Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2008., 14:56   #201
izvana , termo izolacija se stavlja izvana
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 18:04   #202
Quote:
mazgov kaže: Pogledaj post
izvana , termo izolacija se stavlja izvana
a kom K onda sluzi ta termo zbuka
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 18:12   #203
moraš imati izolaciju iz vana.
Ako imaš iz nutra onda ti se ne može akomulirati toplina unutar kuče te imaš ohoho problema s toplinskim naprezanjem, smrzavanjem, i kaj već sve, ne vanjskog zida koji na kraju propada.

Stoga uvijek radi vanjsku fasadu ako želiš izolaciju. Ako želiš samo požbukati iznutra onda stavi 2 cm termožbuke ili obične žbuke iznutra i barem si nekaj riješio. A za sve ostalo koristi vanjsku fasadu.
Kak već imaš vanjsku fasadu onda ti termožbuka vani ne ira toliku ulogu koliko ti puno više igra stiroplna fasada... (ak me siječanje dobro služi 2 cm stiropola ti je kao 5 cm termožbuke)
Ali ponavljam
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 01:22   #204
?

TŽ ni nije po meni toplinska fasada! Obavezno izvana demit-fasada bar 5 cm, po mogućnosti 8 ili 10 cm. Iznutra što hoćeš , ne moraš ništa , ako je ružno stavi knauf čisto estetika radi ...
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 18:30   #205
fasada -pomoć

evo imam jedno pitanje. imam kuću staru 30-ak godina . ožbukana je klasično kako se to radilo prije. znači gruba , fina žbuka cementna naravno čista klasika. nije nikada bojana i sad bi ja to malo sredio pa me zanima s čim da to sredim . gledao sam završne žbuke i ne znam šta da uzmem inače sam iz dalmacije tako da nema neki zima . raspitavao sam se o SILIKATNOJ ZAVRŠNOJ ŽBUCI I EDELPULZU i šta mi preporučujete
mjaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 17:27   #206
Pozdrav!

I ja sam u slicnoj situaciji. Kuca koja je u Dalmaciji nikad nije bila bojana, a zavrsno je ozbukana sa finim morskim pijeskom.

Razmisljam o stiropor fasadi, ali kako se stalno ne stanuje nisam siguran u financijsku isplativost dok s druge strane sami zavrsni premaz bilo silikatni, bilo mineralni trazi vise od 50% ukupnih troskova "prave" termo fasade.

Zanima me sto ce reci iskusniji sa foruma....

Pozdrav
zokys is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 23:37   #207
ovakav je slučaj kod mene:
kuča na 2 kata, izagrađena do krova i krov prije 5 godina(pretpostavljam da se dobro isušila) ožbukana izunutra prije tjedan dana (strojno žbukanje, cementno-vapnena žbuka)!
i sada me zanima dal meni majstori mogu za 3 tjedna početi stavljati demit fasadu debljine 5 cm??????

po nekoj mojoj logici ili (ne)upućenosti to bi bilo malo prerano jer se kuća nije isušila od unutarnje žbuke! zar ne?
andrejm is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 08:49   #208
pozdrav iz srbije!
arhitekta mi je predlozio stiropor fasadu 8cm i to firmu Sto (http://www.sto.com)
bio sam ovih dana u predstavnistvu i sve je suprer, sve je ok, dok nismo dosli do cene - StoTherm Classic je ~20EUR/m2 + ugradnja... Vrlo malo ljudi je culo za tu firmu, pa ne mogu dobiti misljenje, usporedbu sa ostalim proizvoljacima...
Za srbiju to je dosta jaka cena, npr. Austrotherm 5cm ljudi odrade za 12-13EUR sa ugradnjom..S obzirom da u Hrvatskoj je mnogo veci izbor materijala, molio bih vas za misljenje o ovoj firmi, ceni, i sl..

unapred hvala...

poz....
deki969 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 09:56   #209
Quote:
deki969 kaže: Pogledaj post
pozdrav iz srbije!
arhitekta mi je predlozio stiropor fasadu 8cm i to firmu Sto (http://www.sto.com)
bio sam ovih dana u predstavnistvu i sve je suprer, sve je ok, dok nismo dosli do cene - StoTherm Classic je ~20EUR/m2 + ugradnja... Vrlo malo ljudi je culo za tu firmu, pa ne mogu dobiti misljenje, usporedbu sa ostalim proizvoljacima...
Za srbiju to je dosta jaka cena, npr. Austrotherm 5cm ljudi odrade za 12-13EUR sa ugradnjom..S obzirom da u Hrvatskoj je mnogo veci izbor materijala, molio bih vas za misljenje o ovoj firmi, ceni, i sl..

unapred hvala...

poz....
ja nikad čuo za to, ali nisam ni trebao čuti. Uglavnom tu u Hr uglavnom svi rade s Bumit-om.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 14:25   #210
Evo nek i ja kažem koju pametnu na ovu temu, stavio tzv. Demit fasadu prije 3, a sad već i 4 zime. Redom- cijena oko 18 tkn za 200 tinjak m2 fasade. Stiropor fasadni 7 cm, ljepilo, mrežica, kutnici i rubnici, mineralna žbuka ( zajeb, ne kupovati ) - 15 tkn. Posudio skelu, sam sve stavio do žbuke. Došao majstor za završni sloj ( to ne možeš sam, jer se fronta mora staviti u jednom potezu ) i rekao za zajeb s mineralnom žbukom, ali postavio i naknadno dva puta prebojao silikatnim premazom. To je koštalo dodatne 3 tkn.
Uz to, imam 10 cm perlita u podu ispod estriha ( jbg, uselio se prije 11 g, onda stiropor bio jako skup ) i 12 cm kamene vune u potkrovlju.
Zadovoljan potrošnjom plina za centralno.
Mikes is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 16:04   #211
Quote:
Codegun kaže: Pogledaj post
ja nikad čuo za to, ali nisam ni trebao čuti. Uglavnom tu u Hr uglavnom svi rade s Bumit-om.
Sto fasade su vrhunske. Samo jesu skuplji. A dovoljno dobre su i druge fasade, ako je provjereni proizvođač i sustav.
mrzli is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 11:14   #212
Quote:
deki969 kaže: Pogledaj post
pozdrav iz srbije!
arhitekta mi je predlozio stiropor fasadu 8cm i to firmu Sto (http://www.sto.com)
bio sam ovih dana u predstavnistvu i sve je suprer, sve je ok, dok nismo dosli do cene - StoTherm Classic je ~20EUR/m2 + ugradnja... Vrlo malo ljudi je culo za tu firmu, pa ne mogu dobiti misljenje, usporedbu sa ostalim proizvoljacima...
Za srbiju to je dosta jaka cena, npr. Austrotherm 5cm ljudi odrade za 12-13EUR sa ugradnjom..S obzirom da u Hrvatskoj je mnogo veci izbor materijala, molio bih vas za misljenje o ovoj firmi, ceni, i sl..
STO je kvaliteta ali za 5% veču kvalitetu platiš 30ak% veču cijenu tako da nema opravdanja uzmi fasadu od nekog proizvođača tipa Rofix, Baumit i sl. Ipak u Hrvatskoj nemožeš uzeti materijal za fasadu (sa PDVom) za tu cijenu a kamoli ugraditi. (ako gledamo stiropor 5cm, 9kg ljepila, kvalitetna mrežica, kutnik, tiplovi i silikatni završni sloj) + 2-skela ti dodje 15ak eura i još 5-6 eura ugradnja...
__________________
Moja osobna stranica /
Obrisano!!
Torcidas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2008., 23:14   #213
Demit (stiropor) fasade

U tijeku je gradnja naše kuće. Dvoumimo se oko odabira fasade. Odnosno, poznato nam je da je kuća izolirana demit fasadom energetski učinkovitija. No, zanima me da li netko zna kako stiropor koji se za to koristi utječe na zdravlje. Naime, većina osoba koje smo upitali, bilo da su investitori koji su već ugradili demit ili prodavači tvrde da nema nikakvog štetnog utjecaja. Što mislite?
rina77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2008., 23:57   #214
naravno da nema . pa to je samo stiropor. plus toga , on je vani , na dvorištu , s vanjske strane zida , drži toplinu , nije u spavaćoj sobi . ( u stvari je ...ima ga i u podu )
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2008., 02:44   #215
Nema nikakvog štetnog utjecaja. Ako želiš energetski učinkovitu kuću onda nemoj staviti demit, nego napravi sendvič zid = nosivi zid, izolacija, ventilirani sloj, fasadna opeka. E to je prava stvar. Neka ti projektant fizike zgrade izračuna kolika ti je ušteda energije. Demit je za mase, ti za sebe napravi najbolje.
verycreativan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2008., 09:45   #216
Mene nešto zanima, o čemu razmišljam nekoliko zadnjih dana, a ne znam dal je točno. Zar nije uopće pogrešno što svi mi radimo fasadu izvana, a taj stiropor bi trebao ići unutra? Pa čemu korist da grijem i zidove od cigle i betona debele 30 cm?
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2008., 10:23   #217
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
Mene nešto zanima, o čemu razmišljam nekoliko zadnjih dana, a ne znam dal je točno. Zar nije uopće pogrešno što svi mi radimo fasadu izvana, a taj stiropor bi trebao ići unutra? Pa čemu korist da grijem i zidove od cigle i betona debele 30 cm?
Nije pogrešno.
Cigla drži toplinu konstantnom.
Tako npr griješ i prestaneš grijati ali se temperatura sobe ne počne odmah spuštati.
Npr. prestaneš grijati navećer i temeratura ti se polako spušta jer zidovi otpuštaju toplinu.

Ako bi stavila zid s vanjske strane taj zid bi ti brže popadao jer je pod utjecajem temperaturnih oscilacija zamrzavanja itd...

Dodatno zid ti i drži hladnoću po ljeti.

ako baš već razmišljaš na taj način onda bolje izbaci zid i samo stavi nekaj malo čvršće kao što se to stavlja u montažnim čučama. tanka betonska ploća ili tak nekaj
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2008., 10:26   #218
Quote:
rina77 kaže: Pogledaj post
U tijeku je gradnja naše kuće. Dvoumimo se oko odabira fasade. Odnosno, poznato nam je da je kuća izolirana demit fasadom energetski učinkovitija. No, zanima me da li netko zna kako stiropor koji se za to koristi utječe na zdravlje. Naime, većina osoba koje smo upitali, bilo da su investitori koji su već ugradili demit ili prodavači tvrde da nema nikakvog štetnog utjecaja. Što mislite?
JA stvarno nisam čuo da je stiropol štetan. A i već se dosta dugo koristi.

Ako išta ispušta tokom godina- to je s vanjske strane kuće i zatvoreno s fasadom. Tak da dok ti živiš u kući mislim da si sigurna. Eventualno kada bi možda rušila ali eventualno...

Jednom riječju - naj se brinuti zbog toga....

E jedino što se možeš zapitati je paropropusnot fasade i kako to utjeće na tebe- za ostalo ne.
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2008., 10:43   #219
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
Mene nešto zanima, o čemu razmišljam nekoliko zadnjih dana, a ne znam dal je točno. Zar nije uopće pogrešno što svi mi radimo fasadu izvana, a taj stiropor bi trebao ići unutra? Pa čemu korist da grijem i zidove od cigle i betona debele 30 cm?
Mislim da bi to bila pogreška zbog vlage, jer stiropor nema mogućnost primanja i otpuštanja vlage a što je poprilično bitno za zdravu mikroklimu u prostoru.

To je varijanta ako nema mogućnosti izvana, ali se u principu izbjegava, a isto tako je pitanje u kojoj točki se kondenzira vlaga pri velikim razlikama između vanjske i unutarnje temperature te gdje ona odlazi.
gogo_2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2008., 13:11   #220
kuća je već sazidana, pa će sigurno stiropor biti vani. ma i svejedno bi bio, samo mi nije bilo jasno zašto se stavlja van a ne unutra. hvala na odgovorima
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:40.