Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2011., 06:24   #981
Quote:
moses kaže: Pogledaj post
Rugaj se ti rugaj, ali pločice su ispale sasvim pristojno za prvi put

Mislila sam tanko u odnosu na onaj savjet od ranije da stavljamo ljepilo sloja 10mm. Fuge su boja "antracit", fala na pitanju. Lakiranje tek razmatram. Križiće smo koristili 5mm, ali kako je gornji brid pločice nešto uži od donjeg (fuga se stoga od tla prema gore širi u gornjem dijelu), vjerojatno bi sasvim pristojno izgledalo i s užim fugama. Što je tehnički ispravno, u to ne ulazim jer sam amater. Evo i slika, dok se fuge još suše.

za prvi put
ivankeramicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 06:47   #982
za amatera odlično....vidio sam majstorskih poslova koji se mogu sakriti pred ovim poslom
....jedina zamjerka što niste pratili smjer postavljanja pločica i niste ostavili fugu na spoju vertikalne i horizontalne površie(koja se silikonira) no to ni "majstori" ne rade no u globalu odlično i što je još važnije da ste vi zadovoljni djelom svojih ruku
snakehunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 11:58   #983
Quote:
moses kaže: Pogledaj post
ali pločice su ispale sasvim pristojno za prvi put

...... Križiće smo koristili 5mm, ali kako je gornji brid pločice nešto uži od donjeg (fuga se stoga od tla prema gore širi u gornjem dijelu), vjerojatno bi sasvim pristojno izgledalo i s užim fugama. Što je tehnički ispravno, u to ne ulazim jer sam amater.....
S obzirom na amaterski rad, te trud i želju koja je uložena moje čestitke.
Ne obraćaj pažnju na zločeste komentare i primjedbe tipa 'ja bi ovako, ja bi onako', jer je jedino važno da li se tebi sviđa. Moje (naše) mišljenje je nebitno.
Ti si kupac, ti si kralj(ica), tvoj novac određuje što će i kako će biti biti.
vldxmr is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 12:15   #984
Quote:
hrforum=yuforum kaže: Pogledaj post
[
cuo sam kako nebih cuo a dali si ti cuo da gospodja nije uptrebljavala ni flex ljepilo niti flex fugu?
......
valjda ti je kao vrsnom keramicaru poznato da obicna plocica moze i preko 20% vlage/tezine povuci a jeli znas koliko povuce kamen?
......
sirina fuge se odredjuje prema velicini plocice prema vrsti plocice i prema namjeni prostorije u kojoj se stavljaju plocice a tek onda po zelji investitora.
.......
skidam kapu takvom majstoru koji bez fuge postavi nekalibrirane plocice 100% precizno kad znamo ta te plocice imaju i smiju imati odstupanje 1mm po plocici
.......
tocno,to je preporuka,eto ti i DIN EN norma ali sumnjam da ces shvatiti
http://www.baunetzwissen.de/standard...en_156953.html
........
netrebam ici u bolonju da bih to znao,tamo imaju rettificato plocice
Mislim da bi bilo najbolje da se svi povučemo sa foruma i nikada više ne prozborimo riječ.
Duboke isprike Sveznajućoj osobi koje poznaje skrivene tajne svemira.
Mi nismo dostojni biti niti fusnota u tvom postu.
A svi svi drugi amateri koje u bilo kojem trenutku odlučite preispitati znanje Sveprisutnoga, pripremite se na njegov gnjev.
vldxmr is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 13:13   #985
Quote:
vldxmr kaže: Pogledaj post
Mislim da bi bilo najbolje da se svi povučemo sa foruma i nikada više ne prozborimo riječ.
Duboke isprike Sveznajućoj osobi koje poznaje skrivene tajne svemira.
Mi nismo dostojni biti niti fusnota u tvom postu.
A svi svi drugi amateri koje u bilo kojem trenutku odlučite preispitati znanje Sveprisutnoga, pripremite se na njegov gnjev.
netrebate se povuci nego sa razumjevanjem citati,razmisliti i jos negdje drugdje kod strucne osobe provjeriti i zapamtiti,to bi bilo daleko bolje nego se izrugivati a da sam ne napises bas nista o tematici.
postoje ukusi,obicaji,standardi i norme,tebe i tebi slicne vode ukusi i obicaji a mene standardi i norme.za moj ukus su ove plocice pre tamne i "grizu" se sa plocicama na zidu ali moj ukus nije ni naj manje bitan jer o ukusima se ne raspravlja ALI ove pocice su postavljane sa pre malo razmaka od plocica na zidu (barem koliko vidim na slici) i to vise nije pitanje ukusa nego norme i tu mi "gazda" nemoze reci ja bas tako hocu jer u tom slucaju ja necu postavljti plocice posto je velika sansa da kod sirenja materijala dodje do pucanja plocice.
postoje majstori koji rade po standardima i normi a postoje i fuseri koji rade da zarade,zalosno je samo kad fuseri pokusavaju svoj posao prodati pod majstorski posao.
hrforum=yuforum is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 13:31   #986
@hrforum=yuforum
Daj molim te ne filozofiraj previše oko tih fuga....

Radio sa sam sebi pločice i stavljao fuge kako mi se svidjelo estetski...u kuhinji i hodniku 50x50 pločice, polirani gres, BEZ FUGE. Ispod toga podno grijanje.
Problema nema niti nakon 5 godina, niti će ih biti, nije to nuklearna fizika nego postavljanje pločica.
Stubiše na podestima ima pločice od granita, isto bez fuge (možda 0,5mm max).
U kupaoni 1,5 do 2mm, isto podno grijanje.

Sve skupa nigdje nikakv problem....samo koristiti kvalitetno ljepilo....
__________________
Pozdrav,
Tomislav
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 14:44   #987
Quote:
cd_covers kaže: Pogledaj post
@hrforum=yuforum
Daj molim te ne filozofiraj previše oko tih fuga....

Radio sa sam sebi pločice i stavljao fuge kako mi se svidjelo estetski...u kuhinji i hodniku 50x50 pločice, polirani gres, BEZ FUGE. Ispod toga podno grijanje.
Problema nema niti nakon 5 godina, niti će ih biti, nije to nuklearna fizika nego postavljanje pločica.
Stubiše na podestima ima pločice od granita, isto bez fuge (možda 0,5mm max).
U kupaoni 1,5 do 2mm, isto podno grijanje.

Sve skupa nigdje nikakv problem....samo koristiti kvalitetno ljepilo....
postavljati nekalibrirane plocice bez fuge moze samo teski amater i neznalica,toliko o filozofiji i nuklearnoj fizici.
postavo si plocice/granit sa minimalnim (klasa 1 do 0,5%) svojstvom upijanja vlage i nadam se na flex ljepilo i normalno da se nece nista dogoditi,sad je pitanje dali si slucajno stavio te plocice/granit (jesi uopce siguran da je granit a ne mramor?) ili ti je to prodavac savjetovao? kako to da nisi uzeo plocice klase 5 koje upijaju vlaznost od preko 20% svoje tezine i obicno ljepilo i sve to bez fuge pa da te cujem onda kako mi filozofiras o nuklearnoj fizici.
hrforum=yuforum is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 15:35   #988
@hrforum=yuforum

Nemam potrebe komentirati tvoje nuklearno postavljanje pločica....moje stoje tamo i ništa im se ne događa i postavljene su baš tako kako sam rekao.
A baš i nema puno kompliciranijih slučajeva nego postavljati velike pločice bez fuge na podno grijanje.
A usput ima to tvoje brljanje neku poantu i što bi se to točno trebalo dogoditi mojim pločicama...da se pripremim.

Vjerojatno jedan dan kad se poklope plima, oseka, mjesečeve mjene i optimalna udaljenost od sunca doći će do problema i sve pločice se će protestno odljepiti uz burne glasove negodovanja radi nepoštivanja 3 članka stavak 8 Zakona o postavljanju pločica ...

Jako je zanimljivo kako se uvijek isti obrazac ponašanja ponavlja, ima hrpa majstora ko taj koji to piše koji lupaju svoje teorije za sve a objasniti logički ništa ne znaju, nešto su negdje drugdje, sva skupa napravili kašu od toga u glavi i sad prodaju kao teoriju o nuklearnom postavljanju pločica.

P.S.
Riječ amater ima drugačije značenje od pogrdnog za koje ti tu riječ koristiš, ako već ne znaš uportijebi google., neznanje ti nije opravdanje.

P.P.S.
Siguran sam da je granit na stepeništu a polirani gres u kuhinji i klasične ciglene pločice na zidu kuhinje i u kupaonama. I da je u špajzu gres neke najlošije klase na podu i neke obične pločice na zidu.
__________________
Pozdrav,
Tomislav
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 16:05   #989
Quote:
cd_covers kaže: Pogledaj post
@hrforum=yuforum

Nemam potrebe komentirati tvoje nuklearno postavljanje pločica....moje stoje tamo i ništa im se ne događa i postavljene su baš tako kako sam rekao.
A baš i nema puno kompliciranijih slučajeva nego postavljati velike pločice bez fuge na podno grijanje.
A usput ima to tvoje brljanje neku poantu i što bi se to točno trebalo dogoditi mojim pločicama...da se pripremim.

Vjerojatno jedan dan kad se poklope plima, oseka, mjesečeve mjene i optimalna udaljenost od sunca doći će do problema i sve pločice se će protestno odljepiti uz burne glasove negodovanja radi nepoštivanja 3 članka stavak 8 Zakona o postavljanju pločica ...

Jako je zanimljivo kako se uvijek isti obrazac ponašanja ponavlja, ima hrpa majstora ko taj koji to piše koji lupaju svoje teorije za sve a objasniti logički ništa ne znaju, nešto su negdje drugdje, sva skupa napravili kašu od toga u glavi i sad prodaju kao teoriju o nuklearnom postavljanju pločica.

P.S.
Riječ amater ima drugačije značenje od pogrdnog za koje ti tu riječ koristiš, ako već ne znaš uportijebi google., neznanje ti nije opravdanje.

P.P.S.
Siguran sam da je granit na stepeništu a polirani gres u kuhinji i klasične ciglene pločice na zidu kuhinje i u kupaonama. I da je u špajzu gres neke najlošije klase na podu i neke obične pločice na zidu.
sto ti se moze u stvari vec trebalo dogoditi mogu samo reci ako znam sljedece:
1.koju klasu upijanja vlaznosti imaju te plocice koje si postavio na podno grijanje
2.koje ljepilo si upotrebljavao flex ili obicno
3.dali su plocice kalibrirane ili ne (to ima samo sa estetikom veze)
mogu ti odmah i odgovoriti;ako su plocice klasa 1 i ljepljene na flex ljepilo nista se nece dogoditi ako nisu, zbog zagrijavanja i hladjenja materijala doci ce do pucanja plocica zbog neomogucenog sirenja materijala posto si ih postavo bez fuga.ako plocice nisu kalibrirane a ti si ih postavio bez fuga izgleda grozno i neukusno ali to je tvoja stvar i nema veze sa tehnickim stvarima vec samo sa tvojim (losim) ukusom.
ps. amater ne znaci da je neko glup vec da se u taj posao ne razumije a on moze u nekom drugom poslu biti profesor ili doktor.
ps.granit je jako dobar izbor za stepenice a bio bi i za taj dio gdje si stavio podno grijanje,normano ako je boja odabrana sa dobrim ukusom i ako bi bio postavljen profesionalno a ne samo amaterski nabacan.
hrforum=yuforum is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 16:36   #990
Quote:
hrforum=yuforum kaže: Pogledaj post
1.koju klasu upijanja vlaznosti imaju te plocice koje si postavio na podno grijanje
Nemam pojma, samo znam da polirane gres pločice koje sam stavljao vodu uopće ne upijaju.

Quote:
2.koje ljepilo si upotrebljavao flex ili obicno
Kupovao sam ljepilo predviđeno za podno grijanje, marki Henkel i Technokolla

Quote:
3.dali su plocice kalibrirane ili ne (to ima samo sa estetikom veze)
Sve su pločice bile jednake, odstupanja u dimenzijama minimalna.

Nemaš mi što odgovarati što će biti...pločice stoje sad već 6 godina, nisu postavljene jučer, i ništa im nije.I ništa im neće niti biti. A nemaju fugu 8mm. Kako sad to?

Frend je sebi postavljao pločice koje su naknadno nakon pečenja rezane na dimenziju i sve su kao "iste". Pitanje je samo s kojom je to tolerancijom "isto".
Majstor mu je radio (ima fimu i sam uvozi pločice i pozna hrpu majstora) i moje su bolje postavljene.
Znači da su postavljene dobro.

O izgledu postavlenih pločica i tolarancijama s kojima sam radio nema potrebe, stalno ističeš da je po pravilu potrebna fuga od XYmm, a u praksi imaš N primjera i dokaza da to nije tako.

P.S.
Amater je onaj koji od nekog posla ne zarađuje, samim time može ga raditi bez vremenske i novčane komponente koja ja za profesionalca ključna.
Profesionalac nema vremena pimplati oko pločice, nego postavi malo poravna i ide dalje. Tolerancije sa kojima radi su neke normalne, ništa posebno precizno. Čim veće fuge tim bolje, lakše za poravnati i kompenzirati tolerancije dimenzija pločica.
Amater može nasuprot tome danas postaviti 3 pločice "savršeno" i ne mora se brinuti što kad bi naplaćivao taj posao ne bi zaradio ni za sendvič.
Iz toga možeš zaključiti da ima amatera koji mogu napraviti bolji posao od profesionalaca, samo ako im se da i ako imaju volje i vremena.
Samo kao nešto o riječi amater, dalje mi se ne da pisati.
__________________
Pozdrav,
Tomislav
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 17:34   #991
Quote:
cd_covers kaže: Pogledaj post
Nemam pojma, samo znam da polirane gres pločice koje sam stavljao vodu uopće ne upijaju.



Kupovao sam ljepilo predviđeno za podno grijanje, marki Henkel i Technokolla



Sve su pločice bile jednake, odstupanja u dimenzijama minimalna.

Nemaš mi što odgovarati što će biti...pločice stoje sad već 6 godina, nisu postavljene jučer, i ništa im nije.I ništa im neće niti biti. A nemaju fugu 8mm. Kako sad to?

Frend je sebi postavljao pločice koje su naknadno nakon pečenja rezane na dimenziju i sve su kao "iste". Pitanje je samo s kojom je to tolerancijom "isto".
Majstor mu je radio (ima fimu i sam uvozi pločice i pozna hrpu majstora) i moje su bolje postavljene.
Znači da su postavljene dobro.

O izgledu postavlenih pločica i tolarancijama s kojima sam radio nema potrebe, stalno ističeš da je po pravilu potrebna fuga od XYmm, a u praksi imaš N primjera i dokaza da to nije tako.

P.S.
Amater je onaj koji od nekog posla ne zarađuje, samim time može ga raditi bez vremenske i novčane komponente koja ja za profesionalca ključna.
Profesionalac nema vremena pimplati oko pločice, nego postavi malo poravna i ide dalje. Tolerancije sa kojima radi su neke normalne, ništa posebno precizno. Čim veće fuge tim bolje, lakše za poravnati i kompenzirati tolerancije dimenzija pločica.
Amater može nasuprot tome danas postaviti 3 pločice "savršeno" i ne mora se brinuti što kad bi naplaćivao taj posao ne bi zaradio ni za sendvič.
Iz toga možeš zaključiti da ima amatera koji mogu napraviti bolji posao od profesionalaca, samo ako im se da i ako imaju volje i vremena.
Samo kao nešto o riječi amater, dalje mi se ne da pisati.
sto se mene tice ja zavrsavam diskusiju,nemam volju da se borim sa vjetrenjacama.
ovi sto postavljaju nekalibrirane plocice bez fuga igraju u sasvim drugoj lizi od mene,svaka vam cast i svako dobro
hrforum=yuforum is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 19:26   #992
Quote:
hrforum=yuforum kaže: Pogledaj post
sto se mene tice ja zavrsavam diskusiju,nemam volju da se borim sa vjetrenjacama.
ovi sto postavljaju nekalibrirane plocice bez fuga igraju u sasvim drugoj lizi od mene,svaka vam cast i svako dobro
znaš, mi profesionalci postavljamo pločice koje nam donesu, sa širinom fuge koje investitor želi. Ako će to loše izgledat radi kalibriranja upozori ga se i riješeno

i koja je to filozofija oko ljepila ?
pa ko normalan danas koristi neflaksibilno ljepilo ?
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 16:45   #993
.

Ima li koji novi savjet od gospodina sveznajuceg zvanog 8 mm ?

Nekako je mirno i nezanimljivo...
Dajte ljudi pitajte nešto
__________________
...
keramičar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 17:51   #994
Keramičar, da ne bi bilo nezanimljivo (iako ne znam koliko će ovo biti zanimljivo) postavljam pitanje:
Da li je jaaaako teško postavljati mozaik pločice koje nisu spojene mrežicom sa stražnje strane, nego nekakvim papirom s prednje strane (koji se onda skine kad se ljepilo osuši)?
Naime, postavljanje takvih pločica kod mene traje turbo predugo (za moj laički ukus), ali možda to stvarno nije jednostavno, pa se bez veze ljutim. Što misliš?
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 20:33   #995
Quote:
free spirit kaže: Pogledaj post
Da li je jaaaako teško postavljati mozaik pločice koje nisu spojene mrežicom sa stražnje strane, nego nekakvim papirom s prednje strane (koji se onda skine kad se ljepilo osuši)?
Naime, postavljanje takvih pločica kod mene traje turbo predugo (za moj laički ukus), ali možda to stvarno nije jednostavno, pa se bez veze ljutim. Što misliš?
U naravi ne bi trebalo biti ništa teže postaviti mozaik koji je na papiru ili foliji od onog na mrežici.
Postoji prilično uobičajena pretpostavka da mozaici dolaze (samo) na mrežici. To nije tako. Bitan je i detalj gdje se postavlja i kakve forme se oblažu. Npr. mozaik na mrežici oblagan na zaobljenu (ispupčenu) formu kreira relativno šire fuge, dok isti proizvod kod zaobljene unutarnje forme može dovesti dod dodirivanja pojedinih elemenata mozaika.

Inače postavljanje mozaika nije tako banalan posao, pa može tražiti nešto više vremena za postavljanje (naročito ako postoje specifični detalji: prelazi, kutevi, nagibi, zaobljene forme i sl.)
vldxmr is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 00:24   #996
Quote:
free spirit kaže: Pogledaj post
Keramičar, da ne bi bilo nezanimljivo (iako ne znam koliko će ovo biti zanimljivo) postavljam pitanje:
Da li je jaaaako teško postavljati mozaik pločice koje nisu spojene mrežicom sa stražnje strane, nego nekakvim papirom s prednje strane (koji se onda skine kad se ljepilo osuši)?
Naime, postavljanje takvih pločica kod mene traje turbo predugo (za moj laički ukus), ali možda to stvarno nije jednostavno, pa se bez veze ljutim. Što misliš?
....princip je isti...zahtjeva idealno pripremljenu podlogu(ja ljepilom pregletam cijelu površinu-lepeza širine 60 cm)...nakon toga prajmiram podlogu da joj smanjim upojnost....zatim zubčastim gleterom od 3 mm nanosim ljepilo,polažem mozaik i zapeglam sa gumenim gleterom za fugiranje (prema potrebi stavljam križiće)....
snakehunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 05:56   #997
Quote:
cd_covers kaže: Pogledaj post
@hrforum=yuforum

Nemam potrebe komentirati tvoje nuklearno postavljanje pločica....moje stoje tamo i ništa im se ne događa i postavljene su baš tako kako sam rekao.
A baš i nema puno kompliciranijih slučajeva nego postavljati velike pločice bez fuge na podno grijanje.
A usput ima to tvoje brljanje neku poantu i što bi se to točno trebalo dogoditi mojim pločicama...da se pripremim.

Vjerojatno jedan dan kad se poklope plima, oseka, mjesečeve mjene i optimalna udaljenost od sunca doći će do problema i sve pločice se će protestno odljepiti uz burne glasove negodovanja radi nepoštivanja 3 članka stavak 8 Zakona o postavljanju pločica ...

Jako je zanimljivo kako se uvijek isti obrazac ponašanja ponavlja, ima hrpa majstora ko taj koji to piše koji lupaju svoje teorije za sve a objasniti logički ništa ne znaju, nešto su negdje drugdje, sva skupa napravili kašu od toga u glavi i sad prodaju kao teoriju o nuklearnom postavljanju pločica.

P.S.
Riječ amater ima drugačije značenje od pogrdnog za koje ti tu riječ koristiš, ako već ne znaš uportijebi google., neznanje ti nije opravdanje.

P.P.S.
Siguran sam da je granit na stepeništu a polirani gres u kuhinji i klasične ciglene pločice na zidu kuhinje i u kupaonama. I da je u špajzu gres neke najlošije klase na podu i neke obične pločice na zidu.
ivankeramicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 06:01   #998
Quote:
free spirit kaže: Pogledaj post
Keramičar, da ne bi bilo nezanimljivo (iako ne znam koliko će ovo biti zanimljivo) postavljam pitanje:
Da li je jaaaako teško postavljati mozaik pločice koje nisu spojene mrežicom sa stražnje strane, nego nekakvim papirom s prednje strane (koji se onda skine kad se ljepilo osuši)?
Naime, postavljanje takvih pločica kod mene traje turbo predugo (za moj laički ukus), ali možda to stvarno nije jednostavno, pa se bez veze ljutim. Što misliš?
podloga za takve plocice mora biti stoposto ravna pa bi trebalo prvo izravnat zid da bude ko staklo i onda pravi majstor moze tog mozaika poljepit najmanje 10 tak m2 za jedan dan, a pravi profesionalci oko 20m2
ivankeramicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 10:05   #999
Quote:
ivankeramicar kaže: Pogledaj post
podloga za takve plocice mora biti stoposto ravna pa bi trebalo prvo izravnat zid da bude ko staklo i onda pravi majstor moze tog mozaika poljepit najmanje 10 tak m2 za jedan dan, a pravi profesionalci oko 20m2
E to je sad za one koji ne kuže razlika između pravih profesionalaca majstora i ostalih.
I čovjek koji to ne radi inače može isto dobar posao napraviti, samo je pitanje da li će mu prosjek po danu biti 1m2 ili manje, koliko će puta nešto morati skidati i stavljati ponovo i koliko će ekstra materijala upropastiti usput.

Nasuprot tome profesionalac MAJSTOR će to napraviti brzo i dovoljeno kvalitetno prema odgovarajućim građevinskim normama (ne radi se o tokarenju mašinskih dijelova niti se traži takva preciznost, niti je ona moguća).
Razlika je u iskustvu, organizaciji posla, redosljedu kojim se posao radi, prepoznavanju problema 3 koraka unaprijed, pravom alatu itd...
__________________
Pozdrav,
Tomislav
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 20:03   #1000
Quote:
cd_covers kaže: Pogledaj post
E to je sad za one koji ne kuže razlika između pravih profesionalaca majstora i ostalih.
I čovjek koji to ne radi inače može isto dobar posao napraviti, samo je pitanje da li će mu prosjek po danu biti 1m2 ili manje, koliko će puta nešto morati skidati i stavljati ponovo i koliko će ekstra materijala upropastiti usput.

Nasuprot tome profesionalac MAJSTOR će to napraviti brzo i dovoljeno kvalitetno prema odgovarajućim građevinskim normama (ne radi se o tokarenju mašinskih dijelova niti se traži takva preciznost, niti je ona moguća).
Razlika je u iskustvu, organizaciji posla, redosljedu kojim se posao radi, prepoznavanju problema 3 koraka unaprijed, pravom alatu itd...


upravo tako, svako ko govori da je mastorski posao atomska fizika je u principu umišljena budala u najmanju ruku.

vidio sam amaterskih poslova koji su napravljeni sa zadivljujučom preciznosti, pa ljudi koji to sebi rade imaju vremena koliko hoće, samo me ljuti kada amateri (ne u ružnom kontekstu) ne žele poslušati savjete majstora koji to rad svaki dan jer ima je bratić od ženine kume rekao da to ne treba tako.
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:00.