Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2009., 16:57   #41
http://www.blog.hr/print/id/16244664...omialgije.html
Eto, no nemora znaciti da to imas! Kad vec tvoja doktorica nezna, trazi uputnicu za specijalista!
A i snizene vrijednosti joda bi mogle biti u pitanju.
Anjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 19:20   #42
To sto vas muci se zove ''stomatopiroza'', i može se javiti kod dijabetesa, gljivičnih infekcija (najčešće kandida), anemije, gastritisa, bolesti štitnjače...

Kad ste zadnji put izmjerili šećer u krvi?

Pokušajte piti više tekućine...možda pomogne (2-3 litre dnevno).

Ne znam koliko godina imate, ali i ti se simptomi mogu javiti u menopauzi i postmenopauzi.

Kao što piše u doljnjem članku, trebali biste se javiti specijalisti oralne patologije.

Evo neki članci:

http://www.cybermed.hr/index.php/pbl...pecenje_jezika

http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/106/

http://bib.irb.hr/prikazi-rad?rad=50...ija&print=true


Nadam se da vam je nešto od ovoga pomoglo.
krsty is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 19:48   #43
Nađoh stari topic https://www.forum.hr/showthread.php?t=259438
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2009., 03:23   #44
Hvala svima na savjetima i odgovorima.

Tko ovo nema,ne zna kakva je to grozota. Ne nisam jos ni blizu peri ili menopauze, jos sam (relativno) mlada (bar se tjesim hehe).
Ima li itko da je ovo imao i izlijecio se i poslije koliko vremena? Je li moguce izlijecenje uopce???
White Pearl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2009., 23:04   #45
Jeste li provjerili situaciju s zubim .Možda postoji neki stari most ili krunica ili ste alergični na metal koji je u krunici.Besplatan pregled možete dobiti kod dr. Mimica Kolak posavjetujte se s njom.
Dixi68 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 15:35   #46
Okus metala?

Pozdrav
Vec 2-3 mjeseca mi se pojavljuje taj metalni okus neki,i stavrno je odvratno i nervira me ,a ne znam do cega je. Malo sam googlala ali svugdje izbacuju znakove trudnoce,a meni je menstruacija redovna,i nisam trudna. Ovaj zadnji mjesec se to jos vise pojacalo. Najvise je izrazen poslije kafe.
Prije 2-3 godine sam imala losu krvnu sliku,svasta mi je nesto falilo,pa sam pila neke lijekove ,i kasnije se to popravilo.Medjutim nisam isla vaditi krv vise od godinu dana. Je li moguce da nedostatak zeljeza npr. uzrokuje takav okus?
elsewhere is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 15:44   #47
Quote:
elsewhere kaže: Pogledaj post
Pozdrav
Vec 2-3 mjeseca mi se pojavljuje taj metalni okus neki,i stavrno je odvratno i nervira me ,a ne znam do cega je. Malo sam googlala ali svugdje izbacuju znakove trudnoce,a meni je menstruacija redovna,i nisam trudna. Ovaj zadnji mjesec se to jos vise pojacalo. Najvise je izrazen poslije kafe.
Prije 2-3 godine sam imala losu krvnu sliku,svasta mi je nesto falilo,pa sam pila neke lijekove ,i kasnije se to popravilo.Medjutim nisam isla vaditi krv vise od godinu dana. Je li moguce da nedostatak zeljeza npr. uzrokuje takav okus?
Ako ti je loša krvna slika, može biti da ti negdje u tijelu nešto lagano krvari, a ovaj metalni okus u ustima može ukazivati na krv u želucu ili jednjaku. Spominješ da ti je poslije kave posebno loše. Moguće je da ti se diže kiselina koja ti nagriza tkivo jednjaka koje onda lagano krvari.
Svakako odi kod liječnika.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 16:00   #48
Hvala,otici cu cim prije mognem,trenutno sam u zbrci,jer se selim u drugi grad i svasta nesto. Zaboravial sam reci,ta losa krvna slika je zapravo..bila sam anemicna,ne znam jesam li jos ,pa je mozda i to uzrok.
Uglavnom gledam da odem cim prije lijecniku.
elsewhere is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 16:21   #49
Quote:
elsewhere kaže: Pogledaj post
Hvala,otici cu cim prije mognem,trenutno sam u zbrci,jer se selim u drugi grad i svasta nesto. Zaboravial sam reci,ta losa krvna slika je zapravo..bila sam anemicna,ne znam jesam li jos ,pa je mozda i to uzrok.
Uglavnom gledam da odem cim prije lijecniku.
dal ti inace pojacano krvari zubno meso kada cetkas? Ima li ti netko u obitelji parodontitis (parodontozu)?
Chain is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 18:47   #50
Quote:
Chain kaže: Pogledaj post
dal ti inace pojacano krvari zubno meso kada cetkas? Ima li ti netko u obitelji parodontitis (parodontozu)?
Zna mi nekad krvariti,ali to je jako rijetko,par puta godisnje. A parodontozu nema niko,barem za sad.Pricala sam s mamom,ona misli da je to od anemicnosti
elsewhere is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 22:47   #51
Pregledaj si svakako želudac. Mislim da je to izvor tvog problema. Ovaj metalan okus se javlja kod čira i infekcije bakterijom helicobacter pylori.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 15:00   #52
meni to isto često bude,imam problema sa sinusima a i čeka me gastroskopija
pa bumo vidjeli.
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 22:10   #53
Okus po kovanicama

Danas mi je cili dan ovaj neki odvratan okus u ustima, po kovanicama... Trazim po internetu zbog cega, ali ne mogu nac.. Usta normalno perem barem 3 puta dnevno, danas sam i vise samo da maknem taj okus, ali nikako. Ako uzmem žvaku onda premijeni okus u nekakav kao dim od petardi, neznam kako objasnit.. :/ wtf is wrong???
aids3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 22:43   #54
Quote:
aids3 kaže: Pogledaj post
Danas mi je cili dan ovaj neki odvratan okus u ustima, po kovanicama... Trazim po internetu zbog cega, ali ne mogu nac.. Usta normalno perem barem 3 puta dnevno, danas sam i vise samo da maknem taj okus, ali nikako. Ako uzmem žvaku onda premijeni okus u nekakav kao dim od petardi, neznam kako objasnit.. :/ wtf is wrong???
Jesi li uzimao nedavno kakav antibiotik???
...ili nešto drugo što inače ne uzimaš?
Gljivice mogu promjeniti okus u ustima npr. infekcija kandidom. Ugl. može biti jedan od prvih znakova infekcije u ustima. Može biti da nije ništa i da će samo proći.
BlueWhale is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 16:11   #55
Sto kada stomatolog vise nema rijesenja, a problem je jos tu?

Pozdrav!

Vec preko 2 godine mi se javlja kao neki metalno-kiseli okus u ustima. Medutim, tocno osjetim da je izvor toga gornji desni dio gdje su sestica i sedmica.

Da odmah utvrdim sljedece; ogralna higijena mi je na vrhuncu, zube naravno perem minimalno 2 puta dnevno, a bez vodice za ispiranje usta ne mogu funkcionirati. Redovito posjecujem stomatologa, cistim zube, i po ocjeni stomatologa zubi su mi apsolutno savrseni!

Svojevremeno bi se to pojavilo, pa opet proslo, medutim, zadnjih godinu dana je to manje-vise konstantno tako...veceg ili manjeg inteziteta. Posjetio sam dva stomatologa, i svaki kaze da je sve savrseno, i da oni stvarno ne znaju sto raditi. Cak sam isao i na slikanje. Da je bilo sto od uobicajenih problema to bi se odmah vidjelo.

Bolujem vec godinama od gastritisa, ali ako je gastritis problem onda bi takav okus zahvatio cijela usta, i dolazio bi iz zeluca, a ne iz tocno odredenog mjesta u ustima. I jedno vrijeme sam uzimao jako veliku kolicinu antibiotika iz drugih razloga, ali ne znam moze li ovo biti nuspojava toga nakon ovoliko vremena. Postoji li netko tko se suocio s oviim? Zadnji stomatolog mi je predlozio odlazak lijecniku, jer vise nije imao opcija. Doduse, prije 6 godina sam vadio dvije osmice jer nisu imale mjesta za rasti, i ostala mi je treca, bas na tom mjestu gdje je problem, ali nisam primjetio da mi stvara probleme i da ima namjeru rasti. Stomatolog je utvrdio da osmica ne moze biti uzrok ovakvog problema.

Sto dalje? Zbilja se osjecam bespomocno...
ereb is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 17:49   #56
Quote:
ereb kaže: Pogledaj post
Vec preko 2 godine mi se javlja kao neki metalno-kiseli okus u ustima....
helico (helicobacter pylori), e.coli, anemija, bubrezi?
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 20:24   #57
Koju vodicu za ispiranje koristite? One znaju promijeniti okus u ustima kod nekih ljudi, pogotovo one koje sadrže klorheksidin. Jeste li kontrolirali krvnu sliku? Ni h.pylori u želucu nije za isključiti (ako je uzročnik gastritisa)... Imate li crne plombe na toj strani u ustima ili krunice?
U svakom slučaju preporučam Zavod za oralnu medicinu Stomatološkog fakulteta, Gundulićeva 5, Zagreb
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 21:26   #58
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
helico (helicobacter pylori), e.coli, anemija, bubrezi?
Anemija definitivno ne, na helico bio testiran prije negdje godinu i pola, i rezultat je bio negativan...

Bubrezi ok, a za e.coli ne mogu garantirati. Nije li infekcija e.coli vidljiva kod pregleda?
ereb is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 21:32   #59
Quote:
Jujigatame kaže: Pogledaj post
Koju vodicu za ispiranje koristite? One znaju promijeniti okus u ustima kod nekih ljudi, pogotovo one koje sadrže klorheksidin. Jeste li kontrolirali krvnu sliku? Ni h.pylori u želucu nije za isključiti (ako je uzročnik gastritisa)... Imate li crne plombe na toj strani u ustima ili krunice?
U svakom slučaju preporučam Zavod za oralnu medicinu Stomatološkog fakulteta, Gundulićeva 5, Zagreb
Godinama sam koristio Listerine, a zadnjih mjeseci koristim Corsodyl za svakodnevnu upotrebu (ne zivim vise u Hrvatskoj, ali znam da ju nisam nikada vidio na policama). Krvna slika mi je u odlicnom stanju, osim sto mi je bilirubin bio mrvicu povisen zadnji puta kada sam radio krvnu sliku, medutim lijecnica je rekla da to nije problem.

Plombe su mi sve bijele, a imam ih u sve cetiri sestice kao i vecina ljudi pretpostavljam, te u jednoj sedmici. Svi ostali zubi bez ikakvih problema.

Gastroskopiju sam radio 3 puta (iako posljednji puta je bilo prije dosta vremena), medutim nikada mi nikakva baktarija nije bila izolirana.

Ono sto me najvise muci jest moze li stvarno sa zeluca doci do kiselog okusa u jednom dijelu usne supljine? Nekako mi se to cini nelogicnim, iako nisam strucnjak...
ereb is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 03:34   #60
Quote:
ereb kaže: Pogledaj post
Godinama sam koristio Listerine, a zadnjih mjeseci koristim Corsodyl za svakodnevnu upotrebu (ne zivim vise u Hrvatskoj, ali znam da ju nisam nikada vidio na policama). Krvna slika mi je u odlicnom stanju, osim sto mi je bilirubin bio mrvicu povisen zadnji puta kada sam radio krvnu sliku, medutim lijecnica je rekla da to nije problem.

Plombe su mi sve bijele, a imam ih u sve cetiri sestice kao i vecina ljudi pretpostavljam, te u jednoj sedmici. Svi ostali zubi bez ikakvih problema.

Gastroskopiju sam radio 3 puta (iako posljednji puta je bilo prije dosta vremena), medutim nikada mi nikakva baktarija nije bila izolirana.

Ono sto me najvise muci jest moze li stvarno sa zeluca doci do kiselog okusa u jednom dijelu usne supljine? Nekako mi se to cini nelogicnim, iako nisam strucnjak...
Corsodyl niti nije bio na policama,nego se mogao kupiti u ljekarnama,gdje sam ga i ja kupovao, u situacijama kad je to bilo potrebno.No važno je znati da Corsodyl sadrži klorheksidin i nije indiciran za
svakodnevnu uporabu,nego za vremenski ograničenu i stanja nakon operativno kirurških zahvata i upala,kao sredstvo koje ubrzava oporavak i zarastanje sluznice i zubnog mesa. Trenutno se prodaje pod
imenom Paradontax.U Mulleru imaju zubnu pastu pod tim imenom,a za vodicu se ne sjećam,ali mi se čini da sam je vidio.

Glede helicobacter pylori,imalo sam tog vraga koji me mučio godinama i uspio ga se riješiti,kako stvari stoje,zauvijek.Djelomično zbog neurednog života u prošlosti iako sam već kao tinejdžer znao imati neugodna isklustva sa masnijom i kiselijom hranom i često bi to završilo sa povraćanjem.Helicobacter pylori je uzročnik gastritisa u 90% slučajeva i ta infekcija može početi u ranoj mladosti (kao kod mene) i periodično izazivati probleme,od akutnog gastritisa do kroničnog oblika,pojave ulkusa u želucu i na dvanaestercu i u konačnici do tumora želuca sa smrtnim ishodom.Velika je vjerovatnost da imate infekciju želuca sa tom bakterijom,
neovisno o uzroku tog kiselog-metalnog okusa u ustima.Ne mogu točno znati kakav vi imate osjećaj,ali meni je u najtežem stanju,ta kiselina iz želuca (amonijak je nusprodukt djelovanja helicobactera u kiselom mediju želučane kiseline)dolazila skroz na usta.Odvratan osjećaj.

Probajte napraviti krvni test,vađenje krvi iz prsta na antitijela helicobacter pylori,koji je najpouzdaniji.Ako ste pozitivni,onda vam slijedi trojna terapija (2 antibiotika + lijek koji blokira kiselinu) i imate dobre šanse
da se riješite tog vraga.Kod manjeg broja pacijenata se dogodi recidiv,ali to je ovisno o kojem se soju radi jer neki sojevi mogu biti izrazito tvrdokorni u malom broju slučajeva.
Fantomlat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:05.