Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2007., 10:08   #1
Posle operacije...

Koliko vremena je potrebno da odpadnu konci posle operacije od fimoze? koliko od operacije slepog creva? tnx na odgovoru..
YankeeZulu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 12:39   #2
Mislim da ti je obicno 4 dana za lice, a 5-7dana za ostalo vrijeme nakon kojeg se vade konci (odes lijecniku i ovaj ih prereze i izvadi). Za fimozu ne znam, ali posto je odlicna prokrvljenost onda valjda krace.

Ako su razgradivi onda ovisi o lokaciji i vrsti.
Na kraju: pitaj lijecnika.
succorosso is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 12:50   #3
Quote:
YankeeZulu kaže: Pogledaj post
koliko od operacije slepog creva?
meni su vadili konce nakon 6 dana.
__________________
.
-ana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 13:15   #4
Tnx ana. Za slepo crevo pitam zbog drugara. A ja sam operisao fimozu, pre 17 dana,konci jos nisu odpali, a lecnik rekao da odpadaju sami,zato pitam.
YankeeZulu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 13:25   #5
jel netko zna kak se zove krema kojom se maže poslje skidanja konaca, a da ne ostanu ožiljci? trenutno imam šavove na vratu, pa ne bih baš htjela da se to prejako vidi...
Kitty Kat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 13:54   #6
Uff...ja jos mazem Hloramfenikolm mast. Samo ne znam da li je to za oziljke...
YankeeZulu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 14:33   #7
kloramfenikol je antibiotik tako da ga ti stavljaš zbog prevencije infekta iako bih ja izbjegavao kloramfenikol pa makar bila to krema...previše je toksičan, mislim neki ga još stavljaju i na sluznice, npr konjuktive al ja ne bih, a što se tiče kreme, pa morate shvatit da u medicini ne postoje antidoti spec za svaki problem koji se onda primjene i stvar je gotova. cijeljenje je proces koji zahtjeva više čimbenika, od faktora rasta, prokrvljenosti....a jedina krema koja mi pada na pamet je d-pantenol, to je vitaminski pripravak i može pomoći epitelizaciju, tkđ neizostavni zagrebački melem, eto malko marketinga, nemoš ga izbjeć nikako
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 15:33   #8
Ja sam svoj oziljak od operacije mazala Contractubex kremom.
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 08:59   #9
Tesko je reci, ali imas li dojam da je Contratubex napavio ikakvu razliku?
succorosso is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 09:18   #10
Mislim da mi je pomogao. Imam rez od kojih 20ak cm na kojem je bilo 38 savova. Nakon godinu dana rupice od savova se vise ne vide a rez je dosta izblijedio.
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 09:24   #11
Prolaznica, a koliko si dugo mazala rez Contratubexom?
Kretzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 10:07   #12
Da podsetim moje prvo pitanje, da li neko zna koliko dana je potrebno da opadnu konci posle operacije od fimoze. Meni je 18 dan jos su tu, a bojim se da ce da ispucaju silom, ako ne odpadnu
YankeeZulu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 10:33   #13
Quote:
Kretzy kaže: Pogledaj post
Prolaznica, a koliko si dugo mazala rez Contratubexom?
Ja ga jos uvijek mazem ali mislim da se preporuca barem 3-6 mjeseci redovite uporabe. Neki dan sam cula pohvale za jos jednu kremu - Medgel - pa mozda i nju probam.

Yankee sorry na OT-u
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 10:44   #14
Quote:
Prolaznica kaže: Pogledaj post
Ja ga jos uvijek mazem ali mislim da se preporuca barem 3-6 mjeseci redovite uporabe. Neki dan sam cula pohvale za jos jednu kremu - Medgel - pa mozda i nju probam.
Ajoj, a ja mazala samo mjesec dana.
Hm... fala na informaciji.
Kretzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2007., 14:33   #15
imo sam operaciju fimoze prije 4 dana i zanima me jedna stvar..naime, oko šavova uzduž glavića (oko konca) mi se stvara nekakva bijela sluz i zanima me dali je to zog toga što se konci raspadaju ko da su bio razgradivi ili nedaj bože, radi neke infekcije...
Kinfa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2007., 17:08   #16
teško je reći koji je uzrok al ako je eksudat dovoljno velik da se cijedi onda je manja vjerojatnost da je posljedica šava,nemam vele iskustva sa samorazdradivim koncima na površini tijela,al sumnjam da su oni uzrok te tvoje izlučevine.vidiš samo šuplja priča jer nisam vidio i ne mogu reći,svakako liječniku...
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 00:25   #17
Meni se to nije javljalo...

p.s. konci jos nisu otpali... 19.dan
YankeeZulu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 03:04   #18
pa idi liječniku i nek ih skine ako neće on idi u hitnu...možda se malko načekaš al sve za svoju čunu
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 10:18   #19
Kinfa svakako do liječnika pa češ dobiti odgovor.
Ovak se može samo nagađati
sarkom is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 11:20   #20
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
pa idi liječniku i nek ih skine ako neće on idi u hitnu...možda se malko načekaš al sve za svoju čunu
Bio sam ja pre 2 dana, rekao je on " trebalo bi da odpadnu sutra, eventualno prekosutra..." Evo pocelo je, jos samo malo Nego neko gore je spomenuo belu tecnost oko konca...i meni se to javilo, ali sam isprao. Nego ne jednu stranu kao da mi se kozica ljusti pri samom vrhu... Ne smem povuci to, jer nemam pojma da li je ok, ili je to od erekcija, pa su ispucali shavovi... Da li neko zna kremu da brze zarastu ti shavovi tj rane ?
YankeeZulu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:20.