Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2006., 06:43   #1
Hebrejska Religija

Blagosloven da je Bog Abrahamov,Jakovljev,Isakov i nas Bog.
Najveca priprema za Kristov dlazak bila je hebreska religija.Nema boljega nego obratiti se opet Origenu i rijecima koje je napisao kao odgovor Celzu."Bog nije spavao i ne spava.Svako dobro koje se ikad desilo medju ljudima djelo je Bozije.Ali Krist je mogao doci samo na ono mjesto gdje su ljudi vec vjerovali da je Bog jedan,gdje su ljudi citali proroke koji ukazuju na Krista i gdje su ljudi naucili da Krist treba doci u vrijeme kad s tog jednog mjesta njegovo ucenje moze preplaviti citav svijet.
Zidovsko Sveto Pismo je ukazivalo na Krista
Zidovska religija je pripravila svijet za Kristovo ucenje.
Jer ce iz Siona Zakon doci,iz Jeruzalema rijec Jahvina.Nece vise narod dizat maca protiv naroda nit se vise ucit ratovanju"(Iz 2,3,4)
Tako nas uci nas Spasitelj Isus Hrist.
samarjanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 12:31   #2
Quote:
samarjanka kaže:
Svako dobro koje se ikad desilo medju ljudima djelo je Bozije.

Ovo je velika istina.

Mi toga nismo svijesni, ali svako dobro koje je u nama dolazi od Boga a ne od nas samih. Mi smo samo prijemnici. Radi se o finim nevidljivim valovima koji dolaze od Boga i ulaze u naše duše. Mi te valove doživljavamo kao svoju ljubav ili svoju savjest ili nešto slično.

To na neki način i jest naše, jer što god uđe u našu dušu postaje naše, ali dano nam je od Boga.
Pićo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 13:28   #3
__________________
"Crucify, laid behind the stone, You lived to die, rejected and alone, like a rose, trampled on the ground, You took the fall and thought of me above all..."
Klikni na link
forestsilvy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 13:51   #4
Ili, pak, samo reflektujemo Bozansku ljubav? Jedino pod uvjetom da smo je i sami primili, jer kako mozemo nesto dati sto nismo i sto nemamo...

Pozdrav, samajranka...
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 14:02   #5
Pardon... dajte meni bedastom objasnite...

Ako je sve dobro na svijetu Božje djelo, čije je onda djelo sve zlo na Zemlji?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 16:41   #6
Slika dobroga u materijalnom svijetu je od Boga, no sotona je iskvario tu sliku dobra i preobratio je u sliku zla i grijeha...

Isus Krist je slika Boga u materijalnom svijetu, a:

4:24 Bog je duh i koji se njemu klanjaju, u duhu i istini treba da se klanjaju."

Sve što vidimo ovdje na ovome svijetu su slike dobroga i zlog, slike duhovnog svijeta koji je Prava Stvarnost

Samo što se stvar u tome da ljudsko tijelo je u nemogućnosti podnijeti niti razumijeti stvarnost duhovnog svijeta bez razumijevanja Boga Samoga...zato duh čovječji ponekad iskusi neke posljedice duhovnog rata, koje zovemo još i duhovno ratovanje

a što se tiče duhovnog ratovanja, znam da sam još prije obećapo jednom forumašici da ću pokušati objasniti to pa ću otvoriti novu temu o tome...i napisati ću što sam ja iskusio u vezi toga...

pozdrav Ego!
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 17:02   #7
Sve što vidimo ovdje na ovome svijetu su slike dobroga i zlog, slike duhovnog svijeta koji je Prava Stvarnost



Uuuu....prijatelju, kude ode u platonicare...????? Malo mi ovo cudno, a mozda te ipak samo nisam razumio...?




Samo što se stvar u tome da ljudsko tijelo je u nemogućnosti podnijeti niti razumijeti stvarnost duhovnog svijeta bez razumijevanja Boga Samoga

Da, zato i postoji jedan text u Psalmima: Tvojom svjetolscu mi vidimo svjetlost...Slazem se sa tobom.

Pozdrav.
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 17:27   #8
Quote:
Uuuu....prijatelju, kude ode u platonicare...????? Malo mi ovo cudno, a mozda te ipak samo nisam razumio...?
ne znam što govoriš i što je tu platonsko, ali to je ono što mislim...

naša tijela su samo slike na kojima se Bog potpisao svojim duhom

2 Kor 3,6 On nas osposobi za poslužitelje novoga Saveza, ne slova, nego Duha; jer slovo ubija, a Duh oživljuje.
Iv 6,63 "Duh je onaj koji oživljuje, tijelo ne koristi ništa. Riječi koje sam vam govorio duh su i život su."

one slike koje nemaju Duha se bacaju u Gehenu...i to je stvarnost, meni ne paše ta stvarnost jer bih htio da svi ljude žive u Božje Kraljevstvu, ali to je Biblijska stvarnost i tu ni ja ni nitko drugi ništa ne može...
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 05:05   #9
Duh Sveti

Zato braco i sestre moje budi te osjetljivi na taj tih glas u nama.On je nas vodic,tjesitelj,savjetnik i najbolji drug.Kljuc svega je osoba i djelo Svetog Duha.Bez Njega krscanstvo je bez nade.Crkva ne moze biti crkva bez Duha Svetoga.
samarjanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 08:03   #10
[QUOTE=-Daniel-]
Quote:
Slika dobroga u materijalnom svijetu je od Boga, no sotona je iskvario tu sliku dobra i preobratio je u sliku zla i grijeha...
Bravo, eto temelja za religijsku dramu dobra i zla.




Quote:
Samo što se stvar u tome da ljudsko tijelo je u nemogućnosti podnijeti niti razumijeti stvarnost duhovnog svijeta bez razumijevanja Boga Samoga...zato duh čovječji ponekad iskusi neke posljedice duhovnog rata, koje zovemo još i duhovno ratovanje
Razumijevanje Boga na našoj razini je baratanje predodžbama a naša emocije daju izuzetnu prijemčljivost tim predodžbama. Sve što ne razumijemo moramo objasniti onako da možemo i sami prihvatiti.


Quote:
a što se tiče duhovnog ratovanja, znam da sam još prije obećapo jednom forumašici da ću pokušati objasniti to pa ću otvoriti novu temu o tome...i napisati ću što sam ja iskusio u vezi toga...
Daj više...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 14:07   #11
Neka vas sam Bog, izvor mira, potpuno posveti i neka cijelo vaše biće - duh, dušu i tijelo - očuva besprijekornima za dolazak našega Gospodina Isusa Krista.(1.Solunjanima 5)



Covek je nedeljiva celina izmedju duha, duse i tijela, ne vidim razliku zasto bismo mi bili samo nekakva 'slika' ne znam cega... No dobro, svako ima pravo mislit sto zeli...

Pozdrav.
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 17:20   #12
Quote:
No Nick kaže:
Neka vas sam Bog, izvor mira, potpuno posveti i neka cijelo vaše biće - duh, dušu i tijelo - očuva besprijekornima za dolazak našega Gospodina Isusa Krista.(1.Solunjanima 5)



Covek je nedeljiva celina izmedju duha, duse i tijela, ne vidim razliku zasto bismo mi bili samo nekakva 'slika' ne znam cega... No dobro, svako ima pravo mislit sto zeli...

Pozdrav.
to je ono što sam ti rekao u PM, ne čitaš dobro postove pa tako i krivo zaključuješ....

ja rekoh:

Quote:
naša tijela su samo slike na kojima se Bog potpisao svojim duhom
ti rekoh:

Quote:
ne vidim razliku zasto bismo mi bili samo nekakva 'slika' ne znam cega
ja nisam rekao da je čovjek slika nečeg, nego da je njegovo tijelo samo slika u materijalnom svijetu...

čovjek je naravno mnogo više nego njegovo tijelo, zar ne?

pozdravljen ti meni budi više...
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 09:57   #13
ja nisam rekao da je čovjek slika nečeg, nego da je njegovo tijelo samo slika u materijalnom svijetu...
čovjek je naravno mnogo više nego njegovo tijelo, zar ne?


Pa ne znam da li smo se razumjeli bas, ali me stvarno mrzi da pricam o ovome... Uostalom, kome je to i bitno...? Njegovo tijelo je slika u materijalnom svijetu...Xm. Nema veze...

budi ti pozdravljen na kub od mene...
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:40.