Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2007., 10:50   #1
Pomicanje jajnika

Pozdrav svima, ovo je moj prvi post i molim vas da mi pomognete.
Zapravo je drugi jer sam istu temu pokrenula na zdravlju ali su me uputili ovdje
Jucer na ginekološkom pregledu, odnosno ultrazvuku, doktor mi je jedva pronašao lijevi jajnik jer se pomaknuo skroz iza maternice. Kaze da se to zna dogoditi samo od sebe, bez uzroka i da se ne mora nikada vratiti u normalan položaj. Mene najvise muci to sto je jajovod savijen i postoji mogucnost velikih problema sa zacecem.
Imam 23 godine, udana sam i bas smo muz i ja poceli razmisljati o pravljenju bebice i ovo nam je veliki šok ma vas molim ako je netko imao nesto slicno ili zna nesto o tome da pomogne.
Hvala !!!
_AndreA_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 11:02   #2
Pa da li osim tog ultrazvucnog nalaza imas neke simptome..? Mislim da ako redovito ovuliras ne bi trebalo biti problema sa zacecem- uostalom imas jedan "normalan" jajovod pa bi bar svaki drugi mjesec sve trebalo biti ok..
Atia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 11:09   #3
Nemam nikakve tegobe niti neke simptome. Jedino mi se u zadnja četiri mjeseca ciklus skratio na 24-25 dana. Doktor je jos rekao da 70% takvih slucajeva zavrsava na umjetnoj oplodnji pa me strah svega, iscekivanja...
I nikada nisam od cula da se jajnici pomicu i sada guglam po netu i nista o tome ni slicno nisam nasla??
_AndreA_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 11:13   #4
Quote:
_AndreA_ kaže: Pogledaj post
Nemam nikakve tegobe niti neke simptome. Jedino mi se u zadnja četiri mjeseca ciklus skratio na 24-25 dana. Doktor je jos rekao da 70% takvih slucajeva zavrsava na umjetnoj oplodnji pa me strah svega, iscekivanja...
I nikada nisam od cula da se jajnici pomicu i sada guglam po netu i nista o tome ni slicno nisam nasla??
Ciklus od 25 dana je sasvim normalan.. I nije mi jasno cemu umjetna oplodnja ako je jedan jajnik /jajvovod 100% normalan i funkcionalan..
Atia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 11:16   #5
Neznam niti ja i mene je zacudilo valjda me je htjeo upozoriti na najgori moguci ishod situacije. U svakom slucaju ici cu potraziti misljenja dugog doktora, hvala ti!!
_AndreA_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 12:12   #6
Quote:
_AndreA_ kaže: Pogledaj post
Nemam nikakve tegobe niti neke simptome. Jedino mi se u zadnja četiri mjeseca ciklus skratio na 24-25 dana. Doktor je jos rekao da 70% takvih slucajeva zavrsava na umjetnoj oplodnji pa me strah svega, iscekivanja...I nikada nisam od cula da se jajnici pomicu i sada guglam po netu i nista o tome ni slicno nisam nasla??
ovo sto sam boldala mi nema nikako logike jer tu postoji i drugi jajnik i opce je poznato da jedan mjesec ovulira jedan a drugi mjesec drugi, osim u nekim situacijama kada jedan radi non stop ili malo strajka pa funkciju preuzima drugi.
ja bi na tvom mjestu otisla i po 2 i 3 misljenje
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 19:31   #7
Moj desni jajnik se 'pomaknuo' i inkarcerirao sa subseroznim miomom (miom na peteljci ) u maloj zdjelici. Nekoliko mjeseci prije trudnoće ciklus se totalno poremetio-prolongirao, te se nije dao 'isprovocirati' niti Dabrostonom. Posljednja dva mjeseca prije trudnoće je bila totalna katastrofa. Trudnoća nije bila planirana, ali eto dogodila se . Inkarceraciju su mi ustanovili tek za vrijeme laparoskopskog zahvata na kojem sam završila zbog bolova, a trudnoću ustanovili neposredno prije zahvata. Zvuči sve jako bizarno, ali danas sam sretna majka zdrave petomjesečne djevojčice.
Severina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 21:17   #8
Talking

Meni se desni jajnik pomaknuo skroz uz stijenku maternice i mene je to isto brinulo jer mi nitko nije objasnio kako će to utjecati na trudnoću, ali nisam imala ama baš nikakvih problema sa zatrudnjivanjem, samo eto nije uspjela trudnoća, ali bar znam da mogu ostati normalno i brzo trudna - vidjet ćeš, tako ćeš i ti, samo ne razmišljaj crnjak i opusti se, ne razmišljaj kako vi sada idete na trudnoću već uživaj, a plusić će doći sam po sebi - tako je bilo i kod mene - dokle god sam vozila filmove o začeću ništa nije bilo, a kad sam mislilia da ipak još ništa od trudnoće...-kasnila je i eto...
Mamina poznanica se htjela ubiti kad je saznala da će joj morati odstraniti jedan jajnik, jer se taman udala i htjela je dijete, pa su joj rekli da su joj šanse za trudnoću male - no priči još tu nije bio kraj - nakon godinu dana oper šok - morali su joj odstraniti i 3/4 drugog i tad je propala, ali prst sudbine joj je pomogao - nakon 2 godine rodila je sina!!! i nakon 5 god. kćer!!!
Ti očito imaš kretena od ginića kao i ja, pa ti iz iskustva savjetujem - bježi dok možeš!!!
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 08:16   #9
Cure puno vam hvala, sada malo pozitvinije razmisljam i smirenija sam
Sigurno cu otici po druga misljenja i nadam se da cu vam se brzo pridruziti
_AndreA_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:19.