Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2005., 21:47   #261
Re: Re: Re: reikijem protiv alergije

reiki meni pomaze samo malo ublaziti simptome kad me pocme gusiti,mada znam nekog ko je redovito radeci sebi reiki potpuno uklonio alergije.
znam samo da mi homeopatija nije pomogla za astmu,no nikad se ne zna.
alternative ima svakakve-ona kvalitetna svakako pomaze za alergiju i opcenito-barem meni-naravno uz lijekove. koje mi da doktorica.
kod alergija je vazna preventiva!znaci- ne poceti uzimati lijekove kad simptomi vec pocmu, nego se priremiti prije+ izbjegavati alergen i cijelu godinu raditi na imunitetu i poboljsanju odgovora na stres.
pocelo je s hitnom a sad-svake godine pijem sve manje lijekova.
Quote:
solar kaže:
pitanje 1.
da li si inicirana ili ti je netko davao tretmane (koliko tretmana)?

pitanje 2.
da li ti reiki nije pomogao samo vezano uz alergiju ili općenito?

p.s. ovo pitam iz praktičnih razloga (za osobnu upotrebu).
__________________
snupix
snupix is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2005., 14:41   #262
meni su jučer krenuli prvi simptomi

prelijena sam da se s ikakvim metodama liječenja zajebavam
wasted is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2005., 15:10   #263
...pa kako tako "rano"

...meni isto krenulo jučer...i još nemogu vjerovat vlastitim suzno-svrbljivim okicama...pa kud prije...očekivah simptome tek oko 12-og...pa na koliko to zrnaca po m2 reagiram
ambrozija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2005., 14:46   #264
Je li tko probao "Nasaleze"? Vidjela sam oglas za to neki dan u novinama. Ako je netko probao, neka javi, molim, da li to ista pomaze i koja je cijena kod nas?

"Nasaleze je jedinstven, potpuno prirodan medicinski proizvod u spreju koji sadrzi mikronizirani, tj. vrlo usitnjen celulozni prah. Njegovo djelovanje karakterizira oponasanje prirodnoga zastitnog djelovanja nosne sluznice tako sto celulozni prah u doticaju sa sekretom sluznice tvori bezbojan gel koji sluznicu oblaze te ima funkciju dodatnog filtra za mikroorganizme i alergene kao sto je pelud. Dakle, Nasaleze pojacava nasu prirodnu barijeru prolasku alergena u pluca, formirajuci dodatni zastitni sloj na nosnoj sluznici."

Vise o njemu na:
http://www.oktal-pharma.hr/hr/zastupstva/zastupstvo/25/
http://www.oktal-pharma.hr/hr/zastupstva/proizvod/190/
http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/618/
http://www.nasaleze.com/
Adica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2005., 14:59   #265
Prije nekoliko godina sam dobio alergiju.
Calritine...Telfast.... nula bodova....samo injekcije su mi pomogle.

Prošle godine sam se ohrabrivao kako sam dugo izdržao...nisam išao docu...naj.ebo ko grlica ...
Sve mogu podnijet...suzne oči, peckanje u grlu...tonu maramica...jednu nosnicu zatvorenu...
...ali kada mi se i druga počne skoro do kraja zatvarati popizdim

Ali prošle godine mi je bilonekako bolje u vezi druge nosnice...

...za sada se budim tek sa malo blokiranim nosom...

Ne idem još docu

Najjebenije je kada ležim na boku...zatvara mi se gornja nosnica....kada se okrenem na drugi bok...zatvori mi se suprotna...pa odi u
fortaleza is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2005., 09:38   #266
Exclamation

Quote:
snupix kaže:
reiki meni pomaze samo malo ublaziti simptome kad me pocme gusiti,mada znam nekog ko je redovito radeci sebi reiki potpuno uklonio alergije.
ja sam kupio u algoritmu knjigu o bioenergiji i kako liječiti rukama, meni je to pomoglo..
ali čini mi se da ove godine ima manje peludi općenito
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2005., 09:39   #267
Exclamation

Quote:
wasted kaže:
meni su jučer krenuli prvi simptomi

prelijena sam da se s ikakvim metodama liječenja zajebavam
najbrža metoda je pranje, umivanje lica i ruku

pomaže odmah.. ali nažalost ne zadugo
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2005., 09:41   #268
Exclamation

Quote:
fortaleza kaže:

Najjebenije je kada ležim na boku...zatvara mi se gornja nosnica....kada se okrenem na drugi bok...zatvori mi se suprotna...pa odi u
yep

same here
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2005., 09:43   #269
Exclamation

Quote:
Adica kaže:
Je li tko probao "Nasaleze"? Vidjela sam oglas za to neki dan u novinama.
u jutarnjem
još nisam kupio - imam dr theiss još
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2005., 19:12   #270
Quote:
Cro Fag kaže:

ali čini mi se da ove godine ima manje peludi općenito
ili će kasnije sezona početi, mene tek neki dan počelo hvatat a danas koma.
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2005., 22:55   #271
mene jučer počeli zezat sinusi al ne znam da li zbog ambrozije. pijem neke tablete duracef, jel koristi netko to? btw, bole me sinusi ali nisu začepljeni??
__________________
SANDMAN!
sims is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2005., 21:45   #272
ej, pozdrav svima... nova sam na ovom forumu...tj na ovom topicu
patim od ambrozije vec 4. ljeto/jesen...
pila sam belodin, claritin i clarinase.. sve jedno te isto i nista nije djelovalo
isto kao ni gnadion pumpica..
zastopan nos cijelo vrijeme, grlo svrbi ko da mi netko cesljem ide po njemu (fakat gadan opis ), oci peku
nije mi pomogao cak ni onaj theiss blocker, al dobra vijest koju imam je da sam probala nasaleze (istina kosta 68kn) ali fakat djeluje..tj samo mi nos nije zastopan ali sve ostale simptome imam i dalje..al i to je nesto.
otisla sam i kod onog frajera s rtl u kutinu i kupila caj od koprive i kadulje...
kadulja malo pomaze, al se ona ne pije nego se samo njome ispiru usta i grlo, a za koprivu nisam nista primjetila...
i ne morate bit budale ko ja i ic do kutine zbog toga, mozete kupit bilo gdje te cajeve...
zanima me da li se te injekcije kortikosteroida mogu uzeti sad za vrijeme ambrozije ili sam to morala prije pocet uzimat?
e da, kad sam bila na testiranju za ambroziju (2003.), imala sam nekakva 2++ za alergiju na ambroziju dok sam za neke druge alergije imala samo jedan+. pretpostavljam da to oznacava neki stupanj alergije, ali zna li itko od vas koliko tih stupnjeva ima? 2,4, 6? pa da otrpilike znam koliko je jaka ta moja alergija...thanx
magnolija25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2005., 00:17   #273
PITANJE!

na alergo testu prije godinu dana mi je utvrđena alergija na neke žnj trave, 2 vrste, kojih ima samo u dubokoj šumi i opasne su u proljeće. razlog odlaska na test je bila prestrašna urtikarija koja je započela upravo oko ovog datuma, krajem 8. mjeseca i liječila sam je mjesecima.

prije par dana izbijaju mi sitne piknjice (prištići) po dekolteu, licu i vratu. svrbe i šire se. ne prolaze, a gađam ih svim raspoloživim sredstvima (claritine, dimidril, beloderm krema...). prošle godine isto vrijeme - urtikarija.

unazad 3 godine, sami kraj 8. mjeseca ista stvar kao i ove godine, čudan osip i svrab. uvijek sam mislila da je od sunca, ali kako sam ove godine bila 3 puta na suncu, zadnji put prije mjesec dana, sunčanje potpuno "pada u vodu" kao razlog.

znam da je vrijeme ambrozije i ozbiljno počinjem sumnjati da mi se krajem 8- mj. ipak javlja alergija na nju. nemam drugih simptoma, osim povremenog laganog stezanja u grlu. pa me zanima da li je netko od vas, iskusnih u problemima s ambrozijom, ikada imao bilo kakve simptome na koži?

btw. živim u Zagrebu

hvala
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2005., 20:22   #274
Quote:
LadyInRed kaže:
zanima da li je netko od vas, iskusnih u problemima s ambrozijom, ikada imao bilo kakve simptome na koži?

osobno - ne-
nisam imao simptome na koži u ovo vrijeme..
ali imam općenito osjetljivu kožu
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2005., 20:34   #275
Exclamation

korisno će biti pogledati kartu rasprostrenosti ambrozije u ovom trenutku:

http://www.pollenwarndienst.at/uploa...ps/ambr083.gif

- krajem 8. mjeseca


sada je najgore
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2005., 17:44   #276
Quote:
Cro Fag kaže:

sada je najgore
... a ja se upravo vratih iz Dalmacije ... lijepo disala, spavala, jela :-) ... stvarno sam se nadala da ću izbjeći veći dio ambrozije, a ti veliš "sada je najgore" :-(
... već nakon par sati boravka u bijelom Zg gradu, nos svrbucka ... daklem evo me medju vama braći i sestrama po ambroziji ... valjda će kratko trajati.
ambrozija is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2005., 23:25   #277
bjezte od bijelovarske zupanije
nije danas ni u zg bolje, al kod njih skoro glavu katapultirala kihanjem
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2005., 10:37   #278
moja mama je zakljucila da me joj previse idem na zivce svojim brisanjem nosa i da ona to vise ne moze podnijet pa sad zahtijeva od mene da odem negdje gdje nema ambrozije na mjesec dana, ona ce platit sve troskove.
da li itko zna neko takvo podrucje u hr, jer koliko sam cula rasirila se i po dalmaciji?
magnolija25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2005., 12:43   #279
Jel je vi jako osjećate?

Ja ove godine opet skoro ništa
Pijem Letizen, ali prije mi je i uz lijekove bilo grozno.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2005., 14:49   #280
Meni je evo počelo tek prije 2 dana... i sve je gore
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:05.