Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.06.2016., 09:34   #1001
Na film da nista ne dodajem?
Samo da ostavim npr.

film

A za titl

film.srt ?
Liky1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2016., 09:48   #1002
Nemaš kaj dodavat ekstenzije tipa .avi, .mkv, .srt
Svaki fajl ionak već ima svoju ekstenziju koju ti vjerojatno ne vidiš (ako nisi uključio tu opciju u windozima)
Dakle film se treba zvat: film
titl se treba zvat: film

Nikakva prtljanja po ekstenzijama
Jer kad kreneš prtljat onda naziv filma i titla nije isti...
Pošto ti se sad eto zovu (boldano je naziv, ono kaj nije boldano je ekstenzija...):

film.mkv.avi
film.srt.srt
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2016., 09:51   #1003
Ne dodaješ ništa ni filmu ni titlu, ne znam odakle ti uopće ta ideja

Ono što je bitno je da su nazivi video filea i titla isti, dakle ako se video file zove Najbolji Film, onda se i titl mora zvati Najbolji Film i to je to.

Ti si dodavanjem tog mkv i srt izmijenila nazive filea. TV ili komp sam prepoznaje o kojem tipu filea je riječ, ekstenzije fileova prema kojima ih komp ili TV kategorizira poput .mkv i .srt su u Windowsima po defaultu skrivene upravo zato da ne bune korisnike koji ne razumiju što to znači. Dodavanjem .mkv i .srt si dobila 2 filea različitog naziva pa ti se video file više ne zove Najbolji Film nego Najbolji film.mkv(.mkv), a titl Najbolji Film.srt(.srt) i naravno da ih player više ne povezuje. (u zagradi je ekstenzija filea koja je po defaultu skrivena).

Dakle nikakva dodavanja ničega, samo isti naziv je bitan.

btw. Tebi taj film kojeg hoćeš gledati čak ni nije u .mkv containeru nego u .avi formatu i vjerojatno je riječ o nekom lošem DVD ripu, potraži full HD verziju filma rađe...
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2016., 10:44   #1004
Wink

Quote:
Gilach kaže: Pogledaj post
Ne dodaješ ništa ni filmu ni titlu, ne znam odakle ti uopće ta ideja
Da znam kako treba vjerovatno ne bih pisala ovdje vec sama uradila, da i ostali nisu zbunjeni ne bi tema imala toliko stranica, pa ne vidim mjesta za neko cudjenje.

Pokusala sam sad sa jednim filmom, i dalje nece.

The Fencer 2015 ESTONIAN 1080p BluRay x264 DTS-JYK

Samo sam tako ostavila i na prevodu i na filmu, samo sto je jos ovdje slucaj sto pise da je audio nepodrzan. Znaci, nema zvuka.

Posteno me ovo nervira.
Liky1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2016., 11:08   #1005
Prvo na kompjuteru uključi da ti pokazuje ekstenzije:

Control Panel > File Explorer Options > makni kvačicu sa Hide extensions for known file types

sad kad vidiš ekstenzije, onda ih možeš mjenjati. Tvoj film je očigledno u .avi formatu i ne možeš mu promjeniti ime u mkv samo tako
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2016., 11:29   #1006
Question

Ne vidim to File Explorer Options

Edit: Gugl mi je pomogao oko ekstenzija.

Sad hoce, sve je okej. Hvala svima koji su pomogli.

Zadnje uređivanje Liky1 : 04.06.2016. at 12:14.
Liky1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2016., 12:01   #1007
Ako ti ne podržava audio, najlakše ti je naći drugu verziju. Također, nemaš potrebe nabavljati 1080p jer ti TV podržava samo HD ready, odnosno 720p

A što se tiče titlova, pokušaj dati i filmu i titlovima kraće ime, pa vidi hoće li ih onda učitati. Film nazovi Fencer.mkv (ako je mkv?), a titlove isto samo Fencer.srt
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2016., 13:36   #1008
Quote:
Liky1 kaže: Pogledaj post
Da znam kako treba vjerovatno ne bih pisala ovdje vec sama uradila, da i ostali nisu zbunjeni ne bi tema imala toliko stranica, pa ne vidim mjesta za neko cudjenje.

Pokusala sam sad sa jednim filmom, i dalje nece.

The Fencer 2015 ESTONIAN 1080p BluRay x264 DTS-JYK

Samo sam tako ostavila i na prevodu i na filmu, samo sto je jos ovdje slucaj sto pise da je audio nepodrzan. Znaci, nema zvuka.

Posteno me ovo nervira.
Quote:
Tiki kaže: Pogledaj post
Ako ti ne podržava audio, najlakše ti je naći drugu verziju. Također, nemaš potrebe nabavljati 1080p jer ti TV podržava samo HD ready, odnosno 720p

A što se tiče titlova, pokušaj dati i filmu i titlovima kraće ime, pa vidi hoće li ih onda učitati. Film nazovi Fencer.mkv (ako je mkv?), a titlove isto samo Fencer.srt
Navedeni film ima ekstenziju .mkv, problem je sto TV ne prepoznaje audio DTS i u tome je problem, kao sto ti je napisao Tiki skini drugu verziju filma.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2016., 11:32   #1009
U prethodnom postu napisah da sam rijesila problem sa titlovima. Hvala.
Liky1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 08:43   #1010
Imam jedan problem pa bih molio ako mi netko može pomoći.Naime prije mjesec dana kupio sam smart tv samsung i on šljaka super.Jedino što me muči kako neznam nikako na browseru isključiti skočne prozore,pa kad želim gledati online film imam velikih borbi sa skočnim prozorima i reklamama.U tv-u je samsungov tv web-preglednik verzija 1.0.0.1208(tizien browser).
__________________
Jednostavno je samo joj priđeš razgovaraj malo s njom i reci joj što osječaš.To pali 100% kome god sam rekao iz razreda kod svih pali.
simeonas is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 10:19   #1011
Quote:
simeonas kaže: Pogledaj post
prije mjesec dana kupio sam smart tv samsung i on šljaka super.
Vrlo brzo ćeš shvatiti zašto je taj smart marketinška kurva. Jesi li zadovoljan sa veličinom titla?
__________________
Ja mislim da je barem tako...
Davero is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 10:48   #1012
Kod Samsung TV-a mozes u meniu odrediti velicinu titlova.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 21:28   #1013
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Kod Samsung TV-a mozes u meniu odrediti velicinu titlova.
Ima, dakako. Ali, ipak na ekranu od 1.20 m kojeg gledam s pristojne udaljenosti , titlove koji su povećani na maksimum čitam otežano. Tako da uz svu tu pamet televizora radije prikopčam laptop i uživam u punom obimu.
__________________
Ja mislim da je barem tako...
Davero is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 07:55   #1014
Na Samsungu UE46H7000 i UE32J5572 nemam nikakvih problema sa citanjem titlova sa pristojne udaljenosti, ne kuzim kaj te muci.
A multimediju sa PC-a pustam na TV-u preko DLNA na jednom TV-u zicno a drugom bezicno i titlovi su takodjer normalno gledljivi sa pristojne udaljenosti.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 09:00   #1015
@cilim:Titlovi preko usb-a i dlna bi morali biti isti osim ako ne transkodiras na serveru...

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 6030X using Tapatalk
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 19:11   #1016
Quote:
Davero kaže: Pogledaj post
Vrlo brzo ćeš shvatiti zašto je taj smart marketinška kurva. Jesi li zadovoljan sa veličinom titla?
Da,zadovoljan sam jer si u meniju mogu povećati ili smanjiti velićinu titla.To je ok.Ali mene muči kao što sam naveo-skočni prozori.Neznam da li bih morao instalirati drugi browser jer na tom nemam opciju blokade skočnih prozora.Plz. help!
__________________
Jednostavno je samo joj priđeš razgovaraj malo s njom i reci joj što osječaš.To pali 100% kome god sam rekao iz razreda kod svih pali.
simeonas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2016., 00:04   #1017
Gledaj filmove sa nekog normalnog izvora, najbolje blu ray ripove, ti sa filmovite i slično su ionako u nikakvoj kvaliteti.
Što se pop out reklama tiče, ne znam imaju li browseri za smart TV ekstenzije, ako imaju, potraži adblock ili ublock.
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2016., 10:09   #1018
Quote:
Gilach kaže: Pogledaj post
Gledaj filmove sa nekog normalnog izvora, najbolje blu ray ripove, ti sa filmovite i slično su ionako u nikakvoj kvaliteti.
Što se pop out reklama tiče, ne znam imaju li browseri za smart TV ekstenzije, ako imaju, potraži adblock ili ublock.
Vraga imaju, štoviše, neki proizvođači prikriveno prikupljaju informacije koje stranice se gledaju, što se klikće itd...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2016., 14:18   #1019
Problem sa USB na LCD-u

Pozz. Imam jedan problem. Kada pokrenem film u VLC playeru sve uredno radi i čita titlove međutim kada film pokrenem na LCD-u film radi ali ne čita mi č, ć, ž, š, đ. Može li mi netko pomoći oko toga. TV je SHARP LC 43 CFE 6352E.
plecko-74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2016., 14:33   #1020
Moras uci u opcije TV-a i pod titlovima namjestiti encoding central europa (procitaj u uputama TV-a).
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:19.