Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2006., 20:57   #101
Macka, covjek kome govoris je iz Prijedora, vjerovatno je da je zivio negdje OD Prijedora prije rata. Mislis li stvarno da on ne zna sta se tamo desilo?
To bi ti isto bilo k'o Hitleru pricati o Europi iz ww2...
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 21:05   #102
Quote:
nordea kaže:
Macka, covjek kome govoris je iz Prijedora, vjerovatno je da je zivio negdje OD Prijedora prije rata. Mislis li stvarno da on ne zna sta se tamo desilo?
To bi ti isto bilo k'o Hitleru pricati o Europi iz ww2...


razumijem ja da se on pravi lud te da ga smeta da se priča o srpskim zločinima u Prijedoru.

zato i linkam . da se zna
Mačka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 21:36   #103
Quote:
Pamticemo kaže:
U Prijedor se vratilo 25 000 Bosnjaka, tj. sad u Prijedoru ima vise Bosnjaka nego ukupno Srba i Hrvata u Sarajevu. Bosnjaci su direktori u par javnih ustanova, zaposleni su policiji, komandir policije u Kozarcu je Muslimana, zaposleni su u opstinskoj administraciji. NA celu skupstine opstine je Musliman i svuda ih ima. Obnovljene su sve dzamije, kuce su im obnovljene i mnogo su bolje nego prije rata...Imaju sve ono sto manjine na bosnjackim podrucjama mogu samo da sanjaju.

A opstina Prijedor, od svojih je para nedavno napravila asfaltni put u hrvatsko selo Donja Ravka, napravila im sportsko igraliste...
Prema toj brojci, to bi znacilo da se vratilo oko 50% prijeratnog stanovnistva, sto nema veze sa stvarnoscu.
U kojoj javnoj ustanovi? Kako li nikad ne naidjem na te pojedince? U opstinskoj administraciji ih ima mozda 1% od ukupnog broja uposlenih. Prema Zakonu o lokalnoj samoupravi RS, od sest nacelnika odjeljenja opstinske administracije, a prema popisu stanovnistva iz 1991 godine, trebala bi biti 3 Bosnjaka. Navedi mi jednog!
Istina je da je predsjednica SO Prijedor Bosnjakinja, Azra Pasalic. Otidji jednom na sjednicu SO pa ces vidjeti koliko je ponizavaju, vrijedjaju i daju niske komentare odbornici SDS-a.
Velis da su Bosnjacima obnovljene kuce i da su bolje nego prije. Ma, koja im to dobra vila obnovi kuce?
Kada kazes "opstina Prijedor od svojih para", zasmijavas me do suza. Znas li kako bilo koja opstina dolazi do "svojih para"? To su uglavnom sredstva koja stanovnici te opstine izdvajaju na razlicite poreze i normalno je da se ta sredstva vracaju stanovnicima kroz ulaganja u infrastrukturu i slicno.
ostatak_mene is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 16:50   #104
Gdje smo stali ?!

Zašto je ova tema stala ?! Kamo smo to otišli ?! U zaborav ??! No, no, no...!!
__________________
"Na ljutu ranu, ljutu travu !"
Lastovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 19:54   #105
Quote:
Lastovo kaže: Pogledaj post
Zašto je ova tema stala ?! Kamo smo to otišli ?! U zaborav ??! No, no, no...!!
1.Srbi su u bosni za vrijeme divljanja njihovog neofašizma učinili genocid i dobili pola bosne...to je previše frustrirajuće za normalnog čovjeka,
2. hrvati su u bosni branili bosnu, pomagali muslimanima čak i za vrijeme sukoba sa njima (izbjeglice, oružje i ranjeni), a muslimani sada imaju prema hrvatima odnos otprilike kao i prema srbima.

Zato je najbolje maknuti se sa takve teme jer u tako apsurdnoj situaciji (kod obje točke) čovjek nema ništa pametno za reći.
alenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 15:27   #106
steta sto ste stali a imam tako puno da kazem, Istjeran iz prijedora a ne mogu da se vratim!!!!!
 
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 18:48   #107
Cast svim nevinim zrtvama, ali mislim da hrvatska javnost na hrvatskom forumu ne bi trebala biti obasipana nedacama drugog naroda, pogotovo jer ima i previse svojih stratista, a i zbog cinjenice da vecina Hrvata nema pojma o pokoljima Hrvata po Srednjoj Bosni od strane Muslimana i njihove uvezene brace arapa, a za Srbe je sve vec odavno jasno.

Tri ubijena Hrvata nisu razlog da se brojkom od 300 ubijenih muslimana tim istim muslimanima vjecito daje epitet JEDINE zrtve, dok ti isti vjecito negiraju sve zlocine i protjerivanja Hrvata po Srednjoj Bosni. (Krizancevo selo, Bugojno, Travnik...)
acetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 12:00   #108
BiH umjesto da po četničkim optužnicama pisanim u koncentracionim logorima,bolje da počne suditi ovima sa spisa
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 02:17   #109
POPIS OSUMNJICENIH ZA RATNI ZLOCIN U PRIJEDORSKOM KRAJU
http://brisevo-prijedor.webs.com/osu...izazlocine.htm
__________________
Ljudi imaju pravo biti glupi, jest da neki previse iskoristavaju tu povlasticu ..
belaj_ba is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 02:23   #110
Prijedor - strijeljanje žena i djece

http://www.youtube.com/watch?v=gNdlwpTnTaY
__________________
Ljudi imaju pravo biti glupi, jest da neki previse iskoristavaju tu povlasticu ..
belaj_ba is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 00:42   #111
pustimo rat, mene zanima kad ce se nesto poceti proizvoditi u prijedoru, kad ce rudnik poceti raditi, jer to je najveci rudnik zeljezne rude u europi, i slicno
deisler is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 01:41   #112
Quote:
deisler kaže: Pogledaj post
pustimo rat, mene zanima kad ce se nesto poceti proizvoditi u prijedoru, kad ce rudnik poceti raditi, jer to je najveci rudnik zeljezne rude u europi, i slicno
Mislim da je Vareš veći, ali neisplativiji.
Zanimljiva tema, malo emocionalno obojena što je čest slučaj, ali važna.

Meni je nešto rodbine iz Kozarca bilo u logoru Trnopolje.

Da nema tko slučajno gdje na forumu podatke o Sanskom Mostu? Zanima me.
Može i samo link, da ne kažnjavaju zbog dizanja stare teme.
__________________
"Željeti je da se preko Une i Save stvori država koja bi svojim životom živjela." F. Rački
Ostoja Grubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 15:29   #113
Quote:
Ostoja Grubica kaže: Pogledaj post
Mislim da je Vareš veći, ali neisplativiji.
Zanimljiva tema, malo emocionalno obojena što je čest slučaj, ali važna.

Meni je nešto rodbine iz Kozarca bilo u logoru Trnopolje.

Da nema tko slučajno gdje na forumu podatke o Sanskom Mostu? Zanima me.
Može i samo link, da ne kažnjavaju zbog dizanja stare teme.
Mali OT s obzirom da sam rođena u Varešu pa imam info baš u vezi rudnika... vareški rudnik je bio veći od onog u prijedoru kako god željezara je sad u očajnom stanju, javile su se neke priče da su neki kanađani i japanci trebali kupiti rudnik međutim taj neki kanađanin je optužen za pronevjeru ili nešto slično tako da nažalost od toga za sada ništa
Layleigh is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:40.