za drugu lokaciju. Nabolje je raspitati se u nekom od regionalnih ureda ili čak direktno u Općinu.
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 03:32   #120
Exclamation Pitanje....

Gdje s ebliže Zagrebu može dobit državno zemljište na korištenje. Koja je procedura? Gdje se obratiti?
__________________
I ja sam mislio da sam majstor dok nisam završio školu. Sad znam koliki sam bio fušer!!!
Nadobudan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:12.