Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2008., 00:04   #121
imaš li stare brojeve "sam svoj majstor", čini mi se da se tamo može naći dosta toga.

__________________
ne zaboravimo 9/11 ! Koko brat al nije svak, koko druže, jel ti cvetaju ruže?!!!!! God bless America! Koko legeda!!!
Izrail is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 09:19   #122
Imam nekoliko stotina "Sam-ova" 1 kuna/komadu!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 09:24   #123
Sisak mi je blizu pa ti se možda i zaletim ovog ljeta.

__________________
ne zaboravimo 9/11 ! Koko brat al nije svak, koko druže, jel ti cvetaju ruže?!!!!! God bless America! Koko legeda!!!
Izrail is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 10:36   #124
Još jedan mit svakim danom dobija sve više i više pristalica Nadam se da će se ovi "razbijači mitova" sa discovery-a jednom dohvatiti i krušnih peći i roštilja na drveni ugalj Za te novce možeš kupiti prvoklasnu konvekcijsku pećnicu u kojoj možeš kontrolirati SVE
uplakani is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 17:54   #125
Klasična krušna peć i nije nešto! Troši puno drva. Zašto? Peč se loži jedno sat vremena da se užari cigla. Tada se odmakne pepel i preostala žeravica te stavlja kruh koji se peće do sat vremena. Peka je u ovom slućaju efikasnija
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 19:56   #126
sat vremena za kruh u krušnoj?
morino is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 20:04   #127
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Klasična krušna peć i nije nešto! Troši puno drva. Zašto? Peč se loži jedno sat vremena da se užari cigla. Tada se odmakne pepel i preostala žeravica te stavlja kruh koji se peće do sat vremena. Peka je u ovom slućaju efikasnija
20-30 minuta i kruh je gotov. Peka dobra zamjena za krušnu peć. Istina da se treba dobro naložiti za krušnu peć, ali i peka troši dosta drva. Jedina prednost krušne peći što se može peči veća kolićina .
Trapko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2008., 07:59   #128
Quote:
Trapko kaže: Pogledaj post
20-30 minuta i kruh je gotov. Peka dobra zamjena za krušnu peć. Istina da se treba dobro naložiti za krušnu peć, ali i peka troši dosta drva. Jedina prednost krušne peći što se može peči veća kolićina .
Vrijem pečenja naravno nije strogo definirano jer peć može biti zagrijana i na preko 400 C a može biti na 300. Naravno da veličina štruce igra presudnu ulogu One male lepinjice pečem za 3 minute

U peki nemre ispod 1,5 do 2 sata brat bratu
uplakani is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2008., 10:49   #129
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Nist, treba mi nesto kombinovano. Krusna pec i rostilj.
Nešto ovako je odlično. Onaj otvor ispred vrata sa termometrom bi napravio malo širi i dulji. Još dodati 3 nosača za rešetku, sa padom od 1 cm prema tebi (za skupljanje masnoće u žlijeb rešetke) I imaš roštilj.
I dodao bih sa svake strane po jednu ploču za radnu površinu i odlaganje stvari kad radiš roštilj.
__________________
Potpis? Pa ja ne znam pisati.
zloinaopako is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 16:57   #130
Pečenjara

Molio bih ako neko ima projekat vrtne pečenjare-kamina da mi posalje na pvt.
DINKO_SARAJEVO is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2008., 06:55   #131
evo link
spoki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 22:01   #132
Evo odlučio napraviti pecaru.........a pošto na netu o tome ima jako malo, a pogotovo nacrta............upload-ao sam idejni nacrt.
Inače izvedba bi bila od pune cigle.....

Pa ako će netko komentirati.......slobodno.........i da visina prostora za pečenje će biti 100, a ne 80 cm, tako da stanu dvije životinje

http://img145.imageshack.us/img145/1...cenjaraqh8.jpg
krwnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 23:00   #133
Quote:
krwnik kaže: Pogledaj post
Evo odlučio napraviti pecaru.........a pošto na netu o tome ima jako malo, a pogotovo nacrta............upload-ao sam idejni nacrt.
Inače izvedba bi bila od pune cigle.....

Pa ako će netko komentirati.......slobodno.........i da visina prostora za pečenje će biti 100, a ne 80 cm, tako da stanu dvije životinje

http://img145.imageshack.us/img145/1...cenjaraqh8.jpg
i to ti je to..ne treba ti nikakvih nacrta i slicno..pazi samo da ti dimenzije lozista budu odgovarajuce da ne napravis sirinu lozista samo 140 kao npr. ja pa da moras janjcu kosarkasu rezati glavu da bi stao unutra..2m je dosta, mozda cak i previse..i 180 bi bilo sasvim dosta...
sa nacrtima se nemoj zamarati jer ih naci neces a kao sto rekoh niti ne trebaju ti..nije to kuca..rostilj je ko lego kocke.

i stani s tim nazivom "pecara" da ljudi znaju o cemu pricas...u pecari se pece rakija..ovo je pecenjara
moja-kucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 14:18   #134
Samogradnja Krušne peći

Quote:
crotomy kaže: Pogledaj post
Krecem u izradu krušne peći pa me zanima sve o tome ako ima tko kakav dobar savjet,opis svoje izrade,cijenik, link itd.. Bio bih Vam zahvalan jer se spremam izgraditi peć za koju nije previse bitan vanjski izgled nego ce joj osnovna svrha biti izrada pizze. Plan je da bude velicine za 2 pizze.

Potaknut linkovima na nekakve amere, odlučih da na stranicama pokušam slikom i riječju opisat doživljaj samogradnje krušne peći:

http://4-space.blogspot.com/

pozdrav
melburn is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 16:44   #135
peći nekoliko pizza u krušnoj peći??? hebate za postizanje optimalne temprature koja na podu mora biti minimum 350-400 celzijusovaca treba ti pola metera drva i ono što je ironija nad ironijama pizza se peče 3 minute

zajebancija nad zajebancijama i NIKADA pizza sam svoj majstor ne bude dobra kao u pravog pizza majstora

sve skupa bez veze
dreknaštapiću is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 09:05   #136
kao što sam već ranije rekao ja ne kužim zašto raditi krušnu peć kad sve isto možeš napraviti i ispod peke. Zazidaš građevinu u kojoj se može vrtiti janko i imaš i roštilj i peku i janka i ...
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 10:07   #137
za pečenje pizze u običnom štednjaku postoji jedan trik (nije kao u pravoj zbog znantno niže temperature ali može poslužiti) U pećnicu na sredinu postaviti šamotnu ili čak čeličnu deblju ploču (mada su im termička svojstva znatno različita pa treba malo isprobavati) Ostaviti tu ploču da se zagrije na maximalnu temperaturu i na tako zagrijanu ploču drito staviti pizzu Tijesto će povući akumuliranu toplinu iz ploče i puno lakše se odozdo ispeći nego na neki drugi način Navaljot
dreknaštapiću is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 19:18   #138
PECENJARA

NIKO NIJE SPOMENUO KOJA CIGLA. ZANIMA ME DA LI SE MOŽE ZIDATI OD CIGLE IZ TERMOAKOMULACIONE PEĆI (GLATKA I TEŠKA)
jacobs is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 19:21   #139
NIKO NIJE SPOMENUO KOJA CIGLA. ZANIMA ME DA LI SE MOŽE ZIDATI OD CIGLE IZ TERMOAKOMULACIONE PEĆI (GLATKA I TEŠKA)
jacobs is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 19:33   #140
SVE JE TO OK. DA LI NETKO ZNA DA LI SE MOŽE ZA PECENJARU KORISTITI CIGLA IZ TERMOAKOMULACIONE PEĆI
jacobs is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:48.