Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2012., 19:46   #2501
Quote:
jasmine kaže: Pogledaj post
joj draga radi se baš i o tom parfemu koji navela kao primjer. neznam ni sam šta ćemo,nadama se da ćemo uspjeti nešto riješiti.
sad neznam kako dalje jer ja sam se javila ženi iz fedexa i rekla da to neću prihvatiti i sad ona traži da joj se pošalje mail u kojem će biti naveden razlog vraćanja paketa i sama je rekla da kao mogućnost imamo da napišemo da nas nema il neće biti u zemlji i da nemožemo prihvatiti paket al šta ako oni nakon toga opet pošalju paket. mislim sad pitanja i teorija imam 100 a ko zna šta je ispravno.
možete li mi vi pomoć hvala
toni1508 is offline  
Old 02.04.2012., 19:50   #2502
toni1508 sasvim svejedno je da li je iz amerike il bangladeša,ako šalje u hrvatsku. iznos koji ne podliježe carini je 160 kn(u to je uključena poštarina),iznad tog se carini.

na ebayu je nemoguće kupovat bez kreditne kartice,plaćanje prilikom dostave je moguće samo unutar rh.

Eve* kako ne vidiš foliju?ja ju vidim
Kozmična is offline  
Old 02.04.2012., 21:03   #2503
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Nisu tupavci nego na nasu srecu ne provode zakon i propise kako trebaju jer da se drze zakona apsolutno svaki kozmeticki artikl bi isao na sanitarni pregled i platile bi dodatne troskove od oko 300 kn po paketu - zato malo tko takve artikle narucuje intereuropom, DHLom i slicnim transportnim tvrtkama posto se drze propisa i carine doslivno sve iznad 160 kn kao sto i provode sanitarne preglede.
dakle trebalo bi pregledavati i nove zapakirane stvari? mislim da je to vremenski nemoguce i neisplativo pogotovo jer nitko ne bi htio otvarane stvari npr ako se radi o poklonima a puno ljudi to uzima izvana. znam ljude sa svih strana svijeta i svi narucuju kojesta od kozmetike jer je puno puta isplatljivije nego u ducanima tak da, ne znam u kojim zemljama se propisi egzaktno provode i tko uopce preko doticnih tvrtki onda narucuje
kad ducani rade velike narudzbe oni moraju sve imati zapakirano, postoji onda razlika da robu za privatne male kupce treba pregledati a za pravne osobe ne?
btw ovo sve pitam vise retoricki, ne ocekujem sad nekakav detaljan odgovor jer prvi put cujem

a tupavci se odnosilo na znanje engl i poznavanje brandova kojih nema kod nas jer sam se sama na svoje oci i usi uvjerila tamo kod njih u kojesta
cast iznimkama, znam da postoji koja ok i sposobna osoba pa ju pozalim svaki put kad vidim s kim i u kakvom okruzenju radi

Zadnje uređivanje chiasm : 02.04.2012. at 21:17.
chiasm is offline  
Old 02.04.2012., 22:29   #2504
Quote:
chiasm kaže: Pogledaj post
dakle trebalo bi pregledavati i nove zapakirane stvari? mislim da je to vremenski nemoguce i neisplativo pogotovo jer nitko ne bi htio otvarane stvari npr ako se radi o poklonima a puno ljudi to uzima izvana. znam ljude sa svih strana svijeta i svi narucuju kojesta od kozmetike jer je puno puta isplatljivije nego u ducanima tak da, ne znam u kojim zemljama se propisi egzaktno provode i tko uopce preko doticnih tvrtki onda narucuje
kad ducani rade velike narudzbe oni moraju sve imati zapakirano, postoji onda razlika da robu za privatne male kupce treba pregledati a za pravne osobe ne?
btw ovo sve pitam vise retoricki, ne ocekujem sad nekakav detaljan odgovor jer prvi put cujem

a tupavci se odnosilo na znanje engl i poznavanje brandova kojih nema kod nas jer sam se sama na svoje oci i usi uvjerila tamo kod njih u kojesta
cast iznimkama, znam da postoji koja ok i sposobna osoba pa ju pozalim svaki put kad vidim s kim i u kakvom okruzenju radi
A cuj po zakonu sva kozmetika ide na sanitarni pregled ijako mislim da nece otvarat pregled nego one spike: datum, opisani sastojci itd tak da mogu drapnut cifru AL na nasu i moju srecu toga se ne drze bas jer i ja narucujem bar 60-70% iz vana. A pravne osobe ionako prakticki ni nemaju jer taj uvoz ide preko spedicije pa ide il na Jankomir, zitnjak il zapadni kolodvor ovisno o transportu.

Ja sam htjela neku kozmetiku uvest preko DHLa pa mi je frendica koja tamo radi rekla da to ni u ludilu ne napravim jer ako nje nece bit u smjeni naplacat cu se troskova a tad sam u gubitku. Zato blago si nama dok nasi postanski carinici ovako rade

BTW: u zadnjih cca 2 mjeseca stiglo mi je 10ak paketa, svi do jednog otvarani pa cak i oni zamotani kao poklon al ni jedan carinjen pa cak ni onaj od 40£
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Old 02.04.2012., 23:11   #2505
Quote:
Kozmična kaže: Pogledaj post

Eve* kako ne vidiš foliju?ja ju vidim
Ne vidim ((
Mislim da ću igrat na sigurno, sa proizvodima koji su već u tvornici zapakirani u blistere:

, za ovu foliju nikad ne znaš kad je stavljena

Zna li netko možda još neku šminku koja je tako tvornički zapakirana, osim cover girl?
__________________
“In general, remember that is we who torment, we who make difficulties for ourselves."
Eve* is offline  
Old 03.04.2012., 01:24   #2506
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
A cuj po zakonu sva kozmetika ide na sanitarni pregled ijako mislim da nece otvarat pregled nego one spike: datum, opisani sastojci itd tak da mogu drapnut cifru AL na nasu i moju srecu toga se ne drze bas jer i ja narucujem bar 60-70% iz vana. A pravne osobe ionako prakticki ni nemaju jer taj uvoz ide preko spedicije pa ide il na Jankomir, zitnjak il zapadni kolodvor ovisno o transportu.

Ja sam htjela neku kozmetiku uvest preko DHLa pa mi je frendica koja tamo radi rekla da to ni u ludilu ne napravim jer ako nje nece bit u smjeni naplacat cu se troskova a tad sam u gubitku. Zato blago si nama dok nasi postanski carinici ovako rade
Nema takvog zakona, budi sigurna u to.
Pogotovo ne onog koji se tiče fizičkih osoba.
Za pravne osobe postoji sanitarni pregled kod uvoza robe, ali opet to nije uređeno zakonom, već Naputkom. Konretno Naputkom za provedbu postupka carinjenja robe koji se ne primjenjuje za fizičke osobe. Kod uvoza se uzima uzorak robe da bi se utvrdilo je li deklaracija proizvoda točna. To se ne mora raditi uvijek.
Kad fizička osoba naruči lak za nokte recimo boli njih kuki koji je sastav, dok ne prelazi 160 kn.

Dostava kurirskom službom je sasvim nešto drugo, ne trpaj to u isti koš. Naplatili bi ti vjerojatno ležarinu i troškove carinjenja. Ukoliko uvoziš preko firme i pregled robe. Ali to nema veze s DHLom. Već s činjenicom da uvoziš kao pravna osoba.
5rich is offline  
Old 03.04.2012., 04:40   #2507
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
A cuj po zakonu sva kozmetika ide na sanitarni pregled ijako mislim da nece otvarat pregled nego one spike: datum, opisani sastojci itd tak da mogu drapnut cifru AL na nasu i moju srecu toga se ne drze bas jer i ja narucujem bar 60-70% iz vana. A pravne osobe ionako prakticki ni nemaju jer taj uvoz ide preko spedicije pa ide il na Jankomir, zitnjak il zapadni kolodvor ovisno o transportu.

Ja sam htjela neku kozmetiku uvest preko DHLa pa mi je frendica koja tamo radi rekla da to ni u ludilu ne napravim jer ako nje nece bit u smjeni naplacat cu se troskova a tad sam u gubitku. Zato blago si nama dok nasi postanski carinici ovako rade

BTW: u zadnjih cca 2 mjeseca stiglo mi je 10ak paketa, svi do jednog otvarani pa cak i oni zamotani kao poklon al ni jedan carinjen pa cak ni onaj od 40£
jest da sam diplomirala pred par g i da nisam vise u RH ali niti ja se tog zakona ne sjecam, dobro da se 5rich ubacila jer je ona u toku a ja ne niti cu vise ikad biti
ti si isto zavrsila pravni fakultet? lijepo je da nas je vise takvih tu da se mozemo medjusobno nadopunjivati

koliko se od prije iz necijeg iskustva sjecam, DHL i slicni nadoplacuju troskove nama obicnim ljudima za privatne svrhe zato jer je sam servis skup, sigurniji i brzi a ne radi pregleda svakog artikla, ne mogu zamisliti naprosto da bi po jedan naruceni artikl neke vrste dakle ocito u privatne svrhe isli vaditi iz ambalaze i davati na skupu kemijsku analizu il whatever

Zadnje uređivanje chiasm : 03.04.2012. at 04:49.
chiasm is offline  
Old 03.04.2012., 08:15   #2508
Quote:
Eve* kaže: Pogledaj post
Ne vidim ((
Mislim da ću igrat na sigurno, sa proizvodima koji su već u tvornici zapakirani u blistere:

, za ovu foliju nikad ne znaš kad je stavljena

Zna li netko možda još neku šminku koja je tako tvornički zapakirana, osim cover girl?
loreal,maybelline,revlon,rimmel itd

ali pogledaj na američkom ebayu
Kozmična is offline  
Old 03.04.2012., 10:09   #2509
Od brandova dostupnih kod nas, mislim da su tvornički zapakirani Sephorina robna marka (njihovu foliju JEDVA skinem koliko je čvrsta), Misslyn, Revlon (?). Sigurno ima još brandova, ali ne znam sad napamet.
__________________
x
Elektra is offline  
Old 03.04.2012., 11:29   #2510
cure jel naručivao tko s beautybaya?
__________________
save money for opi :)
mala_zg23 is offline  
Old 03.04.2012., 12:32   #2511
već dugo nisam naručivala sa fragrance directa, a neki dan sam kupila neke stvarčice za kosu i posve sam zaboravila koliko im treba da stignu i dali javljaju na mail da su shippali stvarčice ili ne?
extreme is offline  
Old 03.04.2012., 13:37   #2512
Quote:
Elektra kaže: Pogledaj post
Od brandova dostupnih kod nas, mislim da su tvornički zapakirani Sephorina robna marka (njihovu foliju JEDVA skinem koliko je čvrsta), Misslyn, Revlon (?). Sigurno ima još brandova, ali ne znam sad napamet.
ovo za Sephoru totalna istina, a i maskare su im jako dobre
baš ste me dobro sjetile, mogla bih uzeti jednu iza praznika sad
Revlon maskare su navodno isto jako dobre - pogotovo ona u zelenom pakiranju, cure na forumu su ju hvalile dosta.
Acid_2 is offline  
Old 03.04.2012., 14:46   #2513
toni1508, ne treba ti kreditna kartica. Preko interneta možeš kupovat i debitnim ili prepaid karticama (bez problema je dobiješ za 25 kn i možeš se bacit na kupovinu ) Ali obavezno prouči malo teme o eBayu i PayPalu https://www.forum.hr/forumdisplay.php?f=297
summerwind is offline  
Old 03.04.2012., 14:59   #2514
Quote:
chiasm kaže: Pogledaj post
jest da sam diplomirala pred par g i da nisam vise u RH ali niti ja se tog zakona ne sjecam, dobro da se 5rich ubacila jer je ona u toku a ja ne niti cu vise ikad biti
ti si isto zavrsila pravni fakultet? lijepo je da nas je vise takvih tu da se mozemo medjusobno nadopunjivati

koliko se od prije iz necijeg iskustva sjecam, DHL i slicni nadoplacuju troskove nama obicnim ljudima za privatne svrhe zato jer je sam servis skup, sigurniji i brzi a ne radi pregleda svakog artikla, ne mogu zamisliti naprosto da bi po jedan naruceni artikl neke vrste dakle ocito u privatne svrhe isli vaditi iz ambalaze i davati na skupu kemijsku analizu il whatever
ne idu na kemijsku analizu nego sanitarni pregled a to nije isto ali ustvari dodje zaduzeni sanitarac, pogleda dal je roba u redu, rok trajanja, da nema zabranjenih sastojaka, da nije otvarano nesto pa dodavano itd i to se naplacuje oko 300 kn.
Ok krivo sam se izrazila naputak je nije zakon al te dodje na isto samo so se postanski carinici time neopterecuju (oni naganjaju one siromake koji dilaju USB-ove i sitnu elektroniku i kaznjavaju bezveze - Mislim ja sam i lijek narucila postom pa menitko nije pitao al da je netko tamo radio svoj posao nadrapala bi kol kuda i dobila jos k tome kaznu

Sto se tice lezarine - nju sam platila prije par godina upravo u nasoj postanskoj carini
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Old 03.04.2012., 16:27   #2515
Quote:
Acid_2 kaže: Pogledaj post
ovo za Sephoru totalna istina, a i maskare su im jako dobre
baš ste me dobro sjetile, mogla bih uzeti jednu iza praznika sad
Revlon maskare su navodno isto jako dobre - pogotovo ona u zelenom pakiranju, cure na forumu su ju hvalile dosta.
Koja Sephorina maskara je dobra za razdvajanje trepavica i da se ne trusi ni ne preslikava, a da se lako skida?
I da potraje par mjeseci
__________________
“In general, remember that is we who torment, we who make difficulties for ourselves."
Eve* is offline  
Old 03.04.2012., 16:35   #2516
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
ne idu na kemijsku analizu nego sanitarni pregled a to nije isto ali ustvari dodje zaduzeni sanitarac, pogleda dal je roba u redu, rok trajanja, da nema zabranjenih sastojaka, da nije otvarano nesto pa dodavano itd i to se naplacuje oko 300 kn.
Ok krivo sam se izrazila naputak je nije zakon al te dodje na isto samo so se postanski carinici time neopterecuju (oni naganjaju one siromake koji dilaju USB-ove i sitnu elektroniku i kaznjavaju bezveze - Mislim ja sam i lijek narucila postom pa menitko nije pitao al da je netko tamo radio svoj posao nadrapala bi kol kuda i dobila jos k tome kaznu

Sto se tice lezarine - nju sam platila prije par godina upravo u nasoj postanskoj carini
Da se ponovim. Drugačiji je postupak carinjenja u poštanskom prometu za fizičke i za pravne osobe. Fizička osoba, ukoliko ne uvozi prema JCDu, po nijednom propisu pozitivnog prava (da se ne ograničim na naputke i zakone) nije dužna platiti IKAKAV sanitarni pregled u Republici Hrvatskoj.

JCD ili jedinstvena carinska deklaracija je uvoz fizičke osobe putem DHLa ili bilokoje druge kurirske službe ( i tu spadaju oni troškovi koje je tebi tvoja prijateljica spomenula), a čak ni u tim troškovima ne postoji sanitarni pregled, ili kad fizička osoba uvozi robu nekomercijalne naravi u iznosu većem od 5000 kn. Iznimno, ukoliko carinik ima utemeljne sumnje da osoba robu naručenu za osobne potrebe planira preprodavati, može pokrenuti postupak JCDa.

Carinski dug, popularno nazvan carina, koji se obično kreće u vrijednosti od 40% ukupne vrijednosti robe, koji fizička osoba plaća ukoliko je pošiljka vrijednija od 160 kn uključujući i troškove dostave, uključuje :
* carinu
* poseban porez u slučaju ako se radi o robi koja podliježe tom porezu (trošarina)
* pdv

Troškovi koji još mogu nastati ukoliko se dostavlja kurirskom službom su: troškovi poštanskog posredovanja, manipulacija s robom, izdavanja deklaracije i drugi troškovi koje pravna osoba koja vrši prijevoz robe propisuje.

Ukoliko carinski službenik posumnja u podrijetlo robe ili netočnost deklaracije, tada je moguće da se pokrene daljnji postupak utvrđivanja sastava i podrijetla robe. To nikako nije obvezni i normalni trošak. Nedavno je na temi o noktima bilo govora o nekom bijelom prahu koji lakove pretvara u holo lakove. Takav prah bi se mogao smatrati dobrim kandidatom sa pokretanje postupka utvrđivanja sastava. Ali, kod ostale kozmetike to nije nužno i to se ne radi uvijek, već u iznimnim situacijama.

Redoviti postupak carinjenja kod uvoza robe nekomercijalne naravi za fizičke osobe podrazumijeva otvaranje pošiljke i pregled računa, ukoliko je potrebno, provjera vrijednosti pošiljke.

Da pišem i postupak carinjenja za pravne osobe ili je sad jasno?

Ne miješaj lijekove i kozmetiku jer je zabranjeno fizičkim osobama naručivati lijekove koji nisu suplementi prehrani. Kozmetiku nije zabranjeno naručivati.


Ovo pišem čisto da netko ne bi pomislio da fakat mora plaćati sanitarni pregled jer je naručio maskaru s ebaya. Ništ osobnog.
5rich is offline  
Old 03.04.2012., 18:46   #2517
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
ne idu na kemijsku analizu nego sanitarni pregled a to nije isto ali ustvari dodje zaduzeni sanitarac, pogleda dal je roba u redu, rok trajanja, da nema zabranjenih sastojaka, da nije otvarano nesto pa dodavano itd i to se naplacuje oko 300 kn.
ajde ako bi mogla i ako nije problem, citiraj na brzinu koji propis da potvrdis te navode konkretno pa da svi tocno znamo na cemu smo s tim pregledavanjem buduci da ti jedina to spominjes, ako si pravnik ili ista srodno i radis u struci (cini se da zelis ostaviti takav dojam ) sigurno ti je to cas posla
chiasm is offline  
Old 03.04.2012., 19:38   #2518
Quote:
Kozmična kaže: Pogledaj post
toni1508
na ebayu je nemoguće kupovat bez kreditne kartice,plaćanje prilikom dostave je moguće samo unutar rh.
Moguće je kupovati bez kreditne...Dovoljna je devizna...
zaskia is offline  
Old 03.04.2012., 21:20   #2519
Je li tko naručivao s ove stranice kozmetiku? http://www.lookfantastic.com/home.dept Vidim da im je free shipping worldwide

addenda20 is offline  
Old 03.04.2012., 22:08   #2520
Quote:
Eve* kaže: Pogledaj post
Koja Sephorina maskara je dobra za razdvajanje trepavica i da se ne trusi ni ne preslikava, a da se lako skida?
I da potraje par mjeseci
ova i Triple Action Mascara, al nema je na njihovom sajtu. mislim da crne i dalje ima u dućanu, znam da su plavu 100% izbacivali, zato sam ju čopila na sniženju

@addenda20: pola foruma naručuje sa tog sajta, jedan od najboljih za kozmetiku, ne drže fejkove, ugl provjereno

btw, na ostale: ja kupujem samo prek devizne u PBZ-u, i na ebayu i ostalim sajtovima, ide ko podmazano oduvijek
Acid_2 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:05.