Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Pogledaj rezultate ankete: Za mene je Isus:
put, istina i život. 29 69.05%
lik iz dječjih bajki. 8 19.05%
nešto između 4 9.52%
neprijatelj 1 2.38%
Glasovatelji: 42. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2006., 20:07   #21
Quote:
Bozicno drvce kaže:
Isus je za mene covjek koji je htjeo biti napraviti nesto za tada sjebani svijet i iskoristio je ljudsku glupocu i predstavio se kao bozji sin.
Predstavio se kao Božji sin?Mene zanima vjeruješ li ti da je on Božji sin?
__________________
"All the world's a stage, And all the men and women merely players.." by William Shakespeare
billy joe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 20:46   #22
Unhappy

Pitam se ,pitam,na koji način je Bog stvorio Isusa umjetnom oplodnjom i jesu li bog i isus ustvari neki vanzemaljci tehnološki vrlo razvijeni koji su oteli tu židovku i onda joj svašta radili
tkopitaneskita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 20:50   #23
Oprosti,ali ovo pitanje mi je malo glupo.
Ja tvoje pitanje vidim kao tvoje mišljenje da je Bog silovao Mariju ili tako nešto?
"Anđeo Gospodnji navijestio Mariji,i ona je začela po Duhu Svetom"
Nema tu umjetne oplodnje,samo čudo.Jer ako je ženska umjetno oplođena,opet nije djevica.A Marija je bila djevica.
__________________
"All the world's a stage, And all the men and women merely players.." by William Shakespeare
billy joe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 20:51   #24
Quote:
tkopitaneskita kaže:
Pitam se ,pitam,na koji način je Bog stvorio Isusa umjetnom oplodnjom i jesu li bog i isus ustvari neki vanzemaljci tehnološki vrlo razvijeni koji su oteli tu židovku i onda joj svašta radili
Odlično pitanje.
Bilo bi odlično i sutra da nije u pitanju Bog....svemoguć.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 21:17   #25
zasto je morao slati anđela? :O
a ne da je samo ucinio da ona to "sazna", da je zacela bezgresno...?
ili je pak anđelek nosio bozansku spermu na sebi, pa je ona zacela "po duhu svetomu"?
Veni is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 21:21   #26
Quote:
salvador2 kaže:
Za jedne je on put, istina i život, a za druge jedan od likova iz dječjih bajki. A za treće nešto između. Četrvrtima je neprijatelj. Ako je bio, kakav je bio kao čovjek? I što je donio svijetu? I što će još donijeti. Volio bih čuti poglede iz raznih kuteva.

Ako je tema već bila, ne budi vam teško koju riječ ponoviti.
salvador2 -pola čovječanstva drži da je Isus,Isa bio čovjek poslan od Boga,sa posebnim ovlastima da čini neka čuda čudna za ondašnje ofčice,i da pri tom širi pravednost,poštenje i ljudskost među ljudima.
Pa gdje je u tvojoj anketi pitanje o Isusu kao Božjem poslaniku,posebnom?
ili se ženiraš postaviti to pikantno pitanje?
Bok!
__________________
Vrijeme
1 Tako mi vremena,2 čovjek je na gubitku,doista-
3 osim onih koji vjeruju i dobra djela čine, ..... Kur΄an ,103

Zadnje uređivanje Bosniac : 20.10.2006. at 23:07.
Bosniac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 21:39   #27
Quote:
Bosniac kaže:
salvador2 -pola čovječanstva drži da je Isus,Isa bio čovjek poslan od Boga,sa posebnim ovlastima da čini neka čuda čudna za za ondašnje ofčice,i da širi pravednost,poštenje i ljudskost među ljudima.
Pa gdje je u tvojoj anketi pitanje o Isusu kao Božjem poslaniku,posebnom?
ili se ženiraš postaviti to pikantno pitanje?
Bok!
Baš je pikantno.
Ti si Musliman i naravno da je po tvojoj vjeri čovjek. Ne treba ti anketa za izjasniti se o tom.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 21:46   #28
Quote:
Bosniac kaže:
salvador2 -pola čovječanstva drži da je Isus,Isa bio čovjek poslan od Boga,sa posebnim ovlastima da čini neka čuda čudna za za ondašnje ofčice,i da širi pravednost,poštenje i ljudskost među ljudima.
Pa gdje je u tvojoj anketi pitanje o Isusu kao Božjem poslaniku,posebnom?
ili se ženiraš postaviti to pikantno pitanje?
Bok!
krivo. isus nije bio poslan od boga da čini čuda iširi pravednost, poštenje. onaj tko u to vjeruje se potpuno udaljuje od isusa i od onoga što je on u biti.
walpurga is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 22:38   #29
Quote:
walpurga kaže:
krivo. isus nije bio poslan od boga da čini čuda iširi pravednost, poštenje. onaj tko u to vjeruje se potpuno udaljuje od isusa i od onoga što je on u biti.
Šta je Isus,Krist bio u biti? i šta mu je bila misija na Zemlji ?
__________________
Vrijeme
1 Tako mi vremena,2 čovjek je na gubitku,doista-
3 osim onih koji vjeruju i dobra djela čine, ..... Kur΄an ,103
Bosniac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 23:47   #30
Misija sina božjeg bila je da ljudima zorno pokaže božju ljubav prema svakom čovjeku i da ukaže na put spasenja duše čovječje.
__________________
Pallas: Dakle, plod koji je do tada mrtav, prolaskom kroz porođajni kanal - čudesno oživi? Sljedeći dalje ovu logiku, po tebi je spolno udo čovjek. Čim prođe preko malih usana... Zanimljivo.
salvador2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 23:51   #31
Quote:
tkopitaneskita kaže:
Pitam se ,pitam,na koji način je Bog stvorio Isusa umjetnom oplodnjom i jesu li bog i isus ustvari neki vanzemaljci tehnološki vrlo razvijeni koji su oteli tu židovku i onda joj svašta radili
Ja smatram da ima puno istine u prvom dijelu tvoje rečenice.
__________________
Pallas: Dakle, plod koji je do tada mrtav, prolaskom kroz porođajni kanal - čudesno oživi? Sljedeći dalje ovu logiku, po tebi je spolno udo čovjek. Čim prođe preko malih usana... Zanimljivo.
salvador2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2006., 01:18   #32
Quote:
salvador2 kaže:
Ja smatram da ima puno istine u prvom dijelu tvoje rečenice.
a što se tiče drugog dijela rečenice vanzemaljci su odavno oplođivali zemljanke npr. samsonova mamica iako nerotkinja (a židovski pandan a.kurjaka vjerojatno je jahvinim nadahnućem odbacio mogućnost neplodnosti njenog muža iako o tom nisu imali pojma) zače samsona u polju s anđelom dok je muž negdje izbivao , sad koliko se njegov dnk razlikuje od isusovog gdje je panspermija na još višem stupnju ostat će misterija ukoliko primorac i ekipa ne zavire malo u gene kamene

što se tiče otmica židovki u bibliji (i većini drugih mitova starih naroda)stoji da su kćeri ljudske same pristajale na vanzemaljsku oplodnju i rađale vrlo snažne mladiće.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2006., 01:22   #33
To što kažeš je različito od Isusovog slučaja. Kod Marije nije bilo koitusa.
__________________
Pallas: Dakle, plod koji je do tada mrtav, prolaskom kroz porođajni kanal - čudesno oživi? Sljedeći dalje ovu logiku, po tebi je spolno udo čovjek. Čim prođe preko malih usana... Zanimljivo.
salvador2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2006., 01:39   #34
Quote:
salvador2 kaže:
To što kažeš je različito od Isusovog slučaja. Kod Marije nije bilo koitusa.
a u gornjim slučajevima vjerojatno nije bilo interuptusa
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2006., 11:32   #35
Quote:
ursamajor kaže:
a što se tiče otmica židovki u bibliji (i većini drugih mitova starih naroda)stoji da su kćeri ljudske same pristajale na vanzemaljsku oplodnju i rađale vrlo snažne mladiće.
Da, to su Nefili. Ali se ne radi o oplodnji od strane vanzemaljaca, već o spolnim odnosima kćeri zemaljskih sa sinovima božjim, a što se pod sinovi božji misli, možeš ovdje pročitati.
__________________
Pallas: Dakle, plod koji je do tada mrtav, prolaskom kroz porođajni kanal - čudesno oživi? Sljedeći dalje ovu logiku, po tebi je spolno udo čovjek. Čim prođe preko malih usana... Zanimljivo.
salvador2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2006., 13:42   #36
Quote:
salvador2 kaže:
Za mene je Isus:
Za mene je Isus spasitelj.

Kad je zlo toliko ojačalo da je zaprijetilo čak i nebeskim svijetovima, pojavio se Isus da spriječi katastrofu. Uspio je u tome i zato je On naš spasitelj.

U prijašnjim vremenima je bilo još slučajeva da su božanska bića silazila na Zemlju (Krišna, Buda), ja ih sve izuzetno poštujem ali ipak Isusa izdvajam kao nešto specijalno, možda griješim u tome ali imam takav neki osjećaj.

Isus je za mene autoritet broj jedan.
Pićo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2006., 13:47   #37
Quote:
brezovka kaže:
Baš je pikantno.
Ti si Musliman i naravno da je po tvojoj vjeri čovjek. Ne treba ti anketa za izjasniti se o tom.
Da,ja jesam musliman,fala dragom Bogu!
Isus,Isa je po Islamu Božiji Poslanik,upućen na planetu Geu (između milijardi i milijardi drugih ) u misiju sa tačno određenim mandatom.
To sve i sama znaš-pa pričali smo ovdje o Isusu,Kristu bezbroj puta.
Šta te zbunjuje?
Bok!
__________________
Vrijeme
1 Tako mi vremena,2 čovjek je na gubitku,doista-
3 osim onih koji vjeruju i dobra djela čine, ..... Kur΄an ,103
Bosniac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2006., 17:21   #38
Quote:
Bosniac kaže:
Da,ja jesam musliman,fala dragom Bogu!
Isus,Isa je po Islamu Božiji Poslanik,upućen na planetu Geu (između milijardi i milijardi drugih ) u misiju sa tačno određenim mandatom.
To sve i sama znaš-pa pričali smo ovdje o Isusu,Kristu bezbroj puta.
Šta te zbunjuje?
Bok!

Rekoh jesi i nemam ništa protiv.
O Isusu od tebe ne mogu saznati ništa.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2006., 20:28   #39
Quote:
salvador2 kaže:
To što kažeš je različito od Isusovog slučaja. Kod Marije nije bilo koitusa.
Josip I Marija bili su židovi!
Židovima je dužnost voditi ljubav u petak na večer (uoči sabata tj sutrašnjeg dana mirovanja)
ili drugim riječima MUŠKARCU ŽIDOVU JE DUŽNOST ZADOVOLJITI ŽENU!
(pitajte nekog židova pa ćete saznati!

Dakle da Josip i mlada sexy Marija (kako se prikazuje) nisu vodili ljubav tokom svog života je čista izmišljotina koju su sexom iskompleksirani kasniji kršćani isfantazirali.
U kršćanstvu je sex nešto ne baš tako važno i nešto što nije ""čisto "" dok je kod židova i muslimana odnos prema sexu mnogo slobodniji tj normalniji.

Ako Josip i marija nisu vodili ljubav onda bi oni bili židovski heretici a oni su bili normalni židovi (ako su uopće postojali ,ali to je za neku drugu temu)
tkopitaneskita is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2006., 20:55   #40
Ja govorim o Isusovom začeću, t.j. o tome da je Marija bezgriješno začela. Naravno da su ona i Josip poslije toga imali djece prirodnim putem.
__________________
Pallas: Dakle, plod koji je do tada mrtav, prolaskom kroz porođajni kanal - čudesno oživi? Sljedeći dalje ovu logiku, po tebi je spolno udo čovjek. Čim prođe preko malih usana... Zanimljivo.
salvador2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:23.