Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2014., 22:33   #2001
Nemam problema sa zatvorom ali mozda da povecas unos vlakana kroz lanene sjemenke ili neki drugi oblik npr. psyllium, chia sjemenke?
the queen 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2014., 00:28   #2002
Quote:
Bosanka24 kaže: Pogledaj post
Pozdrav društvo.. Izgleda ovo stanje sve učestalije. Meni treba par savjeta, od vas s dužim stažem :P
Sve je počelo prije 13g s prolivom, visokom temp i sl, i tako se to vuklo do 2012g kada su dijagnosticirane alergije na hranu. Sve do tada su bili naizmjenični zatvor ili proliv. Prije 1,5g na prvoj kolonoskopiji ustanovljene su erozije od jednjaka do analnog otvroa uključujući i crijeva. Prije 1mj zbog bolova i jakog krvarenja na kolonoskopiji pronađu polip+akutno raspuknuće sluznice debelog crijeva koje je sve posljedica lijenog crijeva.. Terapija colospa retard+ iberogast kapi, ali nikakvog poboljšanja.. Jedino što me očisti (nakon cjelosedmičnog ne odlaženja u WC) jeste dulcolax ili bekunis čaj, međutim više ni to ne smijem uzimati zbog jakih grčeva.. Šta činiti?! Prosto nemoguće da jedem sve i svašta ali crijevce odbija čišćenje...

Mislim da sam skroz kompetentna za odgovoriti na ovo! bila sam na dijeti za "otvaranje" kako bih se rijesila nekih drugih problema povezanih s probavom i nakon toga sam imala problema sa zatvaranjem! xD

Svako jutro toplu vodu natašte popiti, moze s medom i limunom ili samo toplu vodu. pojesti zobene MEKINJE, ne pahuljice. mekinje mozes skuhati na vodi ili zobenom mlijeku. izbaciti sve mliječno, pšenično. puno svjezeg i kuhanog voca i povrca. meso smanjiti. gazirano izbaciti. piti probiotika puno. i moze biljni cajevi koji djeluju kao purgativ! dobro je popiti i čaj od đumbira (samo korijena malo nasjeckati i prokuhati) - dobro djeluje na pobavni sustav!

u svakom slucaju -vlakna! i puuuunoooo voca,povrca, sto svjezeg sto kuhanog! moze i kompot od suhih sljiva!

Sretno! nadam se da ce pomoc! meni je skroz, em sam stalno otvorena, em sam smršavila
crazy-cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 19:38   #2003
Hvaalaaaaaaaaaaaaaaaaa... Ubi ovo, psihički najviše.. Evo od prekjučer pijem Turbo Lax i odlično se pokazalo, wc je osvojen hahahaha
Hvala još jednom budem izbacila sve to navedeno i nadam se uspjehuuuuu

E da, ako ima Bosanaca ovdje (a mogu i oni van Bosne) ako im ništa od ovoga ne pomaže neka kontaktiraju ili časnu sestru Ljubicu Kovač iz Posušja ili dr.Amru Fatić, biolog iz Hadžića kod Sarajeva, obje rade na principu ljekovitoga bilja i kažu da spašavaju.. Ja iza nedjelje idem i kod njih ovako više ne ide...
Bosanka24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2014., 11:48   #2004
Dr. Hrvoje,

puno hvala na odgovoru. Dio je rađen ranije, a dio smo mi privatno radili, što trenutno nemam (CA 19-9 u granicama, leukociti dosta ispod donje granice, eritrociti nejednake veličine, gastroskopija OK, jedino to suženje na početku želuca). Šaljem Vam u Inbox ove stare, da baš ne bi bilo javno. Ja bih ju odvela kamo god i platila koliko god, samo da vidimo što je. Jedino kolonoskopija nije uspijevala zbog tog presavijenog crijeva, vidjela sam nekakvu kapsulu koja snima, moram se raspitati je li to uopće za nju.
__________________


Da se možda nisam noću ja promijenila? Čekaj da promislim : jesam li bila ista kad sam se jutros ustala? Ako pravo razmislim, malo se sjećam da mi je bilo nekako drukčije. Ali ako nisam ista, sljedeće je pitanje : Tko sam, zaboga? Eto, to ti je zagonetka!
Illuminata is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 21:51   #2005
Lijep pozz svima!Zanima me da li vama koji bolujete od iritabilnog kolona ponekad izlazi sluz umjesto stolice i kakve je boje obicno ta sluz,da li je pomijesana sa stolicom i ima boju stolice ili je bijela i dolazi odvojeno od stolice ?Unaprijed hvala...
emancipirana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 21:30   #2006
Meni redovno ili sama iscuri ili je pomiješana sa stolicom ispočetka j ebila i sukrvica, međutim sada je mirnije. Iako sam ovdje i čitala i savjetovano mi je, probala sam malo drugačije, gastroent.mi ej preporučio 1l običnog jogurta dnevno i ja napokon imam normalnu stolicu
Bosanka24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 22:26   #2007
Bitno da je pomoglo
__________________
And it's over and I'm going under
But I'm not giving up
I'm just giving in
the queen 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 23:50   #2008
Ljudi sto vi jedete? Ja sam završila samo na bijelom mesu i malo kruha ili riže. Sve ostalo me strah i probat.
kupa11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 09:23   #2009
Ovo sto jedes je dobro i slobodno povecaj kolicinu rize i kruha. Ubaci koji dvopek, tost, kuhani krumpir, kuhano jaje bjelanjak prvo samo jedi, zgance ako ti pasu, juhu sa tjesteninom. Od mesa probaj prvo nesto dinstano pa tek onda peceno. Znaci jedno dva dana se zadrzi samo na suhom (riza, kruh, tost) i onda polako uvodi ovo drugo. Mozes probati i sa kruhom od banane, tikvica.
__________________
And it's over and I'm going under
But I'm not giving up
I'm just giving in
the queen 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 13:59   #2010
Pozdrav,

Evo vrijeme je da se i ja priključim nažalost ovoj temi.

Naime, oduvjek sam imala osjetljjivija crijeva, ceste stolice što mi nije smetalo jer nisam mogla ni zamisliti kad netko nema stolicu po pet dana.

E onda sam rodila, pa nespavanje, pa nervoza, tona obaveza koje do tada nisu postojale, a inace sam jako nervozan tip koji misli da sve funkcionira savršeno i kako ja želim. Inače, nemam u zivotu, na srecu, posebnih razloga za nerviranje, ali čovjek je valjda takav, ako zeli, uvjek nađe problem. I onda počinje moja mora, svako jutro 2-3 stolice, obavezno jedna do dvije proljevaste, pa popodne nakon ručka isto, nadustot vjetrovi poneki prolijev. Uglavnom zivi užas!I tako to traje već godinu i pol dana. Jako rijetko se dogodi dan da je dobro.
Radim dosta sjedilački posao, i primječujem da od toga nadutost bude još gora.
Od pretraga sam prošla sve, UVZ, krv, stolica na sve, kalprotektin, gin. pregled, i kolonoskopiju, barem mislim da je to sve i dg je iritabilni kolon.

Dobijem terapiju colospa 2 x dnevno, lekotam i probiotik po potrebi.

I to nije imalo nikakvog efekta, dapače, stanje se rapidno pogoršavalo, smrsavila sam par kila jer sam počela izbjegavati hranu od straha od reakcije.

Odem opet do gastro, ona mi ovaj put da VSL probiotik i ulfamid navečer i lekotam.
Evo to pijem već pet dana i ne osjačem neko poboljšanje. Vidim da svi dosta hvale taj VSL pa me zanima kada ci mogla početi osjecati poboljšanje sa njim.
I linex mi je dobro rješavao proljeve, ali ne i nadutost. VSL je uistinu skup, ali ako bi mi pomogao (sto se sve manje nadam) dala bi cijelu plaću jer stanje više neizdrživo.
Zadnjih par dana javlja mi se i neka mučnina koja prije nije bila i gađenje prema hrani.
Naravno, znam da je glava i psiha u pozadini svega, ali sad sam tu gjde jesam i pokušava se spasit
mst is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 14:10   #2011
Ja sam pila VSL3 mjesec dana i nikakvo poboljšanje nisam osjećala. Prošlo je tek 5 dana a neki minimum da osjetis neku promjenu je 7-14 dana. Citala sam o probioticima na jednoj americkoj stranici i tamo kazu da se vsl pokazao korisnim samo za nadutost ne i za ostale simptome. Sto se tice nadutosti, probaj kim, komorac caj ti je jako dobar za to, menta. Aktivni medicinski ugljen ti je isto dobar i za bolju stolicu i protiv nadutosti.
__________________
And it's over and I'm going under
But I'm not giving up
I'm just giving in
the queen 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 14:34   #2012
Da li je netko koristio Enterosgel? Iskustva?
Esthelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 08:53   #2013
nešto ste se umirili, ali vam je svima bolje???
meni iz dana u dan sve gore i gore i to značajno, toliko da se vec pribojavam da nije nesto drugo u pitanju?!
e sad ja sam toliko nervozna da neznam da li mi ta nervoza izaziva prolijeve ili sam zbog tog stanja nervozna, uglavnom začarani krug iz kojeg neznam kako bi. Dali kod gastro ponovno, dali kod psihijatra, nutricioniste??? pijem taj VSL za koji mi svi govore da je iznimno jak, a nemi kao da ga nisam popila, jos pored njega moram i linex popiti.

Najgore od svega što zbog toga gubim volju za jesti, hrana mi se gadi, a ja guibm koligrame i lose se osjecam.
Fokusirana sam na to 24/7 i svi oko mene vise lude a nemogu mi pomoći
mst is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 09:25   #2014
ne treba ti linex uz vsl#3 niti možeš očekivati naglo poboljšanjeu par dana pa niti u mjesec dana. 10 dana treba bakterijama da uopće nastane d.c., treba ga uzimati sustavno i strpljivo mjesecima, ujutro na tašte. mene je spasio,ali rješenje za psihičke probleme moraš tražiti u nečem drugom, i bez toga nema napretka.
flyingappletree is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 10:49   #2015
Hvala na odgovoru, djeluje ohrabrujuće.
mst is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 22:06   #2016
ovaj sindrom je zbilja fantazija...
meni je nakon 10 god. borbe postalo svejedno. jos me uvijek strah da ce mi zatrebat wc na putu, ali.. idem.. bitno mi je da tamo gdje idem ima wc, inace niti ne razmisljam o odlasku. ali na putu nije uvijek wc u blizini.
probala sam psihoterapiju, pomogla mi je, barem u smislu da se znam nositi s time, da izdrzim sto duze... iako je sad vec i psih. sumnjivo moje stanje. kad putujem busom, zaustavljam ga po potrebi - u trenu razivciram vozaca kad zatrazim da stane. pita me zasto, "sad smo stali!"... do tog prvog odmorista sam jedva jedvice izdrzala i vec sam mislila rec da mi stane i idem u travu... tu pauzu sam provela na wc-u, jedva se vratila jer bus krece. trpila sam opet, proslo je 1h, i to meni/nama nije ni blizu "sad". uglavnom, dodatno me izdeprimira to. u ta 4h sam valjda karticu ugljena popila...
okej, to je bilo putovanje. busom. masa ljudi, nema wc-a.. stres. ali neki dan na plazi: lezim, ni brige ni pameti, uzivam... za cudo ne boli me apsolutno nista (rijetki trenuci), totalni mi je mir, iako wc nije blizu. krenem kuci, na pola puta osjetim da je upitno da cu stici do wc-a jer se radi o "vodi"... hvala bogu, stigla sam, ali ono... - nema bolova, nicega, nikakvog znaka/upozorenja, a doceka me katastrofa.
colospu sam probala prosle godine, kad mi je bilo najgore. mjesec i pol stalnih strasnih proljeva (ako tad nisam pocinila suicid, necu nikad ), od colospe mi nije bilo bolje nego jos gore... tako da mi je normalno ic na wc, malo je bed kad imas publiku, ali sila boga ne moli. jedine tablete koje se kod mene mogu naci su carbomed i to je to. provest cu zivot na wc-u, ne veseli me to, ali jos se uvijek nadam da ce biti bolje kad budem starija.. ipak se probava usporava... iako je meni sve brza i brza s godinama...

drz'te se, ne dajte se, sigurno ima i gorih stvari i situacija od ovih
ledolinica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 22:25   #2017
meni zadnje vrijeme sve vise i vise toga pocelo smetat,jos malo cu morat zivit od zraka da budem na miru
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 22:37   #2018
Zanimljiv post @ledolinica.
Ali ono, jebote imam 23 godine i ne zelim se pomiriti s tim da cijeli život provedem na wc-u, da mi nitko ziv ne moze pomoci, da se zbog ovog glupog stanja bojim posla. Ono svi drugi jedva čekaju dobiti posao a ja se bojim i strahujem od toga. Ovo glupo stanje jednostavno ubija zelju za životom. Zahvalna sam jedino na svojoj obitelji koji me shvacaju jer da nema njih pogotovo sestre ne znam gdje bih bila.
__________________
And it's over and I'm going under
But I'm not giving up
I'm just giving in
the queen 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 22:52   #2019
jo ne govori nista,ako ima goreg kad si na poslu ili bilo gdje van kuce pa kad te ulovi,ajme majko muke i lako da je to jednom nego ono vise puta za redom,uzas
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 14:26   #2020
Pa i ja imam samo 23 godine... s 14 sam već razmišljala kako ću i gdje raditi u takvom stanju. A to je stanje s godinama postalo i gore! I ne, uopće nije cool biti s društvom i letit na wc, još manje kad napraviš negdje gužvu pa slušaš svakakve komentare... Dok se sjetim da sam mislila i od srednje odustati, ali nisam.. i dok pogledam iza sebe, imam dosta uspjeha i rezultata i s ovakvim stanjem! Mislim da treba okolinu malo senzibilizirati za ovakve slučajeve, već bi bilo lakše, ako nam već nema pomoći.
S druge strane, našla sam stvari koje mi odgovaraju... to je prehrana - samo meso i zeleno lisnato povrće, odgovara mi i aloe vera, ali sad kad me nije bilo mjesec dana, i po inozemstvu i svud, ne mogu to vući sa sobom, a niti birati pretjerano. nakon tjedan dana, zapamte te u restoranu i ponosno kažu: "danas je sve bez laktoze!", a onda dobijem salatu i već vidim da ima laktoze... za desert voćna salata sa sladoledom... ne znam što mi bolje leži od toga - voće ili sladoled, ali sam taman bila na odlasku pa sam odbila desert
ALI to nije život, ja bi svašta, ja bi bezbrižnost, tako da jedem sve.. baš ako znam da putujem ili imam obaveza, sastanak neki (ovisi gdje i s kim opet), onda pripazim. No, jedem sve, imam sad valjda i 10kg viška.. pa kad slučajno dođem kući i cvilim koliko me ima i koliko sam na wc-u, kaže mi stara: "a kolika bi tek bila da ne ideš toliko!?" i tu je u pravu...
Nije lako, ali živi se. Ja sam takva, samoj sebi se inatim, iz principa požderem sve pred sobom pa šta bude. Ne mogu se pomirit s činjenicom da nešto ne mogu probavit. A i kad pazim, dođe dan da mi bude bez ikakvog razloga loše, pa bolje onda da znam zbog čega sjedim na wc-u.
No, najbolji su mi komentari ljudi koji ne idu danima na wc: "joj blago tebi, da bar ja tako..", ma je, da bar... ali mi je zanimljivo da se i dosta ljudi s takvim problemima na putovanjima boji da ih ne uhvati proljev. To mi nikako nije jasno, šta bi mi trebali kojima je normalno x(x) puta dnevno ić, ako se oni koji danima ne idu boje
ledolinica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:44.