Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2009., 14:25   #421
Bol u trbuhu, tamni urin

ok..od prije dan-dva imam neku tupu bol u djelu trbuha desno dole ispod desnih rebara, znaci negdje u predjelu bubrega valjda...osim te boli, jucer navecer i danas ujutro sam mokrio dosta tamno, smeđe pa cak mozda i krvavo, al stvarno nisam siguran dal je bilo bas crveno, al tamno je dost jer inace to ni nebi zamjetio...
e sad, bio sam kod doktorice koja me prepipala po trbuhu i okolo i nista me to nije bolilo pa mi je rekla da sutra ujutro odem vadit krv i urin pa da dodem s nalazima poslje podne...
sumnjamo na posljedice nekog udarca u tom predjelu trbuha, no ja se ne sjecam niti jednog jaceg udarca kojeg bi sigurno zapamtio, vec sam u zadnjih par dana par puta pao s bikea (trikovi i to) i moguce stvarno da sam se volanom ozljedio, no nijednom se nisam bas previjao od bolova, vec bi samo nastavio vozit..

vas sad samo pitam sto bi sve moglo imati takve simptome, hvala..
mob_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 15:02   #422
Kad napraviš analize krvi i urina bit ćeš pametniji. Po potrebi i ultrazvuk bubrega, moguće je da imaš pijesak ili kamenčić.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 15:04   #423
Quote:
mob_1 kaže: Pogledaj post
ok..od prije dan-dva imam neku tupu bol u djelu trbuha desno dole ispod desnih rebara, znaci negdje u predjelu bubrega valjda...osim te boli, jucer navecer i danas ujutro sam mokrio dosta tamno, smeđe pa cak mozda i krvavo, al stvarno nisam siguran dal je bilo bas crveno, al tamno je dost jer inace to ni nebi zamjetio...
e sad, bio sam kod doktorice koja me prepipala po trbuhu i okolo i nista me to nije bolilo pa mi je rekla da sutra ujutro odem vadit krv i urin pa da dodem s nalazima poslje podne...
sumnjamo na posljedice nekog udarca u tom predjelu trbuha, no ja se ne sjecam niti jednog jaceg udarca kojeg bi sigurno zapamtio, vec sam u zadnjih par dana par puta pao s bikea (trikovi i to) i moguce stvarno da sam se volanom ozljedio, no nijednom se nisam bas previjao od bolova, vec bi samo nastavio vozit..

vas sad samo pitam sto bi sve moglo imati takve simptome, hvala..
Može biti posljedica oštećenja pri padu a može jednostvano biti bakterijska upala gornjih urinarnih organa ( bubrega). Ukoliko se radi o mehaničkom oštećenju nema čekanja 24 sata, morao bi na hitni trakt da te urolog ultrazvučno pregleda radi mogućeg unutarnjeg krvarenja. To je ozbiljna stvar. ukoliko stanje nije posljedica pada već bakterijske infekcije također je potrebno promptno reagirati s obzirom da izrazito tamni urin koji aludira na prisutnost krvi znači jaku upalu urinarnog trakta. Na tvom mjestu, spremila bih se i otišla na hitnu, tamo će ti odmah izvaditi krv, ispitati urin i pozvati urologa pa ćeš već danas znati o čemu se radi i dobiti odgovarajuću terapiju. Ne želim te plašiti, ali najbolje je da odmah reagiraš, 24 sata su puno za tkvu stvar - govorim iz osobnog iskustva.
dan-zena is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 18:28   #424
imaš temu krv u mokrači,pa možda da se tamo prebaciš,ima više iskustva
ANILA is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 16:09   #425
Mislim da se radi o problemima oko žuči.
__________________
Ovo je stvarno glup način za potrošit vrime, ali što se mora mora se
bo dernek is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 19:16   #426
evo dobio sam nalaze i pise da je sa krvi sve u najboljem redu, al u urinu imam previse eritrocita, no nisu prisutne niti bakterije niti kamenac i slicno...
doktorica mi je za sad savjetovala da samo pijem puno tekucine i izbjegavam prevelke napore jer postoji mogucnost prisustva nekakvog virusa koj napada misice na tom podrucju, a koj ce proc sam od sebe unutar 10ak dana pa mi je rekla da se svakako javim ako mi se stanje ne popravi ili ak se, ne daj boze, pogorsa....inace, i dalje nemam nikakvu temperaturu i normalno se osjecam, a i urin mi je bistriji......vidjet cemo..
(sto se tice zuci, i u vezi tog mi je nesto spomenuto, no fakat se sad nemrem sjetit kaj , jel mi mozes ti bo dernek rec nesto vise o tom?)
mob_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 20:06   #427
Quote:
mob_1 kaže: Pogledaj post
evo dobio sam nalaze i pise da je sa krvi sve u najboljem redu, al u urinu imam previse eritrocita, no nisu prisutne niti bakterije niti kamenac i slicno...
doktorica mi je za sad savjetovala da samo pijem puno tekucine i izbjegavam prevelke napore jer postoji mogucnost prisustva nekakvog virusa koj napada misice na tom podrucju, a koj ce proc sam od sebe unutar 10ak dana pa mi je rekla da se svakako javim ako mi se stanje ne popravi ili ak se, ne daj boze, pogorsa....inace, i dalje nemam nikakvu temperaturu i normalno se osjecam, a i urin mi je bistriji......vidjet cemo..
(sto se tice zuci, i u vezi tog mi je nesto spomenuto, no fakat se sad nemrem sjetit kaj , jel mi mozes ti bo dernek rec nesto vise o tom?)
Kakve vam je boje stolica? Boli li vas (to bolno mjesto ispod rebara) više pri udahu? Ukoliko je svijetla, onda su ove vaše tegobe karakteristični simptomi za opstrukcijski ikterus (začepljenje žučnog kanala).

Ako je stolica normalne boje, a urin jako taman, može biti riječ i o hepatocelularnom ikterusu, on nastaje zbog oštećenja jetre ili virusne ili bakterijske upale jetre.
dr_dinamo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 21:21   #428
Quote:
dr_dinamo kaže: Pogledaj post
Kakve vam je boje stolica? Boli li vas (to bolno mjesto ispod rebara) više pri udahu? Ukoliko je svijetla, onda su ove vaše tegobe karakteristični simptomi za opstrukcijski ikterus (začepljenje žučnog kanala).

Ako je stolica normalne boje, a urin jako taman, može biti riječ i o hepatocelularnom ikterusu, on nastaje zbog oštećenja jetre ili virusne ili bakterijske upale jetre.
stolica je normalna i ne boli me pri udahu ispod rebara vec tamo di sam vec opisao (valjda zbog istezanja misica)....nalazi kazu da je jetra uredu....
dakle da odem provjerit zucni kanal i to???
mob_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 21:41   #429
Quote:
mob_1 kaže: Pogledaj post
stolica je normalna i ne boli me pri udahu ispod rebara vec tamo di sam vec opisao (valjda zbog istezanja misica)....nalazi kazu da je jetra uredu....
dakle da odem provjerit zucni kanal i to???
Opišite mi točno kakva je bol po karakteru (oštra, tupa, žareća...), gdje se bol širi, te kad se javlja, koliko traje i kad prestaje.

Jeste li primijetili žutilo kože? Je li vam netko rekao da vam je lice i/ili tijelo promijenilo boju? Odite u kupaonicu do ogledala, raširite vjeđe očiju i pogledajte jesu li vam bjeloočnice žute (ako jesu, to će se najbolje vidjeti na rubovima očiju).
dr_dinamo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 21:47   #430
evo sve do danas (od prije 2-3 dana) osjeco sam stalno tupu bol u tom malo sirem podrucju desno (moje desno) i malo iznad pupka...danas mi se nekako cini da je centar boli nekako odredeniji, kao da bas mogu tocno prstom pokazati di me boli, a to je oko 5 cm iznad i 2 cm desno od pupka, al bol je jos uvjek tupa, no ponekad znam osjetit da me presjekne (al slabo stvarno) i naravno ponekad kad udahnem duboko (evo sad sam par put duboko udahnuo pa nista nisam osjetio)...
bilokakvih promjena boje koze ili bjeloocnice nemam..
mob_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 21:55   #431
Quote:
mob_1 kaže: Pogledaj post
evo sve do danas (od prije 2-3 dana) osjeco sam stalno tupu bol u tom malo sirem podrucju desno (moje desno) i malo iznad pupka...danas mi se nekako cini da je centar boli nekako odredeniji, kao da bas mogu tocno prstom pokazati di me boli, a to je oko 5 cm iznad i 2 cm desno od pupka, al bol je jos uvjek tupa, no ponekad znam osjetit da me presjekne (al slabo stvarno) i naravno ponekad kad udahnem duboko (evo sad sam par put duboko udahnuo pa nista nisam osjetio)...
bilokakvih promjena boje koze ili bjeloocnice nemam..
Zaboravio sam bas pitati, jeste li nedavno uzimali neke lijekove? Ili alkohol? Jeste li nedavno bili na nekoj jako teškoj i glomaznoj večeri?
Ova bol koju ste naveli je karakterisičan opis boli na koji se žale pacijenti koji boluju od bolesti jetre i/ili žučnog mjehura, to sigurno nije zbog upaljenog mišića. Međutim, nema žutila bjeloočnica i kože, a to je karakteritičan znak kod tih bolesti.
dr_dinamo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 12:50   #432
Bolovi ispod rebara i konstantni umor

UPOMOĆ JA VIŠE NE MOGU NORMALNO DA FUNKCIONIRAM.
UKOLIKO JE NETKO IMAO SLIČNE SIMPTOME MOLIM VAS ZA POMOĆ!!!!!!!

SIMPTOMI SU SLJEDEĆI:
*UČESTALA BOL ISPOD DESNOG I LIJEVOG REBRA (PONEKAD OSJETIM PODRHTAVANJE ISPOD REBARA I U MIŠIĆIMA)
*TEŠKO DISANJE I KRATAK DAH, BOL U PRSIMA - POVREMENA
*STALNI UMOR I POSPANOST
*STALNO CRVENILO U OČIMA I POVEĆANA OSJETLJIVOST NA SVJETLOST
*TAMNI I UTISNUTI PODOČNJACI
*NAPETOST U STOPALIMA I KONSTANTAN UMOR U NOGAMA
*MUČNINA NAKON GOTOVO SVAKOG JELA I NADUTOST
*HLADNE RUKE I NOGE
*TVRDA STOLICA

RADIO SAM BEZBROJ NALAZA KAO ŠTO SU: JETRENE PROBE, MARKERE NA HEPATITIS, SIFILIS, HIV I TO VIŠE PUTA
U RAZLIČITIM VREMENSKIM INTERVALIMA. SNIMAO SAM ŽELUDAC (GASTRO-DUODENA). ANALIZA KRVI, MOKRAĆE, STOLICE, ULTRAZVUK, ERGOMETRIJU, EKG, ANALIZU HORMONA ŠTITNJAČE I SVE MI JE U REDU. ALI MENE I DALJE BOLI NA ISTIM MJESTIMA A UMOR POSTAJE NEPODNOŠLJIV. IMAM 24 GODINE A OSJEÆAM SE KAO DA IMAM 64 UPOMOOOOOOOOOĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆ !!!!!!!!!!!!!
KarlMarx is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 02.04.2009., 15:35   #433
jesi provjeravao gušteraću i žuć?
__________________
!?
tindlbel is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 15:41   #434
Quote:
KarlMarx kaže: Pogledaj post
UPOMOĆ JA VIŠE NE MOGU NORMALNO DA FUNKCIONIRAM.
UKOLIKO JE NETKO IMAO SLIČNE SIMPTOME MOLIM VAS ZA POMOĆ!!!!!!!

SIMPTOMI SU SLJEDEĆI:
*UČESTALA BOL ISPOD DESNOG I LIJEVOG REBRA (PONEKAD OSJETIM PODRHTAVANJE ISPOD REBARA I U MIŠIĆIMA)
*TEŠKO DISANJE I KRATAK DAH, BOL U PRSIMA - POVREMENA
*STALNI UMOR I POSPANOST
*STALNO CRVENILO U OČIMA I POVEĆANA OSJETLJIVOST NA SVJETLOST
*TAMNI I UTISNUTI PODOČNJACI
*NAPETOST U STOPALIMA I KONSTANTAN UMOR U NOGAMA
*MUČNINA NAKON GOTOVO SVAKOG JELA I NADUTOST
*HLADNE RUKE I NOGE
*TVRDA STOLICA

RADIO SAM BEZBROJ NALAZA KAO ŠTO SU: JETRENE PROBE, MARKERE NA HEPATITIS, SIFILIS, HIV I TO VIŠE PUTA
U RAZLIČITIM VREMENSKIM INTERVALIMA. SNIMAO SAM ŽELUDAC (GASTRO-DUODENA). ANALIZA KRVI, MOKRAĆE, STOLICE, ULTRAZVUK, ERGOMETRIJU, EKG, ANALIZU HORMONA ŠTITNJAČE I SVE MI JE U REDU. ALI MENE I DALJE BOLI NA ISTIM MJESTIMA A UMOR POSTAJE NEPODNOŠLJIV. IMAM 24 GODINE A OSJEÆAM SE KAO DA IMAM 64 UPOMOOOOOOOOOĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆ !!!!!!!!!!!!!
odi napraviti imunološke nalaze po simptomima pretpostavljam da bi mogao biti Sjogrenom sindrom- a da li imaš dovoljno suza i sline u usnoj šupljini.
budabudimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 20:18   #435
ili se radi o psihosomatici il anksioznom poremećaju sa somatizacijom... kad si sve već to odradio skoči do nekog kvalitetnog psihijatra, čisto da isključiš i tu opciju il ako je potvrdiš da znaš na čemu si i što dalje... ne brini odlazak psihijatru nije ništa prestrašno
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2009., 22:44   #436
Quote:
KarlMarx kaže: Pogledaj post
UPOMOĆ JA VIŠE NE MOGU NORMALNO DA FUNKCIONIRAM.
UKOLIKO JE NETKO IMAO SLIČNE SIMPTOME MOLIM VAS ZA POMOĆ!!!!!!!

SIMPTOMI SU SLJEDEĆI:
*UČESTALA BOL ISPOD DESNOG I LIJEVOG REBRA (PONEKAD OSJETIM PODRHTAVANJE ISPOD REBARA I U MIŠIĆIMA)
*TEŠKO DISANJE I KRATAK DAH, BOL U PRSIMA - POVREMENA
*STALNI UMOR I POSPANOST
*STALNO CRVENILO U OČIMA I POVEĆANA OSJETLJIVOST NA SVJETLOST
*TAMNI I UTISNUTI PODOČNJACI
*NAPETOST U STOPALIMA I KONSTANTAN UMOR U NOGAMA
*MUČNINA NAKON GOTOVO SVAKOG JELA I NADUTOST
*HLADNE RUKE I NOGE
*TVRDA STOLICA

RADIO SAM BEZBROJ NALAZA KAO ŠTO SU: JETRENE PROBE, MARKERE NA HEPATITIS, SIFILIS, HIV I TO VIŠE PUTA
U RAZLIČITIM VREMENSKIM INTERVALIMA. SNIMAO SAM ŽELUDAC (GASTRO-DUODENA). ANALIZA KRVI, MOKRAĆE, STOLICE, ULTRAZVUK, ERGOMETRIJU, EKG, ANALIZU HORMONA ŠTITNJAČE I SVE MI JE U REDU. ALI MENE I DALJE BOLI NA ISTIM MJESTIMA A UMOR POSTAJE NEPODNOŠLJIV. IMAM 24 GODINE A OSJEÆAM SE KAO DA IMAM 64 UPOMOOOOOOOOOĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆ !!!!!!!!!!!!!
ja bih ti isto preporucila da posjetis psihijatra
sto se tice tvojih simptoma mogu ti dati svoju osobnu dijagnozu jer i ja imam ponekad te simptome ko i ti, al obicno na proljece kad se aktiviram prodju:
bol u prsima i ispod rebara i u misicima u tom predjelu ti obicno dolazi od zeluca, kad imas losu zelucanu probavu bol se obicno siri u te predjele, to isto moze biti uzrok lose probave, tj tvrde stolice. tj pojacane zelucane kiseline, osim toga od te kiseline se ne moze bas spavati a od nespavanja i lose probave dobijes podocnjake. Umor i pospanost dobijes od nedovoljnog spavanja a nedovoljno spavanje uzrokuje slabiji imunitet. mozda se premalo kreces pa ti je losa cirkulacija sto moze isto biti uzrok neispavanosti a i lose probave. a od lose cirkulacije budu hladna stopala i ruke. zakljucak: pocni se kretati i nadji hranu koju lakse probavljas ili pocni kupovati dodatke hrani koji poboljsavaju lucenje zelucanih enzima za probavu.
al prije toga definitinvo porazgovaraj s nekim
__________________
Zakon je tu da se krši!
mirka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2009., 12:34   #437
Ja bi ipak još malo provjerila džigericu..

p.s. skužila sam da u pol topica ljude savjetujete da idu psihijatru.. nisu baš svi hipohondri, zaboga! Možda se jednostavno nešto nije dovoljno temeljito pregledalo ili su nalazi bili pogrešni i/ili nepotpuni..
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2009., 02:29   #438
mislim da imas problema sa zuchi, jer se svi tvoji simptomi podudaraju sa slucajem.
jesi isao na ovaj test http://en.wikipedia.org/wiki/HIDA_scan
pompom is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2009., 22:21   #439
bolovi u donjem dijelu trbuha

ovako, jucer me je pocelo boliti donji dio leda,,koji se siri u donji dio trbuha,i to uzasni su bolovi! sta bi to moglo biti,a pri mokrenju me pece i osjetim kao nekakvo zarenje,a trbuh mi je tvrd kao da imam kamen u trbuhu!
bjelovarcanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2009., 22:28   #440
Moze biti upala mjehura ili zdjelice. Odi sto prije kod doktora.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:58.