Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2008., 10:16   #41
Evo i jednog free, kakav je.

http://favcfavc.googlepages.com/

Dali tvoj linijski DVD player podrzava Divx format, to bi trebalo pisati i na prednjoj strani tvog playera, koji DVD player imas, proizvodjac i tip.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 15:36   #42
podržava Divx format,imam Jvc THS33R
probala sam onaj VirtualDubMod ali gledala sam onaj tutorijal i ono sto tamo pokazuje nema meni na mom kompjuteru.
Miaaa007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 16:12   #43
miaaa, sve si zakomplicirala.

ako ti player podržava divx format, nemaš ti što konvertirati u DVD format. to ti je samo gubljenje vremena i nerava. imaš dvije jednostavne mogućnosti:

1. spržiti film i titl kako smo ti već objasnili (data burning)
2. koristiti neki od programčića za ljepljenje na divx ---> evo, climm ti je u ovom svom postu sve lijepo objasnio pa prati upute: https://www.forum.hr/showpost.php?p=1...9&postcount=35

ako ti ni to ne pomaže, a onda ti je možda do playera. provjeri u uputama na playeru je li ti sve podešeno kako treba. ti ne bi smjela imati nikakvih problema s čitanjem titlova bez obzira koji postupak koristila.

eto, ne znam kako ti više pomoći, stvarno, osim preporuke da malo surfaš i učiš iz tuđeg iskustva.
kotulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 18:02   #44
probala sam tako ali ne ide!Sa DVD playerom je sve u redu jer druge filmove kojim nisam sama stavljala titlove mogu gledati skroz normalno.A kad napravim kako si mi ti rekla ono data burning onda mi film izgubi zvuk,odn.DVD player ne reproducira zvuk NITI titlove....cudno....
A kod titlova ona extenzija,jeli ima ikakve vece razlike u tome ili...??
Miaaa007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 18:13   #45
Ima, pozeljno je da titl ima nastavak .srt ili .txt
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 18:14   #46
probala sam tako ali ne ide!Sa DVD playerom je sve u redu jer druge filmove kojim nisam sama stavljala titlove mogu gledati skroz normalno.A kad napravim kako si mi ti rekla ono data burning onda mi film izgubi zvuk,odn.DVD player ne reproducira zvuk NITI titlove....cudno....
A kod titlova ona extenzija,jeli ima ikakve vece razlike u tome ili...??
Miaaa007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2008., 02:22   #47
miaaa,


ne pržiš dobro. evo, ja sam sad išla spržiti jedan divx film da ti pokažem kako je to jednostavno. sve mi je trajalo 7 minuta i mogu ga gledati bez ikakvih problema. a trebala bi i ti. je li koristiš nero? s čime pržiš?

ovako ti to u neru treba izgledati (pritiskom na "add"):






a ovako ti u mene izgleda jedan divx film s titlom (ono kad ti se pojavi "add" pa biraš što ćeš pržiti ):






a ovo ti je spržen film s titlom na dvd-u:






odakle skidaš titlove? titlovi ti moraju imati ekstenzije .srt ili .sub ili .txt
evo ti jedan link gdje možeš dići titlove s tim ekstenzijama a da ne moraš ništa mijenjati: http://www.divx-titlovi.com/en-US/de...px?pageindex=1

eto, sada sam i nacrtala. ako ti ovo ne pomogne onda si, što se informatike tiče, gori slučaj od mene.
kotulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2008., 09:51   #48
Ja sam isto isprobavao sa raznim programima i po meni je najjednostavniji pocketdivxencoder.
Sistem rada je sljedeči:
Jednostavno ubaci u "Pocket" fail s filmom (onaj prvi kvadratić)
i onda otvori fail sa subtitlom (u onom drugom kvadratiću di piše ABC),
otiđi u tab "help" tamo namjesti CP na 1250 da ti vidi Č,Š,Ž, Nj, Ć i Đ i ostala blagodatna HR slova,
a možeš podesiti i veličinu slova (stavi na 4),
stisni onda "close", vidi pod 3 output options koliki ce ti MB film bit i možeš smanjit kvalitetu videa ili audia, tako da ti može stat na CD i na kraju "Encode now"
Ovaj ti program automatski stavlja sve optimalno.
Kod subtitla- prvo ga normalno središ s nekim programom (npr SubTitlWorkshop)
radi prilagođavanja s početkom i krajem filma da ti ne bi titl kasnio ili žurio u odnosu na film.
Tako ćeš na .avi datoteku zalijepiti titl.
Nakon toga ga samo sprži na cd

Napomena, ovo je za divix, a ne za dvd
__________________
Taj sam ;D
cipal is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2008., 09:56   #49
Aj reci mi kako si ubacila slike u forum pa cu ti dokazat da sam dobro napravila... meni kad idem ubaciti sliku kaze da forum podrzava datoteke do 9kb.....
Miaaa007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2008., 10:29   #50
Quote:
Miaaa007 kaže: Pogledaj post
Aj reci mi kako si ubacila slike u forum pa cu ti dokazat da sam dobro napravila... meni kad idem ubaciti sliku kaze da forum podrzava datoteke do 9kb.....
Imas PM.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2008., 10:35   #51
Quote:
cipal kaže: Pogledaj post
Ja sam isto isprobavao sa raznim programima i po meni je najjednostavniji pocketdivxencoder.
Sistem rada je sljedeči:
Jednostavno ubaci u "Pocket" fail s filmom (onaj prvi kvadratić)
i onda otvori fail sa subtitlom (u onom drugom kvadratiću di piše ABC),
otiđi u tab "help" tamo namjesti CP na 1250 da ti vidi Č,Š,Ž, Nj, Ć i Đ i ostala blagodatna HR slova,
a možeš podesiti i veličinu slova (stavi na 4),
stisni onda "close", vidi pod 3 output options koliki ce ti MB film bit i možeš smanjit kvalitetu videa ili audia, tako da ti može stat na CD i na kraju "Encode now"
Ovaj ti program automatski stavlja sve optimalno.
Kod subtitla- prvo ga normalno središ s nekim programom (npr SubTitlWorkshop)
radi prilagođavanja s početkom i krajem filma da ti ne bi titl kasnio ili žurio u odnosu na film.
Tako ćeš na .avi datoteku zalijepiti titl.
Nakon toga ga samo sprži na cd

Napomena, ovo je za divix, a ne za dvd
skinula sam taj rogram ali nemogu naći ovo CP koje treba namjestit na 1250,ušla sam u "help"ali neznam gdje je to...
Miaaa007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2008., 10:58   #52
Jesi usla u pravi help? Koliko vidim jedini je, u donjem desnom kutu.
Kad udjes u help imas CP I Size povise "close"

__________________
Taj sam ;D
cipal is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2008., 11:08   #53
meni toga nema...ja nemam nista ispod ovoga Change degault language....
Miaaa007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2008., 11:39   #54



eto vidis sad da san dobro napravila...
Miaaa007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2008., 11:44   #55
A u tom zecu lezi grm...

Imas noviju verziju, nego ja.
Kad odaberes, film, odaberes titlove (abc) onda ti se pojavi taj izbornik s velicinom slova i CP-om
Evo slika

__________________
Taj sam ;D
cipal is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2008., 11:53   #56
Quote:
Miaaa007 kaže: Pogledaj post



eto vidis sad da san dobro napravila...
Nisi, naziv filma i naziv titl moraju biti potpuni isti u dlaku, tvoji nazivi su ko saka u oko, mogla si ih preimenovati u samo naziv filma bez ostalog texta tako da nije dugacak :
- xxxxxxxxxx.avi
- xxxxxxxxxx.srt
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2008., 11:56   #57
Quote:
cipal kaže: Pogledaj post
Ja sam isto isprobavao sa raznim programima i po meni je najjednostavniji pocketdivxencoder.
Sistem rada je sljedeči:
Jednostavno ubaci u "Pocket" fail s filmom (onaj prvi kvadratić)
i onda otvori fail sa subtitlom (u onom drugom kvadratiću di piše ABC),
otiđi u tab "help" tamo namjesti CP na 1250 da ti vidi Č,Š,Ž, Nj, Ć i Đ i ostala blagodatna HR slova,
a možeš podesiti i veličinu slova (stavi na 4),
stisni onda "close", vidi pod 3 output options koliki ce ti MB film bit i možeš smanjit kvalitetu videa ili audia, tako da ti može stat na CD i na kraju "Encode now"
Ovaj ti program automatski stavlja sve optimalno.
Kod subtitla- prvo ga normalno središ s nekim programom (npr SubTitlWorkshop)
radi prilagođavanja s početkom i krajem filma da ti ne bi titl kasnio ili žurio u odnosu na film.
Tako ćeš na .avi datoteku zalijepiti titl.
Nakon toga ga samo sprži na cd

Napomena, ovo je za divix, a ne za dvd
Za ovo je puno jednostavniji programcic AviSub, rezultat izvrstan, isprobaj pa ces vidjet.

https://www.forum.hr/showpost.php?p=1...9&postcount=35
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2008., 12:02   #58
evo ja san sad stisnila "encode now" pa cemo vidit...
Miaaa007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2008., 12:19   #59
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Za ovo je puno jednostavniji programcic AviSub, rezultat izvrstan, isprobaj pa ces vidjet.

https://www.forum.hr/showpost.php?p=1...9&postcount=35
Radija sam prije s njim. Odličan je i zalipi titl za minut-dvi. Ali mi je onda poceo zajebavati i nije mi vise radija. Isa sam skinit noviju verziju i opet nije bilo dobro. Ali od toga je proslo dosta, pa idem opet skinit i probat.
__________________
Taj sam ;D
cipal is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2008., 12:50   #60
uspila sam samo sprzit bez programa i titlovi rade ali s ne cuje zvuk.... uff
Miaaa007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:55.