Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2015., 20:35   #1081
Moze pomoc od studenata stomatologije u st? zanima me imam li mogucnosti za upad...lani sam zavrsila srednju skolu,prosla sam sva cetiri raz s 5 ali maturu nisam bas rasturila,solidna trica mislim da mi ni prijemni ne bi bio dovoljan kad bi ga dobro rijesila...da li ima nade i koje bi mi predmete bilo najbolje popravit na drzavnoj za upad? netko,biloo tko...hvala
Marina21263 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 16:28   #1082
Bok ljudi!
Vezano za test psihomotorike, zanima me mogu li ja takve ili bar slične cavlice kupiti u zeljezariji ili negdje? A i čula sam da neki prodaju te ploče sa cavlicima pa ako ju itko ima ili znate gdje da ju nađem molim vas pomagajte
Također me zanima postoji li dan otvorenih vrata stomatologije u Zagrebu i kad je?
Hvala unaprijed
Riki10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 16:11   #1083
Jel moze netko od studenata ili bivsih studenata napisati jel nuzna specijalizacija po zavrsetku faksa? Za medicinu sam cuo da samo s fakultetom gotovo i ne mozes naci posao, tj. mozes ali samo na hitnoj ili kao asistent doktoru itd. Za opcu praksu je nuzna specijalizacija obiteljske medicine itd. Zanima me, je li onda specijalizacija nuzna i nakon stomatoloskog fakulteta?
ActaNonVerba is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 19:21   #1084
Da li se na ovom fakultetu dio studija moze zavrsiti u inozemstvu buduci da je integriran? Lp
iwanamilinkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2015., 12:59   #1085
Bok ljudi
Evo planiram ove godine prijaviti stomatologiju pa me samo zanima da li ima netko onu kutiju sa testa sposobnosti? Htjela bih malo vježbati.
Ugl., ako ju netko ima, javite se u pp
littleangel1411 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2015., 16:19   #1086
Quote:
ActaNonVerba kaže: Pogledaj post
Jel moze netko od studenata ili bivsih studenata napisati jel nuzna specijalizacija po zavrsetku faksa? Za medicinu sam cuo da samo s fakultetom gotovo i ne mozes naci posao, tj. mozes ali samo na hitnoj ili kao asistent doktoru itd. Za opcu praksu je nuzna specijalizacija obiteljske medicine itd. Zanima me, je li onda specijalizacija nuzna i nakon stomatoloskog fakulteta?
Nije, osim ako se ne želiš baviti ortodoncijom, oralnom kirurgijom itd...
Hadley is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 15:03   #1087
Za što je onda stomatolog bez specijalizacije osposobljen? Vrši li on ugradnju krunica, mostova i sl.?
I je li moguće otvoriti privatnu praksu bez specijalizacije?
ActaNonVerba is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 16:28   #1088
Quote:
ActaNonVerba kaže: Pogledaj post
Za što je onda stomatolog bez specijalizacije osposobljen? Vrši li on ugradnju krunica, mostova i sl.?
I je li moguće otvoriti privatnu praksu bez specijalizacije?
Da, ugađuješ krunice, mostove, praviš proteze, stavljaš ispune, provodiš prevenciju bolesti usne šupljine, uglavnom radiš neke "standardne" zahvate.
Moguće je, no za to ti je potrebna poveća svota novaca.
Hadley is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 16:02   #1089
Hvala ti puno

Koliko ovo "poveća svota" iznosi u HRK?
ActaNonVerba is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 16:54   #1090
Quote:
ActaNonVerba kaže: Pogledaj post
Hvala ti puno

Koliko ovo "poveća svota" iznosi u HRK?
Iskreno, ne znam točno. Kružile su svakakve cifre...
Hadley is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 17:27   #1091
Otprilike? Ja sam čuo 8000 eura
ActaNonVerba is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 22:53   #1092
Quote:
ActaNonVerba kaže: Pogledaj post
Otprilike? Ja sam čuo 8000 eura
Ja sam čula puuuuno veće cifre
Mislim, uzmi u obzir da ti kao prvo treba prostor koji mora biti određene kvadrature i zadovoljavati određene uvjete, zatim oprema koja ne uključuje samo "stolicu", trebaš skupiti i određeni broj pacijenata, a i na kraju nećeš sve raditi sam pa ti treba i zubotehničar i sestra koje ćeš morati plaćati...
Osim ako, naravno, nemaš nekakvo polazište od kojeg ćeš nastaviti, ali otvaranje privatne ordinacije od nule je dosta zahtjevno i stresno...
Hadley is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 13:25   #1093
A stigne li se raditi uz stomatološki fakultet? Npr. u kafiću?
ActaNonVerba is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 16:05   #1094
Quote:
ActaNonVerba kaže: Pogledaj post
A stigne li se raditi uz stomatološki fakultet? Npr. u kafiću?
Na 1. i 2. godini baš i ne jer su predmeti zahtjevni i opširni i moraš svaki dan učiti po par sati. Uz to, raspored ti zna biti zeznut tako da npr. imaš faks od 8 do 8 s pauzama od par sati između...
No ako baš imaš volju za radom i ako si dobro rasporediš vrijeme, sve je moguće
Hadley is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 22:19   #1095
Pozdrav,učenica sam drugog razreda opće gimnazije i velika mi je želja upisati stomatologiju. Jasno mi je sve oko studiranja i upisa i malo je reći da sam milijun puta pročitala jedno te iste informacije po forumima,no ipak,uvijek imam svojih podpitanja. Bilo mi bilo jako drago da mi netko upućen i tko je sve to prošao na njih odgovori jer sam očajna zbog straha da neću uspjeti upisati,a to je zaista jedino što me zanima i ne vidim se ni u čemu drugom. Eh,pa u skladu s tim,odlučila sam se početi pripremati za maturu i prijemni već ovo ljeto. Mislim,barem što se tiče gradiva prvog i drugog razreda,da to "utvrdim". I samo za informaciju,prvi razred sam prosla s 4.5,drugi ću s 4.7 ili 4.8,a oko ostala dva ću se potruditi maksimalno,tako da bi to otprilike nekako trebalo biti oko 380 bodova kojih se tiču ocjene iz srednje,jel? Za izborni na maturi ću uzeti biologiju. E sad,prijemni. Je li to test u kojem se ujedno zadaci iz fiz,kem i bio? Muči me fizika,ne ide mi baš najbolje pa me zanima kakvi su zadaci,jesu li teški i takvi da moraš razbijati glavu ili su neki kraći i jednostavnijeg tipa? I je li možda više zastupljena teorija? Je li u redu da za prijemni vježbam zadatke iz plave zbirke Nade Brković? Također,kako ste se vi pripremali (ili ćete se pripremati)? Hoćete li učiti iz srednjoškolskih udžbenika fiz,bio i kem? I kakvog su tipa zadaci iz kemije? Eto,to bi bilo to za sad,no sigurno ću se sjetiti još nekog pitanja. Uglavnom,bila bih vam jako zahvalna kad biste mi odgovorili,hvala unaprijed!��
jaffacake is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 22:29   #1096
Quote:
jaffacake kaže: Pogledaj post
Pozdrav,učenica sam drugog razreda opće gimnazije i velika mi je želja upisati stomatologiju. Jasno mi je sve oko studiranja i upisa i malo je reći da sam milijun puta pročitala jedno te iste informacije po forumima,no ipak,uvijek imam svojih podpitanja. Bilo mi bilo jako drago da mi netko upućen i tko je sve to prošao na njih odgovori jer sam očajna zbog straha da neću uspjeti upisati,a to je zaista jedino što me zanima i ne vidim se ni u čemu drugom. Eh,pa u skladu s tim,odlučila sam se početi pripremati za maturu i prijemni već ovo ljeto. Mislim,barem što se tiče gradiva prvog i drugog razreda,da to "utvrdim". I samo za informaciju,prvi razred sam prosla s 4.5,drugi ću s 4.7 ili 4.8,a oko ostala dva ću se potruditi maksimalno,tako da bi to otprilike nekako trebalo biti oko 380 bodova kojih se tiču ocjene iz srednje,jel? Za izborni na maturi ću uzeti biologiju. E sad,prijemni. Je li to test u kojem se ujedno zadaci iz fiz,kem i bio? Muči me fizika,ne ide mi baš najbolje pa me zanima kakvi su zadaci,jesu li teški i takvi da moraš razbijati glavu ili su neki kraći i jednostavnijeg tipa? I je li možda više zastupljena teorija? Je li u redu da za prijemni vježbam zadatke iz plave zbirke Nade Brković? Također,kako ste se vi pripremali (ili ćete se pripremati)? Hoćete li učiti iz srednjoškolskih udžbenika fiz,bio i kem? I kakvog su tipa zadaci iz kemije? Eto,to bi bilo to za sad,no sigurno ću se sjetiti još nekog pitanja. Uglavnom,bila bih vam jako zahvalna kad biste mi odgovorili,hvala unaprijed!��
Na Stomatološkom fakultetu ne postoji prijemni ispit nego se uz ocjene iz srednje škole i državnu maturu provodi test psihomotorike (detaljno o tome testiranju možeš pročitati na stranici faksa) koji nosi 10 % od ukupnog broja bodova tj. max. 100 bodova.
Fforumaš1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 13:05   #1097
Quote:
Fforumaš1 kaže: Pogledaj post
Na Stomatološkom fakultetu ne postoji prijemni ispit nego se uz ocjene iz srednje škole i državnu maturu provodi test psihomotorike (detaljno o tome testiranju možeš pročitati na stranici faksa) koji nosi 10 % od ukupnog broja bodova tj. max. 100 bodova.
O super,hvala na brzom odgovoru!
jaffacake is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 14:33   #1098
poz ljudi. eto meni više ne treba ovo, pa ako je tko zainteresiran neka se javi na PM. meni je stvarno pomoglo kod one psihomotorike. LP



answer1210 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 15:52   #1099
Quote:
answer1210 kaže: Pogledaj post
poz ljudi. eto meni više ne treba ovo, pa ako je tko zainteresiran neka se javi na PM. meni je stvarno pomoglo kod one psihomotorike. LP



Jel na testiranju bude isto takvo ili slično?
Fforumaš1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 18:16   #1100
Je li moguće prebacivanje sa stomatologije u Rijeci na stomatologiju u Zagrebu? Koji su uvjeti i je li to moguće tek na trećoj godini ili može i prije?
jaffacake is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:28.