Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2012., 12:54   #641
@ yabey - i napisala sam namazati na pristeve jer je navodno "prejaka" za ostatak lica, ma da ja dobijem pristeve od svega zivoga a sudocrem sam znala namazati na cijelo lice (poslije izlaska itd, kad bi stavljala vise sminke nego inace, pa da mi se ne upali kaj preko noci) i nista lose se nije desilo, ni pristici, ni isusivanje...
Spejs is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 18:08   #642
Čudovišta na leđima :(

evo, imam problem. u zadnjih par mjeseci mi se svaki mjese otprilike pojavi na leđima jedna ili dvije čudovišno velike bubuljic, koje ne mogu istisnit :/ a bole.

krene ono npr. jedan dan ko da se pravi i boli na dodir.. i onda tako raste i raste i raste..i onda ja to ne mogu ostavit na miru, pa ju probušim, al skoro nište ne izađe :/ većinom dvije tri mikroskopske kapljice i malo krvi
i onda tako čekam i čekam da se napravi neki vrh, ali ništa.
a na pogled izgleda ko da ima 4,5,6 malih vrhova..
i većinom onda to tako malo pomalo bušim i stisnem to malo ničega, a onda na kraju nakon 2 tjedna ili tako se ona sama krene smanjivat i ništa.. poslije mi se čini ko da je još uvijek negjde u dubini duše nešto ostalo, onak mal tvrdo, al ko da je vrh pokopan 5 kilometara ispod kože.

ne znam šta da radim jel postoji možda neka krema ili neki prirodni lijek ili nešto što bi mogla mazat, pa da ne znam.. ili da prođe ili da ju makar mogu stisnit
seronjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 22:16   #643
Seronja moj savjet je kao prvo da ih ne diras, samo si radis stetu. Drugo, probaj mazati tzv crnom masti - kupuje se u ljekarni, ne znam cijenu ali mislim da nije skupa - navodno izvlaci cireve/dlake/urasle nokte..

Namazes debelo, pokrijes gazom i ostavis sto duze (preko noci).
Spejs is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 12:07   #644
Uff nisam prevec citala prijasnje ali nadam se da ce se naci netko slican mojem problemu ili netko strucan.dakle jos uvijek sam pubertetlija ali imam prištice vec nekih tri godine,tocnije akne.dakle uvijek su miteseri tu,prstici oni bijeli i akne upaljeni potkozni koji izgledaju ko natecene masnice.bila sam kod dermatologinje vec sigurno sest sedam puta i davala mi je svakakva sranja eucerin,klindamicin nekakve antibiotike,acnet kremu,losion koji opet sadrzi klindamicin,vichy piling sam koristila i uzimam sad rosal neki gel.dijagnoza mi je acne vulgaris.znam da cete mi doc i rec nes u smislu proci ce e pa ja mislim da nece jos par godina se povuci.jel itko zna ikakvog dermatolog u zd(ne onu pri bolnici) ili zg ali da je zbilja znala nekakvo rijesenje za ovakvo sto.ova moja mi je rekla da ona tu vise nista ne moze da moram cekat i da ce mi sol i sunce sada pomoci,a sto kad ne bude vise sunca i soli nakon ljeta kad se opet aktivira?
newdivision is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 20:33   #645
Quote:
domena kaže: Pogledaj post
Ajme i ti dermatolozi kad ne znaju sto bi onda bi operirali ili daju neku brutalnu hormonsku terapiju. No dobro moraju i oni radit
Pa ako su ti nalazi okej probaj nesto promijenit u prehrani, moja sestra ima 16god i akne (ok ona je teenager pa je to nekako normalno ali od kad je promjenila prehranu lice joj je bolje za 85%)
Koristila je i kozmetiku ali prirodnu koja nema alkohola i slicno, masku jednom tjedno i sad se ne prepoznajue )
samo nemoj slusat dermice
Ne, nego slušaj dermiće!Meni je dermić preporučijo kompletni sistematski preled tijela jer je uočio nekakvu upalu u tijelu koj aje pospješila izlazak akni.Kad se otkrilo koja upal(ginekološko polje)dobila sam antibiotik i bilo je super i kasnije terapiju koja ako se prestane pit opet dobim akne!Ako ti dermatolog kaže izvadi maternicu ,onda odi po drugo miošljenje,ja sam išla kod dva najbolja u Hrvatskoj i oba su su bila suglasna da imam žarište u tijelu koje se mora liječit.Kad god imam nekavu upalu u tijelu meni se vidi na licu,ne trebam ići ko doktora odmah znam.Da ima slučajeva kamo se koristi metoda bez alkohola i maskice i pilinzi ali ima i ona kamo se mora malo raditi na tome!Hebote.Svaka osoba je indivudalna,ja kgu jest na tone čokolade ,suhomesnatih proizvoda itd ali ako ne unesem određeni vitamin u tijelo osujem se po leđima ko gubavac.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 20:43   #646
Quote:
27marko1989 kaže: Pogledaj post
Već dugo vremena imam problem sa licem .
Imam crvene bobuljice po licu i koristio sam do sad samo benzolin peroksid koji mi je preporučio neki ''dermatolog'' ali kada sam otišao kod drugog dermatologa on mi je rekao da je to za akne , a ne za ožiljke i bobuljice poslje akni .
Možete li mi preporučiti neke proizvode i način ishrane ili bilo šta da bi se broj bubuljica sveo na minimum .
Unaprijed HVALA .
Koliko godina imaš?Ako si išao kod socijalnog dermatologa,goni to.Oni samo čekaju da im privatno dođeš pa da ti daju pravu terapiju.Ja sam se imaš jednog profesora dermatologije koji više ne radi ali mi je za uslugu mene pregledao prije 10 godina i preporučio svoju učenicu u Opatiji.Ne znam gdje si ali znam dobrog dermatologa u Rijeci koji mi je doslovno spasio život.Bila sam ko gubavac.Ako imaš crvene ,upalne akne ,imaš neko žarište u tijelu ili neki okidač.Umivaj se dva puta na dan sa sapunom koji se ne pjeni.Ja imam Cliniqe 115 kn traje mi godinu dana .T afirma ti ima jako dobre proizvode.Koristim Klindamcin antibiotik ,recimo da pomaže i može se kupit na slobodno.Ali prvo odi kod dermatologa,privatnog.Znam da je skupo ali jebi ga,ja sam skoro pa radila kriminalne radnje da platim svoga ali se isplatilo.Ako trebaš još šta javi se na pm,imam VELIKO iskustvo u liječenu malih kretena.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 20:42   #647
kako preživjeti ove vrućine i ovo ljeto po pitanju akni? ja se tuširam po pet puta dnevno radi ovih vrućina, i znojim se nonstop, a to mi je za lice katastrofa, samo mi izbijaju novi "majonezasti prištevi". kako da ja uopće išta postignem s lice, kad će mi ga opet ljeto uništit do kraja? -.-

evo sad dok pišem osjetim po licu koliko se znojim -.-
hmore85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 12:27   #648
ja sam jedno godinu i pol imao problema sa prištićima i aknama. počeli su na čelu i to oni potkožni koji su nakon par dana postali odvratni bijeli . prvo su bili na jednom mjestu na čelu pa kada su tu uništili kožu onda su se prebacili na drugo mjesto na čelu . sada mi je čelo čist ok izađe koji prištić ali ni blizu ovoga, ali sada mi se vide točno područja gdje su bile te upale ( vidi se mrlje, površinski ožiljci ) . cijelo lice mi je bilo ok sam to čelo. uz čelo leđa su mi također bila na meti . i danas imam po leđima prištiće ali tamo su još gore mrlje i ti provršinski ožiljci jer je to ipak veća površina.

koristio sam i klindamicin i neku kremu koju staviš pa držiš par minuta i ispereš jer joj je zadaća da isuši kožu ali ništa nije pomoglo. onda sam si u dm-u kupio neke tablete za facu s cinkom i Q10 ( oko 21 kunu ) i kaj je najbolje to mi je više pomoglo nego ovo dvoje prije. trebalo je 15-ak dana da mi se lice pa tako i leđa počnu smirivat, i tako su i nestali ti potkožni prištevi i sad na faci znam dobiti koji prištić ali to nisu oni ružni , po leđima ih znam dobiti ali isto u manjem broju nego prije - tak da vam to osobno preporučam, nisu veliki novci a ništa vas ne košta da probate. Ono nije sada za nobelovu nagradu za biologiju i kemiju al meni je pomoglo da se bar ublaže ti prištići koji su mi razorili čelo i leđa.

Namjeravam si kupit u ljekarni penthanol - vidio neku reklamu po busevima , pa proguglao i vidio da ljudi hvale taj proizvod. kao pomaže u regeneraciji kože a pošto nije skupo brijem da sam vidio da je krema 25 kuna, a emulzija 66 tak da nemam kaj izgubit osim tih 100 kuna koje bi tak i tak otišle na gluposti. Pa će mo vidjeti dal će to ikaj pomoći da se bar donekle koža regenerira i da se smanje te mrlje i ožiljci .

e da i da spomenem, kada sam počeo prištaviti bio sam pod stresom i nekako sam se počeo debljat ( sada imam 80 kg a visok sam 183 tak da nisam debel, ali u usporedbi sa 70/72 kg prije toga - razlika ipak je ) , pa može biti da su mi se i hormoni poremetili što zbog stresa koji je uzrokovao da jedem gluposti
Hummingbird12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 00:31   #649
Imam 15 godina i od 11-13 sam imo uzasno pristavo lice. I neznam kako ali mi se procistilo isprobavo sam svakakve kreme , metode , svasta i i dalje bi mi tu i tamo izbio koji prist ali nije bilo strasno. Ali sada nedavno prije jedno tjedan dana sam bio na vikendici u prirodi i kad sam se pogledo u ogledalo prist na pristu , crni,bijeli,akne puno mi je lice. Od prije vec imam prepuno lice oziljaka od istiskivanja i nadam se da ce to s vremenom proci ali ovo me sada preko ljeto bas psihicki unistilo,dobio sam cak i pristeve po vratu i to stvarno uzasno izgleda , roditelji su me vec poslali psihijatru jer me to toliko pogodilo da sam se i rezao neizlazim iz stana , izbjegavam izlaske s curom i s frendovima jednostavno ne zelim da me itko vidi. I ako netko ima ikakav savjet tko ima iskustva s tim nesto sto je stvarno djelotvorno a da ne zahtjeva neke skupe kreme od 400/500kn bio bih neizmjerno zahvalan :/
CalvinC is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 17:46   #650
Quote:
CalvinC kaže: Pogledaj post
Imam 15 godina i od 11-13 sam imo uzasno pristavo lice. I neznam kako ali mi se procistilo isprobavo sam svakakve kreme , metode , svasta i i dalje bi mi tu i tamo izbio koji prist ali nije bilo strasno. Ali sada nedavno prije jedno tjedan dana sam bio na vikendici u prirodi i kad sam se pogledo u ogledalo prist na pristu , crni,bijeli,akne puno mi je lice. Od prije vec imam prepuno lice oziljaka od istiskivanja i nadam se da ce to s vremenom proci ali ovo me sada preko ljeto bas psihicki unistilo,dobio sam cak i pristeve po vratu i to stvarno uzasno izgleda , roditelji su me vec poslali psihijatru jer me to toliko pogodilo da sam se i rezao neizlazim iz stana , izbjegavam izlaske s curom i s frendovima jednostavno ne zelim da me itko vidi. I ako netko ima ikakav savjet tko ima iskustva s tim nesto sto je stvarno djelotvorno a da ne zahtjeva neke skupe kreme od 400/500kn bio bih neizmjerno zahvalan :/
A da ideš do privatnoh dermatologa?150 kn ti je pregled a dalje te on savjetuje.Bila sam na istome mjestu ko i ti,ljudi su me sa gađenjem gledali pokazivali prstom,pitali dali imam kakvu zaraznu bolest.Dermatolog će te pregledat i dati ti terapiju,ali nađi nekog dobrog,skupe kreme ti neće sad ništa pomoć,tebi treba terapija iznutra a tek kad se to smiri te upale imaš kreme koje nisu skupe a dobre su.Nađi nekog dobrog dermatologa.Ja sam radila 2 posla da bi platila adekvatnu terapiju,svaki tjedna ležanje na stolu po dva i pol sata,čiščenje tako bolno da su mi suze išle na oči ali sve se isplatilo nakon par mjeseci odlaska na temeljita lječnička(ne kozmetičar) čiščenja i počelo je ići na bolje.I dan danas odem do svog dermatologa na čiščenje lica ,jednom godišnje i na kemijski piling sa voćnim kiselinama koji stoji 2000kn svaka terapija 500kn i lice mi je sad ko bebina guza .Jedino mi na bradi iskoči koji prištić prije menge ali to nestane.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2012., 11:46   #651
Imala sam isti problem i izbacivala sam svakakvu hranu s nadom da će prištići nestati. U večini slučajeva razlog prištićima su slatkiši. Njih treba izbaciti. Naravno da na prištiće utječe i hrana koju jedemo. Možda će nekima ovo bit smješno ili nemoguće, ali meni je pomoglo. Naime kupovno mlijeko, nisam ga pila mjesec dana i prištići na leđima su nestajali. Ako se pitate zbog čega, to je sigurno zbog svakakve kemije koju ljudi stavljaju u mlijeko. Najzdravije je domaće,kravlje ako ste u mogućnosti da ga kupite. I usput imam 17 godina. Nadam se da sam pomogla i sretno.
neznam24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2012., 12:23   #652
Prištevi

Pozdrav ! Evo sutra cu 20 godina i problem s pristevima imam od 14 godine. Prosli mjesec sam otkrio klindamicin, kupio sam Clindamycin 1 % losion, s time koristim od eucerina kremu za oziljke. Poceo sam koristit 5.6 ove godine znaci prije 24 dana. Rezultati su fenomenalni , sliko sma se svakih 7-8 dana i rezultati su zbilja vidljivi sve upale su se povukle samo oziljci su ostlai ali i oni odlaze znam da njima treba duze vrijeme. No medutim zadnja 2-3 dana su mi opet pocele male upale i bijeli pristici iskakati van , koristio sam klindamicin svako jutro i navecer i kremu odma poslije da mi ne isusi kozu , negdje sam procitao da se pristevi naviknu na klindamicin i da treba uzet pauzu oko 10 dana pa opet pocet koristit no medutim strah me kakvo ce mi lice onda bit bez njega jer mi opet iskaceju van pa me zanimalo dali zna neko neki drugi preparat da zamjenim klindamicin na ovih desetak dana ?
Aliandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 22:54   #653
Quote:
Aliandra kaže: Pogledaj post
Pozdrav ! Evo sutra cu 20 godina i problem s pristevima imam od 14 godine. Prosli mjesec sam otkrio klindamicin
Imas akne vec 6 godina i tek si sad pocea koristit klindamicin
nije to nikakav cudesan lijek, vec vise spada u standardnu njegu za kožu razjebanu aknama
ante123456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 02:21   #654
Ja sma prije mjesec dana napokon nakon posjeta trećem dermatologu otkrio da zbog povećanog lučenja sebuma koji je uzrokovan serbojeričkim dermatitisom mi dolazi do povećanog izbijanaj prištića i akni. Koristim kremu koja kontrolira lučenje sebuma i većina prištića se povukla. Tu i tamo mi izbije koji. No problem je ako samo jedan dan ne stavim tu kremu.

A serborejički dermatitis ne odlazi, to je ono.
Nažalost ostali i ožiljci neki, hmm...
Sogeking is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2012., 23:28   #655
Aknee

E, ovak ljudeki.
Da ne duljim previše,izravno ću reći: moj problem su akne. Imam ih već dvije godine. Prije pola godine bile su to manje akne, tek toliko da ima koja,no stanje se pogoršalo prije nekoliko mjeseci. Sve se to počelo upaljivati, a moje lice sada izgleda kao ratno bojište.
I tako sam ja odlučila doktorici. (nisam išla dermatologu jer me pitala hoću li da mi prvo ona nešto prepiše, pa ako ne pomogne da me šalje dermatologu. Ja sam rekla nek prvo ona proba nešto smuvat. )
i sad.. prepisala mi je doksiciklin kapsule i dercome clear suspenziju za kožu.
Zanima me od vas koji imate isti problem ili ste ga imali i koji ste dobili jedno od ovo dvoje antibiotika, ili oboje: jel vam pomoglo i nakon koliko vremena?
i da, jučer sam zaboravila popit kapsulu jel to smetaa u liječenju ? Pitam zato što sam čula da ako jednom samo preskočiš antibiotik popit da dođe na isto, kao da nisi ni pio. Jeel to istina?
eto, znam da idem na živcee onima koji su se već načitali sličnih postovaa.
unaprijed hvala na svakoj informaciji!
JupiJee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 03:52   #656
Quote:
Sogeking kaže: Pogledaj post
Ja sma prije mjesec dana napokon nakon posjeta trećem dermatologu otkrio da zbog povećanog lučenja sebuma koji je uzrokovan serbojeričkim dermatitisom mi dolazi do povećanog izbijanaj prištića i akni. Koristim kremu koja kontrolira lučenje sebuma i većina prištića se povukla. Tu i tamo mi izbije koji. No problem je ako samo jedan dan ne stavim tu kremu.

A serborejički dermatitis ne odlazi, to je ono.
Nažalost ostali i ožiljci neki, hmm...
koja krema?
Lilli_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 13:47   #657
I da, sad više nemam akni, koje 2-3 najviše. Ali, sad su ostale fleke od tih akni, onako crvene mrljice. Moram li za to kod doktora, mogu li nabaviti kakvu kremu protiv tih crvenih mrljica ili pak moram kod dermatologa skidati to laserom?!
Svi koji imaju nekakva iskustva s tim, help me!
Evo, ovo je vjeran prikaz toga:
JupiJee is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 13:58   #658
Quote:
JupiJee kaže: Pogledaj post
I da, sad više nemam akni, koje 2-3 najviše. Ali, sad su ostale fleke od tih akni, onako crvene mrljice. Moram li za to kod doktora, mogu li nabaviti kakvu kremu protiv tih crvenih mrljica ili pak moram kod dermatologa skidati to laserom?!
Svi koji imaju nekakva iskustva s tim, help me!
Evo, ovo je vjeran prikaz toga:
http://poliderma.hr/var/poliderma/st...jenih_akni.jpg
Ne valja ti slika. Možda da proučiš kreme s AHA kiselinama?

Edit: popravila sam ti
__________________
What's goin' on?
Spejs is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 13:50   #659
Ekipa pozz. Evo samo da ja podilim svoje iskustvo sa aknama. Znači prije nekih 6-7 god moje lice je bilo ratna zona..zona sumraka..Popila sam 60 kutija antibiotika, mazala sa svim i svačim, posjetila sve žive dermatologe- nije bila bitna cijena..samo sam se tila pogledat u ogledalo..i ništa, nula bodova. Zadnja opcija mi je ostala homeopatija, pa sam živa upaljena i prištava sila u auto i via Hercegovina-Ljubuški kod poznatog homeopata dr. Sadikovića. Čim sam došla kod njega na pregled, reka mi je da nemam nikakvih problema sa jajnicima ni svim drugim shranjima šta su mi govorili doktori, nego da mi je želudac glavni problem (i da je od silnih tableta sve gore i gore) . Prvo se triba rješavat problem želuca, a onda lica..Da mi je bobice koje se tope u ustima prije jela i čaj, reka da će mi kad to počnem pit na lice izbacit sve živo i da se ne bojim, da će u roku 5 dana sve otić.. Prvih 5 dana nisam od srama izlazila iz kuće, al nakon 5 dana ČUDO! Ni jedna jedina, do dana današnjega više nije izašla! Nakon misec dana terapije, otišla sam opet kod njega, da mi je mast za ožiljke i riješena stvar! Čovik mi je spasija život, jer da ga nije bilo ja bi se sa zgrade bacila koliko sam bila frustrirana! Sad, virujem da će me dosta vas popljuvat, ali to je moje iskustvo! I od toga trena homeopatija mi je u srcu )))))
dalmatinka007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 15:14   #660
Sad ću vam iznijeti svoj problem i nadam se da će se javiti netko tko je imao sličnih problema jer sam stvarno već očajna. Ja zapravo nisam ni sigurna imam li akne, ali danas mi je to dijagnosticirao dermatolog numero 4 kod kojeg sam bila u jednoj privatnoj klinici u Sloveniji (samo pregled je koštao 63 eura!!). Imam 16 godina i vjerojatno još jesam u pubertetu, ali prvu menstruaciju sam dobila prije 5 godina, prestala sam rasti i razvijati se pa zaista ne vidim zašto bi se ti prištići pojavili tek sad. Sve je počelo prije godinu dana u obliku nekog sitnog crvenog fleka na licu i meni perfekcionistu vrag nije dao mira i otišla sam to pregledati kod javne dermatologice koja tome ni nije pridavala preveliku pažnju i pripisala mi je, ako se ne varam, ds emulziju za čišćenje lica. Nakon što to nije pomoglo otišla sam privatnoj dermatologici koja je to protumačila kao proširenje krvne žile i dala neku kremicu koju su mi smučkali u ljekarni. Ni to nije pomoglo, ali sam si ja dala mira od toga kako sam krenula u srednju u Zagreb i imala sam drugih briga. Ubrzo nakon početka školske godine kako je krenuo divlji tempo mog obrazovanja, testovi, nova sredina, ja sam se našla pod popriličnim stresom i crvenilo na licu mi se počelo pojačavati. Onda je moja mama po preporuci prijatelja kupila na veliko hvaljenu kremu Euten koja je pomagala, ali su se simptomi vraćali i pojačavali. Zatim sam posjetila dermatologicu br. 3 u Klaićevoj koja mi je strogo zabranila koristiti taj Euten na licu zbog sumnje da u sastavu ima kortikosterodie. Nakon mnogo neuspjelih terapija pripisala mi je kremu Protopic kao nešto što se uzima za crvenilo lica koje ne liječi ništa drugo. To mi pomaže, ali opet, čim prestanem mazati, simptomi se vraćaju. Oni su pojačani u PMS-u i do sad zaista nisam mislila da to ima neke veze s aknama. Kako mi to ni nakon godinu dana nije nestalo, mama me odlučila odvesti kod tog privatnog liječnika u Sloveniju koji je siguran da su to akne i dao mi neki antibiotik i opet set silnih krema za čišćenje, njegu, bla, bla... Budući da mi svi ti tretmani lijekovima i kiselinama ne zvuče privlačno, a nisam ni sigurna što mi je, da li da uopće započnem preporučenu terapiju? Sad sam u opet u PMS-u pa mi je sve to malo pojačano i imam tih sitnih prištića, ali ja ne znam kolko je to povezano s tim crvenilom koje je bilo početni problem. Bolest ima svojih boljih i lošijih trenutaka, ali kad mi se stanje pogorša ja padnem gotovo u depresiju jer sam i u takvim godinama da me problemi estetike više pogađaju, a pogotovo zato jer sam prije imala porculanski savršeni ten. Sad sam odlučila malo pripaziti na prehranu i ako ova terapija ne uspije obratiti se homeopatiji, ali ne znam kako postupiti kad nisam ni sigurna u dijagnozu. Protopic pomaže, ali čitajući o njemu nigdje nije navedeno da pomaže aknama. HELP!
debussy<3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:26.