Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2006., 22:44   #1
Libanon (Lebanon)

Pozdrav svima! Naime, odlucila sam da namjeravam ici u Bejrut (ljubav je u pitanju )
pa me zanima sve o gradu, kolike su cijene, je li skupo?? koliko se sati leti do tamo??
trebam Vase savjete, iskustva-bila bih Vam zahvalna!
Megy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2006., 08:59   #2
Quote:
Megy kaže:
Pozdrav svima! Naime, odlucila sam da namjeravam ici u Bejrut (ljubav je u pitanju )
pa me zanima sve o gradu, kolike su cijene, je li skupo?? koliko se sati leti do tamo??
trebam Vase savjete, iskustva-bila bih Vam zahvalna!
Mogu ti reći samo za trajanje leta. Ako ideš preko Istanbula ti je 2+2, a vjerojatno je iz Zg najpovoljnija opcija.

U odnosu na druge zemlje bliskog istoka skuplji je. Prije ovog zadnjeg rata bio je ok kao destinacija.

Savjetujem ti da za opće informacije pogledaš malo na:
http://www.lonelyplanet.com/worldgui...e-east/lebanon

a za tuđa iskustva ovdje (ista stranica):
http://thorntree.lonelyplanet.com/ca...s.cfm?catid=18

Upiši ''lebanon'' ili ''beirut'' u tražilicu na vrhu i dobit ćeš dosta pitanja i odgovora.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2006., 18:51   #3
hvala puno na odgovoru, mislim ici iz Zagreba direktno sam vidjela da ima za Bejrut..
Megy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2006., 20:34   #4
direktno za Beirut?...sumnjam, provjeri jos jednom
adolfo hilter is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 11:25   #5
Direkt Beirut nemaš sigurno. Presjedanje ti ne gine, ali to ne bi trebao biti apsolutno nikakav problem.

Moguće veze provjeri na http://www.aviokarte.com.hr
Pouzdana stranica
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 21:25   #6
hvala .. budem provjerila
Megy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 17:01   #7
Libanon

Pozdrav,

zanima me jel bio netko u Libanonu? Info kakav je zivot tamo, kakvi su ljudi, jel opasno, itd..
Ne mogu naci temu, ako je bila prije moze i link I trebalo bi mi dosta hitno barem osnovni podaci, hvala hvala!
__________________
All work and no play makes Jack a dull boy
AlgidBabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 20:52   #8
Bio prije nešto više od godinu dana u okolici Bejruta.Zanimljiva zemlja puna kontrasta...bogatstva i siromaštva .Zemlja je politički nestabilna - u to vrijeme u Bejrutu je bila vojska na svakom raskršću kao i blokade po autocesti , no promet se odvijao nesmetano - kaotično što je za tu zemlju normalno.Najvažniji dio automobila je sirena - bez nje si definitivno mrtav...i poštuj pravo jačega...kamione i slična prometala...nigdje nisam vidio na cesti toliko mercedesa i BMW-a , to je statusni simbol...starost i stanje vozila i nije toliko važno - važno je imati ga
Glede dolaska - prema navodima mog domaćina bolje je ne kupovati avio karte previše unaprijed jer u slučaju frke sa Izraelom zatvaraju zračnu luku i moraš letjeti iz Damaska - frka jer trebaš vizu za Siriju .Inače ulaznu vizu za Libanon dobivaš na aerodromu za cca 20 dolara . Kad budeš letio nazad dođi na aerodrom 2 sata ranije jer je Bejrutski aerodrom jedan od najrigoroznijih glede kontrole...
Ljudi su u principu ljubazni , restorani po cjenama prihvatljivi a hrana zbilja ukusna i raznovrsna..,
Toliko za sada ako te zanima nešto specifično pitaj...
sapporo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 21:29   #9
Hvala .. odlucila sam da ipak idem u Portugal, ovo mi je za mene samu ipak malo opasno .. nekom drugom prilikom
__________________
All work and no play makes Jack a dull boy
AlgidBabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 15:28   #10
Ma nije toliko opasan koliko je nepredvidljiv...mogla bi ti to sama odraditi ali slažem se da ti je Portugal mudriji izbor - jedna od slijedećih destinacija biti će mi portugalska sela na sjeveru
sapporo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2009., 03:18   #11
lljudi su super usluzni i gostoljubivi. klopa je fenomenalna. ako se izuzmu politicka nestabilnost i ratovi, bliski istok je jedan od boljih delova sveta po pitanju licne bezbednosti. mislim... nece te niko opljackati, izbosti, silovati, kidnapovati, ...

viza za siriju se isto dobija na granici obzirom da nemaju ambasadu/konzulat u hrvatskoj. ako bas hoces, mozes traziti istu u ambasadi u beogradu ili budimpesti.

pa svi aerodromi na bliskom istoku imaju jako striktne kontrole. nisu mi u lepom secanju ni security tipovi s ben guriona u tel avivu niti ataturkaz u istambulu.
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 01:26   #12
alo

meni je bas ovih dana palo na pamet trazit nesto o libanonu pa me je zacudilo kako nema nista o libanonu na forumu..znate li mozda cijene hostela,cijene hrane u odnosu na siriju ,egipat backpack varijanta..kako je najbolje putovati libanonom?vjerojatno busom..sto ste sve posjetili tamo?sto je najzanimljivije za vidjeti? pretpostavljam da i nije tamo prejeftino..hvala svima na odgovorima!
Čiribimbaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 23:17   #13
Jeli ima Libanonska ambasada ili konzulat u Hrvatskoj?
__________________
FREE PALESTINE!
GTA IV. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 23:20   #14
Jeli mi treba Libanonska viza kad ulazim iz Syrije busom u Libanon,ako da mogu li je dobit na granici?
__________________
FREE PALESTINE!
GTA IV. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2010., 10:22   #15
Libanonska viza dobiva se na aerodromu i košta negdje oko 20 dolara ...barem se dobivala prije dvije godine....plaćanje u kešu ....libanonci cjene puno više dolare od eura
sapporo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 22:29   #16
to znam isto je kao i za Syriju,ali me zanima kada prelazim iz Syrije u Libanon preko granice,jeli tesko dobiti vizu?
__________________
FREE PALESTINE!
GTA IV. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 03:13   #17
Quote:
GTA IV. kaže: Pogledaj post
to znam isto je kao i za Syriju,ali me zanima kada prelazim iz Syrije u Libanon preko granice,jeli tesko dobiti vizu?
kopnenim putem kad ides iz sirije,mozes uzeti na granici besplatnu vizu od 48 sati ili ako hoces duze ostati ,za period od 15 dana viza je 14 eura,na granici jedino prave problem zenskim osobama do 30-35 godina koje nisu u pratnji supruga(zbog sumnje da ce se baviti prostitucijom),desi se da jednostavno vrate sa granice,mog druga i njegovu devojku su vratili zbog nje sa granice
montgomeri is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 01:10   #18
jel imate kakvu preporuku za noćenje u Beirutu, hostel do 10 eura po osobi, oko centra
THX
danguba1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 18:56   #19
Ne kužim kak ti je viza besplatna do mjesec dana ak dolaziš morem i zrakom, a plaćaš ak dolaziš kopnom?
Poslala sam upit ambasadi u Beču da vidim kaj vele.

Idem po ljetu na 4 dana u Libanon, Beirut, kaj mislite da ne trebam propustit u Beirutu ili u Libanonu , a stignem u 4 dana.
danguba1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 21:30   #20
mmm zanima me Libanon i Sirija...koja je okvirna cijena aviona?
Da li je opasno tamo? i kad je najbolje posjetit...ja bi da nisu prevelike temperature...
bucek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:36.